Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: myszor »

Najwięcej partii: Rój
Nowości miesiąca: Sabotażysta, Ogonek, Epoka kamienia [Stone Age], Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, Slavika, Dracula
Gra miesiąca: Rój
Powrót miesiąca: Innowacje
Rozczarowanie miesiąca: Slavika.

Broniłem się przed nadmiernym eksploatowaniem Innowacji, dałem się namówić po dłuższej przerwie i nie żałuję - gra jest świetna i chyba jednak trudno ją zamęczyć.
Rój jako świetny fillerek i gra na chwilę.
Slavika chodziła za mną od jakiegoś czasu i wreszcie na jednym z festiwali udało się do niej usiąść. Irytujący pasjans z ładnymi słowiańskimi imionami na kartach.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: grzemek »

Gra miesiąca: ZOMBICIDE (jak mały chłopiec z resorakami siedze nad stołem i walcze z falą zwłok)
Najwięcej partii: Dobble, Halli Galli i Dixit
Największe rozczarowanie: brak czasu dla Mage Knight
Obietnice na lipiec: potyczki z żoną w WH Inwazje i Innowacje (męczy mnie luba niemiłosiernie;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Trolliszcze »

Nie chce mi się sprawdzać, w co i jak często graliśmy, ale powiem jedno: bezapelacyjnym hiciorem miesiąca jest Robinson Crusoe, najlepsza gra kooperacyjna, w jaką kiedykolwiek grałem. Mnóstwo emocji, a przy tym nie jest tak rozwlekła jak Arkham Horror (który też bardzo lubię!).
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: easy »

Nowości: Age of Empires III, Chicago Express, Netrunner
Najwięcej partii: Race for the Galaxy (online)
Gra miesiąca: Age of Empires III
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: bazyn »

39 rozgrywek w 27 tytułów w tym 2 prototypy, 5 nowo poznanych gier i 5 nowo poznanych dodatków.

Gra miesiąca: Netrunner
Nowość miesiąca: A-Wing do X-Winga
Rozgrywka miesiąca: ganianie się z yoszem po kosmosie podczas gry w X-winga
Gry własne zagrane od czerwca: 13/100 (+13)

Netrunner ciągle u mnie panuje (12 partii), ale już nie miażdży konkurencji jak w poprzednich miesiącach ;) Był to miesiąc grania pojedynczych partii w różne tytuły.

Po przeprowadzce na początku czerwca częściej gramy u nas w mieszkaniu, a co za tym idzie częściej gramy w nasze gry. Pchnęło mnie to do zrobienia listy gier, które posiadamy i które są warte wyciągania :) Wyszło ich 100, chciałbym do końca jak największą część z nich zagrać. W czerwcu z listy spadły: Agricola + talia belgijska, Na Grunwald, Police Precinct, Książęta Florencji, Race for the Galaxy, X-Wing, Tzolk'in, Cable Car, A Fistful of Penguins, Neuroshima, Fauna, Shadows over Camelot no i oczywiście Netrunner
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Galatolol »

Nowości (alfabetycznie):
- na plus: Alcatraz z dodatkiem, Basilica, Galaxy Trucker, Kingsburg, Rex, Rune Age, Sigismundus Augustus, Zamki Burgundii
- średnio lub na minus: First Train to Nuremberg, Municipium, The Name of the Rose, Principato, 6. bierze

Gra miesiąca: Dust Tactics - nie zagrałem ani raz, właściwie jeszcze nie znam zasad, ale ta gra wciągnęła mnie bez reszty w malowanie ludków po dłuższej przerwie.

Wyróżnienia: Basilica, Eclipse z dodatkiem, Ora et Labora, Zamki Burgundii na 2 graczy.

Najgorsza gra miesiąca: First Train to Nuremberg - ta gra była dla mnie 3-godzinną męką, nie mam pojęcia po co powstała, nie ma w niej nic ciekawego.

Rozczarowanie miesiąca: fakt, że wśród przeciętnych lub słabych gier, jakie poznałem, są pozycje Kramera, Knizii, Felda i Wallace'a, czyli najważniejszych twórców. Boli mnie to, że zamiast iść w jakość, idą w ilość.

Planszówkowe wydarzenie miesiąca: poszedłem na pierwszy od trzech lat turniej MtG. Przedostatnie miejsce.

