Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gotji
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: gotji »

Planuje zakup dodatku do gry Talisman. Zależy mi na dodatku, który wprowadzi najciekawsze karty przygód i zaklęć do gry. Nie chcę żadnej dodatkowej mapy, więc interesują mnie tańsze dodatki za 70-80zł. Widziałem, że na Rebel najlepiej oceniany jest Wilkołak, ale to raczej ze względu na modyfikację rozgrywki, a nie same karty. Ktoś może polecić coś ciekawego?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: Hiu »

Male dodatki to tak sobie - ale smoki to juz cos :) Albo smoka poglaszczesz albo on cie podpali ;)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: poooq »

Może nieoficjalna Wizja? Trochę pracy i ponad 1000 kart rozgrzeje każdy zestaw TM&M'a.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
gotji
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: gotji »

Smoki wydają się zbyt rozbudowane. Nie chcę dodatku z nową planszą. Zależy mi tylko na kartach przygody.

'Wizja' wygląda super. Niestety nie posiadam zdolności manualnych, żeby przygotować karty w estetyczny sposób. Może ktoś wie gdzie mógłbym wykupić usługę wydruku(na odpowiednim papierze) oraz pocięcie kart?
Zbikoo
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:50

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: Zbikoo »

To zalezy czy chcecie miec ciezej czy łatwiej. Jak ciezej to podziemia, jak latwiej to góry, jak zalezy wam na zmianie mechaniki to smoki. Dla mnie osobiscie 2 najciekawsze/najfajniejsze to smoki i wilkołak. Co do smokow i skomplikowania nie przejmuj sie tym bo mozna grac bez smokow (wydluzaja ture) i kozystac tylko ze srodkowej planszy ktora mi i moim wspolgraczom bardzo przypadla do gustu. Jeśli w gre wchodzi tylko maly dodatek to w pierwszej kolejnosci kupowal bym wilkolak , żniwiaz, pani z jeziora krolowa lodu.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: Rocy7 »

gotji pisze:Może ktoś wie gdzie mógłbym wykupić usługę wydruku(na odpowiednim papierze) oraz pocięcie kart?
Da się zrobić przez np. Ksero 6 gr. Warszawa ale wydruk na papierze dobrej jakości +pocięcie tylu kart to jakieś 200 zł może wyjść bez cięcia byłoby chyba ze 150 czy coś w tym stylu (przy czym nie wiem czy wizja się nadaje do druku dwustronnego jeśli nie dochodzi Ci kasa za pracę grafika). Odnośnie cięcia kupisz gilotynę do papieru co może taniej wyjść niż zlecenie pocięcia kart (5 zł za 1 przejście gilotyny co najmniej 7 przejść gilotyny trzeba na arkusze do wizji).

Z oficjalnych dodatków Żniwiarz jest ciekawy ale cena nie adekwatna do zawartości. Wilkołaka najlepiej najpierw wypożycz jak możesz ( w Wawie się da) bo niektórzy narzekają że za dużo miesza z cyklem dzień/noc).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Talisman - Dodatek z najciekawszymi kartami

Post autor: RUNner »

Warto kupić jakikolwiek mały dodatek. Moja kolejność to Pani Jeziora lub Pani Lodu, następnie Wilkołak. Żniwiarza można sobie darować, bo nie wnosi niczego ciekawego. Obie Panie dodają sporo przydatnych czarów, a także bonusy dla neutralnych postaci. Wilkołak modyfikuje mechanikę, ale nie jest to jakieś wielkie utrudnienie, z którym nie można by było sobie poradzić. Mechanizm dnia i nocy jest prosty, ale gdy się gra z wszystkimi dodatkami, to coraz trudniej zapanować nad niektórymi regułami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