Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: Salah Ad-Din »

Zaciekawiliście mnie tym WOP em . Muszę poczytać i jak coś przekonać pewną osobę :D
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: NTomasz »

czy WoP to ta gra w której zanim zacznie się grać odbywa się osobna potyczka - porozstawiaj wszystkie elementy na właściwym miejscu w czasie poniżej 2 godzin :D?
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: djedi gamer »

O Jessu! Nie od razu Śródziemie zbudowano.

Ale fakt trzeba liczyć tak 20 minut. Po kilku partiach pamięta się część rozstawienia wojsk. A oprócz tego to zostaje praktycznie tylko przetasowanie kart. Także setup mimo, że długi to nie jest skomplikowany.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: Yavi »

NTomasz pisze:czy WoP to ta gra w której zanim zacznie się grać odbywa się osobna potyczka - porozstawiaj wszystkie elementy na właściwym miejscu w czasie poniżej 2 godzin :D?
Po rozegraniu kilku gier setup we dwie osoby idzie dość sprawnie - jedna zajmuje się figurkami, druga resztą elementów.
W te 10-15 minut można się uwinąć. A klimat gry jest tak świetny, że warto poświęcić tę chwilę na przygotowanie ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: NTomasz »

Kto co lubi :) mnie odstraszają gry których rozkładanie się ciągnie... zazwyczaj oznacza to przerost formy nad treścią

a warto moim zdaniem poinformować o tym zainteresowanego : ) bo z tego co wiem nie jestem jedyną osobą na świecie która ma takie odczucia co do gier :)
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: djedi gamer »

Hej, rozkładanie gry, a w nią granie, to dwie różne rzeczy. Nie można powiedzieć, że Uno to fantastyczna gra, bo ja się szybko przygotowuje.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: NTomasz »

ale spędzienie 20 minut na rozkładaniu gry sprawia że zagra się w nią raz na ruski rok. a mi nie chciałoby się w ogóle w nią zagrać ...
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: djedi gamer »

Bez przesady. Ja z żoną gramy raz na miesiąc. Samo przygotowanie jest celebracją. Ja rozkładam grę i odtwarzam soundtrack z LOTR. Żona robi herbatę i... się relaksuje.
Gramy powolutku i zwykle rozkładamy rozgrywkę na dwa dni.
Częściej grywam z żoną chyba tylko w Dixita i ew. Memoir44. Po prostu nie gramy codziennie.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: NTomasz »

no a nie każdy ma możliwości i czas grac 2 dni jedną rozgrywkę :D ja nie mowie ze to beznadziejna gra itp itp... poprostu jestem zdania że jak gre rozkłada się bardzo długo to jest to dla mnie minus :) wole jednak takie których przygotowanie nie zajmuje więcej niz 5 minut bo poprostu to męczy... później jeszcze kolejny milion na układanie wszystkiego do pudła :) nie lubie aczkolwiek nie piętnuje samej gry
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: Yavi »

Wtrącę jeszcze kolejne 3 grosze ;)
Sami trzymamy wszystkie figurki w osobnych woreczkach (podobnie jak znaczniki, żetony itp.), przez co czas przygotowywania rozgrywki znacznie się skraca. Ostatnio graliśmy w Arkham Horror i tam był znacznie dłuższy - trzeba było potasować te wszystkie karty, wybrać postać itd.
Poza tym na ogół "duże" i "epickie" gry wymagają więcej czasu na ich rozłożenie.
Poza tym autor tematu podkreślił, że zależy mu na dłuższej rozgrywce, tak więc te kilkanaście minut przygotowania do gry nie powinno mu robić zbyt dużej różnicy :)
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: djedi gamer »

W WoPie oprócz dłuższego rozmieszczenia wojsk, tasujemy i rozkładamy talię na cztery części, kładziemy ze 12 żetonów na swoje miejsce i możemy zaczynać. Ot cała filozofia. Myślę że setup Battlestara lub Posiadłości Szaleństwa będzie podobny czasowo. To są już duże gry i wymagające.
A jak setup we wspomnianym wcześniej MK?
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: djedi gamer »

NTomasz pisze: później jeszcze kolejny milion na układanie wszystkiego do pudła :)
Wprost UWIELBIAM chować gry do pudełek. Jestem pedantyczny i wszystko ma u mnie swoje miejsce. Zawsze odganiam osoby, które próbują mi pomagać i zabrać mi tą przyjemność. Jak sam chowam, to wiem, że figurkom jest wygodnie i mogę spać spokojnie w nocy. :grin:
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: espresso »

djedi gamer pisze: A jak setup we wspomnianym wcześniej MK?
Do potasowania 5 talii wspólnych oraz jedna dla każdego gracza, wyłożenie kart taktyk, jednostek i czarów, wybranie i potasowanie kafli terenu, przygotowanie stosów wrogów i ruin (chyba z 7), potasowanie umiejętności każdej z postaci, a na koniec kilka drobnych czynności typu ułożenie znaczników czy przygotowanie kości many... Jak masz wszystko uporządkowane w pudełku to nie jest tak źle ;)
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: Salah Ad-Din »

jednak kupiłem MAGE KNIGHT pl zobaczę ,ocenię,opiszę :) BARDZO Dziękuję za pomoc !!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Najlepsza gra Planszowa na 2 osoby [28-40 lat] ?

Post autor: NTomasz »

djedi gamer pisze:
NTomasz pisze: później jeszcze kolejny milion na układanie wszystkiego do pudła :)
Wprost UWIELBIAM chować gry do pudełek. Jestem pedantyczny i wszystko ma u mnie swoje miejsce. Zawsze odganiam osoby, które próbują mi pomagać i zabrać mi tą przyjemność. Jak sam chowam, to wiem, że figurkom jest wygodnie i mogę spać spokojnie w nocy. :grin:

tak bardzo chory XD
ODPOWIEDZ