(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Boodzik
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:03

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Boodzik »

Ktory sklep poza Zakamary.pl przywozi w piatki towar do Agresora?
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

Andreus pisze:
adikom5777 pisze:Mam juz ustalony grafik. Bede mial czas od 17.00 do 20.30. Dwoch gier nie zagramy, wiec osoby umowione na poprzedni tydzien prosze o info w co wola zagrac: Ground Floor czy Keyflower
Minimalnie bardziej wole Ground Floor
Znajdzie sie miejsce przy stole przy Ground Floor. Chętnie bym spróbował pod warunkiem, ze przewidujecie jakiś tutorial. Mogę byc 16.30
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Macek, niestety mamy już komplet. Ale będę o Tobie pamiętał i następnym razem zbierzemy skład i chętnie zagram
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

W takim razie może sie ktoś skusi na polską wersję LWOT. Szukam kogoś kto ma za sobą już kilka rozgrywek.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Co to jest LWOT?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Labyrinth: War on Terror :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Macek pisze:W takim razie może sie ktoś skusi na polską wersję LWOT. Szukam kogoś kto ma za sobą już kilka rozgrywek.
LWOTa (Labirynth War on Terror) chciał dziś grać trutu. Ja się wycofuję z roli sparring partnera dziś, bo będę pewnie tylko do 18:00, zatem slot jest wolny.

Ktoś coś szybkiego chce zagrać do 18:00? (mogę zaoferować poznanie Kingdom Buildera albo pojedynki w Neuroshimę, np. z Sharrashem)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Assaultmarine »

Po paru ładnych miesiącach uda mi się wreszcie pojawić (praca, praca. praca........) i zabieram ze sobą Shadowrifta więc gdyby komuś zachciało się zagrać w coś nie Euro i uratować zacną wieś przed potworami z zaświatów to zapraszam do 5 osób.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

To ja z Labiryntu zrezygnuję. Chyba że można zamienić na TS ;)

@Jax, ja chętnie poznam KB.

@Assaultmarine, nie wiem co to jest ale brzmi ciekawie i AT-owo. Count me in.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

jax pisze:
Macek pisze:W takim razie może sie ktoś skusi na polską wersję LWOT. Szukam kogoś kto ma za sobą już kilka rozgrywek.
LWOTa (Labirynth War on Terror) chciał dziś grać trutu. Ja się wycofuję z roli sparring partnera dziś, bo będę pewnie tylko do 18:00, zatem slot jest wolny.

Ktoś coś szybkiego chce zagrać do 18:00? (mogę zaoferować poznanie Kingdom Buildera albo pojedynki w Neuroshimę, np. z Sharrashem)
Trutu, to daj znać do 14.00 czy gramy bo nie wiem czy przychodzić.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Assaultmarine »

Shadowrift - kooperacyjny deckbuilding w klimatach heroic fantasy

http://boardgamegeek.com/boardgame/112092/shadowrift
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Aaa, chyba że deckbuilding, to podziękuję :(
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

LWOT już nieaktualny, dołączam do Ground F.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szadoł »

Czy jest ktoś kto będzie później - jakoś ok 19 ? Czy wszystkie gry już wtedy będą w trakcie ? :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

Szadoł pisze:jakoś ok 19 ? Czy wszystkie gry już wtedy będą w trakcie ?
Niektórzy przychodzą tylko na jedną długą grę, ale większość gier jest krótszych (poniżej 2 godzin). Tak wiec przychodząc ok. 19 można się zazwyczaj przyłączyć do jakiejś rozpoczynanej wtedy partii.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Bardzo dziękuję schizofretce, ppskiemu i wlodzio za przypomnienie mi, dlaczego nie grywam w Dungeon Petz :D Towarzystwo i rozgrywka przemiłe, ale to nie jest moja gra, co było odzwierciedlone przez mój końcowy wynik :) Chętnie się kiedyś zrewanżuję, ale we Władców Podziemi :)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: ppski »

Jako pocieszenie, mieliśmy taki sam najgorszy wynik ;)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: oopsiak »

Dawno nie miałam tak fajnego planszowego wieczoru :)

Najpierw RftG z rewelacyjnymi tanimi kartami, które dały mi 51 punktów i wygraną. 51:39?:34?:??
Następnie umówiona Helvetia (pierwsza partia od roku) - nadal pamiętam, jak się gra :) Wyniki 27:24:18?:15?
Później także umówione Troyes - tu trochę gorzej, ale przypomniałam sobie, dlaczego tak lubię tę grę 52?:36?:34?:28
A na koniec 4 dość wyrównane partie Set!a :D

Dzięki za świetne partie :)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

Ja z Andreusem, Mackiem oraz Staszkiem usiedliśmy do Ground Floor. Była to moja trzecia partia i pierwsza z dodatkiem.
I jak zwykle grało mi się rewelacyjnie. Dodatek nie wnosi żadnych rewolucyjnych zmian, daje tylko więcej możliwości. Nowe karty ekonomiczne, karty scenariuszy, nowa akcja na planszy głównej (biuro architektoniczne), nowe piętra i usprawnienia do budowy. Wylosował nam się mocno pozytywny scenariusz i w talii ekonomicznej pojawiły się głównie karty Boom oraz Stable. Tylko dwie karty Recession oraz jedna karta Windfall. To oznaczało, że kłopotów z gotówką być nie powinno. Co rundę było wielu klientów i nikt na brak kasy nie narzekał, więc walka przeniosła się na pola o informację, o reklamę oraz o najlepszą pozycję do rozbudowy biura. Staszek jak zwykle jęczał pod nosem coś o kuli śnieżnej, że zawsze jest ostatni biedny miś i totalnie olał reklamę swojego biznesu. Najlepiej poradził sobie w czasach boomu Andreus i osiągnął całkiem ładny wynik 50 punktów. 3 punkt za nim finiszowałem ja, potem Macek i Staszek. W ostatniej rundzie walka o najlepiej punktujące piętra była zażarta i decydowała o zwycięstwie. Najważniejsze, że gra wszystkim się bardzo podobała, zwłaszcza Macek chwalił jakość wydania, które jest na najwyższym poziomie. Dzięki panowie za miło spędzony czas.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Ja z Andreusem, Mackiem oraz Staszkiem usiedliśmy do Ground Floor. Była to moja trzecia partia i pierwsza z dodatkiem.
I jak zwykle grało mi się rewelacyjnie. Dodatek nie wnosi żadnych rewolucyjnych zmian, daje tylko więcej możliwości. Nowe karty ekonomiczne, karty scenariuszy, nowa akcja na planszy głównej (biuro architektoniczne), nowe piętra i usprawnienia do budowy. Wylosował nam się mocno pozytywny scenariusz i w talii ekonomicznej pojawiły się głównie karty Boom oraz Stable. Tylko dwie karty Recession oraz jedna karta Windfall. To oznaczało, że kłopotów z gotówką być nie powinno. Co rundę było wielu klientów i nikt na brak kasy nie narzekał, więc walka przeniosła się na pola o informację, o reklamę oraz o najlepszą pozycję do rozbudowy biura. Staszek jak zwykle jęczał pod nosem coś o kuli śnieżnej, że zawsze jest ostatni biedny miś i totalnie olał reklamę swojego biznesu. Najlepiej poradził sobie w czasach boomu Andreus i osiągnął całkiem ładny wynik 50 punktów. 3 punkt za nim finiszowałem ja, potem Macek i Staszek. W ostatniej rundzie walka o najlepiej punktujące piętra była zażarta i decydowała o zwycięstwie. Najważniejsze, że gra wszystkim się bardzo podobała, zwłaszcza Macek chwalił jakość wydania, które jest na najwyższym poziomie. Dzięki panowie za miło spędzony czas.
Ja również dziękuję za partię, gra mi się bardzo spodobała. Dla miłośników cięższych eurogier lubiących mechanikę worker placement pozycja przynajmniej do wypróbowania.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Pytanie do Trutu - czy Agresor będzie otwarty w piątek?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

A co jest w piątek?
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Pierzasty pisze:A co jest w piątek?
Długi weekend po Bożym Ciele
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

@ pierzasty, dzięki za dociekliwość w Kingdom Builderze. Dzięki tobie wielu graczy będzie odtąd poprawnie rozumiało cel Merchants i grało bez błędu :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

Andreus pisze:
Pierzasty pisze:A co jest w piątek?
Długi weekend po Bożym Ciele
Ale to nie jest chyba oficjalne? A Agresor ZTCP zamyka się tylko na święta kalibru Bożego Narodzenia.
jax pisze:@ pierzasty, dzięki za dociekliwość w Kingdom Builderze. Dzięki tobie wielu graczy będzie odtąd poprawnie rozumiało cel Merchants i grało bez błędu :)
To sarkazm czy na poważnie? :)
ODPOWIEDZ