Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

Witam,

Szukamy gry na prezent dla 8 latka. Przy okazji sami chcemy pograć ze znajomymi :)
Mamy Magię i Miecz. Pomimo że w opisie widnieje od 12 lat, mały doskonale sobie w nią daje radę.
MM jest jak dla mnie zbyt losowe. Chcielibyśmy kupić coś bardziej rozbudowanego i z mniejszą interakcją między graczami.
Nie graliśmy w inne gry tego typu więc cięzko mi się odnieść do innych.


Podsumowując kryteria

- planszówka
- klimat fantasy (strategia, przygoda, możliwe elementy handlowe)
- dla kumatego 8-mio latka
- ilość graczy: max 6
- możliwość fajnej rozgrywki w 2 osoby
- czas gry (w 3 osoby): więcej niż 2 h i mniej niż 5
- mała losowość (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- mała negatywna interakcja (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- średnia złożoność (większa niż w MM)
- cena max 250 zł

Będę wdzięczny za wszelkie porady :)



update
Zrobiłem listę gier które proponujecie w tym temacie (będę ją aktualizował)

Władca Pierścieni - kupiona
Legends of Andor
Runebound - kupiona - sprzedana (machanika poruszania fajna, ale system walki niepotrzebnie strasznie wydłuuuuuża grę...)
DragonOrdeal
Arkham Horror
Dwarf King's Hold - tylko wersja ang, i tylko dla 2 graczy
Kupcy i Korsarze - trochę inna tematyka - może kiedyś

Heroscape - tylko wersja angielska, droga (>250 zł)
Descent - zbyt trudny dla 8-mio latka i drogi (>250 zł)
Władcy Podziemi - nie spełnia kryterium: przygoda, może być za trudne dla 8-mio latka
Pupile Podziemi - nie spełnia kryterium: przygoda, może być za trudne dla 8-mio latka

Mice and Mystics - tylko wersja angielska, droga (>250 zł)
Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft - tylko wersja angielska

pzdr
Krzysiek
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 09:21 przez mr.big, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: tekknoboy »

Podlaczam sie. Tez szukam czegos dla fana Magii i Miecza
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: rastula »

trudno będzie znaleźć grę z mniejszą interakcją niż MM - przecież tam prawie żadnej interakcji nie ma - możesz zaatakować innego gracza ( ale nie musisz) i tyle...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Hiu »

Lord of the rings - Nazgul

http://boardgamegeek.com/boardgame/1037 ... ngs-nazgul

Moze byc coop, moze byc competitive.
Walki jako takiej miedzy graczami nie ma (fizycznej) - jednak jest licytacja (czyli jakas tam interakcja jest) oraz ciekawy mechanizm walki (nie turla sie koscmi, tylko wyciaga kostki z kubka).
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

rastula pisze:trudno będzie znaleźć grę z mniejszą interakcją niż MM - przecież tam prawie żadnej interakcji nie ma - możesz zaatakować innego gracza ( ale nie musisz) i tyle...
Może z tym akurat faktycznie przesadziłem, ale dla mnie pojęcie interakcji kojarzy się z atakowaniem bądź utrudnianiem gry innemu graczowi. Grając w Magię i Miecz często rzucamy zaklęcia na wrogów bądź się po prostu atakujemy. Może źle interpretuję słowo "interakcja" ale chciałbym kupić grę w której atak na gracza nie jest na pierwszym planie.
Hiu pisze:Lord of the rings - Nazgul
Z tego co widzę to nowa gra. Jakieś opinie na jej temat ?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: rzaba »

może Legends of Andor? Niestety tylko dla 4 graczy. To jest kooperacja wiec interakcja negatywna odpada, wkrotce bedzie wersja PL
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: poooq »

mr.big pisze: Podsumowując kryteria

- planszówka
- klimat fantasy (strategia, przygoda, możliwe elementy handlowe)
- dla kumatego 8-mio latka
- ilość graczy: max 6
- możliwość fajnej rozgrywki w 2 osoby
- czas gry (w 3 osoby): więcej niż 2 h i mniej niż 5
- mała losowość (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- mała negatywna interakcja (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- średnia złożoność (większa niż w MM)
- cena max 250 zł

