Jednoosobowa karcianka.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

Co polecacie? Gra ma chodzić bardzo dobrze w wariancie jednoosobowym.
Losowość ograniczona do niezbędnego minimum.
Czas gry do 60 minut.
Klimat SF lub fantasy, najlepiej.
Cena nie ma znaczenia.
Konieczny język polski.

Wykluczam LCG ( zagrałem raz we Władcę Pierścieni i zupełnie mi nie podeszło, coś spitolili z mechaniką bo żeby gra zabiła postacie graczy bez możliwości najmniejszej reakcji to przegięcie).
Chyba, że istnieje dobra LCG dla jednego gracza?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: zbajszek »

Kolega mi polecał Anioła Śmierci. Mówił że solo dobrze chodzi i trzeba trochę pokombinować żeby przeżyć, ale sam jeszcze nie grałem.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: watman »

51 stan
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: SeeM »

pattom pisze: Wykluczam LCG ( zagrałem raz we Władcę Pierścieni i zupełnie mi nie podeszło, coś spitolili z mechaniką bo żeby gra zabiła postacie graczy bez możliwości najmniejszej reakcji to przegięcie).
Chyba, że istnieje dobra LCG dla jednego gracza?
Tak pobocznie zapytam: co to była za sytuacja?
+ (BGG)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

SeeM pisze:
pattom pisze: Wykluczam LCG ( zagrałem raz we Władcę Pierścieni i zupełnie mi nie podeszło, coś spitolili z mechaniką bo żeby gra zabiła postacie graczy bez możliwości najmniejszej reakcji to przegięcie).
Chyba, że istnieje dobra LCG dla jednego gracza?
Tak pobocznie zapytam: co to była za sytuacja?
zbajszek może lepiej pamięta ale wyskoczyło coś co od razu zadało po 2 rany bohaterom, którzy się nie bronili, żeby chociaż ucieczka jakaś była możliwa :)
Może muszę jeszcze raz spróbować ? :)

zbajszek pisze:Kolega mi polecał Anioła Śmierci. Mówił że solo dobrze chodzi i trzeba trochę pokombinować żeby przeżyć, ale sam jeszcze nie grałem.
Myślałem o tym, tym bardziej, że lubię to uniwersum i znam je dość dobrze. Tylko szkoda, że gra ogranicza się do samej bitki.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: zbajszek »

SeeM wyszła bodaj karta Cienia przy którymś wrogu, która zadawała 2 obrażenia wyczerpanym bohaterom (albo jakoś tak). W każdym razie wystarczyło żeby dobić moich dogorywających herosów.

A co do jednoosobowych karcianek możesz mieć problem. Ewentualnie można spróbować Thunderstone Advance (to akurat mam i raz solo zagrałem, choć widać że to gra jednak na kilka osób, to solo też daje radę), albo Sentinels of the Multiverse (nie grałem, ale same pochlebne opinie o tym słyszę więc pewnie zakupię) jeżeli Ci język nie przeszkadza. Mi Władca pasuje bo poziom trudności jest dosyć duży, a do tego ja lubię losowość w grach, bo to jednak dodaje głębi i trochę realizmu, bo możesz coś zaplanować bardzo dobrze, ale nie do końca wiesz czy to Ci się uda (jak w życiu :D).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

Myślałem nad Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm lub nad Rune Age.
?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: rastula »

Onirim - w końcu o snach i koszmarach - czyli taki sf horror ;D


Ja do zestawu podstawowego LOTR podchodzę raz na pół roku - i za każdym razem po kilku rucham mam tego dość - już dawno miałem sprzedać / wymienić ale jakoś tak nigdy nie ma okazji... co gorsza warhammer inwazja też mnie strasznie wynudziły ( kopany przez wszystkich Runage (MA WERSJĘ SOLO) za to spodobał mi się dużo bardziej...
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: charlie »

Ghost Stories, tylko losowości sporo, ale można ją ograniczać na kilka sposobów. A ten klimat SF konieczny? Jeżeli nie, to poleciłbym też Agricolę i K2.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

charlie pisze:Ghost Stories, tylko losowości sporo, ale można ją ograniczać na kilka sposobów. A ten klimat SF konieczny? Jeżeli nie, to poleciłbym też Agricolę i K2.
a to jest karciana Agricola i K2 ?

:D :)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: charlie »

pattom pisze:
charlie pisze:Ghost Stories, tylko losowości sporo, ale można ją ograniczać na kilka sposobów. A ten klimat SF konieczny? Jeżeli nie, to poleciłbym też Agricolę i K2.
a to jest karciana Agricola i K2 ?

