[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Bogoria »

Browarion pisze:Hoho, Bogoria, witam "ponownie" w gronie planszówko-maniaków.
Dla przypomnienia "virtualnie" - pogrywaliśmy w GR podczas Konwentu w Wawce, potem mieliśmy pograć jeszcze w tereeni... ales nieco zniknął :wink:

W każdym razie do ponownego zobaczenia jutro, drogi M.S. :P
Witaj, witaj! Pewnie, że pamiętam :) Ano nie udało się wtedy, ale proponuję, żebyśmy to w piątek nadrobili jakoś! Będę razem z Iwoną, na wspomnianym konwencie grała razem z nami. Jeśli jeszcze nie jesteś ustawiony na konkretną grę, to może pykniemy w coś wspólnie?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Przed Bonaparte będę zachęcał do spróbowania nowej na polskim rynku produkcji AtoMUUUówki :)
To czekaj na mnie z tym tytulem :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

chyba jutro pierwszy raz zawitam na smolna :lol:
chetnie zagram w caylusa lub tempusa
no i ja nie to w um krone und kragen
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Czy ktoś mógłby przynieść jutro Machinę II i Pillars of the Earth?

Podsumowując mój plan minimum na Smolną zakłada granie w Przez Pustynię, Machinę II, Pillars of the Earth, Atomuuuwki.
Będę ok. 17:40

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

jax pisze:No to fajnie ze jest juz prawie komplet na Bonaparte (i nawet to bez tworzenia listy :!: :lol: [na marginesie:jeszcze nikt nie odwazyl sie stworzyc zadnej od czasu pamietnej dyskusji :lol: ] ), czyli:
gigi
pancho
pedrak
trutu
jax
(1 miejsce wolne)
A to to co, jak nie lista. Spis osób, czy co? To, że nie ma numerków przy ludziach, to nie znaczy, że to nie jest lista. Skandal :evil:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Niestety mam tylko Die Säulen der Erde. ;-)

A tak na serio to chyba będę się trzymał pierwotnego planu i zagram w gry Friedemanna Friese. Chyba że czasu starczy, to mogę w sumie i PoE przynieść.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:Podsumowując mój plan minimum na Smolną zakłada granie w Przez Pustynię, Machinę II, Pillars of the Earth, Atomuuuwki.
Będę ok. 17:40
Jakoś nie widzę żadnej z tych gier w kategorii "Do zagrania" :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Geko pisze:
Don Simon pisze:Podsumowując mój plan minimum na Smolną zakłada granie w Przez Pustynię, Machinę II, Pillars of the Earth, Atomuuuwki.
Będę ok. 17:40
Jakoś nie widzę żadnej z tych gier w kategorii "Do zagrania" :wink:
Daj mu spokój, Szymek tyle gra ze nie nadąża aktualizować listy :wink:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Don Simon pisze:Czy ktoś mógłby przynieść jutro Machinę II
Dobra to oprócz Hexa i Fasolek wezmę jeszcze MachinęII.
Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2007, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post autor: Bodek »

Witam. Jutro będę o 17. Ostatnio nie miałem szczęścia do grania, bo dużo ciekawych partii było już zarezerowanych. Tylko dwie któtkie parte: Fasolki oraz That's Life. Chętnie zagram jutro w coś lekkiego typu Yspahan oraz cokolwiek wolnego będzie :-)

PS. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z mojej pierwszej próby w fasolki ... tej gry chyba się nie da nie lubić.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Kurczę. Ja jeszcze nigdy nie grałem w fasolki.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ostatnio nie miałem szczęścia do grania, bo dużo ciekawych partii było już zarezerowanych.
Nie nie miałeś szczęścia, tylko wyłamałeś się z Hellgame'a, zanim zdążyłem wytłumaczyć zasady. A wcale nie są tak skomplikowane jak już się zacznie grać.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Trutu pisze:Kurczę. Ja jeszcze nigdy nie grałem w fasolki.
Chcesz o tym porozmawiać? 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

