Mystery of the Abbey- ktoś grał?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Mystery of the Abbey- ktoś grał?

Post autor: xshadow »

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem T2R. Urzekł mnie do tego stopnia, że w najbliższym czasie dokupię mu do towarzystwa Memoira i Pirate's Cove (moja RPGowa biblioteczka właśnie wesoło mle się na Allegro). No ale Mystery of the Abbey? Już jakiś czas temu wpadła mi w oko na Rebelu- ale tam nie ma żadnych komentarzy. Było nie było autorem jest Bruno Faidutti.

Powiedzcie, czy ta gra jest choć w połowie tak dobra jak Ticket to Ride? ;)
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

W Mystery... nie grałem. Zainteresowały mnie natomiast twoje plany zakupu kolejnych produktów ze stajni DoW. Jak tylko je zakupisz to zapraszam do Krakowa, chętnie pomogę Ci stracić przy nich trochę czasu ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Mystery of the Abbey to taka wariacja Cluedo. Wyglada slicznie, ale nie wiem czy warto na nia wydawac sporo jednak pieniedzy. Predzej bym je przeznaczyl na Shadows over Camelot (jak tylko bedzie dodruk).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

No właśnie dlatego pytam czy ktoś grał. Bo chociaż trochę ściagnę z tej swojej makulatury- to jednak warto inwestować z głową.

Swoją drogą Natanielu, kiedy ostatnio mówiłeś o wariacjach (vide LotR) wyszła z tego niezła afera ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

no tak, nie jest to zwykla kopia cluedo :) ale zasada jest podobna - masz morderstwo i musisz droga dedukcji znalezc morderce z danych, ktore dostajesz w czasie gry. tak samo sa pola (tutaj nie pokoje w mieszkaniu a izby w klasztorze)... nie wiem na ile mystery of abbey jest rozwinieta wariacja - nie gralem w to, ale za cluedo nie przepadam, wiec raczej nie bede zbyt szybko :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Ajgor
Posty: 49
Rejestracja: 24 cze 2006, 17:17

Post autor: Ajgor »

A ja kupiłem i jestem pewien że dobrze wydałem te pieniądze. Od momentu zakupu moje dziecko dzień w dzień ma ochotę grać i przyznam się szczerze że oboje z Żoną znajdujemy w tym ogromną przyjemność! Jesteśmy po kilku sesyjkach i widzę że jest jeszcze wiele możliwości do wypróbowania, co daje nam troszkę czasu zanim gra się znudzi, a na razie gramy tylko w 3 osoby, przed nami rozgrywki w pełnym składzie. To powinno dodatkowo wymusić inny styl gry. :D
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mystery of the Abbey- ktoś grał?

Post autor: qotsa »

xshadow pisze: dokupię mu do towarzystwa Memoira i Pirate's Cove
A ja tylko dorzucę swoje trzy grosze, że jeśli masz kupować Memoira to z ręką na sercu polecam Ci zamiast niego BattleLore.
Jest o wiele, wiele lepszy - gra się w niego o wiele ciekawiej niż w Memoira.
Tak jak kiedyś bardzo lubiłem Memoira tak teraz uwielbiami BattleLore. :-)
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Panowie, nie nerwowo, poprzednie posty są z lipca 2005.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qotsa »

Faktycznie... Trochę po ptakach ta sugestia... :-)
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
ODPOWIEDZ