Lost Valley

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Crusader
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2005, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Lost Valley

Post autor: Crusader »

Graliście? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Ja mam i grałem. Bardzo fajna gra. Daje poczucie eksplorowania złotonośnej doliny, wyścigu z współgraczami do fajnych złóż, prób ich przechytrzenia. Ilekroć ktoś odkryje i zacznie wydobywać większe złoże złota, wszyscy pozostali kombinują czy zdążą tam dotrzeć przed wyczerpaniem złoża. Lubię grywać w tę grę, chociaż mechanika sprawia mimo wszystko wrażenie lekko niedopracowanej. Jest sporo szczegółowych przepisów i wyjątków, nie jest zwięzła i elegancka. Mimo to ostrożnie polecam, zwłaszcza jeśli cena jest przyjemna.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A ja powiem, ze mam wrazenie iz gra nie jest do konca dopracowana. Wprawdzie gralem tylko raz, wiec Jacek tutaj moze cos wiecej powiedziec, ale po tej naszej wspolnej rozgrywce wydaje mi sie, iz lodz, ktora umozliwia przemieszczanie sie przez rzeke daje kolosalna przewage. Moze to jednak byla tylko specyfika tej naszej rozgrywki, tym niemniej gracze, ktorzy kupili lodke mieli spora przewage.
Najlepiej zagrac, zey sie przekonac - chyba, ze kosztuje jakies grosze to wtedy warto zaryzykowac.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Don Simon pisze:A ja powiem, ze mam wrazenie iz gra nie jest do konca dopracowana. Wprawdzie gralem tylko raz, wiec Jacek tutaj moze cos wiecej powiedziec, ale po tej naszej wspolnej rozgrywce wydaje mi sie, iz lodz, ktora umozliwia przemieszczanie sie przez rzeke daje kolosalna przewage.
Łódź jest faktycznie bardzo mocna, jednak nawet w instrukcji jest napisane, że trzeba się zaopatrzyć albo w łódź albo w konia (on też sporo pomaga). Bez tego trudno wygrać. Z kolei ja widziałem kilka rozgrywek, gdzie łódź byłaby całkiem bez sensu, bo rzeka szybciorem skręciła w bok i nikt się nią więcej nie interesował - szliśmy w głąb stałego lądu. Więc różnie to bywa.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Grałem raz. Rzeka od razu uciekła w lewo. U nas liczył się koń i zapewnił zwycięstwo. Jak ktoś pamieta sprzed 15 lat grę komputerową Lost Dutchman Mine, to mniej więcej o to samo chodzi.
ODPOWIEDZ