Rialto

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rialto

Post autor: razul »

the_ka pisze:a czy ktoś wie co się dzieje jeżeli nikt nie zagra mostu lub gondoli? [miałem taką sytuację w grze 2 osobowej]
co się dzieje wówczas z żetonem gondoli/mostu? zostaje po prostu puste pole na planszy?
Też miałem taką sytuację. Potraktowaliśmy to jako remis (obaj gracze zagrali równą liczbę "zero" kart).
A więc osoba prowadząca na Torze Doży wygrywa dany etap i umieszcza znaczniki.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Rialto

Post autor: the_ka »

razul pisze:
the_ka pisze:a czy ktoś wie co się dzieje jeżeli nikt nie zagra mostu lub gondoli? [miałem taką sytuację w grze 2 osobowej]
co się dzieje wówczas z żetonem gondoli/mostu? zostaje po prostu puste pole na planszy?
Też miałem taką sytuację. Potraktowaliśmy to jako remis (obaj gracze zagrali równą liczbę "zero" kart).
A więc osoba prowadząca na Torze Doży wygrywa dany etap i umieszcza znaczniki.
dzięki
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Rialto

Post autor: qman »

Według mnie pole powinno pozostać puste. Ponieważ w instrukcji jest napisane coś takiego.
The player who has played the most cards gets a bonus in addition to his actions (see ex. 1). The bonus will not be awarded if nobody plays any cards.
Zatem nic się nie dzieje oraz gracz rozpoczynający się nie zmienia.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rialto

Post autor: KubaP »

qman pisze:Według mnie pole powinno pozostać puste. Ponieważ w instrukcji jest napisane coś takiego.
The player who has played the most cards gets a bonus in addition to his actions (see ex. 1). The bonus will not be awarded if nobody plays any cards.
Zatem nic się nie dzieje oraz gracz rozpoczynający się nie zmienia.
Most i gondola muszą być położone, gdzieś to czytałem, ale nie mogę znaleźć teraz.
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rialto

Post autor: razul »

KubaP pisze:
qman pisze:Według mnie pole powinno pozostać puste. Ponieważ w instrukcji jest napisane coś takiego.
The player who has played the most cards gets a bonus in addition to his actions (see ex. 1). The bonus will not be awarded if nobody plays any cards.
Zatem nic się nie dzieje oraz gracz rozpoczynający się nie zmienia.
Most i gondola muszą być położone, gdzieś to czytałem, ale nie mogę znaleźć teraz.

Uściślę swoją poprzednią wypowiedź.
Zgodnie z tym co zacytował qman: bonus nie zostaje przyznany, jeśli żaden z graczy nie zagrał żadnych kart. Przywilej położenia mostów i gondoli jest częścią bonusu, więc pole zostaje puste.
Jednak również wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że wszystkie mosty i gondole wchodzą na planszę.
I tak graliśmy - bonusów (1VP i dodatkowy radny) nie przyznawaliśmy, rozpoczynający gracz nie zmieniał się, ale mosty i gondole kładł aktualny lider na Torze Doży.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rialto

Post autor: paralelizm »

a czy ktoś może mi powiedzieć w jakim celu na odwrocie mostów i gondoli zostały umieszczone cyfry?
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rialto

Post autor: rastula »

paralelizm pisze:a czy ktoś może mi powiedzieć w jakim celu na odwrocie mostów i gondoli zostały umieszczone cyfry?
to są punkty które otrzymują gracze mający największą ilość robotników w danej dzielnicy (drugi dostaje połowę, trzeci ćwierć zaokrąglając w dół) - to zresztą jedyny sens mostów (do czego ich używałeś?)
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rialto

Post autor: paralelizm »

rastula pisze:
paralelizm pisze:a czy ktoś może mi powiedzieć w jakim celu na odwrocie mostów i gondoli zostały umieszczone cyfry?
to są punkty które otrzymują gracze mający największą ilość robotników w danej dzielnicy (drugi dostaje połowę, trzeci ćwierć zaokrąglając w dół) - to zresztą jedyny sens mostów (do czego ich używałeś?)
a ja myślałem, że punkty są przyznawane za ilość mostów i gondoli w danej dzielnicy, a dopiero potem zacząłem się zastanawiać co oznaczają te cyferki :/
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rialto

