Zombicide Edycja Polska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Rune »

ernin pisze:Czy ktoś mógłby napisać jakie koszulki na karty pasują? najlepiej od FFG
Ja używam Mayday mini USA i wbrew pozorm pasują świetnie :)

Smoku masz rację gra jest naprawdę dobra, a solo hula bardzo przyjemnie.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Dabliu »

Też kupiłem dziś własny egzemplarz.
Ale rozpakuję dopiero wieczorem, więc na razie nie napiszę nic na temat jakości komponentów.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Prostowanie (prasowanie) pomogło ,kafle wróciły do pierwotnego kształtu.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

no i jak tam te komponenty?
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Bielski »

Rozegrałem kilka scenariuszy, raz nawet w 6 osób, kilka razy w 3. I nie wiem czy źle gramy ale poziom trudności jest marny... i bywa nudno. Dopiero jak na pomarańczowym polu jesteśmy i wyłażą hordy zombie bywa ciekawiej. Graliśmy scenariusz 300 i bez problemu go zrobiliśmy. wystarczyło regularnie przeszukiwać pomieszczenie by zdobyć coś dobrego a później to już istny festiwal rzucania kośćmi. Ten scenariusz graliśmy akurat w 6 osób, obstawiliśmy każde wejście i nie było opcji żeby zombie przeszły dalej niż jedna kratka. zazwyczaj po spawnie już leżały. Największą atrakcją było wylosowanie plugastwa na samym początku. zanim zrobiliśmy koktajl trochę z nim pobiegaliśmy :d
Co mnie martwi to mała ilość zombie na początku i zbyt mocne bronie. np taka piła łańcuchowa. Będąc na żółtym polu doświadczenia mam 4 akcje to wykonania, jedną wbijam w grupkę szwędaczy i zaczynam rzucać 5 kośćmi. Przy 100% sukcesie w rzucie mogę zabić 5 szwędaczy. w połączeniu z pozostałymi 2 akcjami mogę ubić w sumie 15 zombie! nie za mocne ? później jeszcze jakieś przerzuty, akcje walki itd. za dużo tego szczęścia, tyle wygrać...
brakuje też mi więcej przedmiotów, urozmaicenia. Tylko jeden sposób żeby zabić abominacje? trochę biednie ... mogli by dorzucić coś jeszcze.
Łatwość w zdobyciu dobrej broni też nie sprawia problemu, wystarczy szukać a coś się na pewno znajdzie. zabicie dwóch czy trzech zombie później to pikuś (mówię tu o początku gry - niebieski exp).
podsumowując.
Bywa nudno, bywa ciekawie.
Raczej łatwo, przynajmniej dla mnie za łatwo.
Za mało urozmaiceń co do przedmiotów.
Wykonanie w porządku choć jeden grubas ma niezłą szparę na plecach (podeśle później foto), nie dostałem instrukcji i te kafle lekko powyginane. Na szczęście nie jest tak tragicznie jak na fotce z wersji publicznej :D.
Gra potrafi dać sporo funu.
czy polecam? jeszcze nie wiem. Muszę rozegrać więcej gier, może też zmodyfikować kilka zasad w celu zwiększenia poziomu trudności.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

Fatty i abomination tez w ten sposob rozwalasz (pila lancuchowa)?
Wiesz, nie zawsze trafia sie pila na starcie - na poczatku przypada patelnia - bo tylko 3 szczesciarzy cos dostaje zazwyczaj...
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Bielski »

na grubasa wystarczy 2 dmg więc piła łańcuchowa daje rade i zawsze go ściągaliśmy. Abomination tylko mołotowem.
Co do broni, to po dwóch turach przeważnie każdy posiadał porządną broń (shotgun, maczeta itp.) Może wypaść a może nie, jednak przy 6 osobach to ktoś na pewno trafi i odda niepotrzebny pistolet czy coś innego. Doug (jak dobrze pamiętam) dostaje na starcie gnata więc ktoś patelnie już może wywalić.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Zorak »

