Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: zaba »

Tez byłbym chętny ,zdecydowany :D na dodatkowe figurki
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Niestety, na razie nie będzie możliwości zamówienia u nas figurek z KickStarter'a. Jeżeli coś się zmieni, na pewno was poinformujemy.

Tak, Season 2: Prison Outbreak będzie samodzielną gra, ma też zawierać więcej elementów niż Season 1 (czyli zwykłe "Zombicide")


PS. Jak widać w linku od cohlerc1, Edge Entertainment ma cenę 80€ - to tak odnośnie ceny polskiej edycji.


EDIT:

Obrazek

www.zombicide.pl
www.blackmonkgames.com
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Banan2 »

Black Monk Games pisze: PS. Jak widać w linku od cohlerc1, Edge Entertainment ma cenę 80€ - to tak odnośnie ceny polskiej edycji.
Tak czy siak cena zagranicznej czy polskiej wersji jest chora. Zawartość nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny. Natomiast miejmy nadzieję, że gra obroni się tzw. ilością funu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pattom »

Banan2 pisze: Tak czy siak cena zagranicznej czy polskiej wersji jest chora. Zawartość nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny. Natomiast miejmy nadzieję, że gra obroni się tzw. ilością funu.
Pozdrawiam
Wątpię żeby gra się obroniła bo jest dość specyficzna i raczej dla wąskiego grona fanów zombiaków itp..
Ja nie kupię na 100% bo to nie mój klimat a cena około 300 zł ??? absurdalna ! Wolę dać kasę na coś sprawdzonego i dającego zabawę nie tylko 13 latkom, którzy z wypiekami na twarzy zabijają figurki zombi.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

No to muszę być 13-latkiem, bo już się cieszę na myśl o zabijaniu figurek zombie :|
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pattom »

Dabliu pisze:No to muszę być 13-latkiem, bo już się cieszę na myśl o zabijaniu figurek zombie :|
:) Ja też lubię czasami łatwe i proste gry i nie mówię, że to coś złego czy niepotrzebnego, przeciwnie dobrze, że się pojawiają i jest różnorodność. Ja po prostu oczekuję innych klimatów, mechanizmów w grach i jak mam wydać 300 zł to wolę to co lubię niż eksperyment :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: KubaP »

pattom pisze: :) Ja też lubię czasami łatwe i proste gry i nie mówię, że to coś złego czy niepotrzebnego, przeciwnie dobrze, że się pojawiają i jest różnorodność. Ja po prostu oczekuję innych klimatów, mechanizmów w grach i jak mam wydać 300 zł to wolę to co lubię niż eksperyment :)
vs
pattom pisze:Wątpię żeby gra się obroniła bo jest dość specyficzna i raczej dla wąskiego grona fanów zombiaków itp..
Ja nie kupię na 100% bo to nie mój klimat a cena około 300 zł ??? absurdalna ! Wolę dać kasę na coś sprawdzonego i dającego zabawę nie tylko 13 latkom, którzy z wypiekami na twarzy zabijają figurki zombi.
To dwie zupełnie inne wypowiedzi :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pattom »

Nie sądzę :-) to ta sama wypowiedź tylko inaczej podana :P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Nataniel »

pattom pisze:Wątpię żeby gra się obroniła bo jest dość specyficzna i raczej dla wąskiego grona fanów zombiaków itp..
Ja nie kupię na 100% bo to nie mój klimat a cena około 300 zł ??? absurdalna ! Wolę dać kasę na coś sprawdzonego i dającego zabawę nie tylko 13 latkom, którzy z wypiekami na twarzy zabijają figurki zombi.
Nie rozumiem - jak nie kupisz niezależnie od ceny - to co Twoja wypowiedź wnosi? Chcesz po prostu ponarzekać?

Ja kocham zombiaki i w Zombicide muszę zagrać. Jak mi się spodoba, to kupię, jak nie, to nie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pattom »

Narzekać? Nigdy :-) Po prostu wyrażam swoje zdanie, tak ?

Zresztą kończę off topa bo to wątek o grze a nie o możliwości wypowiedzi na forum.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: BartP »

Wpadasz do wątku o grze, która nie jest w Twoim typie i wyzywasz ludzi lubiących Zombicide od 13-latków, po fanie gier planszowych nie spodziewałem się czegoś takiego - w końcu to ludzie "spoza" tak myślą o nas i naszym hobby. Ogarnij się.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2013, 10:12 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: pattom »

BartP pisze:Wpadasz do wątku o grze, która nie jest w Twoim typie i wyzywasz ludzi lubiących Zombicide od 13-latków, od fana gier planszowych nie spodziewałem się czegoś takiego - w końcu to ludzie "spoza" tak myślą o nas i naszym hobby. Ogarnij się.
oj...zupełnie daleki jestem od wyzywania i obrażania, zapewniam, jeśli ktoś poczuł się urażony to proszę o wybaczenie.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: cohlerc1 »