Trutu pisze:Kurczę. Ja jeszcze nigdy nie grałem w fasolki.
to jest nas dwoch. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Bodek
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2007, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post autor: Bodek »

Lim-Dul pisze:Nie nie miałeś szczęścia, tylko wyłamałeś się z Hellgame'a, zanim zdążyłem wytłumaczyć zasady.
Jasne ... a gra się w Hellgame ... 2 godzinki jak twierdziłeś ;-) ... Zaczęliście o 17:30 a jak wychodziłem o 21 to jeszcze nie wygladało, żebyście zaraz mieli skonczyć. Musiałem wyjść o 21 i nie chciałem być zlinczowany za rozwalenie partii. Już po samych zasadach widziało mi się, że gra tak szybko się nie skończy.

Na Smolnej jakoś wolę małe gry, które daje się skończyć w ciągu 60-90 min. Co prawda mam też ochotę na jakąś poważniejszą epopeję w stylu TI3 lub GoT, ale raczej nie w klubie (jeszcze nie).
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

rajgildia pisze:
Trutu pisze:Kurczę. Ja jeszcze nigdy nie grałem w fasolki.
to jest nas dwoch. :)
Nie. Jest nas trzech.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Lim-Dul pisze:Niestety mam tylko Die Säulen der Erde. ;-)

A tak na serio to chyba będę się trzymał pierwotnego planu i zagram w gry Friedemanna Friese. Chyba że czasu starczy, to mogę w sumie i PoE przynieść.
A przynies PoE jak mozesz. Nawet jak Ty nie zagrasz to innym sprawisz radosc :-). A dobrze by bylo gdyby udalo mi sie moj plan wypelnic :-).

Ach no i jak ktos ma Lowcow Przygod to tez moglby sie pochwalic ;-).

Ja bede mial jakies karcianki - Balloon Cup, Weinhandler i Razzie.

Geko - nie zdazylem uaktualnic podpisu. Poza tym to jest sytuacja wyjatkowa ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Coz..Szymek ciagle nie ma czasu uaktualnic podpisu :) . Dobra, niewazne - jakby byl czas po Bonaparte to ja w Atomuuwki czy Weinhandlera chetnie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
qbot
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qbot »

Będę ok 17. Chętnie zagram w Atomuuwki i Machinę II, a sam wezmę Przez pustynię.
Świat jest planszą, pionkami ludzie.
Daql
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2007, 16:27

Post autor: Daql »

Leo pisze:
rajgildia pisze:
Trutu pisze:Kurczę. Ja jeszcze nigdy nie grałem w fasolki.
to jest nas dwoch. :)
Nie. Jest nas trzech.
Czterech... :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Daql pisze:
Leo pisze:
rajgildia pisze: to jest nas dwoch. :)
Nie. Jest nas trzech.
Czterech... :D
W takim razie trzeba Wam zrobić terapię grupową :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Daql
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2007, 16:27

Post autor: Daql »

