Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: MsbS »

Medżikowcy mają rozmaite liczniki/liczydła (life counter), które można w tym celu wykorzystać. Pewnie nie wszystkie mają grafiki fantasy - coś netrunnerowego też się da dobrać.

No i pewnie jest (albo będzie) aplikacja na smartfona, która robi to samo.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Pozytywne zaskoczonie :)
Widzimy sie wszyscy w Krakowie :)
Tak, planujemy w tym roku zorganizowanie MP-ków w nasze gry LCG. Dokładne informacje na ten temat powinniśmy opublikować w lipcu na naszej stronie www i profilu FB.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Ciekawe kiedy to będzie się odbywać ;) Wypadałoby się jakoś do tego przygotować :P

EDIT: W 3trollach skończyłę data packi - 120 egzemplarzy w ciągu 3 dni? To chyba niezły wynik, zwłaszcza iż liczymy same dodatki, a nie podstawki :P
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Koniec sierpnia jesli dobrze pamietam.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Brylantino pisze:EDIT: W 3trollach skończyłę data packi - 120 egzemplarzy w ciągu 3 dni? To chyba niezły wynik, zwłaszcza iż liczymy same dodatki, a nie podstawki :P
Ale mieli 120 każdego data packu czy 120 wszystkich razem? Bo jak razem to wychodzi 20 szt każdy a to w sumie nie tak duzo zamówili...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Mieli ok. 20 sztuk każdego. Pewnie kolejne zamówienie będzie już większe ;) Może nie jest to spora liczba, ale jak na dodatek do LCG to i tak uważam, że Netrunner schodzi w zawrotnym tempie póki co.
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Darboh pisze:Sprawdzałem. Wróciłem do żetonów.
Ale szykuje sobie w końcu sprawić matkę-licznik na wzór takiegoś czegoś:
Obrazek
A mnie sie marzy taka matka:
Obrazek

ale nie wiem jak ja dostac/wykonac niedrogo (niedrogo czyli kilkanascie zlotych najlepiej)

edit1: jakby ktos dla siebie potrzebowal to pdf do niej dostepny tu https://www.dropbox.com/s/3dxl8whf2v9zn ... mplate.pdf

edit2: a teraz jeszcze znalazlem (chyba) źródło i informacje o licencji: http://www.behance.net/gallery/Android- ... at/5489457
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 16:30 przez embi04, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

embi04 pisze:
Darboh pisze:Sprawdzałem. Wróciłem do żetonów.
Ale szykuje sobie w końcu sprawić matkę-licznik na wzór takiegoś czegoś:
Obrazek
A mnie sie marzy taka matka:
Obrazek

ale nie wiem jak ja dostac/wykonac niedrogo (niedrogo czyli kilkanascie zlotych najlepiej)
Ją można dostać obecnie na allegro, ale ktoś woła sobie za nią 100 zł...
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Brylantino pisze: Ją można dostać obecnie na allegro, ale ktoś woła sobie za nią 100 zł...
no wlasnie
troche duzo
rozgladalem sie za firma ktora wykonuje nadruki reklamowe
ale takie maty chca produkowac minimum 1000 sztuk :x

mysle ze realne jest w jakiejs manufakturze wykonanie za ok 20zl

moze ktos podpowie jakies rozwiazanie :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Brylantino pisze:
EDIT: W 3trollach skończyłę data packi - 120 egzemplarzy w ciągu 3 dni? To chyba niezły wynik, zwłaszcza iż liczymy same dodatki, a nie podstawki :P
Uuu, wygląda na to, że popyt jest bardzo duży :) Podobno wczoraj w Dragonusie cały dzień to głównie wydawali zamówionego Netrunnera :mrgreen:
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: MsbS »

To chyba będzie trochę za małe:

http://www.odbitki.fotojoker.pl/fotoatr ... ip_details

Ale jakiś punkt zaczepienia to jest.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Jak do formatu A3 to w wielu miastach sa w stanie zalaminować wydruki za jakaś rozsądną cene. Ale nie wiem czy to wystarczająco duży format...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Jeżeli chodzi o maty, to jest gość, który robi na zmówienie dość tanio, ale maty te mają małą grubość, choć są dobrej jakości.
Wysyła mu się plik z grafiką i określa wymiary.
np. http://img543.imageshack.us/img543/4889/dscn1505fs.jpg


Jeżeli kogoś bardzo interesuje, niżej podaję namiary:
Gość ma nick: dr Loboto na mtgnews.pl
Tutaj link do jego profilu - stąd można odwiedzić jego najbardziej aktywny temat o playmatach.


