Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: cohlerc1 »

No cóż taki ze mnie prosty człowiek że czasem się myślenie wyłącza. Na swoje usprawiedliwienie mam - wygrałem kubek (nawet dwa xD) i woda uderzyła do głowy ;)
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Borek224 »

Paczka własnie dotarła (kupowane w Rebelu) więc kilka zdań pierwszego wrażenie nt. wykoniania:
- wersja polska pudełka polega na tym że w strategicznych miejscach na froncie są naklejki ze sloganem po polsku i z logo Black Monk. Natomiast z tyłu jest jedna wielka naklejka. Tła naklejek są w miarę dobrze dopasowane oryginalnego tła (tylko trochę ciemniejsze).
- instrukcja wydana na porządnym papierze. Kolorowa. Nie przyglądałem się jeszcze dokładniej tekstom.
- w środku dwa kartony z wypraskami na figurki (w jednej bohaterowie i abominacja, w drugiej zombie). Każda figurka ma swoje miejsce. Figurki wyglądają znakomicie (ale to chyba wszyscy wiedzą)
- plansze postaci - dość cienkie i giętkie, ale pokryte plastikiem więc nie powinny się zbytnio zużywać.
- plansze miasta - porządne ok 4-5mm grubości. żetony podobnie
- kostki jak kostki.
- karty - wszystkie w rozmiarze mini. Nie mam zastrzeżeń
- wszystko szczelnie wypełnia wnętrze pudełka.

Czyli wykonanie jak można się było spodziewać znakomite. Jedynie oczy kole trochę to pudełko z naklejkami. Jak już nie było opcji na naprawdę polskie pudełko chyba bym wolał żeby napisy nie były na naklejkach tylko na kartkach zafoliowanych razem z pudłem - tak jak to było w Steam.
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Bielski »

paczka z rebla dotarła i wszystko było by fajnie gdyby dołączyli instrukcje. Jest to jeden z elementów, jak nie jedyny który wymagał przetłumaczenia a ja go nie dsotałem :/
Jest jakiś pdf z instrukcją polską (english już mam)? o dosłanie wersji papierowej będę pisał do rebla/wydawcy ale to poźniej, na razie chce rozegrać z kumplami partyjkę tylko wpierw zasady...
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

Oficjalna Strona Polskiej Edycji Zombicide ruszy na dniach, będą tam różne materiały w wersji polskiej, w tym instrukcja.
Ale jeszcze jej nie ma, dlatego Bielski napisz mi na PW swój adres e-mail, pomożemy ci z tym problemem ;)
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Bielski »

wielkie dzięki za pomoc. właśnie dotarł kolejny kumpel i wkrótce zaczynamy rozgrywke :d dam znać jak poszło !

update:

no i jesteśmy po pierwszej rozgrywce :D zajęło nam to 4-5h! zabawa przednia i na pewno wrócimy nie raz do tego tytułu. Kolejne gry pójdą nam dużo sprawniej.
Graliśmy pierwszy scenariusz i trochę na początku się cackaliśmy ze szwędaczami. Od samego początku powinniśmy iść ostro do przodu i lać po mordach wszystko co się rusza.
Grę przegraliśmy (co mnie w sumie cieszy - jakiś poziom jest do ogarnięcia) między innymi właśnie przez anemiczny start. Końcowe rundy to już był istny festiwal szwędaczy. Opanowali całe miasto !
Gra jest na prawdę świetna, zasady łatwe i można szybko ogarnąć co, gdzie i jak. Figurki świetne choć nie wszystkie są perfekcyjne ;). Druk na planszy jest rewelacyjny, same kafle już nie do końca. Trochę mi się powyginały i nie leżały płasko na stole. Powstała pewnego rodzaju kołyska. nie wiem czym to jest spowodowane, ma ktoś jakiś pomysł?
Nie jesteśmy planszówkowymi geekami (wszystko przed nami :) ) więc i zbyt wymagający nie jesteśmy. Gra jest pięknie wydana i polecam ją wszystkim którzy uwielbiają Walking dead oraz lef4dead !
Rozgrywka daje mnóstwo funu. Nowy rzeźnik jest już w mieście !

jeszcze raz dzięki Black Monk GAmes za poratowanie instrukcją :).

a, zapomniałem dodać. Graliśmy w 3 osoby. scenariusz 01.
ogólnie nie mogę się doczekać kolejnego spotkania :D
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Black Monk Games »

http://zombicide.pl/

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się nowe scenariusze, a już teraz możecie tam znaleźć kilka dodatkowych materiałów!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Rune »

