(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Kostyr - miałem właśnie coś napisać choć mało osób potem to czyta. Bardziej rozpisuję/rozpisywałem się na innym forum dotyczącym gier o tematyce historycznej – tam są kompletne AARy ilustrowane zdjęciami lub screenami (gdy komputerówka) a wcześniej również fotografiami z danych okresów historycznych.

Zasiedliśmy aż w 8 wokół stoliczka z rozłożonym BSG.
Nie trzymaliśmy się za ręce, jak na seansie spirytystycznym, a mimo to rozgrywka była wyjątkowo nietypowa jakby jakaś złośliwa istota mieszała nam w mózgach.
Zaszło sporo omyłek i o zgrozo błędy popełniali „wielcy” więc cóż ja „maluczki gracz wojenny” z rzadka grający w tą bardzo często wspaniale emocjonującą grę. Ale i ja miałem swój wyjątkowy, negatywny dla ludzi udział na sam koniec rozgrywki, rozstrzygający o tym kto wygrał (choć zwycięstwo to jednak przecież składowa z całej rozgrywki) - na pewno to zostanie zapamiętane w środowisku.
W tej rozgrywce gracze musieli zmierzyć się z dodatkowymi zadaniami typu co zrobić gdy jeden z graczy zachomikował 2 razy więcej kart niż to ustawa przewiduje (wielki to grzech) i zechciał je wykorzystać w krytycznym momencie odkrycia swej prawdziwej żelaźniakowej tożsamości. Inny też w takim ważnym dla siebie/cylonów momencie wykorzystałby swą specjalną cechę do pogrążenia ludzi ale na szczęście Kostyr z błogim spokojem wyjaśnił że nie nada etowo diełać. W innych sytuacjach też nie było prosto bo najlepiej gdyby wtedy można było zastosować cofnięcia ruchów i wczytać savegame.
Końcówka rozgrywki też była wyjątkowa, gdzie słuchając jak jeden z graczy odczytując kolejno dociągane kryzysy ciągle informował o możliwości straty morale, w pewnym momencie myślałem, że po prostu żartuje sobie – niestety to zawsze była prawda. Więc na koniec deficytowym towarem dla ludzi było właśnie morale i balansowało ono na magicznej granicy załamania skutkującej przegraną ludzi. Na szczęście bardzo pomógł prezydent wygłaszając skuteczne płomienne mowy i mogliśmy jechać dalej - political horror.
Musiał w końcu nastąpić ostatni ruch w grze gdzie flota ludzi ostatecznie oderwała się od ścigających wrogów i w tym momencie ludzie wygrali. Ale nie, stop, odkryliśmy jeszcze karty tożsamości i akurat najpierw ja zdębiałem a potem cała reszta grupy bo na mojej karcie widniał nieduży znaczek informujący o stracie przez ludzi kolejnego poziomu morale a ponieważ morale było na najniższym poziomie to rozgrywka zakończyła się porażką ludzi będących już w nadprzestrzeni (Cyloni nie powinni się o tym dowiedzieć).
Cała rozgrywka była tak jakoś zabawnie zamotana, że jakoś chyba nie zauważyłem po kolejnej śmierci, że do kolejnej postaci dostałem właśnie taką złośliwą kartę.
Można kiedyś napisać bardzo szczegółowy AAR z rozgrywki ale trzeba mieć więcej czasu by np. robić sobie notatki. Często to co zachodzi w rozgrywce możnaby rozpisać na scenariusz do nowego filmu.
Jednak wolałbym uczestniczyć w rozgrywkach do max 6 osób aby więcej móc działać bezpośrednio.
Rozgrywki na 7-8 graczy mogą być chyba dobrze przyjęte przez „gadaczy” świetnie realizujących się nie przy swoim ruchu.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Już wtorek i czas myśleć o piątku ;)

Na piątek wezmę Zygmunta Augusta. Jeśli znajdą się doświadczeni gracze, mogę zagrać pełne 8 rund. Z poczatkującymi raczej wariant skrócony - 4 rundy. Mi pasuje każdy, zatem zapraszam. Pewnie w czwórkę najlepiej byłoby zagrać.

Coś drobniejszego też wezmę, ale to pewnie już w ostatniej chwili się zdecyduję.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Skoro ostatnim razem udało się zagrać we Władców, zagrałbym teraz w Petzy - ktoś chętny?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Ostatnio parę osób wyraziło chęć zagrania w Dune, ktoś nadal chętny?
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: wlodzio007 »

Pierzasty pisze:Ostatnio parę osób wyraziło chęć zagrania w Dune, ktoś nadal chętny?
Właśnie nie mogłam sobie przypomnieć co proponowałeś;) Mogę zagrać. Masz może jakiegoś linka z opisem gry-by mieć choć ogólne pojęcie o co chodzi :mrgreen: - bo tak na szybko sprawdzając to widzę że niewiele jest informacji w necie..
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

jax pisze:Już wtorek i czas myśleć o piątku ;)

Na piątek wezmę Zygmunta Augusta. Jeśli znajdą się doświadczeni gracze, mogę zagrać pełne 8 rund. Z poczatkującymi raczej wariant skrócony - 4 rundy. Mi pasuje każdy, zatem zapraszam. Pewnie w czwórkę najlepiej byłoby zagrać.