Ja tam urażony się nie poczułem choć 13 lat to miałem 15 lat temu ;) Ale nie mogę się zgodzić ze gra się nie obroni fakt jest droga ale jest ogromny hype na zombiaki. Co chwile jakiś film jak w grze nie ma zombiaków albo jakiegoś zombi moda (arma, call of duty, nawet do minecrafta jest mod z zombiakami xD) to ludzie narzekają, serial walking dead bije rekordy, komiks tak samo (nawet w Polsce się bardzo dobrze sprzedaje). Problem tkwi w szczegółach, wspomniana już cena dla niedzielnego gracza może być za wysoka z drugiej strony w Polsce ( a wnioskuje ze gracz "niedzielny" będzie chciał grę w rodzimym języku) nie zbyt dużego wyboru w grach o tematyce zombie. Drugim problemem jest klimat, zombicide to jednak trochę wesoła sieczka a nie taki rasowy survival jak wspomniany serial i komiksy. Ale dla szerszej masy żadnej krwi klimat jest odpowiedni ;) Jeszcze tylko kilka dodatkowych figurek inspirowanych popkultura (jak w ks postacie z maczety pulp fiction kill bill itp).
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Karit »

Ja bardzo chciałem kupić Zombicode własnie ze względu na... no jasne że chodzi o Zombie :D - ale przy takiej cenie musze sobie odpuścić... Patrząc na inne gry które kupowałem za większe pieniądze Mage Knight (200) Eclipse (230) to Zombicode ze swoimi 310 to cena poprostu zaporowa... Można by dołożyć jeszcze 50 zl i mieć 2 naprawde fajne planszówki... Szkoda bo czekałem na jakaś bardziej rozbudowana grę o zombie, ale nie po takich cenach...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ArSaghar
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2010, 20:42
Lokalizacja: Palędzie

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: ArSaghar »

Powiem tak:
- fanem zombie nie jestem ale gra jest prosta, ślicznie wydana i na pewno wiem, że jak kupię będę zadowolony z zabawy
- faktycznie cena 300 pln, niezależnie od języka, to dla statystycznego polaka raczej żart i jestem wręcz pewien, że sprzedaż będzie na bardzo niskim poziomie
- nawet dla mnie, który wydaje na gry kilka stów miesięcznie i ze zniżką 30%, to koszt ok. 220 pln co uważam za naprawdę wysoki a biedny nie jestem
- grę kupię na 100% ... ale angielską wersję
Gram w gry, bo życie to gra!
Moja kolekcja:http://goo.gl/Szb52w
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: walkingdead »

cohlerc1 pisze:Ja tam urażony się nie poczułem choć 13 lat to miałem 15 lat temu ;) Ale nie mogę się zgodzić ze gra się nie obroni fakt jest droga ale jest ogromny hype na zombiaki. Co chwile jakiś film jak w grze nie ma zombiaków albo jakiegoś zombi moda (arma, call of duty, nawet do minecrafta jest mod z zombiakami xD) to ludzie narzekają, serial walking dead bije rekordy, komiks tak samo (nawet w Polsce się bardzo dobrze sprzedaje). Problem tkwi w szczegółach, wspomniana już cena dla niedzielnego gracza może być za wysoka z drugiej strony w Polsce ( a wnioskuje ze gracz "niedzielny" będzie chciał grę w rodzimym języku) nie zbyt dużego wyboru w grach o tematyce zombie. Drugim problemem jest klimat, zombicide to jednak trochę wesoła sieczka a nie taki rasowy survival jak wspomniany serial i komiksy. Ale dla szerszej masy żadnej krwi klimat jest odpowiedni ;) Jeszcze tylko kilka dodatkowych figurek inspirowanych popkultura (jak w ks postacie z maczety pulp fiction kill bill itp).
Dobrze napisane.
Wielu ludzi właśnie w komiksie czy serialu dopatruje się początków zaistnienia żywych trupów w masowej świadomości,nie wiedząc nawet o Nocy Żywych Trupów ('68) Romero. A szkoda.

Chętnie bym kupiła,choć cena dla mnie- jako niedzielnego gracza- dość ciężka do przełknięcia. :)
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

Dla mnie Zombicide jawi się trochę jako Dead Island na planszy. A ponieważ swoje trzy grosze do powstania tejże gry dorzuciłem, z przyjemnością pobawię się w "DI na stole".
Poza tym, nie jestem jedynym planszomaniakiem w Techlandzie, więc i koledzy z pracy z pewnością nie odmówią wspólnej rzeź... znaczy partyjki :wink:
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

... a ja jestem 33 latkiem grajacym w Zombicide i dobrze mi z tym 8)

Ta gra to nie jest jakis "rocket science", mimo wszystko wymaga calkiem rozwinietego zmyslu taktycznego- niby zwykla nawalanka zombie, a jednak trzeba przy niej troszku pomyslec.

