(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
adasq30
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2012, 22:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adasq30 »

No dobra. Ja będę przed samą 17.00.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Chłopaki. Najmocniej Was przepraszam, ale niespodziewanie w piatek wypadła mi dziesiata rocznica ślubu. Dobrze, że przypomniałem sobie teraz, bo inaczej moglibyśmy się już nie zobaczyć :)
Granie muszę przełożyć na następny piatek, możemy zagrać w to samo, w tym samym składzie (Keyflower, Ground Floor z dodatkiem).
Ok, czyli do zobaczenia za tydzień. Moja rocznica na szczęście wypadła w środę, więc dziś będę :)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Jako, że plany się zmieniły, szukam chętnych do starego dobrego Felda - start z Notre Dame byłby ok. 17:30. Alternatywą może być Sankt Petersburg. Jacyś chętni?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Mam Petzy, Ninja:LotSC, Chaos, Galaxy Trucker i oczywiście Dungeon Command. Postaram się wyjątkowo być o 17. Jacyś chętni?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: wlodzio007 »

Na Dune coś brak odzewu:/ więc jak nie będzie, to wtedy pisałabym się na Petzy.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Ano brak, bo jak mają być 2 osoby, to nie chce mi się taszczyć :cry:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Jest drobna szansa, że zajrzę, ale nie mam nic przy sobie. Chętnie przytulę się do jakiegoś zgrzebnego euro.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Micelius »

Ja chętnie w Zygmunta - byłem już kiedyś zapisany, przypominam, i na skutek dziwnych zakulisowych machinacji wypchnięty ze składu... Jax, pamiętasz? 8)
Też jestem za opcją 8-rundową, i w miom przynajmniej wykonaniu idzie ona sprawnie...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: piotrsmu »

Chcial bym zacytowac fragment instrukcji wszystkim ktozy sie dzis ze mna spierali w sprawie zasad:
Timing Priority
Whenever there is an opportunity to trigger paid abilities, rez cards and/or score agendas (usually at the beginning of a turn and afer each action), the player who is currently taking his turn gets the frst opportunity to act. He can trigger as many paid abilities, rez as many cards, and/or score as many agendas as he wishes in the order of his choosing. When he is fnished, the other player gets the opportunity to act. When that player is fnished, the frst player gets the opportunity to act once again.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

Wczorajsza partia mnie utwierdziła w przekonaniu, iż Zygmunt August jest grą pięcioosobową trwającą 8 rund.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

GrzeL pisze:Wczorajsza partia mnie utwierdziła w przekonaniu, iż Zygmunt August jest grą pięcioosobową trwającą 8 rund.
Ale bez dodatku ;)

Gra potwierdzila klase. Kazda z 4 partii ktore dotad rozegralem byla satysfakcjonujaca.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Ja pięknie dziękuję Atamanowi, jingowawa, xelee i l.a.d.'owi za Notre Dame, Sankt Petersburg i Kosmonautów na dopalaczach.

Wpadłem do Agresora niby na chwilkę, (a nie Chwilę) ale udało się zagrać w trzy przyjemne tytuły.

Najpierw Notre Dame w trzy osoby. Po szybkim tłumaczeniu zasad szybka partia. Feld potwierdza swoją klasę, a mnie udaje się wygrać, dzięki strategii opartej na szybciutkim zebraniu wszystkich "czwórek" moim powozem i pilnowaniu jak oka w głowie znacznika plagi. Co ciekawe, jingo w pierwszych dwóch rundach jako jedyny był w katedrze, co jednak nie dało mu wcale znaczącej przewagi, a wręcz przeciwnie, może właśnie dlatego zajął ostatnie miejsce? Końcowa punktacja 67-54(albo 57)-50.