Oto mail jaki mi wysłał:
Polecam temat:
viewtopic.php?f=52&t=58591&st=0&sk=t&sd=a&start=80
A tu zdjęcia mat. na imageshack możesz przejrzeć wszystko co wrzuciłem - same maty.
http://i.imgur.com/yvOHPSN.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/713/dscn1510b.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/703/dscn1509e.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19/dscn1508k.jpg/
cena za mate 40zł
przesyłka 15zł
przesyłka pobraniowa 20zł
wymiary maty: ustala klient
pzdr


Mam nadzieję, że pomogłem :)
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Karit pisze:Jak do formatu A3 to w wielu miastach sa w stanie zalaminować wydruki za jakaś rozsądną cene. Ale nie wiem czy to wystarczająco duży format...
na allegro pisali ze maja mate w rozmiarze 35x60
a A3 to 42x29,7 wiec "odrobine" za malo :(

sa jeszcze wydruki na płótnie (na podkładzie z "gąbki") wykonywane przez zaklady foto, ale nie znam rozmiarow i cen

@gafik - dzieki za info, bede sprawdzal
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

http://netrunnerforum.decktech.eu/index ... wszczecin/
Donmakaron organizował kiedyś taką akcję na forum, pewnie więcej powie. Wychodziło 30-40 zł. Ale można tez taniej.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Ech, człowiek to słaba istota! Pojechałem do sklepu odebrać trzy dodatki, a wróciłem z sześcioma i kompletem dwójek!

Teraz tylko znaleźć czas, żeby grać tym wszystkim. :roll:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: MisioKret »

Komplety dwójek są do kupienia w sklepie?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

MisioKret pisze:Komplety dwójek są do kupienia w sklepie?
Nie. Trzeba popytać wśród posiadaczy 2 i więcej ZP.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Andy pisze:Ech, człowiek to słaba istota! Pojechałem do sklepu odebrać trzy dodatki, a wróciłem z sześcioma i kompletem dwójek!
No to gratuluję silnej woli. :lol: Będziesz od razu wszystkie otwierał, czy raczej potraktujesz je jak czekoladki adwentowe?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

MisioKret pisze:Komplety dwójek są do kupienia w sklepie?
Nie, ale czasem w sklepie można spotkać kogoś sprzedającego komplet dwójek. Zwłaszcza, jeśli się wcześniej umówi. ;)

Bea: właśnie jak czekoladki adwentowe! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Leviathan »

Andy pisze:
MisioKret pisze:Komplety dwójek są do kupienia w sklepie?
Nie, ale czasem w sklepie można spotkać kogoś sprzedającego komplet dwójek. Zwłaszcza, jeśli się wcześniej umówi. ;)

Bea: właśnie jak czekoladki adwentowe! :)
Witamy w klubie nałogowców
:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Andy pisze:Ech, człowiek to słaba istota! Pojechałem do sklepu odebrać trzy dodatki, a wróciłem z sześcioma i kompletem dwójek!

Teraz tylko znaleźć czas, żeby grać tym wszystkim. :roll:
A od czego się zaczęło? Kupię podstawkę, zobaczę z czym to się je? :P masz chociaż wymówkę, że przed zakupem dwójek i trzech dodatków chociaż zagrałeś ;)
Tak czytam te Wasze relacje z rozgrywek i nie mogę się doczekać swojego pierwszego kontaktu z grą. Paczka jest już w drodze więc jutro powinna być już w paczkomacie a w sobotę w moich łapskach :twisted:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Wczoraj spędziłem nad Netrunnerem 5 godzin w klubie, oto jak mój kolega to opisał (wyciąłem wulgaryzmy :) )

RasTafari pisze:Wczoraj Netrunner był na stole, uczyłem się z gafikiem grać i łącznie rozegraliśmy dwie gry (może nie we właściwej kolejności ale co tam :lol: )

Tłumaczenie zasad i pierwsza gra to masakra, czułem się jak pijane dziecko we mgle, ni [ciach] nie mogłem skumać co, skąd, dlaczego i po co? totalna papka te wszystkie zasady, śmiem twierdzić że ta gra to najmniej intuicyjna karcianka z jaką się zetknąłem :wink: , na szczęście gafik nie lepiej sobie radził i pierwszą część pierwszej gry grając korporacją Wyylanda zwyciężyłem niezbyt lotnego runnera :wink: . Następnie zamiast wymienić się deckami postanowiliśmy zagrać jeszcze raz tak samo, ot żeby teraz już z jako taką dawką umiejętności sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce. Tu już anarchistyczna dusza gafika przejęła kontrolę nad umysłem i zjechał mnie 7 do 5.

Wymieniliśmy się deckami i znów pojawił się syndrom dziecka, alkoholu i mgły, na szczęście gafik równie słabo sobie radził z Korporacja jak ja z runnerowaniem :lol: aczkolwiek mając w pamięci, że drugą partię staszek wygrał jadąc mi po bibliotece...ekhm...po R&D oczywiście :wink: tak przyjąłem tę samą taktykę co pozwoliło mi w miarę sprawnie zassać 7 punktów i zwyciężyć :mrgreen: Było 2-1 dla mnie i przyszedł czas na ostatnią rozgrywkę, albo remis albo moje zwycięstwo.

