[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:
jax pisze: Czy ktos ma ochote na Wieden 1683 w piatek?
No wiesz co. Bys lepiej przyniosl jakies fajne gry, w ktore mozemy pograc, a nie jakiegos potworka proponujesz :-).

Pozdrawiam
Szymon
Jax, wszyscy się o Ciebie martwimy. Ciągle grasz te duże strategie... :? Czy tamten Jax jeszcze kiedyś wróci... :roll:?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Jak to za duzo gram w strategie?
w ostatni czwartek, piatek, sobote i niedziele rozegralem ok. 20 partii w gry rozne i 0 to byly strategie. Brylowaly m.in. takie wyrafinowane strategie jak Atomuuwki, Drunter&Druber czy Fist of Dragonstones.
Za MALO, o wiele za malo gram w strategie.

Szymon,
Usiadz do Wiednia - pamietasz Twilight Struggle? zobaczysz, bedziesz mial takie same emocje, pojedynek dwoch umyslow, zabawa malymi zetonikami, walka o teren... :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

jax pisze: Szymon,
Usiadz do Wiednia - pamietasz Twilight Struggle? zobaczysz, bedziesz mial takie same emocje, pojedynek dwoch umyslow, zabawa malymi zetonikami, walka o teren... :wink:
Twilight Struggle jest swietny i mam nadzieje, ze zagramy w niego nie raz. Ale Wieden? Zetoniki, heksy, sto godzin, miliard przepisow - to nie dla mnie.

Zwlaszcza, ze mam nadzieje nie przyjsc sam, wiec tym chetniej pogralbym w wiekszym gronie w eurogry - w tym oczywiscie z Toba :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Jest wielce prawdopodobne ze pojawie sie w najblizszy piatek na Smolnej. Czy kroi sie moze rozgrywka w jakies dluzsze tytuly?np Shogun, Imperial czy Die Macher? Jesli nie to sam przyniose Santiago i cos jeszcze moze Antike jakby ktos reflektowal....

PS. Przylaczam sie z gratulacjami dla Pauliny i Jacka i zycze wiele zdrówka szczegolnie Klarze.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

Czy ktoś będzie zainteresowany grą w Javę?

I czy pod nieobecność ja_n'a ktoś przyniesie LOTR?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Czy ktos moglby przyniesc na spotkanie niektore z nastepujacych tytulow:

Palazzo,
St. Petersburg
6 Nimmt,
Himalaya
Evo - ale z polskim tlumaczeniem kart
Citadels
No Merci
Samurai
Ticket to Ride - amerykanski albo europejski

Sam bym chetnie zagral i w Jave i w Shogun, ale te w/w beda mialy priorytet.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Szymon a ja caly czas myslalem ze priorytet maja gry z twojego siga. Zrobilbys wreszcie jakis remanent w tym sigu bo ciagle widze te same gry ile mozna na to patrzec :P
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Grzech pisze:I czy pod nieobecność ja_n'a ktoś przyniesie LOTR?
Moja nieobecność nie jest jeszcze przesądzona. Pracuję nad tym :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

ja_n pisze:Moja nieobecność nie jest jeszcze przesądzona. Pracuję nad tym :)
Hahaha, ...my Planszówkoooowcy nie rzucim ziemi skąd nasz ród...! :lol:
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

ja_n pisze: Moja nieobecność nie jest jeszcze przesądzona. Pracuję nad tym :)
Może teściowa blisko mieszka, pewnie chętnie spędzi z córcią i wnuczką ze 3-4 godzinki w twoim zastepstwie :P

Pancho weź może Himalaye jak możesz - przyłączam się do prośby Szymona, bo nie grałem a zaciekawiła mnie wielce. Z góry thx.

Wziąłbym też Evo (w które jeszcze nie grałem) - skseruję ściągę z polskimi opisami kart, coby każdy miał swój egzemplarz, zamiast wydzierać sobie z rąk jedną kopię.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:Szymon a ja caly czas myslalem ze priorytet maja gry z twojego siga. Zrobilbys wreszcie jakis remanent w tym sigu bo ciagle widze te same gry ile mozna na to patrzec :P
No bo maja. Tym razem jest wyjatkowa sytuacja z oczywistych wzgledow. Ale ciagle te tytuly sa do zagrania. Zwroc uwage, ze z tytulow o ktore prosze nie gralem tylko w St. Petersburg, a w sigu umieszczam gry, w ktore w ogole nie gralem.
Wkrotce bedzie przetasowanie w sigu jak zakupy jakies sie odbeda :-).
Valmont pisze: Może teściowa blisko mieszka, pewnie chętnie spędzi z córcią i wnuczką ze 3-4 godzinki w twoim zastepstwie
Przeciez wieczorem to dzieci spia, a jak sie obudzi to Jacek i tak nie nakarmi, bo nie ma czym. Wiec zamiast sie paletac po domu i przeszkadzac Paulinie lepiej zeby tutaj przyszedl do nas. Oczywiscie jak rozumiem jakies pepkowe bedzie? ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

ja_n pisze:
Grzech pisze:I czy pod nieobecność ja_n'a ktoś przyniesie LOTR?
Moja nieobecność nie jest jeszcze przesądzona. Pracuję nad tym :)
Hehe :) Aczkolwiek, co wiem z własego doświadczenia, teraz czas Ci będą wykrawać dwie kobitki -- duża i mała ;) Dołączam się do gratulacji!!! Oby zdrowa była.