Następnie dołącza do nas Ataman, tłumaczymy Sankt Peterburg i hajda. Od początku mam poczucie kontroli nad grą, tu trochę pieniędzy, tam trochę punktów, tu komuś zwędzę jakieś usprawnienie - słowem, dziele i rządzę. Och, cóż za pomyłka! Jingo tak rozkręca swoją ekonomię, że na zielonych zarabia po 39 na rundę. Do tego jeszcze kapie mu ze szlachty i budynków. Na koniec gry zajmuje ostatnie miejsce... po czym doliczamy mu jeszcze 45 punktów za szlachciców i pokonuje wszystkich o 20-30 punktów. Ja spadam na trzecie miejsce, przegoniony przez jeszcze któregoś ze współgraczy. Słowem - dzieliłem i rządziłem, ale chyba u siebie w domu ;)

Na deser szybciutcy Kosmonauci, z których przyjemności nie odebrały mi ani dwa potworne błędy w obliczaniu trasy, ani Staszek jęczący nam nad uchem, że Ataman miał z nim grać w Terrę i kiedy skończymy, bo on już chce grac i kiedy skończymy i mówiliśmy, że zaraz skończymy i kiedy kończymy bo już 20:00 i on chce w Terrę w 4 osoby teraz i już i teraz i już. Stachu, na przyszłość - nie rób tego, proszę :D

Dzięki za wyborny wieczór i pozdrawiam serdecznie stolik obok, gdzie czterech biedaków męczyło się nad Zygmuntem Augustem (gdy zaczynaliśmy Notre Dame, oni już grali, gdy wychodziłem po trzech różnych grach byli w 6 z 8 rund). Jednak ten Zygmunt August to straszna klapa, prawda, Jacku? 8)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jax pisze:Gra potwierdzila klase
KubaP pisze:Jednak ten Zygmunt August to straszna klapa
"s" czy "p" ? :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

KubaP pisze: Dzięki za wyborny wieczór i pozdrawiam serdecznie stolik obok, gdzie czterech biedaków męczyło się nad Zygmuntem Augustem (gdy zaczynaliśmy Notre Dame, oni już grali, gdy wychodziłem po trzech różnych grach byli w 6 z 8 rund). Jednak ten Zygmunt August to straszna klapa, prawda, Jacku? 8)
Nie było źle, nawet z dodatkiem M. pełne 8 fund zajęło 4h 08min. Strach myśleć jak krótko byłoby bez dodatku ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze: Granie muszę przełożyć na następny piatek, możemy zagrać w to samo, w tym samym składzie (Keyflower, Ground Floor z dodatkiem).
Adam, gramy w ten piątek?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Gramy!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

Petzy?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: wlodzio007 »

Ja sie cały czas czaję na Petzy;) Kto jeszcze chętny?
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szadoł »

wlodzio007 pisze:Ja sie cały czas czaję na Petzy;) Kto jeszcze chętny?

Ja też mógłbym być chętny. Choć zastrzegam że w piątki mam inne priorytety i mogę jeszcze zmienić plany.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Mam juz ustalony grafik. Bede mial czas od 17.00 do 20.30. Dwoch gier nie zagramy, wiec osoby umowione na poprzedni tydzien prosze o info w co wola zagrac: Ground Floor czy Keyflower
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: oopsiak »

moę przynieść i szukam chętnych na coś z tego: Helvetia, Troyes, Feudality, Rialto, Village+Inn. Nic nowego, ale nie mam z kim grać :) (ewentualnie coś innego ze stopki)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: von Mansfeld »

Przyjdę, będę tak dostępny pomiędzy 16:30 a 20:30. Przyniosę ze sobą Munchkina, chętnie jednak chciałbym na coś załapać się.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Mam juz ustalony grafik. Bede mial czas od 17.00 do 20.30. Dwoch gier nie zagramy, wiec osoby umowione na poprzedni tydzien prosze o info w co wola zagrac: Ground Floor czy Keyflower
Minimalnie bardziej wole Ground Floor
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

oopsiak pisze:moę przynieść i szukam chętnych na coś z tego: Helvetia, Troyes, Feudality, Rialto, Village+Inn. Nic nowego, ale nie mam z kim grać :) (ewentualnie coś innego ze stopki)
Jestem chętny na Helvetię oraz na Troyes najlepiej z Damami (Troyes z dodatkiem mogę przynieść).
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: oopsiak »

GrzeL pisze:
oopsiak pisze:moę przynieść i szukam chętnych na coś z tego: Helvetia, Troyes, Feudality, Rialto, Village+Inn. Nic nowego, ale nie mam z kim grać :) (ewentualnie coś innego ze stopki)
Jestem chętny na Helvetię oraz na Troyes najlepiej z Damami (Troyes z dodatkiem mogę przynieść).
to przynieś Troyes (nie znam dodatku i chętnie poznam), a ja wezmę Helvetię.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
ODPOWIEDZ