koszulki do TtA/Cywilizacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: Mir4ge »

Jak w temacie. Jakie koszulki kupiliście, żeby zabezpieczyć swoje karty?

http://www.3trolle.pl/210-Koszulki-Mini ... 00szt.html

http://www.3trolle.pl/564-Koszulki-Mini ... 0-szt.html

Czy może coś tańszego o porównywalnej jakości.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: Pierzasty »

Tylko FFG. Drogie ale i porządne. Z Maydayami miałem same problemy. A to są za cienkie i się wyciągają po miesiącu grania, a to są porysowane już od nowości, a to mają jakieś "grudki" rysujące karty, a to liczba koszulek się nie zgadza, i tak dalej.

Serio. Z FFG miałem może z 2-3 koszulki wadliwe ever (na ponad tysiąc). Kupując Maydaye (bo niestety parę gier nie wchodzi w FFG i trzeba kupować MG Chimera Premium) muszę zakładać, że 10-15% koszulek będzie się nadawało do wyrzucenia.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: FortArt »

Nie, nie tylko. Od niedawna jest alternatywa. Arcane Tinmen.
100 koszulek kosztuje ok 15 zł co jednak wychodzi lepiej niż 10zł za 50 szt FFG. Są sztywne jak FFG, ale nie tak grube przez co nie rozdymają aż tak talii.


PS. Zbiorczy wątek o koszulkach jest tu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=14010
nie ma powodu zakładać kolejnego.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 00:17 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: MattCarnall »

Popieram FortArt'a co do Arcane Tinmen. Moim zdaniem są nawet lepsze od FFG, ze względu na tę "grubość" o której także FortArt napisał.

Co do tanich Mayday, to ja je zastosowałem do Robinsona, bo karty i tak leżą na planszy, ewentualnie się je rozpatruje, kontakt w każdym razie jest niewielki. Stąd nie ma co przepłacać np. za koszulki lepszej jakości.

Co do Cywilizacji, to ja swoją wersję zapakowałem w FFG, ale to było dawno i ceny za mini euro wtedy były tańsze(mniemam, że dobrze pamiętam).
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: Zet »

Ja z kolei wpakowałem TTA w Mini American FFG. Koszulki wchodzą na styk i trzeba to robić ostrożnie, poza tym wystają jakieś pół mm ponad koszulkę. Ale plus - mieszczą się w wyprasce!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: BloodyBaron »

ja kupiłem najtańsze silverki Ultra-pro po 5 zł za 100 szt i wsadziłem karty w poprzek - dwie do jednej koszulki i przeciąć w pół nożyczkami - wchodzą na styk, ładnie się trzymają, tylko tasowanie kłopotliwe, ale karty zabezpieczone dostatecznie.

uwaga - działa tylko z silverami, które są minimalnie szersze od np. platinumów mimo, że producent podaje te same wymiary.
_________
Moje gry
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: sirkozi »

Potem jakoś zgrzewasz jeden bok czy jak? Pomysł bardzo dobry i koszt obniżony o jakieś 6 razy względem tanich maydayów.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: koszulki do TtA/Cywilizacja

Post autor: BloodyBaron »

Nie zgrzewałem nic. Karty idealnie trzymają się w koszulkach, tylko trzeba tasować karty krótszym bokiem, żeby nie haczyły o otwartą krawędź dłuższą.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