Tylko że piła "trafia" na 5 i więcej czyli nawet rzucając 5 kostkami mamy ~ 1.66 zombiaka na akcję przy 4 akcjach ok 6 zombiaków i to zakładając że się nie ruszamy więc jeśli coś przeżyje to od razu nas rani/zjada w swojej turze.
Ważne jest dbanie o równy poziom doświadczenia, jak jedną postacią wejdziesz na pomarańczowy poziom a reszta będzie "siedzieć" na niebieskim to nawet jeden "koks" z piłą nie wyczyści 4-5 spawnów gdzie średnia to właśnie 5-7 zombiaków każdy.
Osobiści jako ciężkie scenariusze zaliczam 01,05 z bazowych.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: _Berenice_ »

Gra jest świetna, spędziliśmy weekend majowy walcząc z zombiakami. Nie mogę narzekać na jakoś elementów - w moim egzemplarzu żaden fragment się nie wygina, nie robią się łódki itd. A graliśmy bardzo intensywnie. Jednakże pudełko jest bardzo nieporęczne. Doceniam, że figurki nie leżą skotłowane luzem jak np. w Wojnie o Pierścień, ale kiedy wyciągniemy wszystkie żetony z wyprasek to, jeśli zostawimy plastikowe "cuś" na kostki i karty, to nie mam gdzie ich upchnąć! Po wyjęciu plastiku, wszystko zmieściło się na ścisk i to większość bez woreczków strunowych (zabezpieczone jedynie przez gumkę recepturkę). Naklejki z przodu, jakoś mi nie przeszkadzają i nie rażą mojego poczucia estetyki. Ale same kartonowe opakowania na figurki wyglądają średnio.

Nie zgadzam się, z tym że gra jest prosta. Owszem trening to odmóżdżające turlanie kostkami, ale przy następnych misjach trzeba już trochę pokombinować. Można znaleźć "klucz" do danej misji, ale wiele dalej zależy od szczęścia i wytrzymałości naszej drużyny. Wciąż pokonuje nas scenariusz Wjazd na Chatę, pewnie dlatego że nie używaliśmy samochodów. Zobaczymy jak pójdzie dzisiaj :wink: Wydaje mi się, że jeśli komuś idzie "za łatwo" to musiał zapomnieć o jakiejś regule.

Ale największą zaletą tej pozycji jest klimat. Wylewa się z każdego kawałka planszy i każdej figurki. I dodatkowa są emocje i jęki zawodu, kiedy przed samym końcem misji wypada dodatkowa tura szwendaczy :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

Bielski pisze:na grubasa wystarczy 2 dmg więc piła łańcuchowa daje rade i zawsze go ściągaliśmy.... przy 6 osobach to ktoś na pewno trafi i odda niepotrzebny pistolet
Mam wrazenize, ze gralismy w rozne gry :)
Po dwoch turach to zazwyczaj nie bylem w zasiegu zombich - takze moglem tylko im pomachac. Pozniej bylo ich juz tyle, ze mozna bylo tylko do nich walic z dystansu - bo podejscie do melee powodowalo smierc na miejscu (takze pila nie pomagala).
Pile wyciagalem zazwyczaj w momencie jak walka w recz byla juz tylko smutna koniecznoscia a molotowa nie udalo nam sie zlozyc ani razu :) Moze mialem inaczej potasowane karty :)
W dalszym ciagu uwazam, ze gra jest swietna i jestem pozytywnie zaskoczony.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

tylko dlatego ze miales swietnego wspolgracza :twisted:
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

skolo pisze:tylko dlatego ze miales swietnego wspolgracza :twisted:
Mysle, ze powodem moglobyc to, ze niektore zombi byly pomalowane i byly w pudelku od Dixit :)
Co nie zmienialo faktu, ze obskoczylismy tzw. wp....dol, a w drugiej partii - well, nie bedziesz wiecej operowal spawn-kartami :) poprostu grasz przeciwko graczom - mimo, ze to coop :)
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Bielski »

liczę że przeoczyliśmy jakąś regułę i trochę sobie ułatwiliśmy przez to rozgrywkę :D
Będę musiał na spokojnie przeczytać instrukcję, pierwszy raz był po angielsku więc coś mogłem przeoczyć - tym bardziej że czytana była w pośpiechu.
co do kulania "piłą łańcuchową", kumpel ostatnio miał takie szczęście że wykulał 5x 6! siekał ostro, nic nie zostało.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: _Berenice_ »

