Dominion

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Dominion

Post autor: Kondzio167 »

Opłaca się kupić Dominiona? Grałem w wersje online i bardzo dobrze się bawiłem, ale czytałem opinie że gra szybko się szybko nudzi (mowa o podstawce). Co sądzicie?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: SeeM »

Kondzio167 pisze:Opłaca się kupić Dominiona? Grałem w wersje online i bardzo dobrze się bawiłem, ale czytałem opinie że gra szybko się szybko nudzi (mowa o podstawce). Co sądzicie?
Gra się szybko nudziła, bo była tak popularna, że fani katowali podstawkę dopóki nie powodowała odruchu wymiotnego. :) Teraz szał już przeszedł, więc jest po prostu bardzo dobra grą. Jasne, że się opłaca. To jedna z najlepszych gier, jakie wyszły ostatnimi laty.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion

Post autor: Bea »

Kondzio167 pisze:Opłaca się kupić Dominiona? Grałem w wersje online i bardzo dobrze się bawiłem, ale czytałem opinie że gra szybko się szybko nudzi (mowa o podstawce). Co sądzicie?
Mnie się podstawka nawet nie zdążyła znudzić, tak szybko dokupiłam rozszerzenia. Jeśli polubisz tę grę, to dodatki kupisz zupełnie z innego powodu.
SeeM ma rację, każda gra się znudzi jak się gra w nią na okrągło. Pytanie jaka regrywalność ma Dominion bez dodatków? Wydaje mi się, że bardzo dużą. Czy kupić? Jeśli spodobała Ci się online i masz z kim grać w realu to oczywiście, nawet się nie zastanawiaj :)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: conus »

Miałem pograłem i sprzedałem, nie tęskniłem wcale. Potem pojawił się D online wciągnęło i zaskoczyło, rozegrałem całą masę fajnych gier. Na fali znowu kupiłem pudło tym razem z dodatkiem i leży… gram tylko online.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion

Post autor: hsiale »

Podstawka ma niezłą regrywalność. Z dołożonymi wszystkimi dodatkami regrywalność jest praktycznie nieskończona.

Dla mnie jedynym argumentem przeciw Dominionowi karcianemu jest Dominion online - gra się dużo szybciej. Ale chyba z każdą grą tak jest.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: Figas »

Wszystko co napisali poprzednicy to prawda. Od siebie dodam tylko, że trzeba przygotować się na łączenie wersji pl z np wersją English (dodatki nie zostaną pewnie wydane w naszym języku). Ewentualnie przeboleć brak dodatków ale to duża strata.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion

Post autor: Bea »

Figas pisze:Wszystko co napisali poprzednicy to prawda. Od siebie dodam tylko, że trzeba przygotować się na łączenie wersji pl z np wersją English (dodatki nie zostaną pewnie wydane w naszym języku). Ewentualnie przeboleć brak dodatków ale to duża strata.
Trzeba sprecyzować: pozostałe dodatki. Bo dwa dodatki przecież są w języku polskim.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: MattCarnall »

Gra ma sporo dodatków i wciąga przede wszystkim kobiece serca w wir nieustannych rozgrywek, aż inne gry są o niego zazdrosne. Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier jakie został wydane. Gdy znudzi Ci się podstawka, to Intryga postawi tę grę na nogi.

Pewnie, że się opłaca.

Ps. Pojedynki online sprawiły, że inaczej spojrzałem na tę grę, szczególnie trafiając na graczy, którzy stosowali z samej podstawki niezłe comba, obalając tezę, że idąc w kasę możesz wygrać w grę.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion

Post autor: NTomasz »

gra inrl ma jedna wadę - kupujesz podstawkę + dodatki = to normalne bo jest tyle fajnych kart w dodatkach ze chce się je mieć.. a później grać z dodatkami i przychodzi moment w którym pograłeś i musisz sprzątać ... i jest to najdłuższa do sprzątania gra ever... wszystko poukładać na kupki... wszystko posegregować na dodatki... wszystko poukładać w wypraskach... i sprzątasz 2 razy dłużej niż grasz 1 gre :P
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion

Post autor: hsiale »

Jak już masz około połowy istniejących dodatków (a tym bardziej jak masz komplet) trzeba pozbyć się pudełek, w których gra była oryginalnie i zrobić jedno, funkcjonalne pudło mieszczące wszystko. Na BGG jest pełno fajnych rozwiązań :)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dominion

Post autor: Grzechu »

NTomasz pisze:gra inrl ma jedna wadę - kupujesz podstawkę + dodatki = to normalne bo jest tyle fajnych kart w dodatkach ze chce się je mieć.. a później grać z dodatkami i przychodzi moment w którym pograłeś i musisz sprzątać ... i jest to najdłuższa do sprzątania gra ever... wszystko poukładać na kupki... wszystko posegregować na dodatki... wszystko poukładać w wypraskach... i sprzątasz 2 razy dłużej niż grasz 1 gre :P
Ale zazwyczaj nie gra się tylko jeden raz :wink: . Jak grywałem podstawka + Intryga to minimum 8-10 partii z rzędu. Poza tym nie ma tak dużo sprzątania. Sprzątanie Arkham Horror czy Civ IV to jest wyzwanie :P
Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 59
Rejestracja: 07 sie 2012, 09:29
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Dominion

Post autor: alvaro »

gdzie można zagrać online w Dominiona?
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominion

Post autor: hsiale »

http://play.goko.com/Dominion/gameClient.html

Za darmo dostęp do podstawki. Dodatki trochę kosztują, w sumie za komplet wychodzi chyba 45$. Najlepiej zalogować się przez Gmail, bo jedna z kart promo (Walled Village) jest w przeciwnym wypadku niedostępna.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dominion

Post autor: Bea »

hsiale pisze:http://play.goko.com/Dominion/gameClient.html

Za darmo dostęp do podstawki. Dodatki trochę kosztują, w sumie za komplet wychodzi chyba 45$. Najlepiej zalogować się przez Gmail, bo jedna z kart promo (Walled Village) jest w przeciwnym wypadku niedostępna.
Jak się loguję przez fb też mogę "kupić" tę kartę za zwycięstwa.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dominion

Post autor: MattCarnall »

Można się też podłączać do rozgrywek innych graczy, którzy już posiadają rozszerzenia i grać po prostu z nimi. Nie jest wymogiem posiadać np. Seaside, aby grać w niego z graczem, który go posiada.
ODPOWIEDZ