Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FeniX667
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2012, 13:34

Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: FeniX667 »

Witam :)
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Horroru w Arkham i do tej pory dokupiłem do niego Klątwę Czarnego Faraona. Teraz przymierzam się z dziewczyną na kupno czegoś jeszcze - i tu pojawia się problem, co wybrać? Gramy głównie w 2 lub 3 osoby i chciałbym poznać opinię na temat innych dodatków. O co powiększają grę i jak to wygląda w praktyce, jak zmienia się przyjemność/trudność/możliwości itp. Obecnie gra jest trochę zbyt łatwa - w większości gier to kwestia czasu aż zapieczętujemy 6 bram. Czytałem na tym forum temat z 2010 roku, ale chciałbym usłyszeć coś więcej, szczególnie od graczy którzy grali we wszystkie dodatki. Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: Grzechu »

Wiele zależy od tego, czy chcesz kupić kolejny mały dodatek czy duży. Jak dla mnie to podstawą jest Król w Żółci (ciekawy Herold, karty obłąkańców, które mogą zdrowo namieszać i przy niekorzystnym układzie gra w 2-3 osoby może baaardzo trudna do wygrania) oraz Widmo nad Innsmouth (16 nowych postaci, przedwieczni, przy których Cthulhu to słodka przytulanka, ciekawe nowe lokacje i przede wszystkim osobiste historie badaczy, genialna sprawa, to dla nich kupiłem WnI). W pozostałe dodatki nie grałem, ale w najbliższym czasie przymierzam się do kupna Dunwich (przede wszystkim ze względu na nowe karty ekwipunku i karty Ran i Szaleństwa).
FeniX667
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2012, 13:34

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: FeniX667 »

Właśnie zastanawiam się nad większym dodatkiem (chociaż na stole się nie zmieści to coś wykombinuję :)), ale możliwe, że oprócz dużego kupiłbym też Króla w Żółci. Te osobiste historie badaczy to tylko fabularna wstawka czy ma jakieś konkretne znaczenie w grze?
Awatar użytkownika
faqus86
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:48
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: faqus86 »

W 2 - 3 osoby z dużym dodatkiem na niski poziom trudności na pewno nie bedziecie narzekać, z mojej strony polecam Dunwich, nowi przedwieczni są godni uwagi nie tylko z tego powodu, że są ale mają istotny wpływ na rozgywke np burzą Arkham, wysyłają do miasta swoje sługi no i nie można zapomnieć o tytułowym koszmarze, który też sporo może namieszać gdy zapomni się o zabijaniu potworów w Dunwich. Oprócz tego podwojona względem podstawki liczba kart spotkań, można zostać członkiem gangu sheldona ;), no i zrywanie pieczęci, które jest czasem baaaaardzo irytujące.
FeniX667
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2012, 13:34

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: FeniX667 »

Po przeczytaniu instrukcji bardziej przechylam się ku Innsmouth, zastanawiał mnie też Kingsport ale z tego co się orientuję nie został jeszcze wydany w rodzimym języku?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: Olgierdd »

Kingsport jeszcze nie ma po polsku.

Więcej opinii na temat dodatków do AH możesz znaleźć w tym dziale poprzez opcję "szukaj". W ostatnich miesiącach pojawiły się takie same wątpliwości.
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: migoq_aki »

A przy wyborze pomiedzy Klatwa Czarnego Faraona a Krolem w Zolci co byscie doradzili? Dodam na marginesie iz mam wydrukowany fanowski Kult Zlotego Skarabeusza
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Jakie dodatki do Horroru w Arkham?

Post autor: poooq »

Jeśli masz Skarabeusza ogranego bez Faraona to weź Zółtego, Klątwa nie zaskakuje nadmiarem użytecznych nowości.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
ODPOWIEDZ