Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Jelithe pisze: Pytanie z innej beczki, w czym trzymacie karty? W pudełku? Po zakoszulkowaniu mieszczą się wszystkie? Podstawka chyba się zmieści, co nie? No ale co z dodatkami?
Brylantino pisze:Karty faktycznie wydaję się strasznie "delikatne". Oby to było tylko złudzenie, bo będę się bał potasować talię ;)
Witam,
porownywałem polskie karty NR z kartami z Władcy Pierścieni - i moim zdaniem są cieńsze i delikatniejsze
Chociaż po zakoszulkowaniu mi to przestało przeszkadzac.
ciekawostka: Władce dostałem używanego i z DeckBoxami - ładnymi bialymi plastikowymi pudelkami włożonymi w środek. Z ciekawości przymierzyłem do Netrunnera i sie nie mieszczą w tym środkowym "kanionie". Brakuje milimetrów. Także wymiary pudelka wewnątrz (wkładki) nie są identyczne.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Taak... fabularyzowanie konkretnych partii (różnych gier) to jest to, co tygryski lubią najbardziej :mrgreen:

Szczególnie fajnie wygląda nerwowe przebijanie się przez kolejne lody gdy w tle budowana jest groza za pomocą Soundtracków z Fallout'a nr 1 i 2 http://www.youtube.com/watch?v=YAEHVtqM ... C17C2EC09C Od razu oczami duszy widzę nawiedzonego hakera w ciemnej norze otoczonego konsolami, podpinającego właśnie swój mózg do korporacyjnej sieci... Wchodzi w pierwsze lody z duszą na ramieniu, mając w pamięci jak jego koledze (który ostatnio próbował wykraść pewne dane) pułapka zastawiona przez agentów korpo usmażyła kawałek mózgu. Do tego stopnia, że teraz odwiedza go w oddziale zamkniętym miejskiego szpitala psychiatrycznego...

OST Follaut 3 też się do tego nadaje, choć wnosi pewien klimat retro do akcji 8)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

pan_satyros pisze:
Bea pisze: Ja zaś jestem ciekawa, czy oprócz mnie i córek Andiego jeszcze jakieś kobitki grają w NR?
No ba ja gram w planszówki niemalże tylko z drugą potówką.
Także jedynym moim współgraczem jest małżonka. Na szczęście gra we wszystko. Na nieszczęście większość wygrywa :?

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 13:10 przez siawq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

gafik pisze:gdy w tle budowana jest groza za pomocą Soundtracków z Fallout'a nr 1 i 2 http://www.youtube.com/watch?v=YAEHVtqM ... C17C2EC09C
dzięki!
Brakowało mi czegoś bardziej mrocznego i niepokojącego od Deus Ex: HR, ale nadal słuchanego ;) Tak dla odmiany.
PS. http://www.youtube.com/watch?v=Eht9C0Pg ... 7DBCC0D311 też się sprawdza ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: espresso »

Bea pisze: Ja zaś jestem ciekawa, czy oprócz mnie i córek Andiego jeszcze jakieś kobitki grają w NR?
Też gram :) Wczoraj udało się rozegrać pierwszą partię. Niestety, czas znalazł się dopiero późno wieczorem, po całym dniu ciężkiej pracy, co trochę negatywnie odbiło się na zdolności pojmowania zasad. Grałam Kształcerzami, a mój Luby Weylandem. Zaliczyłam spektakularną porażkę 2:7. Trochę ciężko szło mi przebijanie się przez zasady (trochę było to spowodowane zmęczeniem, trochę dużą ilością nowego słownictwa, np. "instalowanie" kart zamiast wykładania, itp.). Dopiero gdzieś w połowie gry załapałam jak efektywnie korzystać z tych wszystkich programów, sprzętu itp, ale było już za późno na odrobienie strat. Trochę miałam też pecha przy skokach, bo jak udawało mi się włamać na R&D lun HQ to jakieś słabe karty znajdowałam... Nic to, zaraz gramy rewanż :]
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Mała podpowiedź dla grających Przestępcami :)
Dobrze jest splashować sobie (dodac z innej frakcji) medium albo makers eye.
Dzięki temu jest możliwość podglądania więcej kart niż po jednej bo jak sie hb zabunkruje to nie ma szans wygrać. ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Migdał pisze:Witam
Od dłuższego czasu z zaciekawieniem czytam ten szczególny wątek i ciesze się jak dziecko, że netrunner w naszym nadwiślańskim kraju trafił na tak podatny grunt :) i edycja PL była strzałem w dziesiątkę :) Sam gram od momentu kiedy wersja angielska pojawiła się tylko w naszych sklepach i szczerze muszę powiedzieć, że zawładnęła wręcz naszym czasem, ledwo znajdujemy czas żeby wcisnąć jakąkolwiek inną grę;) Grajcie i uczcie się tej gry i wierzcie mi w netrunnerze apetyt rośnie w miarę jedzenia, Ci którzy już grają potwierdzą :)
Odradzam otwierania dodatków przed ograniem podstawki, potem dawkujcie sobie szczęście a nie pożałujecie, nie ma się co spieszyć :) wierzcie mi :)
No i mam nadzieję, że w końcu ruszy jakaś scena krakowska:)
Ruszy ruszy, nie masz co się o to bać ;) Sam będę się starał jakoś organizować ludzi, bo wystarczy że w rodzinnym mieście nie mam z kim grać :P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Dziś po raz pierwszy grałem NBN (po drugiej stronie anarchista). Przez pierwszą połowę rozgrywki czułem się zupełnie bezradny - forsy mało, nic się nie klei, podły haker instaluje mi wirusy na lodach i łowi projekty. Przegrywałem już 0:5! A potem coś zaskoczyło: pieniądze popłynęły szerszym strumieniem, tagowaniem wysysałem kliki i kredyty runnera, zaczęły pojawiać się projekty. I tak zdobyłem pod rząd 7 punktów projektów i wygrałem!