Post autor: rastula »

2. Nie można zagrywać samych kart Jokerow.
można - 2 jokery = 1 dowolna karta, kolejne jokery liczymy pojedynczo ( czyli 3 jokery "sote" = 2 dowolne karty)
ale przy użyciu budynku A->B, moim zdaniem, jak najbardziej. Nie zagrywam w tym wypadku czystego jokera, tylko korzystam z "mocy" budynku i zagrywam go jako inną kartę na podstawie reguły budynku.
moim zdaniem prawda
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rialto

Post autor: TTR_1983 »

1)jeśli na koniec gry gracz nie ma żadnego radnego w danej dzielnicy to dostaje punkty za drugie i kolejne miejsca?
2) Co w sytuacji gdy gracz aktywuje kafel, że chce poczekać ile kart wyłoży przeciwnik i wtedy przeciwnik aktywuje ten sam kafelek?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rialto

Post autor: Lothrain »

1) nie - musisz mieć co najmniej jednego radnego, żeby zapunktować
2) moim zdaniem grają według pierwotnej kolejności
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Rialto

Post autor: BartP »

Ad 2. Jak wyżej, wydawca to wyjaśnił swego czasu na BGG. Najpierw przeciwnicy kończą swe tury, a później wraca kolej pierwszego gracza, który chwilowo "spasował", a następnie drugiego.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rialto

Post autor: romeck »

Odgrzebuję temat. Przestudiowałem instrukcję oraz cały ten wątek i nadal mam kilka pytań:

1. Budynek niebieski nr 3: "gracz przesuwa się do przodu na Torze Doży o liczbę pól równą miejscu, jakie zajmuje na Torze". Czyli jeśli w jednej rundzie jestem na polu nr 3, to w kolejnej zagrywając ten budynek znajdę się na polu 6, a w następnej na 12, a potem na 24? A co dalej, bo to zdaje się koniec toru? A może na początku każdej rundy zerujemy Tor Doży?

2. Żółty budynek nr 2/4: "gracz może zagrać dokładnie 1 kartę jako 1/2 karty innego rodzaju". I rozchodzi mi się o to słowo "dokładnie". Czy oznacza to, że tylko tę jedną jedyną kartę mogę zagrać w ramach akcji po aktywacji tego budynku, czy też mogę tę kartę (dokładnie tę jedną) dołożyć do puli kart, które chcę zagrać w danej fazie?

3. Po jakiego diabła żetony kolejności aktywowanych dzielnic mają także na rewersie cyfry? To utrudnia losowanie na początku gry.

4. Nie śmiejcie się teraz. Moja kobieta uważa, że to oczywiste, a ja się patrzę jak ten beton i nie rozumiem. Chodzi o bonus dzielnicowy "żółty". Dostaje go pierwszy gracz, który posiada "co najmniej jednego swojego radnego w każdej z trzech dzielnic po jednej stronie Wielkiego Kanału". Po jakiej stronie jakiego kanału? Czy chodzi o te trzy dzielnice "zewnętrzne"?

5. I drugi bonus, tj. "niebieski", który instrukcja opisuje jako "zobacz E" (kpina). Czy chodzi o analogiczne posiadanie co najmniej jednego radnego w tych trzech dzielnicach "wewnętrznych"?

6. Faza F - Radny. Jako bonus "gracz umieszcza 1 dodatkowego radnego w aktywnej dzielnicy". Czy bierze go także ze swoich zasobów, czy może z ogólnych? Czy jeśli ze swoich, a akurat nie ma tam już radnego, to może przesunąć z innej dzielnicy? A jeśli z zasobów ogólnych, to co się dzieje, gdy w zasobach ogólnych nie ma już radnego? Dostaje punkt?

7. Czemu w instrukcji jeden bonus dzielnicowy opisany jest w fazie E (Gondola), a drugi bonus w fazie F (Radny)? Tylko w tych fazach rozpatrujemy te bonusy, czy jak?