Będę wdzięczny za wszelkie porady :)
pzdr
Krzysiek
Polecam Runebounda: za 250 złotych kupisz podstawkę, duży dodatek z nakładką na planszę i kilka małych rozszerzeń karcianych. Reszta się zgadza.
Recenzja
podstawki: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... e-i-miecz/
pustynnego dodatku: http://przystaneklegnica.wordpress.com/ ... -recenzja/

Druga opcja to DragonOrdeal: bez dodatków, z pogmatwaną instrukcją ale klimat Magii i Miecza wyczuwalny na kilometr. Cena też atrakcyjna.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Hiu »

mr.big pisze:
rastula pisze:trudno będzie znaleźć grę z mniejszą interakcją niż MM - przecież tam prawie żadnej interakcji nie ma - możesz zaatakować innego gracza ( ale nie musisz) i tyle...
Może z tym akurat faktycznie przesadziłem, ale dla mnie pojęcie interakcji kojarzy się z atakowaniem bądź utrudnianiem gry innemu graczowi. Grając w Magię i Miecz często rzucamy zaklęcia na wrogów bądź się po prostu atakujemy. Może źle interpretuję słowo "interakcja" ale chciałbym kupić grę w której atak na gracza nie jest na pierwszym planie.
Hiu pisze:Lord of the rings - Nazgul
Z tego co widzę to nowa gra. Jakieś opinie na jej temat ?
Gra jest na rynku od ponad roku. Rozgrywka prosta, instrukcja w miare czytelna. W razie problemow, na bgg jest demo video od P.Grogana, czlowieka z Wizkids. Video jest bardzo pomocne. Mozesz zobaczyc zarowno komponenty jak i rozgrywke.
Jak wspominalem, ciekawy mechanizm walki, czyli wyciaganie kostek z kubka (nie mam tu na mysli kosci do gry, tylko kostek uzywanch w euro grach).
Zarowno coop jak i competitive dziala dobrze. Losowosc z kart przeciwnikow, ktore sie dociaga za kazdym razem przed walka.
Jak to od wizkids, uzyto heroclix do wykonania figurek, dzieki czemu karta gracza nie jest pokryta milionem zetonow i kart statystyk.
Aktualnie w promocji w sklepie na R.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: sirafin »

poooq pisze:
mr.big pisze: Podsumowując kryteria

- planszówka
- klimat fantasy (strategia, przygoda, możliwe elementy handlowe)
- dla kumatego 8-mio latka
- ilość graczy: max 6
- możliwość fajnej rozgrywki w 2 osoby
- czas gry (w 3 osoby): więcej niż 2 h i mniej niż 5
- mała losowość (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- mała negatywna interakcja (mniejsza niż w MM ale nie całkowity jej brak)
- średnia złożoność (większa niż w MM)
- cena max 250 zł

Będę wdzięczny za wszelkie porady :)
pzdr
Krzysiek
Polecam Runebounda: za 250 złotych kupisz podstawkę, duży dodatek z nakładką na planszę i kilka małych rozszerzeń karcianych. Reszta się zgadza.
Recenzja
podstawki: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... e-i-miecz/
pustynnego dodatku: http://przystaneklegnica.wordpress.com/ ... -recenzja/
+1

