Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: tomuch »

A u mnie na stole czeka rozłożony Tzolkin. Czeka już kilka dni od kupna. Dzisiaj wróciłem do domu i przetarłem ręką planszę... zdążyła się zakurzyć ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Pierzasty »

killy9999 pisze:Ja mam niegraną jedną grę i jeden dodatek, ale kupione w czwartek więc to się chyba nie liczy ;) Od kilku miesięcy mam natomiast Labirynth War on Terror, i zagrałem przez ten czas zaledwie jedną pełną partię. To prawie jak bym w ogóle w tą grę nie grał.
Ja miałem tak samo. Lubię tę grę, ale tłumaczy się ją wyraźnie trudniej, niż takie Twilight Struggle, mniej ludzi w nią już gra, więc nie ma powodzenia. Wolałem odzyskać pieniążki, pewnie zainwestuję je w TS.

W ogóle jeśli mam coś z kategorii "kupiłem i nie gram", to na 99% jest już wystawione na sprzedaż. Wyjątek stanowi dodatek do Space Alerta, bo kupiłem nowy absurdalnie tanio nie mając podstawki :lol:
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Monk »

Do niedawna leżał u mnie bardzo długo Caylus. I by wątek mógł pełnić dla niektórych funkcję edukacyjną - nawet jeśli nie zamierzacie od razu "grać w grę" - sprawdźcie czy jest kompletna. Ja trafiłem tak pechowo, że w międzyczasie wyszła kolejna edycja gry i sklep nie miał mi jak skompletować przez to mojego wybrakowanego egzemplarza.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Karit »

zawsze po zakupie otwieram grę, przeglądam elementy, czytam instrukcję i czekam z niecierpliwością kiedy w nią zagram. Nie zdarzyło mi się gry kupić i nawet jej nie otworzyć :)

Inna ciekawa sprawa: Liczba nierozegranych gier po stworzeniu tego wątku systematycznie maleje - średnio 3 nowe gry tygodniowo idą. "Przerażające" jednak w ile tytułów grałem tylko raz...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: mig »

Karit pisze:
Inna ciekawa sprawa: Liczba nierozegranych gier po stworzeniu tego wątku systematycznie maleje - średnio 3 nowe gry tygodniowo idą.
Zazdroszczę - u mnie od poprzedniego wpisu sprzed jakiś dwóch tygodni na półce przybyło 14 nowych pozycji a w tym czasie zagrałem tylko w jednego starocia... :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Karit »

mig pisze:
Karit pisze:
Inna ciekawa sprawa: Liczba nierozegranych gier po stworzeniu tego wątku systematycznie maleje - średnio 3 nowe gry tygodniowo idą.
Zazdroszczę - u mnie od poprzedniego wpisu sprzed jakiś dwóch tygodni na półce przybyło 14 nowych pozycji a w tym czasie zagrałem tylko w jednego starocia... :(
Zazdroszcze :) - u mnie nic nie przybyło przez 2 tygodnie, tylko "stare nowości" rozgrywałem po raz 1.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: FortArt »

Wg BGG nie oceniłem jeszcze 19 swoich gier i 11 dodatków. Właśnie "nie oceniłem", a nie "nie zagrałem", no bo jak mi się jeden żeton przydał z dodatku do Carson City to mam liczyć do zagranych? ;)

Co do rozszerzeń zwłaszcza takich mini-dodatków to ciesze się, że je mam, liczone z osobna wiele nie kosztowały, może się przydadzą, a na pewno nie kupię ich za kilka lat. Gry starsze da się trafić, ale dostępność dodatków jest mocno ograniczona. Traktuję je jako dopełnienie produktu. Na tej liście jest też pozycja typu "3-player expansion". Jakoś nie czuje się źle bo akurat w takiej liczbie nie grałem. Kilka dodatków przyszło za darmo z czymś tam. W zasadzie zostaje jedno pudełko, Agricolowe Torfowisko, które można uznać za dużą niezagraną pozycję.

19 nie ocenionych gier niby sporo, ale tu znów nabijają licznik kolejne tomy Czarnych Historii (oceniam po przejściu wszystkich kart). W Tantrix jako grę niby nie grałem, ale przecież bawiłem się nią jako łamigłówką. Jeszcze nie zagrałem w dwie pozycje z Math Handlu (no, ale przecież grałem w to co za nie oddałem), a jedna pozycja przyszła wraz z ŚGP. Zostaje 5 pozycji. Najdłuższy stażem półkownik ma pecha od półtora roku.