Ostatnio tyle zagadek to ja miałem w Myrmesach a wcześniej w Trajanie. Tyle, że gry "troszkę" bardziej skomplikowane. Mam gorszy dzień, czy faktycznie instrukcja do Rialto nie jest najlepsza?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Rialto

Post autor: adikom5777 »

1. Przesuwasz się o liczbę pól równą zajmowanemu miejscu (w kolejności). Przykład: jesteś 4 w kolejności, więc przesuwasz się o 4 pola. Podczas tego ruchu minąłeś dwóch graczy i już jesteś drugi w kolejności na tym torze. Więc następnym razem przesuniesz się o 2 pola.

Na pozostałe pytania nie pamiętam odpowiedzi, musiałbym zajrzeć do instrukcji.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Rialto

Post autor: cezaras »

1. Budynek niebieski nr 3: "gracz przesuwa się do przodu na Torze Doży o liczbę pól równą miejscu, jakie zajmuje na Torze". Czyli jeśli w jednej rundzie jestem na polu nr 3, to w kolejnej zagrywając ten budynek znajdę się na polu 6, a w następnej na 12, a potem na 24? A co dalej, bo to zdaje się koniec toru? A może na początku każdej rundy zerujemy Tor Doży?
liczy się pozycja względem innych graczy :)

2. Żółty budynek nr 2/4: "gracz może zagrać dokładnie 1 kartę jako 1/2 karty innego rodzaju". I rozchodzi mi się o to słowo "dokładnie". Czy oznacza to, że tylko tę jedną jedyną kartę mogę zagrać w ramach akcji po aktywacji tego budynku, czy też mogę tę kartę (dokładnie tę jedną) dołożyć do puli kart, które chcę zagrać w danej fazie?
odp. B -> graliśmy tak, że możesz dołożyć - ale dokładnie jedną możesz wymienić

3. Po jakiego diabła żetony kolejności aktywowanych dzielnic mają także na rewersie cyfry? To utrudnia losowanie na początku gry.

4. Nie śmiejcie się teraz. Moja kobieta uważa, że to oczywiste, a ja się patrzę jak ten beton i nie rozumiem. Chodzi o bonus dzielnicowy "żółty". Dostaje go pierwszy gracz, który posiada "co najmniej jednego swojego radnego w każdej z trzech dzielnic po jednej stronie Wielkiego Kanału". Po jakiej stronie jakiego kanału? Czy chodzi o te trzy dzielnice "zewnętrzne"?
spójrz na planszę - sa dwa rodzaje dzielnic
a) żółto-pomarańczowe
b) niebiesko-błękitne

kto pierwszy będzie miał swoich ludzi w we wszystkich dzielnicach jednego koloru ten dostaje odpowiedni bonus

5. I drugi bonus, tj. "niebieski", który instrukcja opisuje jako "zobacz E" (kpina). Czy chodzi o analogiczne posiadanie co najmniej jednego radnego w tych trzech dzielnicach "wewnętrznych"?
to ten sam bonus - ale w fazie F kilku ludzi może stawiać swoich ludków w jednej dzielnicy

6. Faza F - Radny. Jako bonus "gracz umieszcza 1 dodatkowego radnego w aktywnej dzielnicy". Czy bierze go także ze swoich zasobów, czy może z ogólnych? Czy jeśli ze swoich, a akurat nie ma tam już radnego, to może przesunąć z innej dzielnicy? A jeśli z zasobów ogólnych, to co się dzieje, gdy w zasobach ogólnych nie ma już radnego? Dostaje punkt?
nieee
doszukujesz się czegoś czego nie ma.
nie można w tym momencie dobiera ludzi z zasobów ogólnych

7. Czemu w instrukcji jeden bonus dzielnicowy opisany jest w fazie E (Gondola), a drugi bonus w fazie F (Radny)? Tylko w tych fazach rozpatrujemy te bonusy, czy jak?
j.w.
to są te same bonusy

Ostatnio tyle zagadek to ja miałem w Myrmesach a wcześniej w Trajanie. Tyle, że gry "troszkę" bardziej skomplikowane. Mam gorszy dzień, czy faktycznie instrukcja do Rialto nie jest najlepsza?
stawiałbym na przesilenie wiosenne :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rialto