Córka trochę rozżalona, mówi że zupełnie nie przychodziły jej sensowne programy, a zwłaszcza lodołamacze. Ja mam wrażenie, że za bardzo obawiała się tagowania - likwidowała tagi konsekwentnie i natychmiast, więc nie starczało jej klików na szybsze przewijanie talii w poszukiwaniu programów i hardware'u. Niemniej już zaczęła kombinować na temat "fajnych kart w taliach innych frakcji", czyli bakcyl deckbuildingu chyba zaczyna działać. :)

Póki co aż do czwartku będę miał post netrunnerowy, bo mi się przeciwniczki rozjechały/rozjeżdżają po kraju i świecie :(
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michałku »

Pozwolę sobie na drobną prywatę.
Jeśli przy okazji premiery polskiej edycji ANR pojwili się jacyś gracze w Poznaniu, to grywamy w miarę regularnie co tydzień. Umawiać się można tutaj albo odzywajcie się na PM. :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Andy > W podstawce Noise ma problem z wyciąganiem programów, bo tak naprawde tylko Djinn i Crypsis.
Więc albo bierzesz 3 sztuki każdego, albo dodajesz special order z cryminala :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Dzięki Wosho! Zaraz jej przekażę, żeby się nie łamała :) No i do modyfikowania talii zbliżamy się coraz bardziej! :D

(Crypsis w podstawce JEST w trzech egzemplarzach).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Owszem ale jest mega nieefektywny, używa się raczej wtedy kiedy nie masz danego breakera a widzisz że corp ma agendę.
Albo gdy np chcesz zrobić account syphon a jest niezrezowany ice i boisz się że to akurat ten którego nie możesz złamać.
No i do pułapek bo to prawie jedyny który może obejśc chum + data min = 4 net dmg ;)
A co do nbnu polecam dwa świetne tematy na bgg :)
http://boardgamegeek.com/thread/946021/ ... rap/page/1
http://boardgamegeek.com/thread/954754/ ... ce/page/21
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Nie powiem żebym wszystko rozumiał, ale bardzo się staram i analizuję to co tu napisałeś. :wink:

Dzięki raz jeszcze!

A wątki na BGG to jeszcze za wysokie progi dla mnie!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jelithe »

pan_satyros pisze:
Jelithe pisze: Pytanie z innej beczki, w czym trzymacie karty? W pudełku? Po zakoszulkowaniu mieszczą się wszystkie? Podstawka chyba się zmieści, co nie? No ale co z dodatkami?
Tak pudełko powinno zemścić, po odpowiednim przygotowaniu, podstawkę i pierwszy cykl w koszulkach.
Ja trzymam karty w pudełku, w koszulkach ultra pro (2,9 za 100 sztuk).
Grając w Inwazję kupowałem wkłady Ultra Pro premium i segregatory, ale ostatecznie jest to dość drogie rozwiązanie, a i każdorazowe wyjmowanie kart z koszulek i wkładanie do segregatora, a tych z segregatora do koszulek było dla mnie męczące.
Odrobina porządku i system zakładek w pudełku, a nie powinno być problemu.