Oby tylko jutro świeciło słońce, to przyjdzie czas na abordaż ZOMBICIDE! Arrr!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Błąd :
Strona 13 instrukcji w przykładzie z kartą "czas skopać komuś tyłek" -opcja dla bohatera z żółtym poziomem: raczej powinni pojawić się dwaj łowcy ,a nie dwóch szwendaczy.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Dzisiaj kupiłem. Wydawniczo bez większych zarzutów. Trochę te naklejki na pudełku denerwują. Polski wydawca mógłby już sobie to darować. No i jakieś sensowniejsze plastiki by się przydały na trzymanie komponentów w pudełku. Same komponenty gry oceniam bardzo wysoko. Instrukcja też się ładnie prezentuje.
Udało mi się już rozegrać scenariusz treningowy. Gra się dosyć płynnie i fajnie. Nawet podczas takiej krótkiej i łatwej rozgrywki widać, że bez solidnej współpracy miedzy graczami gdzie kiepsko. Czekam z niecierpliwością aż zbierze sie 4 graczy i zagramy coś bardziej rozbudowanego. Jakiś duży scenariusz przy którym gra rozwinie skrzydła. Ogólnie fajna rozrywka.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Rune »

Przymknijcie jedno oko (jak na zombiaków przystało), włączcie jakąś muzykę i spróbujcie obejrzeć pierwsze krolki pirata w unboxingu ;)

Ciężkostrawny unboxing ZOMBICIDE
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

oj, zęby bolą jak sie czyta polską instrukcje

tak tylko przejrzalem, ale kilka rzeczy mi sie rzucilo na oczy

Postaci mogą poruszać się z jednej Strefy do drugiej tylko
wtedy, gdy te Strefy dzielą przynajmniej jedną wspólną
krawędź. A może by tak ściąć, na skróty? Nic z tego. Postaci
nie poruszają się na ukos.


nawet Miodek mówi "Postacie"

Runners - Łowcy ?

Abomination. Wydaje mi sie ze, zachowujac dowcipnosc tematu, juz bym wolal Paskudztwo ;-) niz Plugastwo (z ang. Grime)


Pudełko Zombicide zawiera dość
Zombie, aby najechać miasto. Co
nie zmienia faktu, że w niektórych
przypadkach graczom ciągle
może zabraknąć wymaganych
figurek, kiedy trzeba umieścić je na
Planszy (przy Namnażaniu, otwieraniu
drzwi, lub rozdzielaniu grup).


to tak na pierwszy, szybki rzut oka.
zaraz sie dowiem ze sie czepiam.
no i dobrze. od tego jest to forum, zeby sie poczepiac troche polskich (i nie tylko) tworów, w celu wyeliminowania baboli.
szczegolnie ze nie jest to fanowskie tlumaczenie tylko produkcja za ktorą my gracze słono płacimy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: BartP »

Jak dla mnie wszystkiego się czepiasz. "Postaci" to poprawna forma, bez względu na to, jak mówi Miodek.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

skolo pisze:oj, zęby bolą jak sie czyta polską instrukcje

tak tylko przejrzalem, ale kilka rzeczy mi sie rzucilo na oczy

Postaci mogą poruszać się z jednej Strefy do drugiej tylko
wtedy, gdy te Strefy dzielą przynajmniej jedną wspólną
krawędź. A może by tak ściąć, na skróty? Nic z tego. Postaci
nie poruszają się na ukos.


nawet Miodek mówi "Postacie"
A nie jest aby tak, że 2-4 to "postacie", a 5+ to "postaci"? Poza tym "postaci" też jest poprawną formą z tego co mi wiadomo.

Co do tłumaczenia nazw zombiaków, mi tam pasuje Plugastwo.
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: koksik111 »

skolo rozpoczynając walkę o poprawność językową zacznij od wyeliminowania baboli poprawiając swój tekst i wprowadzając do niego polskie znaki.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Akurat tłumaczenie jest mocną stroną polskiej wersji Zombicide.
Terminy może nie są tłumaczone wprost ale zachowują sens swoich angielskich odpowiedników. Są też utrzymane w klimacie. Podręcznik czyta się dosyć szybko. O ile się zdążyłem zorientować do podstawy tłumaczenia posłużyła poprawiona wersja oryginalnego podręcznika.
Wyszedł też oficjalny 4 stronicowy FAQ, który rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Dzisiaj była kolejna rozgrywka. Tym razem misja o średnim stopniu trudności na ok. 60 minut grania (chyba #2 lub #3). Były emocje, był fun. Latały mołotowy, kije bejzbolowe były w użyciu, szotgany miały lufy rozgrzane do czerwonosci. W przed ostatniej kolejce udało się nawet znaleźć piłę łańcuchową. Do wyjścia dotarł tylko jeden z czwórki bohaterów. Reszta została zjedzona przez grupę łowców, którzy zostali aktywowani po raz drugi podczas fazy namnażania.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