Jesli chodzi o cene, to Zombicide jest wlasnie idealna gra dla niedzielnych graczy!
Jak ktos kupuje jedna gre raz na ruski czas, to czemu ma nie skusic sie na gre wlasnie za te 300pln?
Geek kupuje ze dwie gry miesiecznie- w tym przypadku musialby sie zastanowic :wink:

Black Monk,
Czekamy na forum dedykowane :wink:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: walkingdead »

Hipke pisze: Jesli chodzi o cene, to Zombicide jest wlasnie idealna gra dla niedzielnych graczy!
Jak ktos kupuje jedna gre raz na ruski czas, to czemu ma nie skusic sie na gre wlasnie za te 300pln?
Kwestia osobnicza,gram rzadziej niż bym chciała,ale składają sie na to niestety różne czynniki.
Nie zmienia to faktu,że na przykład w ostatnim miesiącu kupiłam kilka gier.
Po prostu,szkoda byłoby mi zapłacić tyle pieniędzy za grę,która podzieli los kilku pozostałych i będzie czekać na sprzyjające okoliczności (a czas oczekiwania bywa różny).Boję się jednak,że zdrowy rozsądek przegra i skończy się zakupem:roll:

Nie ma jednak sensu dalej się rozwodzić nad ceną,wszystko jest kwestią indywidualną.Osobiście, życzę Wydawnictwu wielu klientów,a klientom miło spędzonych chwil z Zombicide.
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

walkingdead pisze: Po prostu,szkoda byłoby mi zapłacić tyle pieniędzy za grę,która podzieli los kilku pozostałych i będzie czekać na sprzyjające okoliczności (a czas oczekiwania bywa różny).Boję się jednak,że zdrowy rozsądek przegra i skończy się zakupem:roll:
Przypominam, że na Pyrkonie będzie można zdobyć kody rabatowe oraz będzie możliwość rozegrania szybkiej partyjki w Zombicide przy naszym stoisku. *kusi :twisted: *
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: schizofretka »

Karit pisze:Ja bardzo chciałem kupić Zombicode własnie ze względu na... no jasne że chodzi o Zombie :D - ale przy takiej cenie musze sobie odpuścić... Patrząc na inne gry które kupowałem za większe pieniądze Mage Knight (200) Eclipse (230) to Zombicode ze swoimi 310 to cena poprostu zaporowa... Można by dołożyć jeszcze 50 zl i mieć 2 naprawde fajne planszówki... Szkoda bo czekałem na jakaś bardziej rozbudowana grę o zombie, ale nie po takich cenach...
Powtarzam po raz trzeci chyba: porównujesz cenę MK po zniżkach w sklepie internetowym z MSRP Zombicide - to jest bez sensu. MSRP MK to 275zł, Eclipse - 279. Nie mówię, że Z! też da się dorwać za dwieście kilkadziesiąt złotych, ale bym się nie zdziwił. Czy gra jest tego warta to inna sprawa - na pewno śliczna i prosta, pewnie łatwo da się wkręcić nie-graczy, a jeśli ktoś oczekuje poważnej gry w tym temacie to proponuję przestać narzekać i zwrócić uwagę na ZPocalypse właśnie w przedsprzedaży w Luzodajni (nie, też nie wiem, czy to dobra gra).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

Najlepiej już skończyć rozmowę o cenie... jaka cena jest, każdy widzi, a jaka będzie w sklepach, to dopiero zobaczymy.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: walkingdead »

Black Monk Games pisze:
walkingdead pisze: Po prostu,szkoda byłoby mi zapłacić tyle pieniędzy za grę,która podzieli los kilku pozostałych i będzie czekać na sprzyjające okoliczności (a czas oczekiwania bywa różny).Boję się jednak,że zdrowy rozsądek przegra i skończy się zakupem:roll:
Przypominam, że na Pyrkonie będzie można zdobyć kody rabatowe oraz będzie możliwość rozegrania szybkiej partyjki w Zombicide przy naszym stoisku. *kusi :twisted: *
Trzeba przyznać,że z marketingu to się BMG piąteczka należy! :D
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Na pewno nie wszyscy śledzą BGG, dlatego niżej link z nieoficjalną muzyką do Zombicide, może komuś się przyda, bo rozgrywka na pewno nabierze lepszego klimatu, jesli w tle będzie dobra muzyka.

Zombicide Unofficial Soundtrack by Meat Hook - http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

Black Monk Games pisze:Właśnie ruszyła przedsprzedaż trzech nowych tytułów!
Zombicide:
Tylko w przedsprzedaży do każdej gry dokładamy specjalny skórzany kubek na kości z Zombiakami, którego jeszcze nie ma w sprzedaży!
(Kubek dodawany do gry nie jest oficjalnym produktem do gry Zombicide.)
http://sklep.munchkin.pl/pl/p/PRZEDSPRZ ... bicide/154
Zawsze to jakiś dodatek, który może kogoś zachęcić do kupna u wydawcy, a nie u pośredników - ja tam wiem, że nie mogę się już doczekać mojego egzemplarza :D
ODPOWIEDZ