Coś drobniejszego też wezmę, ale to pewnie już w ostatniej chwili się zdecyduję.
Jestem chętny, ale tylko na wersje normalną (8 rund) w co najmniej 4 osoby.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

wlodzio007 pisze:Właśnie nie mogłam sobie przypomnieć co proponowałeś;) Mogę zagrać. Masz może jakiegoś linka z opisem gry-by mieć choć ogólne pojęcie o co chodzi :mrgreen: - bo tak na szybko sprawdzając to widzę że niewiele jest informacji w necie..
Daj maila na PM, to Ci wyślę cały pakiet :P
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dewnil »

Czy jest ktoś chętny na Zimną Wojnę (II Edycja Deluxe) w najbliższy piątek?
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Wpadnę w piątek. Adam zachęcił mnie do spróbowania Ground Floor - ktoś planuje przynieść na spotkanie?

Alternatywnie proponuje Age of Industry, Imperial albo Great Zimbabwe. Wezmę też coś małego ze sobą.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Ja przyniose GF. Mam zamiar zagrac w Keyflower (~1-1.5h) a potem do zamkniecia mozemy odpalac GF (max 4 osoby)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Ja bym się pisał na obie gry, jeśli jest jeszcze miejsce i reguły będą tłumaczone. O której planujesz zaczynać?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Keyflowera od 17, a Ground Floor potem
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Keyflowera od 17, a Ground Floor potem
Count me in :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

oki, do zobaczenia w piątek :)
misiekpiotrkow
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2011, 20:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: misiekpiotrkow »

Jeśli zimna wojna jest jeszcze aktualna, możesz wstępnie zarezerwować czas.
Na 90% powinienem być obecny.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

adikom5777 pisze:Keyflowera od 17, a Ground Floor potem
To ja też chciałbym poznać w końcu Keyflower, też mnie proszę policzcie.

A później chętnie zagrałbym w inną nowość z ostatniego Essen - przynoszę Pałace Carrary Kieslinga i Kramera. Ktoś chętny?
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dewnil »

misiekpiotrkow pisze:Jeśli zimna wojna jest jeszcze aktualna, możesz wstępnie zarezerwować czas.
Na 90% powinienem być obecny.
Zimna Wojna aktualna, przy czym najwcześniej mogę być o 17:30.
Być może o 17, ale to będę wiedział dopiero w piątek w ciągu dnia.
Oczywiście grę przynoszę.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

jingowawa pisze: To ja też chciałbym poznać w końcu Keyflower, też mnie proszę policzcie.
Ok, to do Keyflowera listę mamy zamkniętą.
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dizzit »

adikom5777 pisze:
jingowawa pisze: To ja też chciałbym poznać w końcu Keyflower, też mnie proszę policzcie.
Ok, to do Keyflowera listę mamy zamkniętą.
Skoro lista się zamknęła to
zgłaszam wielką chęć załapania się na następny raz :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Ciebie liczyłem, bo umawialiśmy się na Keyflowera od tygodnia :)
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: wlodzio007 »

Pierzasty pisze:Ostatnio parę osób wyraziło chęć zagrania w Dune, ktoś nadal chętny?
Zasady ogarnięte-mam więc nadzieję, że jeszcze ktoś bedzie chętny na potyczki na niegościnnej planecie.. sojusze, przekupstwo i niepewność gdzie zaatakują piaskowe robaki, czy też gdzie uderzy burza zmiatająca prawie wszystko co napotka - nie mogę się doczekać;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Chłopaki. Najmocniej Was przepraszam, ale niespodziewanie w piatek wypadła mi dziesiata rocznica ślubu. Dobrze, że przypomniałem sobie teraz, bo inaczej moglibyśmy się już nie zobaczyć :)
Granie muszę przełożyć na następny piatek, możemy zagrać w to samo, w tym samym składzie (Keyflower, Ground Floor z dodatkiem).
adasq30
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2012, 22:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adasq30 »

jax pisze:Już wtorek i czas myśleć o piątku ;)

Na piątek wezmę Zygmunta Augusta. Jeśli znajdą się doświadczeni gracze, mogę zagrać pełne 8 rund. Z poczatkującymi raczej wariant skrócony - 4 rundy. Mi pasuje każdy, zatem zapraszam. Pewnie w czwórkę najlepiej byłoby zagrać.

Coś drobniejszego też wezmę, ale to pewnie już w ostatniej chwili się zdecyduję.

Jako, że w Zygmunta jestem raczej początkujący jestem to, chciałbym się dołączyć do wersji 4 rund. Jest taka opcja?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

adasq30 pisze:
jax pisze:Już wtorek i czas myśleć o piątku ;)

Na piątek wezmę Zygmunta Augusta. Jeśli znajdą się doświadczeni gracze, mogę zagrać pełne 8 rund. Z poczatkującymi raczej wariant skrócony - 4 rundy. Mi pasuje każdy, zatem zapraszam. Pewnie w czwórkę najlepiej byłoby zagrać.

Coś drobniejszego też wezmę, ale to pewnie już w ostatniej chwili się zdecyduję.

Jako, że w Zygmunta jestem raczej początkujący jestem to, chciałbym się dołączyć do wersji 4 rund. Jest taka opcja?
Jest taka opcja, ale musimy się jakoś dogadać, bo GrzeL jest mocnym zwolennikiem wersji 8-rundowej. Ja mogę zagrać w każdy wariant. Najsprawniej chyba będzie przesądzić na miejscu. Będę krótko przed 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