@BartP: czepiam sie, wolno mi. racja - "Postaci" to poprawna forma, mi bardziej pasuje słowo "Postacie", tak jak sie dzisiaj mówi.
@Wassago: obojętne jak jest, ale zgadzam sie co do poprawności "Postaci". patrz @BartP. Co do Plugastwa kazdy ma swoje odczucia, moje jest takie
@koksik111: za dużo koksu chyba dzisiaj, i patrz swój post, vide "wprowadzajac" edit: o jak dobrze ze funkcja edit dziala jeszcze nie?
@Kpt. Bomba: spoko, merytoryczna odpowiedz. nie znam innych tłumaczeń. jezeli tak twierdzisz to luz
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2013, 16:34 przez skolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Trolliszcze »

Wassago pisze:A nie jest aby tak, że 2-4 to "postacie", a 5+ to "postaci"? Poza tym "postaci" też jest poprawną formą z tego co mi wiadomo.
No coś Ty, "postaci" są tylko wtedy, gdy chodzi o grupę osób pierwiastek z siedmiu. Przy mniejszej liczbie powinno się pisać "postaciey", a przy większej - "postaciuai".
Rany, ludzie, skąd Wy czerpiecie tę wiedzę? SO jest jakieś dwa kliknięcia stąd...

@skolo
Jasne, wolno Ci się czepiać, ile chcesz. Niestety, wolność słowa pociągnęła za sobą skutek w postacieuiayo wypisywania totalnych głupot.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

Trolliszcze pisze:
Wassago pisze:A nie jest aby tak, że 2-4 to "postacie", a 5+ to "postaci"? Poza tym "postaci" też jest poprawną formą z tego co mi wiadomo.
No coś Ty, "postaci" są tylko wtedy, gdy chodzi o grupę osób pierwiastek z siedmiu. Przy mniejszej liczbie powinno się pisać "postaciey", a przy większej - "postaciuai".
Rany, ludzie, skąd Wy czerpiecie tę wiedzę? SO jest jakieś dwa kliknięcia stąd...

@skolo
Jasne, wolno Ci się czepiać, ile chcesz. Niestety, wolność słowa pociągnęła za sobą skutek w postacieuiayo wypisywania totalnych głupot.
@Trolliszcze, troche to niegrzeczne.
Mam prawo sie wypowiadac w dowolnym temacie i tyle. [powinno być na dowolny temat jak słucznie zauwazyl Dabliu ;-)]
Ja Twoich postow nie komentuje, i nawet jezeli sie nie zgadzam z Twoimi opiniami, to nie pisze ze sa glupie.
Troche oglady
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2013, 23:35 przez skolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

ah, po co dzieci po internecie sie szwedaja, zupelnie jak szwedacze

a z normalnych rzeczy:
Guillotine Games
Mission C16 "The Zomvazion"by Ian Summerfield is online! Prevent zombies from escaping a secluded block. Be smart and quick, an Abomination leads the charge.
Our french zombie killers will like having mission C14 in French, too. ;)

2 godziny temu, moze juz ktos dodawal info
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: BartP »

Trolliszcze pisze:
Wassago pisze:A nie jest aby tak, że 2-4 to "postacie", a 5+ to "postaci"? Poza tym "postaci" też jest poprawną formą z tego co mi wiadomo.
No coś Ty, "postaci" są tylko wtedy, gdy chodzi o grupę osób pierwiastek z siedmiu. Przy mniejszej liczbie powinno się pisać "postaciey", a przy większej - "postaciuai".
Rozśmieszyłeś mnie ;].
Ale fakt faktem, Wassago ma rację.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Trolliszcze »

Racja jest jedna: obie formy są równie poprawne, choć "postacie" to uzus, bo pierwotnie poprawna była tylko forma "postaci". Taki ktoś jak skolo za lat naście będzie się oburzać, że w instrukcji jest forma "poszedłem", bo przecież obecnie mówi się "poszłem".
Ja rozumiem, że trzeba iść z duchem czasu, bo skoro już nawet Miodek, to jakżeby inaczej, ale zgłaszanie pretensji do formy poprawnej jest IMHO zawracaniem części ciała służącej do siedzenia (nie chcę pisać dosłownie, bo właśnie dostałem jedno ostrzeżenie i zaraz mnie jakaś dobra dusza zbanuje).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: BartP »

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Trolliszcze »

A co jest w tym linku takiego, czego sam nie powiedziałem? Oprócz nieprawidłowego założenia, jakoby pierwotna była forma "postacie". Nie była, doczytaj tu: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=330
EDIT: A jeśli chodzi Ci o zdanie Wyjątek stanowią połączenia form mianownikowych z liczebnikami, to jest to chyba jedyne miejsce w sieci (dotychczas mi nieznane), gdzie spotkałem się z taką wykładnią.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Kpt. Bomba »

Ale żescie sobie miejsce znaleźli na dywagacje językowe...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Trolliszcze »

W sumie to i racja, można to przenieść do odpowiedniejszego wątku (jeśli taki istnieje).

EDIT: I jeszcze tu, na samym dole strony, kontrargument: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=65
Czyli nie jest to sprawa tak oczywista.
ODPOWIEDZ