:D :)
Aj, sorka, nie wiedzieć czemu, nie zarejestrowałem, że ma to być karcianka. W takim razie polecam Piętaszka :)
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: Shubgami »

Tak Onirim i Piętaszek górą, ale nie wiem czy autorowi tematu przypadną do gustu - losowości jest bardzo dużo. Ale inaczej te dwie gry nie miałyby żadnego sensu. Niemniej są warte polecenia. :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2013, 19:59 przez Shubgami, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

Jak już ma być losowość to najbardziej podchodzi mi Space Hulk - Anioł Śmierci.
:)

Z drugiej strony Race Of The Galaxy z dodatkiem, oferuje tryb solo i daje chyba coś więcej niż tylko "bitwę" jak w przypadku Space Hulk - Anioł Śmierci

??
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: Borek224 »

Jeżeli losowość ci przeszkadza to odradzam Anioła Śmierci - tam czasami wszystko potrafi się położyć przez jeden pechowy rzut kością.

Kiedyś dobrze się bawiłem budując solo silniczki w 51.Stanie
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: schizofretka »

Odradzam Rune Age - niska regrywalność. Podejdziesz kilka razy każdą rasą do scenariusza solo aż w końcu ci się uda i specjalnie nie będziesz miał ochoty powtarzać - za mała różnorodność (gdzie mu do LOTRa!)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: watman »

Borek224 pisze:Kiedyś dobrze się bawiłem budując solo silniczki w 51.Stanie
juz pisalem, ale pattom albo zignorowal albo nie chce przeklinac czy cos ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

Nie, nie zignorowałem, poczytałem o tej grze i nie wiem czy klimat mi podejdzie ale jeszcze myślę :)

Na dzień dzisiejszy na pierwsze miejsce wybija się Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: Edwardo »

pattom pisze:Na dzień dzisiejszy na pierwsze miejsce wybija się Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm.
Pograj sobie z keldonem najlepiej, tam możesz konfigurować jak chcesz grę (z dodatkami lub bez), będziesz miał pełny obraz gry. Ja wsiąknąlem na dobre. Poćwiczyłem z keldonem a potem przerzuciłem się na realnych przeciwników na BGA. Wersję "planszową" też oczywiście mam i gram.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: espresso »

Mimo, że za rozgrywkami w trybie 1-osobowym jakoś specjalnie nie przepadam, to rzeczywiście spodobał mi się 51. Stan solo. Z rzeczy jeszcze nie wymienionych zaproponuję Kamień Gromu (oficjalny wariant solo jest dostępny online). Niestety (albo może na szczęście dla portfela) nie ma polskich dodatków, ale podstawka ma dużą regrywalność i przystępną cenę.
soulsick1988
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:33

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: soulsick1988 »

a ja bym Znak Starszych bogów polecił - klimaty Lovecraft'owskie czyli horror/ fantasy
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

soulsick1988 pisze:a ja bym Znak Starszych bogów polecił - klimaty Lovecraft'owskie czyli horror/ fantasy
Znak Starszych Bogów jest zbyt losowy, chociaż klimat ma :-)
Może powinienem dać jeszcze jedną szansę Władcy Pierścieni LCG ? :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: maciejo »

pattom pisze:
Na dzień dzisiejszy na pierwsze miejsce wybija się Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm.
Robot jest wymagającym przeciwnikiem i zawsze ma ochotę grać - Zdecydowanie najlepszy wybór :!: :!: :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: pattom »

maciejo pisze:
pattom pisze:
Na dzień dzisiejszy na pierwsze miejsce wybija się Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm.
Robot jest wymagającym przeciwnikiem i zawsze ma ochotę grać - Zdecydowanie najlepszy wybór :!: :!: :!:
i tak też się stało:)
Race for the Galaxy + dodatek The Gathering Storm wygrało z innymi propozycjami, czas na lekturę instrukcji :)
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: MattCarnall »

Dobry wybór, zresztą jak sama gra, ale:

najlepsze w 1-osobowych grach jest fakt, że nie czujesz tego, że grasz sam(Anioł Śmierci, Ghost Stories), gdzie AŚ był dla mnie najlepszą jednoosobóką w którą miałem czy grałem, mechanika nie ulegała zmianie nawet przy graniu solo, nie było symulowania drugiej osoby(wirtualnego przeciwnika)

RftG+Robot, to tak naprawę algorytm, który będziesz musiał sam obsługiwać, wykładać za niego karty. Nie jest to złe, wciąga, jest świetnym uzupełnieniem, ale to nie to samo co z drugą osobą.
Awatar użytkownika
No153
Posty: 29
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:16

Re: Jednoosobowa karcianka.

Post autor: No153 »

Odświeżam temat - czy przez ten rok wyszło coś fajnego do gry w pojedynkę?

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