Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: schizofretka »

Mogę przynieść, choć jeszcze nie pomalowane. Pomalowane mam te w podpisie ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: charlie »

U mnie też znalazłoby się kilka, ale większość to dodatki. Z reguły gry kupuję, rozkminiam i odkładam, potem znów rozkminiam i gram ze znajomymi. Czasami minie miesiąc zanim zagram. Kiedyś kupowałem na potęgę w Anglii, tam jest tego od groma w sklepach charytatywnych i do tego za taniochę. Przywiozłem chyba łącznie ok. 40 gier. To było blisko 6 lat temu. Do dziś nie zagrałem w około 10 z nich, ale jakoś mi tego nie żal, tylko się wkurzam, bo miejsce zajmują, więc powkładane jedna w drugą i tak się kiszą.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: mat_eyo »

Ja gram we wszystko, co kupuję, na razie mam chyba zbyt małą kolekcję, żebym pozwolił sobie na nie granie w któryś z tytułów. W każdą z gier jaką mam lub miałem zacząłem choć jedną
partię (niektórych nie udało się wprawdzie dokończyć i to był koniec przygody z taką grą). Może nie mam nieogranych gier też dlatego, że każdy mój zakup jest przemyślany, zanim kupię to przeczytam instrukcję, każdymą recenzję jaką znajdę i zasięgnę języka na forum ;) w efekcie nie mam gier, w które nie chciałbym zagrać.
kolo
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2012, 01:06

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: kolo »

Są takie tytuły, acz niewiele i w większości jakoś nawet nie żałuję, kiedyś się zagra (lub nie).

Problemem jest Wojna o Pierścień - jarałem się grą strasznie i czekałem na premierę polskiej wersji. Że akurat zmieniałem w pracę, to stanowczo obniżyliśmy z dziewczyną standardy żywieniowe, żeby kupić tę grę. Zagrałem pół razu z kuzynem (żeby cokolwiek ogarnąć zasad, z którymi wcześniej w niewielkim stopniu się zapoznaliśmy), ale zanim coś pograliśmy, to było już strasznie późno i złożyliśmy. Od tego czasu coś nie mogę się do gry zabrać i leży na półce, czekając na lepsze czasy :( (chyba będę musiał dorwać kogoś, kto zna grę i wytłumaczy podczas partii)
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: flowerus »

Ha! Temat bardzo na czasie u mnie. W ubiegłym roku zaszalałem z zakupami i kolekcja rozrosła mi się prawie dwukrotnie, a ilość czasu poświęcanego na gry raczej zmalała (małe dziecko, do tego żona i znajomi w większości chcą grać w to co już znane, więc powoli wprowadzam nowości).
Stan kolekcji: 55 gier, 28 dodatków (czasem pojedyńcze karty albo kafelki)
Nie udało się zagrać: 17 gier, 9 dodatków
wychodzi odpowiednio: 31%, 32%
Z tego powodu mam chwilowy zakaz kupowania kolejnych gier (a i tak jakoś przybywają), a na ścianie ostatnio zawisła Czarna Lista (gry do zagrania). Pierwsze rezultaty już są: udało się zagrać w Wysokie Napięcie, które od ponad roku kurzyło się na półce. Dobra gra! Do Świąt mam w planach jeszcze przynajmniej 2 nowe gry :)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:Ja gram we wszystko, co kupuję (...) Może nie mam nieogranych gier też dlatego, że każdy mój zakup jest przemyślany, zanim kupię to przeczytam instrukcję, każdymą recenzję jaką znajdę i zasięgnę języka na forum ;) w efekcie nie mam gier, w które nie chciałbym zagrać.
+1, otóż to, tez staram się tak robić :)
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: aryann »