Cenowo wypada to +/- tak:
Segregator (1 na start) (Collectors Card Album) - 25-30 zł
100 wkładów Ultra Pro Platinum - 100 zł (z dostawą na allegro)
2 paczki koszulek 2x2,9 (na karty aktualnie grane) - 5,8 zł
W sumie około 130 zł, za co włożymy 6 wzorów x3 sztuki na jeden wkład (chyba, że ktoś wpycha po 6 sztuk - obustronnie), co daje 18 kart na wkład x 100 wkładów = 1800 przechowanych kart, czyli koszt jednej 0,073gr

Aby zabezpieczyć tyle samo kart koszulkami tej firmy (Ultra-Pro Standard) zapłacimy 52 zł (18 paczek po 100 sztuk), czyli 0,029gr za kartę.
+ trochę tektury na porobienie zakładek w pudełku.

Segregator wygląda świetnie, ale jak dla mnie wypada za drogo jeśli nie myślimy o profesjonalnym graniu.
Po 3 cyklu Inwazji potrzebowałem już 2 segregatorów i nieco ponad 100 wkładów
Tak, też nie wyobrażam sobie wyciągania kart z albumów, koszulkowanie, rozkoszulkowywania i wkładania z powrotem do albumów - chyba jestem na to zbyt leniwa :-P Czyli pozostaje pakowanie w koszulki i jakieś pudełka ;) Może kiedyś zrobią jakieś dedykowane dla Netrunnera ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Jelithe pisze: Tak, też nie wyobrażam sobie wyciągania kart z albumów, koszulkowanie, rozkoszulkowywania i wkładania z powrotem do albumów - chyba jestem na to zbyt leniwa :-P Czyli pozostaje pakowanie w koszulki i jakieś pudełka ;) Może kiedyś zrobią jakieś dedykowane dla Netrunnera ;)
Do albumu można wkładać karty w koszulkach, wtedy niestety koszt jest wyższy, jednak przeglądanie kart i wybieranie tych co nas interesują chyba ułatwione.
Awatar użytkownika
embi04
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: embi04 »

Jelithe pisze: Może kiedyś zrobią jakieś dedykowane dla Netrunnera ;)
zawsze mozesz sama sobie wyprodukowac ;p
http://www.boardgamegeek.com/filepage/8 ... nner-cards
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

1. Corp ma agende za icewallem i anigma, Ty masz corrodera, instalujesz z reki crypsisa i wchodzisz łamiąc nim enigme.
2. Chcesz zabrać korpowi kase ale on zdaje sobie z tego sprawę i cały czas trzyma jeden niezrezowany lód na hq. Więc oceniasz po tym ile ma kasy co tam może mieć przygotowujesz sobie odpowiednią ilośc kasy instalujesz crypsis, dodajesz żeton lub nie i jedziesz syfonem :)
3. Data mine to pułapka czyli jedyny na razie lód którego nie może złamać żąden standardowy lodołamacz. Więc kombinacja chum i data mine zadają 4 dmg. A że crypsis może łamać pułapki więc olewasz chuma i za 5 łamiesz data mine> no dmg ;)
Jasne?
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jelithe »

embi04 pisze:
Jelithe pisze: Może kiedyś zrobią jakieś dedykowane dla Netrunnera ;)
zawsze mozesz sama sobie wyprodukowac ;p
http://www.boardgamegeek.com/filepage/8 ... nner-cards
Prace ręczne?? Oj, nie ;) Za dużo z tym zachodu :-p Opcją jest za to pudełko po butach - z braku laku...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Wosho pisze:Jasne?
Jeśli to mnie pytałeś, to owszem - posprawdzałem sobie w Netrunner Card Database i sądzę, że pojmuję :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Jak cos pytaj :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

czy po skasowaniu środkowego lodu z serwera zostaje wolne miejsce na nowy lód, czy ten pierwszy dosuwa się do tego najbliższego serwera?
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Ten który był przed nim wchodzi w jego miejsce.
x>y>z

Ginie y, mamy serwer:
x>z
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

git, tak myślałem, ale wolałem się upewnić :)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Na serwerze zdalnym instalujemy projekt a na nim upgrade.
Jeśli zapunktujemy projekt to czy upgrade zostaje czy tak jak przy hostowaniu gdy karta hostująca spada karty/żetony hostowane także? I czy może w takim razie wymieniona w pierwszym zdaniu czynność też jest hostowaniem.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

upgrady nie są hostowane z projektami. Więc nie spadają tylko zostają. Tak samo zostaje projekt jeśli kasowany jest upgrade
ODPOWIEDZ