Bielski pisze:liczę że przeoczyliśmy jakąś regułę i trochę sobie ułatwiliśmy przez to rozgrywkę :D
Będę musiał na spokojnie przeczytać instrukcję, pierwszy raz był po angielsku więc coś mogłem przeoczyć - tym bardziej że czytana była w pośpiechu.
co do kulania "piłą łańcuchową", kumpel ostatnio miał takie szczęście że wykulał 5x 6! siekał ostro, nic nie zostało.
A w naszej wczorajszej partii (po raz kolejny Wjazd na chatę :twisted: ) mieliśmy Duga z dwiema piłami łańcuchowymi, a i tak przegraliśmy :wink: Czy ktoś jeszcze ma takie szczęście, że wypada mu w najmniej odpowiednim momencie dodatkowy ruch szwendaczy lub kończą mu się figurki :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

jak bylo ciasno, to staralismy sie miec dystans do "grup wsparcia" jednak rozjechali nas - bo nie przewidzielismy, ze gra nas az tak nie lubi, zeby 2x dawac tym szmaciarzom dodatkowy ruch :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

braaaiiiinnnnnzzzz :lol:

teraz bedzie jeszcze gorzej bo wiekszosc pomalowana. to da zombie +1 do ruchu :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

ale jak dojdzie Season 2 to figurek nie zabraknie :) takze dodatkowa akcja nie bedzie juz problemem - tylko bedziemy mogli wytapetowac to i owo...
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: szmajchel »

Jak gra się skaluje? Ile trwa setup i rozgrywka?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hiu »

Setup z 10 min, w koncu to tylko plansza, bohaterowie, pare kart i figurki. Dwoma bohaterami nie podchodzilbym do rozgrywki... 4-6 na planszy powinno byc
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Smoku »

Minimalna ilość bohaterów to (4) nawet dla pojedynczego gracza,a przy rozgrywce 3 osobowej jest (6).
Przy ciężkich scenariuszach lepiej też wybrać 6 bohaterów,zasady są proste i jedna osoba może spokojnie ogarnąć całą ekipę.
Solo jest nieźle ,ale w kilka osób jest naprawdę super.Czuje się napięcie i klimat.Też nie raz mieliśmy sytuację ,że wszystko się układa, mamy broń ,silni-zwarci-gotowi, widać już światło w tunelu i nagle "bach" dodatkowy ruch i ekipa poległa.
Awatar użytkownika
Zadra
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2013, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Zadra »

Smoku pisze:Też nie raz mieliśmy sytuację ,że wszystko się układa, mamy broń ,silni-zwarci-gotowi, widać już światło w tunelu i nagle "bach" dodatkowy ruch i ekipa poległa.
...nom, mnie i moich współgraczy to też wielokrotnie wykończyło... :) Dlatego, jak wskakujemy na żółty poziom zagrożenia, staramy się kończyć turę tak, aby w przypadku dodatkowego ruchu zombie nas nie zeżarły... o ile oczywiście to możliwe :P
"Dobrze. Przyznam się. Chcę zarekwirować ten okręt, wziąć na Tortudze załogę, a potem grabić i łupić aż padnę na mój piracki pysk."
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: skolo »

Hiu pisze:Setup z 10 min, w koncu to tylko plansza, bohaterowie, pare kart i figurki. Dwoma bohaterami nie podchodzilbym do rozgrywki... 4-6 na planszy powinno byc
dwoma nie mozna. jak jest dwoch graczy to rozdzielają po 3 bohaterów, itd.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: szmajchel »

Coś wiadomo na temat dodruku? Bo wszędzie gra już jest niedostępna
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Wassago »

Może kogoś zainteresuje:
FB Zombicide - Edycja Polska pisze:Macie ochotę na Zombicide? Znaleźliśmy 2 pudełka wersji angielskiej!

Do każdej gry dołożymy polskie komponenty, więc będziecie mieli dwa razy więcej wszystkiego!

http://sklep.munchkin.pl/pl/p/Zombicide ... onenty/158
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide Edycja Polska

Post autor: Hipke »

Czy ktos wie, gdzie mozna dokupic dodatki w postaci nowych bohaterow?
ODPOWIEDZ