Po przeczytaniu twoich wymagań też od razu na myśl przyszedł mi Runebound. Największą wadą tej gry zawsze była dla mnie niska interakcja, ale skoro ty wręcz szukasz rozgrywki, w której bohaterowie nie biją między sobą, a jedynie zmagają się z wszelkim "pomiotem zła", to ten tytuł powinien się dobrze sprawdzić. W grze jest MOŻLIWOŚĆ atakowania innych bohaterów, ale jest to kompletnie nieopłacalne i zbyt ryzykowne, dlatego każdy goni potwory zamiast prać się po gębach ;) Co do losowości, mamy nad nią dużo większą kontrolę niż w MM, ale to nadal gra przygodowa więc nieprzewidywalność i ryzyko to norma, turlanie kostkami będzie ale dużo więcej można zaplanować. Runebound ma sympatyczny mechanizm poruszania się, oparty na kościach z symbolami terenu, na pewno się spodoba po nieciekawym "prawo/lewo" z MM. Walka jest nieco złożona i na pierwszy rzut oka może się wydawać skomplikowana, ale wystarczy wypróbować ją w praktyce a szybko stanie się jasna.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: rastula »

rubnebound, dobra rad
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: MarcinG »

+1 dla Legends of Andor (bardzo ładne wykonanie)

Zastanowiłbym się również nad Terra Mystica i Runebound
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

Bardzo dziękuję za informacje !
Na pierwszy ogień idzie Runebound :)
Poszukam na forum, może ktoś chce się pozbyć.

Jak się pojawi polska wersja Legends of Andor to też się nią zainteresuję, bo wygląda obiecująco :)

Tematu nie zamykam. Bardzo proszę o dalsze propozycje. Nie mam zamiaru kończyć przygody z planszówkami zbyt szybko więc proszę o dalsze porady :)
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Draconnor »

mr.big pisze: Na pierwszy ogień idzie Runebound :)
Wydaje mi się że to będzie jak najbardziej dobry wybór.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: poooq »

mr.big pisze:Nie mam zamiaru kończyć przygody z planszówkami zbyt szybko więc proszę o dalsze porady :)
Jak podejdzie wam podstawowe pudełko Runebounda zawsze zostaje coś na deser(y).
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: SeeM »

poooq pisze:
mr.big pisze:Nie mam zamiaru kończyć przygody z planszówkami zbyt szybko więc proszę o dalsze porady :)
Jak podejdzie wam podstawowe pudełko Runebounda zawsze zostaje coś na deser(y).
Tylko nie wszystkie desery są dostępne po polsku, a te które są nie miały dodruków od łomatko jak dawno. Podstawkę kupisz bez problemu, ale na niektóre dodatki będziesz długo polował. A dodatki to dla Runiego jak woda dla żaby. Bez nich po prostu usycha. Za to z dobrych wiadomości: możesz sobie zrobić interakcję za pomocą wydanych nie tak dawno talii klas.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Rocy7 »

Coś dla fana Magii i Miecza to mógłby być Dragons Ordeal ( gra zwana nawet MiM na zasadach prawo lewo góra dół :P) , większość zasad jest zbliżona do MiM a kilka kwestii nawet fajniej rozwiązanych.

Niestety w tej grze jest trochę negatywnej interakcji (walka między graczami ale nie obowiązkowa) oraz swoista konkurencja kto pierwszy Misje wypełni.
W kwestii losowości w DO gracz ma większe możliwości kontrolowania rozwoju postaci co moim zdaniem może zmniejszyć losowość.

Na http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewtopic.php?t=4028 jest porównania MiM i Dragon's Ordeal.

Czy da się polecić dla 8 latka? Hmm jeśli ogarnia MiM to i DO ogarnie.

recka http://www.youtube.com/watch?v=NvjO3X635IU
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Draconnor »

na Dragons Ordeal zacierałem ręce jeszcze przed jego premierą... ale gra okazała się niestety słaba w swojej konwencji, czy może po prostu nie do końca przemyślana. Rodzime podejscia do MiMa nie mają niestety szczęścia choć porównując z Legendą to jest zauwazalnie lepiej (nie wiem czy mogłoby być gorzej szczerze mówiąc). Prostoty MiMa nie uświadczy a jeśli zacząć kombinować, gra bardzo szybko zamienia się w odfabularyzowane levelowanie i wyciąganie skrajnych statystyk. Kilka razy siadaliśmy do tej gry i chyba nigdy nie dograliśmy do końca niestety.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

Runebound szybko zakupiłem na forum.