A jeśli ja_n nie dotrze, w LotR (bez dodatków) będzie można rozpracowywać w ArtBemie (jeśli zadziała tamta miejscówka).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2006, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: iskierka »

Gratuluję córczki!!! :-)

Ja będę w piątek około 19.30, bo znowu pracuję do siódmej.
Przyniosę śmieszną karciankę Friedemanna Friese - Landlord, dla od 2 do 6 osob. Moze ktos przyniescie Puerto Rico? W zeszlym tygodniu nie udalo mi sie zagrac, bo nikt nie przyniosl ;-) Za to musze sie pochwalic - wygralam w ostatni piatek w dwie gry! W "Przez pustynie" i w "Osadnicy z Catanu' :D
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

iskierka pisze:Gratulujê córczki!!! :-)

Ja bêdê w pi±tek oko³o 19.30, bo znowu pracujê do siódmej.
Przyniosê ¶mieszn± karciankê Friedemanna Friese - Landlord, dla od 2 do 6 osob. Moze ktos przyniescie Puerto Rico? W zeszlym tygodniu nie udalo mi sie zagrac, bo nikt nie przyniosl ;-) Za to musze sie pochwalic - wygralam w ostatni piatek w dwie gry! W "Przez pustynie" i w "Osadnicy z Catanu' :D
w koncu pracujesz do 19.00 czy masz wyklady do 19.00 :shock:
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

ja_n pisze:Mnie w piątek jednak raczej nie będzie. Dzisiaj w nocy (o 3.45) przyszła na świat nasza córeczka Klara.
No masz! Super! Gratulacje!!!! :D
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

ja_n pisze:Mnie w piątek jednak raczej nie będzie. Dzisiaj w nocy (o 3.45) przyszła na świat nasza córeczka Klara.
Gratuluję :!:


Pojawie się w piątek, niestety nie mam pojęcia o której. Może uda mi się wyrobić na 16, może dopiero na 18, albo i później. W związku z tym nie umawiam się na nic konkretnego.

Biorę oczywiście Tygrysa (mimo spodziewanego zalewu T&E :) no i skoro ostatnio znowu byli chętni, to pomęczę jeszcze Fasolki.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Geko pisze:Przy nagrodzie za reżyserię wyszło szydło z worka. Z tłumaczenia Pawła wynikało, że jest to nagroda za najbardziej punktowany film. O ile dobrze pamiętam, Monice udało się skończyć jeszcze lepszy film od Pawła, czyli powyżej 19 pkt. i liczyła na tą nagrodę. Niestety się przeliczyła.
Eeee nie ;-) Monika myslala, ze bedzie rowniez nagroda za najlepszy film ogolnie. Ona juz w to grala wiec wiedziala, ze jest nagroda za rezyserie, za szmire i w kazdej kategorii ale jeszcze jedna nagrode sobie wymyslila ;-)

W sumie nie zdazylem opisac swoich wrazen, ale Traumfabrik podsumowales znakomicie :D

Ja jeszcze zagralem w Osadnikow z gigi i Monika (sorry Kapustka!) i Monika zaliczyla kolejna wygrana zostawiajac nas w pobitym polu.


@ ja_n: Gratuluje!!!
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

gigi pisze:
iskierka pisze:Gratuluję córczki!!! :-)

Ja będę w piątek około 19.30, bo znowu pracuję do siódmej.
Przyniosę śmieszną karciankę Friedemanna Friese - Landlord, dla od 2 do 6 osob. Moze ktos przyniescie Puerto Rico? W zeszlym tygodniu nie udalo mi sie zagrac, bo nikt nie przyniosl ;-) Za to musze sie pochwalic - wygralam w ostatni piatek w dwie gry! W "Przez pustynie" i w "Osadnicy z Catanu' :D
w koncu pracujesz do 19.00 czy masz wyklady do 19.00 :shock:
Monika raz pracuje do 19 wtedy jest pozniej bo musi dojechac autobusem, a innym razem ma wyklady do 19 i wtedy jest wczesniej bo z Krakowskiego Przedmiescia jest bardzo blisko (albo koncza sie wczesniej) ;-)

Dolaczam sie do prosby o Puerto Rico oraz informuje, ze prawdopodobnie przybeda moi znajomi z Robo Rally i beda szukac chetnych do gry w 8 osob. Szymon moze Twoja kolezanka bedzie reflektowac? W koncu RR jest bardzo latwa, szybka i mila gra...