Żebym miał takie problemy najpierw musiałbym mieć z kim grać. Rozgrywam gdzieś dwie partie w miesiącu. Jeśli to miałoby ode mnie zależeć rozgrywałbym jedną partię dziennie. Grono, w którym się obracam lubi zagrać, ale sporadycznie. Miałem łącznie zaledwie 8 gier nie licząc dodatków, które ogrywaliśmy/ogrywamy. Stąd też głód na nowe, ciągłe czytanie recenzji, oglądanie video-recenzji, przeglądanie tego forum. O tyle dobrze, że z tego co widzę to trafiają do mnie głównie gry FFG, a że te co chciałem mieć, to już nabyłem to w te tytuły, w które jeszcze chciałbym koniecznie zagrać to:
Relic, może Talisman, Gearworld, wszelkie dodatki do Horror w Arkham, Netrunner, wrócić do WH: Invasion, Znak Starszych Bogów (zamówiony). Spoza FFG: Kupcy i Korsarze, Pret-a-Porter (zamówione, coś żeby wciągnąć Narzeczoną do gier), Lonpos (zamówione), Osadnicy z Catanu (tak, nie znam tego klasyka). Do reszty tytułów mi się nie pali. Jak się trafią to zagram, ale ciśnienia nie mam na żadne. FFG trafia do mnie głównie przepięknym wydaniem i uniwersami, które znam (Lovecraft, Warhammer, Warhammer 40k, saga Pieśni Lodu i Ognia).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: BartP »

Raczej nie wciągniesz narzeczonej za pomocą Pret-a-Porter. To jest trudna gra, i się zniechęci. Zacznij od czegoś lżejszego.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: aryann »

Przerabialiśmy już Carcassone. We dwoje jest to dosyć nudne bez nadmiernej negatywnej interakcji, a wtedy zaczynają się fochy. Są też Czarne historie, ale one również sprawdzają się lepiej w kilka osób. Osoby na tym forum doradzały mi prostsze tytuły, ale z kolei część z nich wydaje się zupełnie nie atrakcyjna dla mnie. Liczę, że przynajmniej setting Pret-a-Porter ją zachwyci i przeboleje trudniejsze zasady. Po obejrzeniu videorecenzji u Wookiego gra nie wydaje się aż tak złożona. Upatruję też szansę w Znaku Starszych Bogów. Po przeczytaniu instrukcji dochodzę do wniosku, że tam się robi niewiele ponad rzucanie kostkami, a klimat jest dosyć atrakcyjny. Mylę się?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: BartP »

Generalnie kobiety nie przepadają za klimatami Loverafta; może Twoja jest inna ;].
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Muttah »

Moja uwielbia :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Firenski »

Hmm... Temat skłonił mnie do spojrzenia na moją kolekcję i...
Ponad 70 gier... Wszystkie zagrane. I to nie raz :)
W zasadzie to chyba nie kupuję gier, w ktore nie chciałbym od razu zagrać :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Furia »

Ostatnio robiłam rachunek sumienia i wyszło, że mam 64 gry i 78 dodatków mniejszych lub większych. W obecnej chwili leży sobie dwie nieograne gry:
Bora Bora - nie mam czasu na przerobienie instrukcji,
Belfort - mam nadzieję dziś to zmienić,
i kilka dodatków do gier
BSG Exodus, Koszmar w Dunwich, De Profundis, dwa dodatki do RftG, Sława i Bogactwo, 4 dodatki do Call of Cthulhu.
A czasu coraz mniej.
Misiekh
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Misiekh »

U mnie na półce leży od dawna Republic of Rome, bardzo bym chciał zagrać, ale nie bardzo mam jak na razie z kim. Bo przydałoby się na początek zagrać z kimś, kto już tę grę zna - czytałem zasady 2 razy i nie jestem pewien, czy umiałbym od ręki tę grę rozegrać bez "przewodnika" :)

Z mniejszych rzeczy, to nie zagrałem jeszcze w BSG z dodatkiem Exodus, mimo że mam ten dodatek od dawna ;)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Gabriel »

Zdarza mi się kupować gry, które czekają (ale nieuchronnie we wszystko zagram). Ma to miejsce tylko wtedy, jak widzę, że jest jakiś ostatni egzemplarz gdzieś, gry autora (albo wydawnictwa, jestem fanem Ystari), którego bardzo lubię.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Geko »

Veridiana pisze:Ja w ogóle jestem dziwna, bo utrzymuje stałą liczbę około 30 gier i w zasadzie unikam kupowania gier, bo mnie zwyczajnie na nie nie stać. Bazuję głównie na wymianach (...). (...)I grałam we wszystkie 30 :mrgreen:
To ja też jestem dziwny, bo mam podobnie. Gry kupuję bardzo rzadko, ostatnio to z częstotliwością raz na pół roku lub rzadziej. Czasem coś wymienię i tyle. W kolekcji też mam około 40 tytułów, licząc ze wszystkimi dodatkami osobno. Podobną liczbę miałem wcześnie i z różnych przyczyn sprzedałem lub wymieniłem. W zasadzie nie wyobrażam sobie sytuacji, że coś kupię i nie zagram, bo jak już kupuję to jestem mocno napalony :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: rastula »

