Nightfall Edycja Polska

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

Gralem w tę grę jakieś 80 razy z różnymi osobami i z różnymi dodatkami więc nie przekonasz mnie że nie znam zasad. Co oznacza że atak jest bez konsekwencji ? Jak ma wystawione miniony i zaatakuje to przeciez ida one do pudelka (bo taka jest cecha startowych), o jakich "konsekwencjach" mowa ? W pierwszym ruchu pierwszego gracza zas atak odbyc sie nie moze, bo zadnego stwora nie ma jeszcze w grze. Chyba grales w inna grę :D
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: ronin »

Dlaczego w instrukcji w takim razie nie ma ANI słowa o tym że pierwsza runda zaczyna się od łańcucha a nie od walki?
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

Bo pierwsza runda zaczyna się od fazy walki, a nie od łańcucha. Faza ta jest jednak pomijana bo walczyc nie ma kto, poniewaz zeby slugus mogl zawalczyc to musi byc wystawiony w lanuchu ?
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: ronin »

Czaje, ale powiem szczerze że musiałem ściągnąć wersję na iOS gdzie maszyna decyduje jak grać. Nie mniej uważam, że instrukcja jest bardzo słaba pod względem wytłumaczenia tego właśnie elementu gry. Dzięki za pomoc i tłumaczeniu zasad ;)
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

Nie ma za co, polecam dodatki i zmianę marnej polskiej wersji językowej na angielską :mrgreen:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: kudlacz135 »

Przeczytałem instrukcję ze zrozumieniem i sporo pytań można rozwiązać w ten sposób, naprawdę. Choć przyznaję, że instrukcja jest napisana tak łopatologicznie, że aż wydaje się, że sztucznie utrudnia proste stosunkowo zasady. Mimo wszystko mam 1 pytanie, dotyczące działania efektu dwóch kart:

- Pierwsza to "Cień Siedem" i "W grze: Nie możesz stać się celem tekstu karty", moje sługusy mogą dostać obrażenia, ja nie mogę dostać obrażeń, ale czy gracz może usunąć kartę z mojego stosiku kart zużytych? Grałem jedną grę, ale na logikę uznałem, że skoro gra rozróżnia na kartach, Sługusów, Wybranego/Każdego Gracza, Stosy i Archiwa, to Cień Siedem anuluje tylko efekty/obrażenia, które idą z karty bezpośrednio na mnie, tak?

- Druga karta to Genezis Jeden i jego "Łańcuch: Usuń wybraną kartę ze stosu kart odrzuconych", mogę usunąć kartę z dowolnego stosu kart odrzuconych? Czy tylko z mojego, bo nie jest napisane, z wybranego stosu, albo z "dowolnego" jak jest przy innych kartach. A teraz, czy "Cień Siedem" anuluje umiejętność "Genezis'a Jeden" i jak gramy na 2 osoby, to gracz musi usunąć kartę ze swojego stosu kart zużytych?
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: szutek »

kudlacz135 pisze:Przeczytałem instrukcję ze zrozumieniem i sporo pytań można rozwiązać w ten sposób, naprawdę. Choć przyznaję, że instrukcja jest napisana tak łopatologicznie, że aż wydaje się, że sztucznie utrudnia proste stosunkowo zasady. Mimo wszystko mam 1 pytanie, dotyczące działania efektu dwóch kart:

- Pierwsza to "Cień Siedem" i "W grze: Nie możesz stać się celem tekstu karty", moje sługusy mogą dostać obrażenia, ja nie mogę dostać obrażeń, ale czy gracz może usunąć kartę z mojego stosiku kart zużytych? Grałem jedną grę, ale na logikę uznałem, że skoro gra rozróżnia na kartach, Sługusów, