Gra dla 12-letniej nastolatki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
traxek
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: traxek »

Cześć Wam

Chciałem się Was poradzić o jakąś grę ciekawą dl a12-letnie dziewczynki. Osoba ta ma sporadyczny kontakt z grami planszowymi i lubi grać, jednak raczej niezbyt trudne gry, gdyż wtedy nie skupia uwagi (moze taki wiek) na rozgrywce. Lubi gry ze zwierzątkami i chyba bardziej zręcznościowe.
Ma w swoich zasobach: Pędzące żółwie, Animalie, Carcassone, Dobble, jakiś Monopoly i jakąś grę logiczną podobną do Blokusa. Dobrze sobie radzi w Fasolki, Dixita, wspomnianą Animalie, Polowanie na robaki, a także lubi Dobble i Kolejkę. W inne gra, ale jakoś bez większego zaangażowania, bo może nie rozumie do końca jak w to grać.

Chciałem jej coś zakupić nowego na urodziny, bo jednak mogłaby pograć w coś z koleżankami lub na wyjazdach i fajnie, aby mogła wyjasnic sama te zasady komuś.
Tak sie zastanawiałem, aby kupić jej coś w ranicach do 100 zł max. Niestety nie mam wiedzy, co dziewczynki mogłyby pograć. Chyba kwestie estetyczne też mają wpływ na tę grę i chyba jakaś gra, z którą mogłaby od czasu pograć też z rodzicami.
Moje typy to:
Jungle Speed - szybka gra i dość emocjonująca
Noah (nowa gra o zwierzętach) i wygląda ładnie
Rancho
a może coś innego (np.Zooloretto),

Dzięki za pomocne wypowiedzi
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: Bea »

Moje dzieci uwielbiają Jungle Speed! Mała, poręczna, szybka do wytłumaczenia fajna gierka. Na pewno się spodoba :)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: charlie »

Ja z siostrzenicami (11 i 7 lat) mam podobny problem. Wg mnie starsza powinna ogarniać już sporo gier, ale jakoś traci zapał przy nieco trudniejszych. Zazwyczaj gramy w Dixit, Carcassonne, a ostatnio That's Life (Verflixxt), Rummikub i zawsze lubiane Dobble. Starsza wszystkie ogarnia, młodszej trzeba w niektórych pomagać. Następne, co mam w planie im kupić to Mondo i Słowostwory, a także spróbować z Thurn und Taxis ze starszą.

W Twoim przypadku rozważałbym jeszcze Faunę albo Faunę Junior lub Zwierzak na Zwierzaku (tematycznie pasująca zręcznościówka, choć raczej dla młodszych).
traxek
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: traxek »

Dzięki za pomoc.
Zastanawiam się tez nad Hej! To moja ryba. Wygląda ciekawie i tez uczy strategicznego myślenia.
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: maly193 »

Ja polecam Mały Książę Stwórz mi planetę. Gra dość szybka więc można zagrać kilka razy i posiada 2 warianty, inny dla 2 osób oraz inny dla 3-5.

Drugą polecaną gra jest Kingdom Builder. Młodsi( lub dużo starsi) gracze po prostu dokładają domki na pierwszym wolnym hexie ale kończy się to wynikami 30-40 punktów. aby osiągać 70+ trzeba naprawdę optymalnie wykorzystywać każdy żeton.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: MarcinG »

Nie polecam Hej to moja ryba! ponieważ samo rozkładanie gry trwa dłużej niż sama gra :(

Przyłączam się do poprzednich propozycji: Jungle Speed - ta gra idealnie się nadaję, ponieważ jest lekka i szybka, a poza tym dziewczyna lubi gry zręcznościowe jak napisał traxek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: mig »

U mnie w podobnym przypadku (11 lat) sprawdziły się Wsiąść do pociągu, Qwirkle, Mały książę, Carcassonne i Miasto spichrzów.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
gburia.furia
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2012, 01:12
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: gburia.furia »

Mondo, Ticket to ride, Fauna (normalna) no i Jungle speed powinny się sprawdzić. Możesz sprawdzić też kooperacyjną Zakazaną Wyspę. No i trochę trudniejsze, ale fajne (wizualnie również;-)): Finca, Takenoko (cenowo ponad 100 raczej)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: Banan2 »

Dixit -proste reguły i łatwo wciągnąć innych.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: rzaba »

moja siostrzenica 12.5 l. jak raz zagrała w City of Horror to później non-stop musieliśmy w to grac, na dokładkę uwielbia Resistance: Avalon - takze z 12-latkami mozna spróbować iść w innym kierunku niż zwierzątka ;) Siostrzenica jest typową 12-latka czyli Saga Zmierzch itp. a jednak takie gry bardzo ją zainteresowały
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: Darboh »

W mojej grupie grających dzieciaków mam 11-latkę, która spokojnie sobie radzi z większością gier - byleby jej klimat podszedł. Dobra jest w Robo Rally, Osadników i w Dolinę Królów powalczy.
Natomiast bardzo lubi Sabotażystę - i tego typu gry - co zgodnie z zapytaniem odpowiadałoby potrzebom. :)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: gigi »

A ja polecam carcassonne,pędzące żółwie ,polowanie na robale,fasolki :D
Z budżetem 100 zl możesz kupić pędzące żółwie +fasolki lub polowanie na robale + fasolki
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: Bea »

gigi pisze:A ja polecam carcassonne,pędzące żółwie ,polowanie na robale,fasolki :D
Z budżetem 100 zl możesz kupić pędzące żółwie +fasolki lub polowanie na robale + fasolki
Ale większość z tych gier już chyba ma...
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: gigi »

Bea pisze:
gigi pisze:A ja polecam carcassonne,pędzące żółwie ,polowanie na robale,fasolki :D
Z budżetem 100 zl możesz kupić pędzące żółwie +fasolki lub polowanie na robale + fasolki
Ale większość z tych gier już chyba ma...
rzeczywiście nie doczytałem
W takim razie polecam gry Geniusz,dawno dawno temu, qwirkle, blokus,cytadela,bluff
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: Darboh »

Oj tak, łobiema rękami podpisuje się pod Cytadelą :)
traxek
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 12-letniej nastolatki

Post autor: traxek »

W końcu zakupiłem Jungle Speeda, aby mogła sobie wz koleżankami pograć. Dziękuje za podpowiedzi
ODPOWIEDZ