Najwięcej partii: MtG

Nadzieje na lipiec: Rex na 6 graczy, Mage Wars, odkopanie Napoleon's Triumph
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Veridiana »

E tam, Feldowi możesz wybaczyć. Wziął sie chłopina za coś innego niż zębatka i mu po prostu ten jeden raz nie wyszło. Wpadki się zdarzają ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: KubaP »

Veridiana pisze:E tam, Feldowi możesz wybaczyć. Wziął sie chłopina za coś innego niż zębatka i mu po prostu ten jeden raz nie wyszło. Wpadki się zdarzają ;)
+1
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Trolliszcze »

Galatolol pisze:Rozczarowanie miesiąca: fakt, że wśród przeciętnych lub słabych gier, jakie poznałem, są pozycje Kramera, Knizii, Felda i Wallace'a, czyli najważniejszych twórców. Boli mnie to, że zamiast iść w jakość, idą w ilość.
Diagnoza w przypadku Felda chyba nietrafiona, bo Imię róży wyszło w roku 2008, kiedy nie wydał nic innego. A np. w takim 2011 wydał aż trzy gry, z czego dwie to powszechnie lubiane Zamki Burgundii i Trajan. Czyli wychodzi na to, że im więcej, tym lepiej =)

Hipoteza będzie miała szansę sprawdzić się w tym roku, bo wyjdą w sumie aż cztery gry Felda. Z tych czterech grałem na razie w jedną i uważam za wielce udaną (Bora Bora).
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Sztefan »

Android: Netrunner

Pierwszy raz zagrałem kilka tygodni temu. Jakoś byłem zmęczony, nie zrozumiałem do końca wszystkich zasad, a mimo to wygrałem. Trochę mnie to zniechęciło, choć czułem, że ta jedna partia nie pokazała mi całej siły tej gry. Netrunner trafił na półkę "do ponownego zagrania".

Gdyby nie polska premiera, to nie wiem, kiedy bym zagrał, a być może, czy w ogóle bym jeszcze zagrał. A zdecydowanie warto. Gra jest bardzo klimatyczna, ciekawa i emocjonująca. A na razie jestem na etapie bazowych talii z podstawki. Zobaczymy, co będzie dalej :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: staszek »

42 gry w 24 tytuły, co biorąc pod uwagę dwutygodniowy wyjazd, jest ( jak na mnie) osiągnięciem wyjątkowym
Poznałem też aż 9 nowych gier-z jakością owych już zdecydowanie gorzej.Tylko 4 zapamiętam,wśród nich bardzo fajny Qwixx i gra, na którą będę polował( w angielskiej wersji oczywiście) czyli Nowość Miesiąca Vanuatu
Niestety przyznam również tytuł Rozczarowanie Miesiąca Trajan - myślałem,że przy drugim podejściu gra mnie zachwyci( tak samo myślałem dwa lata temu przy pierwszym), a ponieważ raczej mnie zmęczyła, a oczekiwania wobec niej miałem bardzo duże, otrzymuję ten mało zaszczytne wyróżnienie
Powrót Miesiąca - i Gra Miesiąca w jednym- właściwie są to 4 różne gry, które często oceniam jako jedną:Tzaar, Dvonn, Zertz i Yinsh czyli Projekt GIPF
Kiria
Posty: 152
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:08

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Kiria »

Jakis cieniutki ten czerwiec, niestety.

Gra miesiaca: Kamien Gromu (absolutny hit)
Powrot miesiaca: Zbuduj swoje miasto
Nowosc miesiaca: Terra Mystica
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Robuzz »

elayeth pisze:
Bea pisze:
kwiatosz pisze:Bea - patrząc na historię Twoich postów zgłoszę się do Ciebie pisząc doktorat o galopującym postępie uzależnienia od planszówek ;)
:oops: Może to na początku idzie w tym tempie, może potem zwolni... :roll:
Swoją drogą - warto by zrobić ranking ilości postów na (np.) miesiąc... Podziwiam ludzi, którzy po kilku miesiącach na forum mają już ponad 1000... Ja po 4 latach nie mam nawet 200... :wink:
Ja po 6ciu mam ledwo 100 :roll:

Żeby nie było, że kompletny offtop to grami miesiąca zostają King of Tokio i Mage Knight, odpowiednio w kategorii gry lekkiej i ciężkiej :)
I will learn to breathe water.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: bazyn »

Staszek, byłem przekonany ze Twoją grą miesiąca bedzie cable car :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 86 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Arasq »

Miesiąc nawet niezły 26 gier w 10 tytułów (w tym aż 6 nowości)

Nowość miesiąca: Nutrunner, konkurencja zdyskwalifikowana, choć w każdym innym miesiącu ten tytuł dałbym pewnie Dominant Species, które również mnie zauroczyło

Gra miesiąca: Netrunner - opierałem się przez kilka miesięcy, jako zatwardziały fan starej edycji nie mogłem zdzierżyć nowej szaty graficznej... W końcu kupiłem podstawkę i nie żałuję. Do grafik można się przyzwyczaić, a zmiany wyszły grze tylko na lepsze. Emocje z gry niesamowite, dawno tak dobrze się nie bawiłem przy nowym tytule.

