Ticket to Ride: Halloween Freighter

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: marcia666 »

zamierzam kupić ten dodatek ze względu na dodatkowe wagoniki, ale może ktoś się orientuje jakie urozmaicenie wnosi on do gry? bo widzę że są tu też stacje a że nie znam angielskiego to oryginalna instrukcja mi nic nie da...
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: jolietjake »

To zwykły zestaw nowych wagoników nie wnoszczący żadnych urozmaiceń i zmian zasad. Stacje zostały dodane po to, by móc wykorzystywać ten zestaw wagoników w Ticket to Ride: Europe, gdzie stacje są normalnie używane. W skrócie zbudowanie stacji zabierze Ci pare punkciszy i karte lub pare kart wagonów, a w zamian będziesz mógł skorzystać z czyjejś trasy, jeśli Ci brakuje do spełnienia jakiegoś biletu. Czyli niepotrzebna zasada utrudniająca (i tak imho małą) negatywną interakcję dla gry familijnej/z dziecmi :wink:

Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie, to wydaje mi się, że Halloween Freighter to stosunkowo do innych dodatków wyrzucanie kasy. Lepiej kupić którąś z podstawek, choćby używaną, i bedziesz miał kilka nowych zestawów wagoników a do tego nową grę :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: FortArt »

Kupuje się go dla zabawy, bo masz inne niż wszystkie dyniowe wagoniki.
Albo gdy masz którąś podstawkę TtR (5 kompletów), a chcesz zagrać w 6 osób. Albo gdy masz TTR Nordic (3 komplety), a chcesz zagrać w 4 osoby.

Ma on dworce więc możesz użyć go również w Europie, ale nie musisz. Działa wszędzie taka samo - jako zestaw wagoników w dodatkowym kolorze.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: watman »

FortArt pisze:Kupuje się go dla zabawy, bo masz inne niż wszystkie dyniowe wagoniki.
albo kupujesz zestaw rozowych pociagow z maydaya (plus trzy pionki na dworce) i nazywasz je pieszczotliwie 'swinkami' ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: marcia666 »

no właśnie mam Nordic a w sobotę dostanę w prezencie Afrykę i dla tego chcę dodatkowe wagoniki, ale chodziło mi o dworce - co one zmieniają, ale to sobie przy Europie poszukam jak się dokładnie z nimi gra.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: FortArt »

watman pisze: albo kupujesz zestaw rozowych pociagow z maydaya (plus trzy pionki na dworce) i nazywasz je pieszczotliwie 'swinkami' ;)
O! O czym mowa? Jakiś link można?
marcia666 pisze:no właśnie mam Nordic a w sobotę dostanę w prezencie Afrykę i dla tego chcę dodatkowe wagoniki, ale chodziło mi o dworce - co one zmieniają, ale to sobie przy Europie poszukam jak się dokładnie z nimi gra.
Ja mam wrażenie, że częściej się z nimi nie gra. :)

Z grubsza: nie zrobiłaś trasy bo zabrakło Ci odcinka - zablokowali Cię. No to wstawiasz dworzec do jednego z dwóch miast na końcach tego odcinka i przy rozliczeniu biletów liczy się jakbyś miał trasę. Masz takich dworców trzy, użycie każdego to -4 pkt i 1/2/3 dowolne takiego samego koloru karty. Robi się za łatwo, więc dużo ludzi nie gra z nimi, choć są i tacy co sobie je chwalą.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 00:43 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Ticket to Ride: Halloween Freighter

Post autor: watman »

FortArt pisze:
watman pisze: albo kupujesz zestaw rozowych pociagow z maydaya (plus trzy pionki na dworce) i nazywasz je pieszczotliwie 'swinkami' ;)
O! O czym mowa? Jakiś link można?
http://maydaygames.com/catalogsearch/result/?q=train - sa w roznych kolorach, ja wzialem rozowe for shits and giggles ;)

kiedys byly w luzodajni, tam ja kupowalem, ale teraz nie ma... ale Wroclaw robi zamowienie na koszulki z maydaya, wiec podpytaj czy nie wzieliby Ci wagonow :)
FortArt pisze:Z grubsza: nie zrobiłaś trasy bo zabrakło Ci odcinka - zablokowali Cię. No to wstawiasz dworzec do jednego z dwóch miast na końcach tego odcinka i przy rozliczeniu biletów liczy się jakbyś miał trasę. Masz takich dworców trzy, użycie każdego to -4 pkt i 1/2/3 dowolne karty. Robi się za łatwo, więc dużo ludzi nie gra z nimi, choć są i tacy co sobie je chwalą.
a dokladniej, to nie "-4 pkt i 1/2/3 dowolne karty" tylko wystawienei pierwszego dworca kosztuje 1 karte, drugiego zestaw 2 kart (tak, jak przy zajmowaniu trasy o dlugosci 2) a trzeciego zestaw 3 kart. kazdy niewykorzystany dworzec daje na koniec gry +4p.
tak, z jednej strony jest latwiej uciec przed blokada, z drugiej gra na 6 osob bez dworcow to hardkor przez duze 'HARD' ;]
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ODPOWIEDZ