Post autor: Lothrain »

romeck pisze:2. Żółty budynek nr 2/4: "gracz może zagrać dokładnie 1 kartę jako 1/2 karty innego rodzaju". I rozchodzi mi się o to słowo "dokładnie". Czy oznacza to, że tylko tę jedną jedyną kartę mogę zagrać w ramach akcji po aktywacji tego budynku, czy też mogę tę kartę (dokładnie tę jedną) dołożyć do puli kart, które chcę zagrać w danej fazie?
Budynków żółtych używasz w fazie 2, czyli zagrywania kart. Tak więc aktywujesz budynek w momencie wykładania kart konkretnego etapu (czyli typu) i dokładasz jedną niepasującą jako bonus wynikający z kafelka. Ale dokładasz z ręki, a nie z talii. Po prostu zagrywasz kartę jednego typu, jako kartę innego typu.
romeck pisze:3. Po jakiego diabła żetony kolejności aktywowanych dzielnic mają także na rewersie cyfry? To utrudnia losowanie na początku gry.
Może chodzi o to, żebyś na koniec gry punktował po kolei dzielnice; jakby nie było numerów mógłbyś się pogubić, które już liczyłeś, a których jeszcze nie.
romeck pisze:4. Nie śmiejcie się teraz. Moja kobieta uważa, że to oczywiste, a ja się patrzę jak ten beton i nie rozumiem. Chodzi o bonus dzielnicowy "żółty". Dostaje go pierwszy gracz, który posiada "co najmniej jednego swojego radnego w każdej z trzech dzielnic po jednej stronie Wielkiego Kanału". Po jakiej stronie jakiego kanału? Czy chodzi o te trzy dzielnice "zewnętrzne"?
Tu mnie rozbawiłeś :) Jeśli spojrzysz na planszę nieco szerzej zauważysz, że domki trzech dzielnic są żółte, a trzech pozostałych niebieskie. I sprawa się wyjaśnia :)
romeck pisze:5. I drugi bonus, tj. "niebieski", który instrukcja opisuje jako "zobacz E" (kpina). Czy chodzi o analogiczne posiadanie co najmniej jednego radnego w tych trzech dzielnicach "wewnętrznych"?
j.w.
romeck pisze:6. Faza F - Radny. Jako bonus "gracz umieszcza 1 dodatkowego radnego w aktywnej dzielnicy". Czy bierze go także ze swoich zasobów, czy może z ogólnych? Czy jeśli ze swoich, a akurat nie ma tam już radnego, to może przesunąć z innej dzielnicy? A jeśli z zasobów ogólnych, to co się dzieje, gdy w zasobach ogólnych nie ma już radnego? Dostaje punkt?
Wyedytowałem, bo faktycznie umieszcza się ze swoich zasobów.
romeck pisze:7. Czemu w instrukcji jeden bonus dzielnicowy opisany jest w fazie E (Gondola), a drugi bonus w fazie F (Radny)? Tylko w tych fazach rozpatrujemy te bonusy, czy jak?
To są jedyne fazy, gdzie możesz dostawić/przestawić radnego, więc tylko w tych fazach ma szansę zaistnieć warunek uzyskania bonusu.

Instrukcja jest pełna skrótów myślowych i może czasem wprowadzać zamieszanie, ale zła nie jest :)
Cezaras, pytania 6 chyba nie doczytałeś...
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 09:25 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Rialto

Post autor: BartP »

Lothrain, co do 6., to nie zgadzam się z Tobą. Dodatkowego radnego umieszczasz z zasobów PRYWATNYCH. Jeśli nie masz już żadnego (niekoniecznie do bonusu, po prostu zagrałeś karty o wartości 3, a masz jednego), to możesz przemieścić tych, co już masz na planszy, ale nie ma mowy o przenoszeniu z puli ogólnej. Żadnego punktu nie dostajesz! Nie wiem, skąd Lothrain to wziął.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Rialto

Post autor: Lothrain »