Pierwsze wrażenia po 2 rozgrywkach najpierw w 3 osoby , potem w 2 :

Instrukcja dosyć długa, ale po pierwszej rozgrywce zasady opanowane. Trwała około 6 godzin i nie została zakończona.
Druga rozgrywka w 2 osoby została zakończona i trwała około 3 godzin.

Gra faktycznie nieco zbliżona do Magii i Miecza. Ciekawszy sposób poruszania się. Ogólnie klimat mi się podoba. Jak dla mnie ma jedną dużą wadę - sposób rozgrywania walki.... Dłuży się strasznie...
O ile w przypadku rozgrywki w 2 osoby jest to do zniesienia, to nie wyobrażam sobie gry np w 4 osoby.
Atakujesz stwora, potem 2 razy się bronisz. Potem 2 tura i znowu to samo. Skomplikowane to trochę i czasochłonne. Pozostali gracze w tym czasie się nudzą i staje się to uciążliwe po 2 godzinach gry. Lubię długie rozgrywki, ale nie wynikające z wyżej wymienionej przyczyny :)
W MiM jest to dużo prościej zrobione i rozgrywka jest szybsza i bardziej dynamiczna.
Losowość w Runebound jest duża, w zasadzie chyba porównywalna do MiM.

Porównując te dwie gry oceniłbym je chyba na podobnym poziomie.

Runebound pozostanie w kolekcji a ja proszę o polecanie kolejnych gier. Kryteria z pierwszego postu się nie zmieniły. Fundusz mniejszy o 100 zł bo za tyle kupiłem Runebound :)
Czytam wszystkie posty i polecane w nich gry. Za 3-4 tygodnie pewnie coś zakupię. Do tego czasu będziemy rozpracowywać Runebound :)
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: Draconnor »

W MiM jest to dużo prościej zrobione i rozgrywka jest szybsza i bardziej dynamiczna.
Losowość w Runebound jest duża, w zasadzie chyba porównywalna do MiM.
Zasadniczo w walce w tego typu grach są 3 aspekty:

Złożoność
Losowość
Decyzyjność
+
ewentualnie balans czy level scaling

W przypadku zestawienia Runebounda z MiM różnica leży właśnie (oprócz oczywistej złożoności) w decyzyjności... może nie jakiejś znowu olbrzymiej ale jakiejkolwiek. W MiM jakakikolwiek wpływ na walkę to wprowadzone w Talismanie punkty losu (ale jako przerzuty są zwykle wyborem oczywistym) czy dość rzadkie mikstury z dodatków, które z kolei z racji testów 1k6 są diabelnie silne i jako takie też dość oczywiste w wykorzystaniu.

Aha i pamiętaj że MiM i runebound do nie tylko walka - poza nią różnica w losowości jest jednak naprawdę drastyczna choćby przez wzgląd na samą mapę.


wracając jednak do walk:

Dość fajnie łączy się to w Arkham Horror - gdzie okupowane jest co prawda wyłączną kooperacją ale walki są szybkie i w pewnym momencie dają już jakieś wybory.
Niegłupio walczyło się w Kupcach i Korsarzach ale to jednak gra nieco innego typu.

poza tym to wspominana tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 97#p428826 - Dwarf King's Hold - choć też to krok odrobinę w inną stronę.
no i bardziej pasujący Descent: Wędrówki w mroku - ale to już droższa kategoria i większa złożoność choć zdaje się że już niewiele powyżej Runeboudowej.
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: maly193 »

