Władca Pierścieni

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Władca Pierścieni

Post autor: TTR_1983 »

Witam,
Zainteresowałem się tą grą, ale jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o to co wyszło, co można z czym łączyć i co do siebie pasuje.
Rozumiem, ze podstawka to http://www.rebel.pl/product.php/1,1642/ ... awowy.html
Co dalej? dodatków od cholery, jakieś cykle, różne kolory pudełek, rozszerzenia duże, małe. Mógłby ktoś mi to przybliżyć?
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Władca Pierścieni

Post autor: amaroczek »

Grałem na podstawce plus chyba 2-3 pierwszych dodatkach. Z grami LCG jest tak, że każdy kolejny ma rozszerzać możliwości gry plus dodawać nowe misje. Zapewne później wyszły jakieś dodatkowe zasady plus pewnie inne rzeczy, tutaj niech wypowiedzą się eksperci. Gra jest pięknie wykonana, karty są bardzo ładne. Mnie jednak zniechęciła częstotliwość wydawania dodatków i koszty z nimi związane. Podstawka może się również znudzić, dodatkowo widziałem spisy talii które zawierały karty z 2-3 Core Setów co wydaje mi się już kompletną masakrą biorąc pod uwagę fakt, iż jest to głównie gra jednoosobowa (kooperacyjna).
lordg90
Posty: 29
Rejestracja: 05 mar 2012, 09:07

Re: Władca Pierścieni

Post autor: lordg90 »

Na początku nie myśl o dodatkach - nie potrzebujesz ich. Jak znudzą ci się scenariusze z podstawki, możesz pobrać takie stworzone przez graczy. Kiedy będziesz chciał kupić dodatki, zacznij od tych - http://www.rebel.pl/category.php/1,1643 ... szczy.html

Dodatki najlepiej kupować po kolei.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni

Post autor: Olgierdd »

Gra wydawana jest w następującym formacie:
1. duże pudełko + cykl składający się z 6 zestawów przygodowych. Duże dodatki są wymagane by móc rozgrywać przygody z "podpiętego" cyklu.
2. duże pudełka "książkowe". Odtwarzają wydarzenia znane z książek Tokiena
3. druk na życzenie. Przygody "specjalne" tworzone na jakieś specjalne okazje (konwenty). Bardzo trudne i mocno opcjonalne.

ad 1.
core set połączony jest z cyklem Mrocznej Puszczy
Khazad-Dum z cyklem Dwarrowdelf
Spadkobiercy Numenoru z cyklem Przeciwko Cieniowi
Zestawy w cyklach tworzą razem spójną fabułę, dlatego warto kupować dodatki po kolei.

ad 2.
Tu niewiele powiem, bo zupełnie nie interesowałem się ich zawartością. Na razie są dwa dodatki oparte na Hobbicie, w zapowiedzi FFG bierze się powolutku za trylogię.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni

Post autor: TTR_1983 »

Dziękuję wszystkim za pomoc;)
Coś się rozjaśniło :)
ODPOWIEDZ