Ze strasznie groźnie brzmiącej liczby 30 zrobiło się realnie 6 pudełek. W zasadzie można by się uprzeć i koniecznie w nie zagrać i za chwilę meldować, że mam zero. Tylko po co? Na siłę grać żeby coś udowodnić? Gram w coś innego, tych też czas przyjdzie, jak i przyszedł czas pozostałych. Gry planszowe kupuje się na dziesięciolecia.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Karit »

ja sie np. kiepsko czuje z faktem ze w takie Puerto Rico nie gralem od kiedy kupilem je rok temu :(
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: watman »

Karit pisze:ja sie np. kiepsko czuje z faktem ze w takie Puerto Rico nie gralem od kiedy kupilem je rok temu :(
no u mnie tak sie kisza Lords of Waterdeep ktore wygralem na BGG - gra ma dobre recenzje, zlego slowa o nioej nie widziallem, a pech jest taki, ze jest do 5 graczy, wiec w naszym towarzystwie ma mikro szanse na pelny sklad, a jak juz sie spotykamy we czworke, to zwykle gramy w cos co jest do 4 osob... cala nadzieja w dodatku - moze wtedy sie uda usiasc w 6 osob ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: pan_satyros »

watman pisze:
Karit pisze:ja sie np. kiepsko czuje z faktem ze w takie Puerto Rico nie gralem od kiedy kupilem je rok temu :(
no u mnie tak sie kisza Lords of Waterdeep ktore wygralem na BGG - gra ma dobre recenzje, zlego slowa o nioej nie widziallem, a pech jest taki, ze jest do 5 graczy, wiec w naszym towarzystwie ma mikro szanse na pelny sklad, a jak juz sie spotykamy we czworke, to zwykle gramy w cos co jest do 4 osob... cala nadzieja w dodatku - moze wtedy sie uda usiasc w 6 osob ;)
Ale przeciecz ta gra świetnie działa w każdym składzie, wiec w czym problem?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: watman »

pan_satyros pisze:
watman pisze:
Karit pisze:ja sie np. kiepsko czuje z faktem ze w takie Puerto Rico nie gralem od kiedy kupilem je rok temu :(
no u mnie tak sie kisza Lords of Waterdeep ktore wygralem na BGG - gra ma dobre recenzje, zlego slowa o niej nie widziallem, a pech jest taki, ze jest do 5 graczy, wiec w naszym towarzystwie ma mikro szanse na pelny sklad, a jak juz sie spotykamy we czworke, to zwykle gramy w cos co jest do 4 osob... cala nadzieja w dodatku - moze wtedy sie uda usiasc w 6 osob ;)
Ale przeciecz ta gra świetnie działa w każdym składzie, wiec w czym problem?
spotykamy sie glownie w 6 osob - wtedy, oczywiscie, nie zagramy w lordsow
w 5 osob spotykamy sie BAAAARDZO rzadko - kiedy ostatni raz sie takie cos wydarzylo, to jeszcze LoW nie mielismy
przy spotkaniu w 4 osoby gramy w cos do 4, bo takich gier w ekipie tez troche jeszcze jest nieogranych
we trzy osoby sie jeszcze ani razu nie spotkalismy na planszowki
we dwoje sa ciekawsze rzeczy do roboty ;)

dlatego czekam na scoundrelsow, zeby zagrac w 6 :>

jak zyc, panie premierze, jak zyc? ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Migdał »

U mnie czeka Eclipse razem z dodatkiem, moze sie wreszcie doczeka choc mam problem z zebraniem ekipy :-(
Co do lordow glebokiej wody :-P to gra rewelacyjnie sie skalujd przy kazdej ilości graczy i goraco zachecam wszystkich do tej gry:-)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Trolliszcze »

IMHO przy dwóch osobach znacznie tracą karty intrygi, bo nie ma ciekawego wyboru, na kogo je grać - co wpadnie w rękę, to niemal z automatu zagrywa się na przeciwnika, no bo na kogo innego?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: BartP »

Nie słyszałeś złego słowa o Lordsach? Wg mnie bardziej suche niż większość euro, proste, schematyczne i na dłuższą metę nudne. W mojej jedynej, dość równej, rozgrywce o wygranej zadecydowało dociągnięcie ostatniej karty w ciemno z wierzchu talii. Nie polecam ;].
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Trolliszcze »

Moim zdaniem dzięki kartom intrygi i losowym budynkom LoW jest mniej schematyczne i ciekawsze np. od Stone Age, czyli w opinii wielu graczy od jednego z najlepszych gatewayów.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Migdał »

I tak sie ladnie skaluje w porownaniu do innych tytulow. Po za tym w wiekszym gronie zawsze gra síe lepiej nawet w bierki:-) w LoW mozna spokojnie grac w dwie osoby a to ze z automatu grasz karty na wspolgracza nie przeszkadza, przynamniej mi:-) ale podkresle jeszcze raz, w wiekszym gronie zawsze gra sie lepiej:-)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: watman »

pisalem juz kiedys o zbawczej mocy tego forum ;)
dzisiaj zagralismy w LoW, kiedy moja zonka po pierwszej partii T2R na 6 osob oznajmila, ze niestety idzie sie polozyc ;)
pomimo troche niedoczytanych zasad uznalismy, ze gra ma MEGA potencjal i na pewno bedzie probowana dalej...
topowy komentarz: 'zamiast mnostwa standardowych, malych, zazebiajacych sie silniczkow jest jedn wielki, bez zarzutu dzialajacy DIESEL!' :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Chciałem, Kupiłem, (jeszcze) NIE zagrałem

Post autor: Radek »

Już tylko 4 niegrane tytuły:
Republic of Rome - pewnie poczeka jeszcze kilka lat
Friedrich
Constantinopolis
Imperial 2030
ODPOWIEDZ