Powrót miesiąca: Founding Fathers - ta gra ma coś w sobie. Im więcej gier za pasem, tym tytuł bardziej mi się podoba, nawet siła pewnych kart przestała mnie drażnić. Ciekawe zazębiające się mechanizmy, spora interakcja pomiędzy graczami + oryginalny temat.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Odp: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: staszek »

bazyn pisze:Staszek, byłem przekonany ze Twoją grą miesiąca bedzie cable car :)
Gdybym pamiętał o co w niej chodzi to napewno by była :mrgreen:
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Palmer »

Galatolol pisze: Najgorsza gra miesiąca: First Train to Nuremberg - ta gra była dla mnie 3-godzinną męką, nie mam pojęcia po co powstała, nie ma w niej nic ciekawego.
Graliście korespondencyjnie ? :|
Z tego co wiem, to FortArt źle Wam wytłumaczył, pewnie wszystko przez to :P
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: tajemniczy_padalec »

Odżywam trochę planszówkowo, choć i tak zeszły miesiąc był bardzo średni, bo mam za sobą ledwie 29 rozegranych partii.

Gra miesiąca i nowość miesiąca zarazem: Yedo. Jestem zachwycony - jest dość ciężka, zaskakująco tematyczne i - choć pozornie podobna do innych eurogier - to jednak stawiająca kilka rzeczy niemal na głowie. A ten, kto nazywa Yedo "cięższymy Lordami Waterdeep" (po rozegraniu choć jednej partii) ten trąba. Poza obecnością misji i mechanizmem worker placement te gry nie mają ze sobą nic wspólnego.

Mały powrót miesiąca: Glen More. Tylko dwie partie, co prawda i w natłoku nowości (na mojej półce) wiem, że pójdzie w odstawkę, ale bawiłem się przednio.

Wielki powrót miesiąca: Descent 2ed.. Dzika radość, z jaką poszczułem bohaterów powracającymi z pierwszego wydania zwierzoludźmi przenika mnie po dziś dzień. A to już sporo ponad 24 godziny.

Na koniec luźno dodam jeszcze dwie "stare nowości" na moim stole. Pierwsza to Sankt Petersburg, z którym przez lata się jakoś rozmijałem (i teraz trochę żałuję, choć nie jakoś strasznie) oraz Odin's Ravens, (czy raczej - w wydaniu, na które trafiłem "w trifcie": Les Corbeaux d'Odin), które zaskakująco uradowało swą prostą formą i cwaniacka rozgrywką.

Na koniec dodam coś jeszcze i będzie to Okołoplanszówkowa radocha miesiąca: Iron Dragon. Jeszcze nie grany, znaleziony w Paryżu, w namiocie z grami przecenionymi i używanymi, pachnący nowością (mimo zdjętej folii i znacznego wieku), nigdy nie grany (nikt nie nakleił nawet nalepek na żetony), kupiony za... uwaga... 20 (słownie: dwadzieścia) euro. To był dobry dzień :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: FortArt »

mocno w dół, 48 partii w 31 pozycji.
Gra miesiąca: Love Leter
Wyróżnienie: Santiago de Cuba, The Name of the Rose
Palmer pisze:
Galatolol pisze: Najgorsza gra miesiąca: First Train to Nuremberg - ta gra była dla mnie 3-godzinną męką, nie mam pojęcia po co powstała, nie ma w niej nic ciekawego.
Graliście korespondencyjnie ? :|
Z tego co wiem, to FortArt źle Wam wytłumaczył, pewnie wszystko przez to :P
Oj tam zaraz źle, prawie poprawnie :) Marudzą bo przegrali :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: charlie »

Czerwiec był przepięknym powrotem Na Chwałę Rzymu.
Oprócz tego graliśmy sporo w: Książęta Florencji, Dominion, Innowacje, Metro, Wikingowie i mnóstwo fillerów. Dobry miesiąc :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Firenski »

43 partie w 18 tytułów.
Najwięcej partii online: Jaipur – taka tam karcianka, ale trochę pograłem
Najwięcej partii przy stole: Race for the Galaxy – taka tam… tfu, tfu… bluźnię ;)
Nieudany powrót miesiąca: Colosseum – po latach już mi się tak nie podoba
Jedyna nowość miesiąca: Tokaido – niezłe, ale dla mnie trochę za lekkie
To jednak nie to miesiąca: Might & Magic Heroes – w tych klimatach zdecydowanie wolę Mage Knight
Pionek miesiąca: za dwa dni fajnego grania w wyśmienitym gronie :)

Gra miesiąca: RA – ciągle mnie urzeka ta gRA; bo tak słonecznie jest :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: gigi »

32 partie w 6 tytułów
Gra miesiąca/powrót miesiąca/najwięcej partii :Jungle speed
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: MarcinG »

Gra miesiąca: Puerto Rico
Najwięcej partii: Fasolki
Dużo gier w Stone Age
Awatar użytkownika
Shirayuki
Posty: 10
Rejestracja: 06 gru 2012, 21:46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: Shirayuki »

Kosmiczno-apokaliptyczny miesiąc: Gra miesiąca to Nowa Era, a najwięcej rozgrywek było w Race for the Galaxy 8)
~ Shirayuki
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra miesiąca - CZERWIEC 2013

Post autor: jerrymagu »

Powrót miesiąca:
Belfort, Keythedral

Gra miesiąca:
Le Havre


Nowość miesiąca:
Nieuw Amsterdam


Rozczarowanie:
Terra Mystica
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