kurde, widzicie , problem jest na tyle poważny, że zupełnie zapomniałem o kolekcji gier związanych z II wś (którą się inetersuję) a w które po prostu nikt ze mną nie chce grać ( a ja nie mam niestety obecnie czasu aby zmieniać grupę/szukać nowej)... to będzie jakieś 10-15% kolekcji (dzięki bogu zostało mi tyle instynktu samozachowawczego, żeby nie wpaść w jakiś "bandycki" (finansowo) system bitewnych minisów - wystarczy mi "zwykłe" modelarstwo :). rozpiętość od Memoir 44 po Squad Leader :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: MarcinG »

Bea pisze:
mat_eyo pisze:Ja gram we wszystko, co kupuję (...) Może nie mam nieogranych gier też dlatego, że każdy mój zakup jest przemyślany, zanim kupię to przeczytam instrukcję, każdymą recenzję jaką znajdę i zasięgnę języka na forum ;) w efekcie nie mam gier, w które nie chciałbym zagrać.
+1, otóż to, tez staram się tak robić :)
Ja robię tak samo. Każdy mój zakup jest przemyślany i dlatego nie kupuję dużo gier, tylko wybrane gry które naprawdę warto mieć w swojej kolekcji :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: kwiatosz »

Na 222 pozycje mam 33 nieograne. Z zakupów niewiele, większość to wygrane w turniejach i z Mat Handlu - bo pozbywam się gier, których nie chcę grać na coś teoretycznie lepszego - ale nieszczególnie mnie interesuje na co w kontekście możliwości zagrania.
Rekordzista, czyli Amun-Re, leży pewnie z 6 lat już nieruszone, ale w międzyczasie praktycznie przestałem grać w suche gry, zwłaszcza o pustyni, więc A-R leży i czeka na jakiegoś guza mózgu, albo zmianę osobowości :P
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Ryu »

U mnie ponad 50 pozycji. Niezagrane 2 :)

1. Warcfart - kupiony jako jedna z pierwszych pozycji. Okazało się jednak wcześniej że to nie mój ulubiony rodzaj planszówek więc leży sobie...
2. Racial Wars - tak mi się spodobały grafiki na kartach że sobie grę kupiłem i ciężko widzę możliwość zagrania. Nie wykluczam ale jakoś nie ciągnie...

A czytając Wasze posty widzę że nie jest ze mną tak źle :) Jakoś staram się z reguły sprawdzić tytuł który chcę kupić żeby nie było jak z Horror w Arkham którego musiałem się pozbyć...
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: watman »

gier 20 (+21 dodatkow, ja mam chyba nieco inny problem niz Wy ;P ), niegranych 4 czyli 20%... ale tlumacze to sobie permanentnym brakiem czasu :(
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: killy9999 »

Ja mam niegraną jedną grę i jeden dodatek, ale kupione w czwartek więc to się chyba nie liczy ;) Od kilku miesięcy mam natomiast Labirynth War on Terror, i zagrałem przez ten czas zaledwie jedną pełną partię. To prawie jak bym w ogóle w tą grę nie grał.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Borek224 »

50 pozycji wkolekcji i nie rozegrane (jnie liczac zakupow z ostatniego miesiąca):
- Kolejka: ogonek - kupiona bardziej kolekcjonersko
- BSG: Exodus - bo narazie w grupach w których gram pracuję nad dobrym ogarnięciem podstawki zanim zaczniemy dodawać zasady
- StarCraft: BroodWar
- Archipelago

Za to przerażająca ilość tytułów rozegrana tylko raz.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: KubaP »

Borek224 pisze: Za to przerażająca ilość tytułów rozegrana tylko raz.
Ja zazwyczaj gry, którym od zakupu minęło więcej niż 6 m-cy i były grane tylko raz, wystawiam na wymianę. Nawet jeśli są "super i zawsze o niej marzyłem" to skoro w nią nie gram, to coś jest nie tak - albo nie mam na nią ochoty, albo trudno znaleźć ekipę, etc.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Gabriel »

Oj tam oj tam - jak goście/żona proszą o konkretne gry, to się nie odmawia. W ten sposób trochę gier czeka, ale na każdą w końcu przyjdzie pora.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
ODPOWIEDZ