Samoróbki i skany

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Samoróbki i skany

Post autor: Tygrys69 »

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

To jeden z moich pierwszych postów na tym forum i nie wiem czy do końca poprawny etycznie:) Proszę o wyrozumiałość zatem. Od kilku dni chodzi mi po głowie kupno nadchodzącej gry MOracza Tezeusz lub Władcy Areny. Jednak chciałbym obu gier wpierw spróbować. Pograć trochę i wybrać lepszą do kupa (a może i kupić obie). Czy jest szansa uzyskania skanów tych gier ? Chciałbym wykonać samoróbki tych gier.

Pozdrawiam,
Marcin
Focus!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Lothrain »

Doradzam odwiedzenie jakiegoś konwentu, pójście na planszówkowe spotkanie, czy po prostu wypożyczenie obu gier (jak Tezeusz będzie dostępny w wypożyczalniach). Robienie samoróbki gry polskiego autora, która nawet nie jest jeszcze dostępna na rynku, raczej z przychylnością się nie spotka. Wypożycz, zdecyduj i kup.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Samoróbki i skany

Post autor: mbork »

Dodam też, że samoróbki wydają się całkiem nieopłacalne, biorąc pod uwagę konieczną inwestycję czasu, wysiłku i materiałów. (Są ludzie, którym wydaje się, że czas jest czymś tanim lub wręcz darmowym, ale takie poglądy szybko mijają - mniej więcej równo z podjęciem pracy zarobkowej :mrgreen: .)
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Tygrys69 »

mbork pisze:Dodam też, że samoróbki wydają się całkiem nieopłacalne, biorąc pod uwagę konieczną inwestycję czasu, wysiłku i materiałów. (Są ludzie, którym wydaje się, że czas jest czymś tanim lub wręcz darmowym, ale takie poglądy szybko mijają - mniej więcej równo z podjęciem pracy zarobkowej :mrgreen: .)
Doskonale Cię rozumiem... "po pracy" czasem jestem znów "w pracy" tylko, że "w domu" :) Dzięki za pomysł z konwetem i wypożyczalnią faktycznie o tym nie pomyślałem, a rozwiązanie jest oczywiste:). Samoróbki i tak nie planowałem wykonać "ładnie" po prostu wydrukować cokolwiek, żeby sprawdzić mechanikę. Tak, czy siak Tezeusza się nie mogę doczekać!
Focus!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Rocy7 »

Ja by testować gry korzystam z wypożyczalni to rozwiązanie tańsze oraz obarczone mniejszym ryzykiem (nietrafiony zakup to trochę zachodu by odzyskać z reguły ciężka kasę) niestety nie wszystkie gry są dostępne w wypożyczalniach ( np. większość angielskich gier nie jest wypożyczana), oferta zależy też od miasta boleje niezmiernie iż Middle Earth Quest czy Star Trek Expeditions wypożyczają na drugim końcu polski.

Na szczęście gry można w różnych klubach znaleźć, spotkaniach fanów, wypożyczalnie też czasem idą na rękę i sprowadzą jakiś tytuł o ile będą chętni.

W kwestii samoróbek kiedyś jak jeszcze mnie kręciła Magia i Miecz drukowałem sobie darmowe dodatki autorskie, zabawa z wycinaniem skutecznie mnie zniechęciła. Może i taniej ale dużo czasochłonniej (taka Wizja to tylko 1000 kart do wycięcia :P:).
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Samoróbki i skany

Post autor: djedi gamer »

Zawsze możesz wypożyczyć i sobie zeskanować. :grin:
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Tygrys69 »

To raczej minie się z celem :). Potrzebuje samoróbki, by ocenić grę. Jeżeli ją wypożyczę to wyjdzie na to samo:) Aczkolwiek wypożyczenie jet na kilka dni, a z samoróbką mogę spędzić więcej czau :) W życiu zrobiłem już własną wersję Hive, Carcassone i obie potem kupiłem. Obie też były wykonane jak najtaniej i na cienkim papierze. Wszystko po to by jedynie spróbować gry na kilka tygodni. Dla mnie najważniejsza jest mechanika i możliwości jakie daje. Dlatego cholernie interesuje mnie Tezeusz. Zakłam, że będzie grą z masą kombinacji i rozkmin.
Focus!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Samoróbki i skany

Post autor: powermilk »

Ale Tezeusz to dopiero na Essen, więc wcześniej mało co zdobędziesz o tej grze. Sam grałem na Portalkonie w prototyp, jako fan Neuroshimy jestem mega zainteresowany. Zresztą sorry, to gra z Portalu, w dodatku Michała Oracza, co tu mechanicznego może być źle? :)
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Samoróbki i skany

Post autor: matoozik »

Bardzo dobrym sposobem na testowanie gry jest platforma ZunTzu
Sam w ten sposób próbuję gry przed zakupem.
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Pixa »

Rocy7 pisze:oferta zależy też od miasta boleje niezmiernie iż Middle Earth Quest czy Star Trek Expeditions wypożyczają na drugim końcu polski
O ile dobrze pamietam na Forum reklamowala sie firma, ktora wypożycza gry wysylkowo.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: maciejo »

jak już będzie to Tezka możesz brać w ciemno :mrgreen:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: DeBOB »

Pixa pisze:O ile dobrze pamietam na Forum reklamowala sie firma, ktora wypożycza gry wysylkowo.
Lubelska wypożyczalnia: Anedia.pl
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Samoróbki i skany

Post autor: Rocy7 »

Pixa pisze:O ile dobrze pamietam na Forum reklamowala sie firma, ktora wypożycza gry wysylkowo.
nie mają tego w ofercie... zresztą mało wypożyczalni wypożycza jakiekolwiek angielskie tytuły.
ODPOWIEDZ