A ja mam do polecenia grę która w miarę spełnia wszystkie kryteria oprócz braku negatywnej interakcji, mianowicie Heroscape. Od razu zaznaczam że gra u nas jest ciężko dostępna ale za to ma 2 poziomy trudności. Dla naprawdę małych dzieci gdzie jest straszna losowość ponieważ jest to tylko turlanie kośćmi i tryb bardziej zaawansowany gdzie postaci mają już zdolności i jest to wtedy już jakaś namiastka strategii. Gra za wielką wodą ma kosmicznie wywindowane ceny między innymi temu że bardziej ją lubią dzieci niż dorośli :)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: gaseki »

maly193 pisze:A ja mam do polecenia grę która w miarę spełnia wszystkie kryteria oprócz braku negatywnej interakcji, mianowicie Heroscape. Od razu zaznaczam że gra u nas jest ciężko dostępna ale za to ma 2 poziomy trudności. Dla naprawdę małych dzieci gdzie jest straszna losowość ponieważ jest to tylko turlanie kośćmi i tryb bardziej zaawansowany gdzie postaci mają już zdolności i jest to wtedy już jakaś namiastka strategii. Gra za wielką wodą ma kosmicznie wywindowane ceny między innymi temu że bardziej ją lubią dzieci niż dorośli :)
No i dlatego, że Hasborg zdjął ją z rynku kilka lat temu. Głównie dlatego.
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: maly193 »

Nie mam zamiaru się kłócić co jest powodem głównym a co nie, ale bez popytu nie ma podaży wiec jeśli gra jest kijowa to i po wycofaniu z rynku cena będzie niska. Zatem moim zdaniem głównym powodem cen zawyżonych 2-4 razy jest to że grę lubią dzieci a który rodzic nie przepłaci jak dziecko czegoś chce :mrgreen:
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

Descent i Heroscape na celowniku :D

Interesują mnie wersje polskie, więc może być problem. Ceny niestety też bardzo duże.

update:

Descenta nikt w tym temacie chyba nie proponował. Gdzieś chyba w innym temacie go znalazłem. Co sądzicie na jego temat ?

Zrobiłem listę gier które proponowaliście (wrzucam ją do mojego pierwszego posta i tam bede aktualizował):

Lord of the rings
Legends of Andor
Runebound -kupiona
DragonOrdeal
Arkham Horror
Dwarf King's Hold
Kupcy i Korsarze
Heroscape
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: maly193 »

Descenta 1 ma kolega od X lat i do dziś nawet w to nie zagrałem z powodu długiego rozkładania i strasznie długiej rozgrywki. Miałem sam przez chwilę Descenta 2 edycję i to samo nikt kto przychodził nie chciał grać wszyscy woleli zdecydowanie krótsze tytuły. O ile o rozgrywce nie mam co się wypowiadać bo nawet nie grałem :( ale po przeglądaniu instrukcji wnioskuję że to raczej nie jest to gra dla 8 letniego dziecka(wg producenta gra od 14lat). Chociaż dziecko dziecku nie równe i niektóre pewnie dawały by radę.

Co do cen Heroscape w zależności od Masterset-u 100-200 pln sam mam już 3 i jak będą okazje na pewno będę brał kolejne.

Polecam filmik http://www.youtube.com/watch?v=8w_IGcscNGk krórki opis i Descenta i Heroscape
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Planszówka fantasy, strategia, przygoda

Post autor: mr.big »

To Descent faktycznie na tym etapie odpada...

Zastanawiałem się też czy "mroczne gry" są aby dobrym wyborem dla 8-mio latka....
Patrząc np na karty w Runebound mam lekkie obawy...
Obrzydliwe stwory albo "Głodne trupy" to dla dorosłych lubiących ten temat fajny klimat, ale reakcja dzieciaka jak już doczytał nazwę z karty była dziwna. Niby podekscytowany, ale lekkie zdziwienie i przerażenie w jego oczach widziałem :D


A co sądzicie na temat "Władcy Podziemi" ? Grał ktoś ?
ODPOWIEDZ