Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Blue pisze:Ale np. ksero nie sprawdza czy masz licencje na to co kserujesz.
A sie nie zgodze. Moze cos sie zmienilo, ale kiedys w bibliotece na Rajskiej w Kraku przy ksero bylo napisane, ze kseruja do 30 stron, bo inaczej trzeba miec cos tam (byl nawet podany odpowiedni artykul z prawa:) )
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Taa to ja prosze 10 razy po 30 , za pierwszym razem te 30 za drugim te itd... :P. Wszystko sie da przeskoczyć. A jak nie ja, no to kolega chce drugie 30 ;).
Tak serio to wiem o co chodzi. Prawa autoskie nie sa mi obce bo w fotografii goscie ostro o nie walczą :)[nie mowiac o tym ze polowa ma pirackie oprogramowanie na komputerze :)].

Tak jak mowie oficjalnie jak ktoś przesyła obrazek to licze na to ze ma prawo go obrobic i wygrawerowac :). Tyle w temacie.

PS. Co do elite version to myslalem o zrobieniu takiej Neuroshimy Hex, w porozumieniu z Trzewikiem i autorami. Ale na razie jeszcze nawet nie mam dopracowanych odpowiednich rzeczy [tj. techniki] :). Potem moze przedstawie moją propozycję :).
Ostatnio zmieniony 13 lut 2007, 17:16 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Quixo Home-made, narazie bez podstawy. Kostki są duze- 4x4x4cm.

Obrazek
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Widze ze sam sobie odpowiadam;).
Obrazek
Obrazek

Na razie jeszcze nieomalowana plansza[w sumie zrobilem z nia blad..pierwsze trza bylo omalowac a potem grawerowac].
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kuki »

Blue pisze:Co do elite version to myslalem o zrobieniu takiej Neuroshimy Hex
Aby podkreślić klimacik Neuroshimy Hex moim skromnym zdaniem lepiej byłoby wykorzystać przerdzewiałą blachę. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że materiał nie jest zbyt trudny do obróbki. Przy masowej produkcji żetony można byłoby wybijać - podobnie jak monety okolicznościowe na jarmarkach. Niestety nie jestem w stanie nawet oszacować realności pomysłu:)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Moze i klimatyczniej, ale dla mnie nie do zrealizowania.

Pozatym:
1. Blacha musiala by byc malowana na pseudo korozje. Bo rewersy powinny byc nie odroznialne.
2. Wybijanie wzorów ala wybijanie monet jest nierealne.... chyba ze sypiesz kasą z rękawa-koszt samych matryc ....
3. Wybijanie hexow z grubej blachy jest nierealne, a z cienkiej trzeba dobrego urzadzenia albo sporo zabawy zeby boki takich malych hexow powtarzalnie obrobić.
4. Ewentualnie mozliwe by bylo robienie tego CNC ale tez kompletnie nieoplacalne.
5. Jezeli byloby to robione z grubej blachy to wazyloby..... no duzo ;). Z cienkiej sie zle podnosi niskie zetoniki.

Ogolnie marne szanse na takie cos.

Pozatym kto powiedzial ze w swiecie postnukrealnym nie ostaly sie nigdzie jakies spruchniale kawałki drewna? ;)

Jedne co mozebyc z metalu, to sama plansza[tylko ze nie tak dokladnie powycinana jak w orginale... poprostu duzy hex z naniesiona planszą.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!

Przymierzam sie wlasnie do zrobienia samorobki Cash and Guns i mam pytanie: czy ktos z was ma pomysl z czego mozna byloby zrobic pistolety? Jedyny material, na jaki sie natknalem do tej pory to pianka polietylenowa, ale nie mam pojecia gdzie mozna kupic cos takiego. Bede wdzieczny za odpowiedzi i pomysly:).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

ja bym kupil zabawkowe plastikowe. Będą bardziej klimatyczne niz jakis syf z pianki ;)[mialem robic z drewna/pianki,ale to olalem...raczej kupie/wygrzebie ze strychu stare zabawki ;)].
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Taką piankę grubą to nie wiem gdzie, cienka tylko jest chyba w sklepach, ale w obi można kupić piankę gumową do naklejania na szpachelkę, czy coś w ten deseń (nie znam się na sprzęcie takowym). Jest dosyć gruba i sztywna, powinna dać radę. A o innych alternatywach sam chętnie bym się dowiedział :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Lord Agrael
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2006, 19:04

Post autor: Lord Agrael »

Może trudno to nazwać samoróbką, ale niech będzie
Kraina 4 Koron

Plansza i ogólny widok:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karty:
Obrazek

Własnoręcznie wykonane pudełka na żetony :D :
Obrazek


I to wszystko.