W końcu! Po prawie 2-tygodniowej przerwie mam dostęp do internetu :D
W piątek 9 lutego zagrałem tylko w jedną grę: HellGame.
Za lucyferkiem nie przepadam... on chyba mnie również nie polubił, ponieważ nie uzbierałem u niego zbyt wielu "punktów". Jednak militarnie byłem chyba mocny, moje legiony również okazały się chyba "najtwardsze" w walce (niepotrzebnie je rozdzieliłem i rozrzuciłem po "kręgach", które następnie chciałem scalić w jedno, ale nie udało się...). Ostatecznie przegrałem ;)
Kilka słów o grze...
Zaczęliśmy od wysłuchania zasad w wykonaniu Lim-Dul'a. Z początku gra wydawała się BARDZO złożona (podział na fazy, podfazy i podfazy podfaz, mnogość kart i "nieczytelna" plansza). W moim odczuciu to zamierzony zabieg autorów, mający zwiększyć skalę chaosu na planszy. Okazało się jednak, że to co z początku wydawało się być wadą, wkomponowuje się wręcz naturalnie w klimat gry. Już po dwóch turach chyba wszyscy gracze zrozumieli mechanikę i mogliśmy się skupić na samej grze...
Grało się bardzo przyjemnie, wszyscy podeszliśmy do gry ze zdrowym dystansem, dlatego teksty typu "to będzie Cię kosztowało 3 dusze" lub "co robisz na ziemi? -czynię zło" nie przerażały tylko wzbudzały gromki śmiech :D
Chaos na planszy... to chyba pierwsza gra, w której czynnik losowości jest tak istotny a jednocześnie nie zabija miodności w grze - może czasami tylko irytować, kiedy ktoś ma opracowaną strategię, jest bliski zwycięstwa i nagle... trach! traci połowę legionów! Inny ciekawy przykład: rozgrywamy bitwę (walczą standardowe legiony (wcale nie rzymskie :twisted: )), jedna strona posiada kilkukrotną przewagę, więc wynik wydaje się przesądzony, a tutaj nagle pojawia się "trzecia strona" (bardzo niebezpieczne stwory, które nie uznają NICZYJEJ władzy) i wpadając na pole bitwy atakują losowa którąś ze stron. W końcu to piekiełko :D
Ogólnie: gra ciekawa i grywalna (mimo dużej złożoności i czynnika losowego... a może dzięki temu) Polecam TYLKO POD WARUNKIEM nie wczuwania się zbyt mocno w klimat, przy swobodnym i pełnym dystansu podejściu do gry.
Pominąłem wiele szczegółów, ale sami rozumiecie, duże gry wymagają długich opisów, a niestety nie mam czasu (i pamięć zawodzi - w końcu minął już tydzień).
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

w końcu wpadłem (choć tylko na chwile, bo przecież 2 h to chwila ) na smolną. Ze znalezieniem nie było problemów. Z współgraczami zresztą tez. CO prawda prawie wszyscy byli zajęci, trzeba przyznać że wiele rozgrywek było w trakcie (WN, Bonaparte, Yaspan i wiele innych), ale udało nam sie, wraz z 2 współgraczami , znalezienie stolika. Zaproponowałem Um krone und Kragen. Szybko przedstawiłem zasady, bo w końcu nie sa skomplikowane. Pierwsza gra była dość szybka. Myślałem sobie, że wygrałem rzucając 8 piątek, to niestety się przejechałem. Wyrzucone 8 6stek wyleczyło mnie. Wtopa.
Potem przyłączył się jeszcze jeden gracz. Gra się trochę przedłużyła, ale tym razem 8 szóstek wystarczyło do zwycięstwa.
Następnym razem wpadnę na dłużej i zagram w coś dłuższego
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Bogoria »

I po pierwszej wizycie na Smolnej :) Chwilka poszukiwań, ale wystarczyło podążać za miłym dla ucha zgiełkiem w szkole i naszym oczom ukazały się dwie sale, a tam masa graczy i ciekawych planszówek na stołach. Niestety prawie większość osób była już pogrążona w rozgrywkach i już myśleliśmy, ze przyjdzie nam zagrać w jakąś grę na dwie osoby, tak się jednak nie stało.
Dzięki Leszkowi, który bardzo szybko nami się zajął, udało się zagrać z Herr JoJossem w Um krone und Kragen (bardzo sympatyczna gry. A potem wszystko zaczęło toczyć się własnym życiem.
Z Browarionem zagraliśmy z większą grupą ludzi w Bang i było bardzo wesoło, podczas gdy narzeczona toczyła ciężkie boje w Nexus Ops.

Za tydzień, jak nic nie stanie na przeszkodzie też będę. Może uda zagrać się w Caylusa, którego miał ze sobą JoJoss (spokojnie, zasady zostaną wcześniej przeczytane :lol: )
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Teraz to się wściekłem :twisted: Właście obszernie opisałem wczorajszą wizytę, szczególnie swoje wrażenia z Die Saulen der Erde. Dałem podgląd i pojawiło się okno logowania (chyba sesja wygasła). Po zalogowaniu po tekście ani śladu. :evil: :evil: :evil:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