BartP pisze:Lothrain, co do 6., to nie zgadzam się z Tobą. Dodatkowego radnego umieszczasz z zasobów PRYWATNYCH. Jeśli nie masz już żadnego (niekoniecznie do bonusu, po prostu zagrałeś karty o wartości 3, a masz jednego), to możesz przemieścić tych, co już masz na planszy, ale nie ma mowy o przenoszeniu z puli ogólnej. Żadnego punktu nie dostajesz! Nie wiem, skąd Lothrain to wziął.
Racja. Mój błąd. Nawet grałem tak jak piszesz, tylko z rana mi się komórki poprzestawiały.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rialto

Post autor: romeck »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Gdy teraz po Waszych odpowiedziach znów spojrzałem na planszę, to te dzielnice dla bonusów wydają się oczywiste, ale wczoraj jakoś nie widziałem tej korelacji kolor żetonu - kolory dzielnic. I moja kobieta też tego nie widziała, natomiast dorobiła zupełnie inną interpretację tej "strony kanału". :)

I jeszcze odnośnie pytania pierwszego - zinterpretowałem działanie tego budynku odnośnie konkretnego miejsca na torze, a nie pozycji względem innych graczy. :) Czyli to oznacza, że w grze dwuosobowej maksymalne przesunięcie na Toże Dorzy* dzięki temu budynkowi to 2 pola?


* fikuśne błędy celowe
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Rialto

Post autor: Veridiana »

Tak, dwa. ale to czasem wystarczy, by zostac liderem.

Instrukcja jest jasna. Tylko czasem człowiek za bardzo kombinuje ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rialto

Post autor: romeck »

Veridiana pisze:Tak, dwa. ale to czasem wystarczy, by zostac liderem.

Instrukcja jest jasna. Tylko czasem człowiek za bardzo kombinuje ;)
Trzeba tak pisać instrukcje, by człowiek nie kombinował. :) Kilka dodatkowych zdań w odpowiednim miejscu, a czasem nawet tylko słów i bym się nie zastanawiał. Instrukcja i jej interpretacja także powinna być testowana.

Dzięki!
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rialto

Post autor: romeck »

No i kolejne dwa pytania, których instrukcja nie rozstrzyga:

1. Czy jeśli mam odpowiednio dużo pieniędzy, to czy mogę w jednej turze aktywować więcej niż jeden budynek danego koloru? Np. dwa zielone w pierwszej turze. Mniemam, że tak, ale wolę się upewnić.

2. Zakładając, że odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi "tak", to mamy sytuację: aktywuję niebieski budynek nr 1 (podmiana budynku danego koloru na +1 wyższy). I podmieniam dokładnie ten właśnie budynek na +1 wyższy (taka autopodmiana). Czy mogę go od razu aktywować? Monetę kładłem na budynku, który podmieniłem, a teraz mam nowy budynek. Czy może powinienem rozumieć to tak, że moneta "przywiązuje się" do miejsca, w którym leżał budynek i nawet jeśli go podmieniłem to tę monetę powinienem położyć na tym nowym budynku?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Rialto

Post autor: BartP »

1. Zdecydowanie tak.
2. Nie możesz. Instrukcja mówi o tym w definicji niebieskiego budynku do podmiany budynków.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rialto

Post autor: romeck »

Dzięki! Co do budynku, to nie wiem jak mogłem to przeoczyć. A wystarczyło zerknąć i doczytać. Mój błąd, ale grałem dobrze. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Rialto

Post autor: ahrian »

szybkie pytanie odnośnie budynku, który umożliwia zagranie karty jednego rodzaju jako dwóch kart innego rodzaju (ma oznaczenia A -> BB, nie pamiętam koloru, chyba żółty). czy można w ten sposób zagrać więcej niż jedną kartę? tzn. zagrywam jedną kartę doży, aktywuję wspomniany budynek, do karty doży dorzucam dowolną inną kartę i traktuję ją jako dwie karty doży, ergo zagrywam trzy karty doży? czy można zagrać tak co najwyżej pojedynczą kartę? aktywuję budynek, zagrywam kartę budowania w fazie zagrywania kart doży i wtedy traktuje się tę kartę budowania jako dwie karty doży?

mam nadzieję, że pytanie nie jest zbyt zagmatwane, ale kto grał ten na pewno wie o co mi chodzi :P
ODPOWIEDZ