A poza tym już nie długo po drugiej stronie będzie Dyplomacja 8) .
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Post autor: raj »

A coz to za gra?!?! :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Lord Agrael
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2006, 19:04

Post autor: Lord Agrael »

Kraina 4 Koron - k4k (jak już wyżej napisałem).
Więcej informacji można chyba znaleźć na http://www.unicornboardgames.co.uk/unicorn
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Post autor: Yatzek »

Dzis dla odmiany cos prostszego
niepotrzebne są zardzewiałe blachy, sklejki ,lasery i szlifierki
Taki projekcik w wolnej chwili - mialo być ładnie i z rysunkiem technicznym, skonczylo sie na improwizacji i rzeźbie w locie - ale to tylko potwierdza, że sprawa jest dosyć prosta. Łapiemy dowolny kartonik i jazda.

Wieża sprawdza sie znakomicie, przetestowana z 20toma kostkami na raz.
Jakby ktos chciał wymiary - to dla porównania w tle - średniej wielkości kot. :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Eeee... Hmmm... A co to jest? Automatyczny mieszator do kostek?

Earl
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Dice tower- wrzucasz od gory kości i jazda... koniec podpuch z płaskim rzucaniem kostek po stole i kombinowaniem... w sumie taka alternatywa dla kubka :].
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Znaczy dobrze zgadłem: mieszator do kostek ;) Fiu, fiu, jakby jeszcze mu katarynkę zamontować, to spadające kostki mogłyby wygrywać cudności ;)

Earl
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Post autor: Yatzek »

Aaa tak - przepraszam - nie spodziewałem sie pytania "co to jest?"
(być może ktoś nie spotkał się z takim urządzeniem, a może to mój "twór" jest tak ochydny że nie przypomina pierwowzoru :D )

Tak - to Dice Tower - rzecz do mieszania kostek - całkiem wygodna i w przypadku małego stołu, lub dużej ilości kostek - naprawde potrzebna :)

Obecność kota - jest przypadkowa - nie jest potrzebny do działania

Montaż katarynki, diodek i wodotrysku - wedle potrzeb i uznania :)
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Moj kot tez bardzo lubi kostki. Jak w cos gramy to stara sie z nami. Siedzi pod szklanym blatem i wali lapami w fantomy kostek.
Edit: Dobrze, ze kolega wczesniej nie zapytal sie czy to nie jest aby mieszator do kotów. Jak na 1 zdjeciu: "Wrzucasz sredniego kota rasy dachowej do mieszatora. Dobrze mieszasz i wyskakuje kostka k6." W dzisiejszych czasach oszczednosci takie marnowanie materialu...
P.S. Byl rowniez szkec "Zamieszac kota".
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

A jak się taka wieża sprawuje z k6? jestem sobie w stanie wyobrazic k6 zsuwającą sie po tych pochyłościach bez turlania.. pewnie bez trudu moznaby wypracowac technike wypadania konkretnej liczby oczek.. :roll:
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Post autor: Yatzek »

k6 - turlają się aż miło.
Nie ma możliwości żeby się kostka "zsuneła"
Próbowane też na większych i cięższych kosciach od Dreamblade.. też się turlaja... nie ma niebezpieczeństwa "sprytnego wkładania kostek"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Yatzek pisze:nie ma niebezpieczeństwa "sprytnego wkładania kostek"
Przeciez to by bylo oszustwo. Po co ktos mialby tak robic?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

No wlasnie elementy takie jak kubek/dice tower sluza wyeliminowaniu takiego efektu[ i zaoszczedzeniu miejsca/wkurzania sie gry kostki przewracaja elementy/gdzies sie plataja po ziemi].... np rzucaniu kostek ustwionych w ręce tak,zeby sie toczyły, w ten sposob, by zła ścianka była z boku ;).
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Boże, jak Ty masz do czynienia z ludźmi, którzy tak rzucają kośćmi, to może powinieneś przestać z nimi grać? ;-)

A tak serio to według mnie taka wieża może i jest fajna, jak się ją już zrobiło, ale w większości przypadków kompletnie niepotrzebna. Nie mam znajomych, którzy oszukują mnie w kości - zresztą to by było widać, a jeżeli by próbowali, to dałbym im kubek do kości. Jeżeli mam mało miejsca do rzutów, to biorę np. przykrywkę pudełka do jakiejś niewielkiej gry, np. Um Krone und Kragen (to dobry przykład, bo tam się praktycznie tylko rzuca kośćmi, czasami nawet kilkunastoma) i rzucam wewnątrz niej.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

To nie chodzi o to, że ktoś specjalnie oszukuje. Ale jeżeli rzucona kostka, zamiast się poturlać, poślizgnęła się tylko na stole, przez co tracisz wszystkie jednostki (jak w TI na planecie środkowej) - to zaczynasz mieć wątpliwości. Albo jeżeli na jednej jednostce tracisz cały oddział, bo rzucałeś gorzej niż jakiś fartuch. A dice tower ładnie to rozwiązuje - nie da się mieć wątpliwości, czy kostka była dobrze rzucona. Dla mnie to obowiązkowy element przy grach.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Duzo zalezy od kosci- np mam takie jak do labiryntu czarnoksieznika z q-worshop... kompletna poracha, wogole sie to toczyc nie chcą[trzeba naprwade sie natrudzic przy rzucie zeby to sie obrocilo kilka razy] :/.

Za to takie z sukcesorow toczą się swietnie.
ODPOWIEDZ