W miarę szybko udało mi się zgarnąć wszystkie potrzebne programy, na łapie miałem code'ownika, test run na Magnum Opus, potem drugi na barierownika a sentrego zgarnąłem z eventa, gafik mając w pamięci pojazd R&D odpowiedział murem Hadriana i poczułem się wydymany szczególnie że staszek nie spieszył się z pakowaniem agend na serwery, jedyne dwie które zaskorował to te dające mi wirtualne sianko w czasie runnów. Mi brakowało linków więc dogadałem się z panem HoSziMinem zwanym doktorem Li i zacząłem kopać talię w poszukiwaniu mysiej...eee...kociej...eee...króliczej! norki :wink: W jednej turze trzy pierwsze [kliki] zużyłem na kopanie a ostatniego na zagranie disela i dossanie jeszcze trzech. Gafikowi nie szło wcale lepiej i w tym momencie gra się zmuliła, ja kopałem, gafik kopał i nic z tego nie wychodziło...

...W pewnym momencie dokopałem się do runu który daje 9 siana w czasie runnowania, gafik miał agendę (tak podejrzewałem) pokrytą trzema lodami więc z nudów bardziej postanowiłem użyć swojego boosta i przebić się do tego czegoś co miało dwa power tokeny na sobie. To była chyba najlepsza akcja w moim wykonaniu, wjazd za 9 wirtuali, poparty dwoma wirtualami z bad publicity od gafika, plus dwa sianka dorzucone z łapy i agenda za 3 była moja, okupiłem to brejn dimejdżem ale zaraz po rajdzie publika tak mnie kochała, że zwiększyła mi łapę o dwa :mrgreen: (w sumie sam nie wiem po co to zagrałem, w końcu nie potrzebowałem aż tylu kart na łapie :lol: ).

Niedługo potem obaj z gafikiem byliśmy tak zmęczeni nic niedzianiem się na stole, że staszek zaproponował aby zakończyć rozgrywkę, ja się przychyliłem do tej sugestii (było 3-2) ale stwierdziłem żebyśmy dograli jeszcze dwie tury i szlus. Rozpoczęła się moja tura, wcześniej dokopałem się do moda instalującego hardware o trzy taniej, do tego o jeden taniej wystawiałem swój pierwszy sprzęt lub program więc za zero wystawiłem pluskwę w gafikowym biurze reserczu i dewelopmentu i przypuściłem szturm na [ciach] mur hadriana. I tak jak rzymianom się psu na budę zdały cegły przeciw piktom tak gafika hadrian też nie obronił i wjechałem mu do biura na pełnej [ciach] szarpiąc dwie karteczki, jakież było moje zdziwienie gdy rodzeństwo Oponn się do mnie uśmiechnęło i ukazało mi dwie agendy za 2 każda :mrgreen: a jeszcze większe zdumienie było gdy mi gafik powiedział że szarpię obie! Game over i moje zwycięstwo 7-2. Było epicko :mrgreen:

Gierka jak się wkręcisz jest spoko, ale znów odczuwam syndrom lizania lodów przez szybę, czyli kup pan kolejny dodatek jak chcesz się lepiej bawić a i tak nie graliśmy na gołej podstawce bo zwierz podkręcił trochę te decki dodatkami. Ja się wkręcać nie mam zamiaru bo znów sianko poleci a dopiero co odstawiłem heroinę...yyy...tradżika [MtG chciałem powiedzieć :wink:
Wszystko było tak jak to opisał Rasta
Nie jestem tylko pewien czy Runner mając zainstalowaną ta kartę co pozwala oglądać dodatkową kartę po runie na R&D i zobaczy 2 agendy może je obie scorować, czy tylko jedną? Powiedziałem koledze żeby scorował obie bo trzeba już było kończyć ;)

Gra jest wypasiona i jak tylko wyjdę z małego dołka kupuję... :P
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Jak masz Medium, to za każdy counter powyżej jednego wyciągasz z R&D dodatkową kartę (sam określasz ile ich bierzesz). Każdą kartę traktujesz standardowo, możesz ją trashować, bądź scorować jak to agenda, niezależnie od tego ile ich tam wyciągniesz :) Bardzo fajny wirusik.

EDIT: W którymś dodatku jest jego odpowiednik, który dotyczy już kart z HQ :>
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

gafik pisze:Wczoraj spędziłem nad Netrunnerem 5 godzin w klubie, oto jak mój kolega to opisał (wyciąłem wulgaryzmy :) )
RasTafari pisze: (...)
Powinnam to pokazać mojemu mężowi, co by się chłop trochę pocieszył. :lol:
Czytając wasze opisy gier zawsze się zastanawiam, jakim cudem pamiętacie dokładny przebieg partii, jakie karty zostały zagrane i z jakim efektem itp. zapisujecie to podczas gry, kręcicie kamerą czy co? :roll:
ODPOWIEDZ