Jeszcze nie wiem o ktorej bede, ale postaram sie jak najwczesniej.
sztefan pisze:Biorę oczywiście Tygrysa (mimo spodziewanego zalewu T&E Smile no i skoro ostatnio znowu byli chętni, to pomęczę jeszcze Fasolki.
Hi hi hi. Ostatnia Smolna:
- W co gramy?
- Moze w Fasolki?
- A jest sztefan?

;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

_Paulus_ pisze: Hi hi hi. Ostatnia Smolna:
- W co gramy?
- Moze w Fasolki?
- A jest sztefan?
;-)
Super, Paulus. Podobają mi się Twoje cotygodniowe cytaty. To tuż tradycja, a tradycję trzeba kultywować :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 25
Rejestracja: 29 gru 2006, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: iskierka »

_Paulus_ pisze:
gigi pisze:
w koncu pracujesz do 19.00 czy masz wyklady do 19.00 :shock:
Monika raz pracuje do 19 wtedy jest pozniej bo musi dojechac autobusem, a innym razem ma wyklady do 19 i wtedy jest wczesniej bo z Krakowskiego Przedmiescia jest bardzo blisko (albo koncza sie wczesniej) ;-)
Dziękuję mojemu pełnomocnikowi za dokładne wyjaśnienie sprawy w moim imieniu ;-) Tak właśnie wyglądają moje piątki (niestety) ;-)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

_Paulus_ pisze: Dolaczam sie do prosby o Puerto Rico oraz informuje, ze prawdopodobnie przybeda moi znajomi z Robo Rally i beda szukac chetnych do gry w 8 osob. Szymon moze Twoja kolezanka bedzie reflektowac? W koncu RR jest bardzo latwa, szybka i mila gra...
A nie wiem. Robo Rally mialem przez chwile i jakos nie wyrazila zainteresowania specjalnego. Chociaz przyznac trzeba, ze w 2 osoby RR jest kiepskie i mi tez sie za bardzo nie chcialo.
Zawsze to jakas koncepcja - zobaczymy...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

_Paulus_ pisze: Monika raz pracuje do 19 wtedy jest pozniej bo musi dojechac autobusem, a innym razem ma wyklady do 19 i wtedy jest wczesniej bo z Krakowskiego Przedmiescia jest bardzo blisko (albo koncza sie wczesniej) ;-)
Jeszcze jak pracuje to pal go licho, wiadomo że się nie będzie urywac z pracy żeby przyjść na planszówki, ale z powodu wykładów to już wstyd.. :P
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Don Simon pisze:
jax pisze: Czy ktos ma ochote na Wieden 1683 w piatek?
No wiesz co. Bys lepiej przyniosl jakies fajne gry, w ktore mozemy pograc, a nie jakiegos potworka proponujesz :-).

Pozdrawiam
Szymon
Oj, Szymonie, nie znałem Cię od tej strony... Ładnie to tak nabijać się ze starych (gier)? :wink:
Z tego co wiem, to Rysia tym razem nie będzie, tak więc nie będzie też komu wyjaśnić zasad. Jest jeden chętny do gry - Łukasz, ale on też jest "zielony".
Ja gram w Wojnę Trzydziestoletnią (scenariusz 1618r. mojego autorstwa). Tak więc Wiedeń - bardzo chętnie, ale jeszcze nie tym razem...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Leo pisze:Z tego co wiem, to Rysia tym razem nie będzie, tak więc nie będzie też komu wyjaśnić zasad. Jest jeden chętny do gry - Łukasz, ale on też jest "zielony".
Ja gram w Wojnę Trzydziestoletnią (scenariusz 1618r. mojego autorstwa). Tak więc Wiedeń - bardzo chętnie, ale jeszcze nie tym razem...
Przepisy Wiednia opanowalem, wiec nie musze sie szkolic, ale czy opanowalem w stopniu wystarczajacym aby szybko i bezproblemowo wytlumaczyc 'zielonemu', to nie wiem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Don Simon pisze:Robo Rally mialem przez chwile i jakos nie wyrazila zainteresowania specjalnego. Chociaz przyznac trzeba, ze w 2 osoby RR jest kiepskie i mi tez sie za bardzo nie chcialo.
Powiem tak - RR nabiera smaku kiedy jest wiecej osob przy planszy. Juz od czterech graczy zaczyna dobrze iskrzyc... Szczegolnie na malych planszach gdzie co chwila dochodzi do niekontrolowanych przepychanek i zmiany planow. Interakcja miedzy graczami i moment kiedy zdajesz sobie sprawe, ze Twoj robocik po popchnieciu przez innego gracza zmierza prosto do smietnika - bezcenne ;-)
ODPOWIEDZ