Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Way
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:27

Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: Way »

Moi dwaj siostrzeńcy (dla siebie są kuzynami, czyli jedna porządna gra tego nie załatwi) będą mieli w tym roku komunię i chciałbym kupić im po jakieś fajnej grze. Chciałbym się zmieścić w okolicach 300zł. Póki co zastanawiam się czy nie kupić takiego zestawu:

Small World + Small World Underground (tutaj przekroczę budżet, ale będą mogli łączyć gry gdy się spotkają)

lub coś z tej trójki: Talizman, Runebound i Cyclades

Obaj mają o dwa lata młodszych braci więc fajnie jakby też mogli pograć - z pomocą rodziców, bo tak z pewnością będą wyglądały pierwsze gry.
W tej chwili najbardziej skłaniam się ku tej dwójce: Talizman i Runebound, głównie ze względu na klimat fantasy, w który chyba najłatwiej się wkręcić.
Proszę więc o opinie bardziej doświadczonych graczy. Sam grałem tylko w Talizmana i Horror w Arkham i jak większość graczy mam sentyment do Talizmana, gdyż grałem w niego za młodu, gdy zagrałem ponownie niedawno, to jednak losowość wkurzała.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: charlie »

U siostrzeńców żony (8 i 11 lat) od roku panuje Smallworld, choć chętnie grają w różne inne gry. Jak usiadłem z nimi do Talizmana to wymiękli po pół godzinie marudzenia, że nuda. Kupiliśmy im jeszcze Drako i też się sprawdza doskonale.
Resztę średnio znam, ale coś mi się wydaje, że Cyklady mogą sprawiać problemy.
Way
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:27

Re: Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: Way »

A ktoś może mi opisać jak wygląda łączenie Small Worlda z Undergroundem? Co daje dodatek tunele? Można łączyć plansze razem, czy tylko rasy się mieszają?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: Misio205 »

Grałem zarówno w SmallWorld (wersja Underground), jak i Talizmana :)
charlie pisze:U siostrzeńców żony (8 i 11 lat) od roku panuje Smallworld, choć chętnie grają w różne inne gry. Jak usiadłem z nimi do Talizmana to wymiękli po pół godzinie marudzenia, że nuda
Nie dziwię się, SmallWorld zostawia daleko w tyle Talizmana kolorowymi elementami, klimatem fantasy i mechaniką, która jest prosta ale daje dużo frajdy z gry. Do Talizmana każdy ma sentyment i nie ukrywam, że osobiście z dziewczyną korzystamy z zaproszeń kumpla do wspólnego grania, ale przy dzisiejszych tytułach Talizman potrafi przynudzić, zwłaszcza dzieciaki, które raczej wolą jak sporo się dzieje.

Moją radą jest postaranie się o przeczytanie instrukcji i ocena czy mechanika nie będzie za trudna :)
Awatar użytkownika
sirmayday
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:33
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: sirmayday »

zaproponuje :
Osadników z Catanu świetna gra Powinna przypaść do gustu młodym graczom (starsi gracze tez są zadowoleni)
Wsiąść do pociągu to też jest dobra gra
Fauna jest naprawdę wspaniała można się przy okazji wiele nauczyć.
Cyclades świetne doskonała gra a jeśli ktoś lubi przy okazji mitologię to już w ogóle jest pełnia szczęści przy grze.
Mały Książę ostatnio grałem i zostałem zauroczony.
Epoka Kamienia (Stone Age) Powinna przypaśc do gustu gdyz nawet bardzo wymagający gracze są zadowoleni.
Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba je umieć wykorzystać.
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gry dla moich siostrzeńców- na I komunię

Post autor: MarcinG »

Polecam Stone Age :D
ODPOWIEDZ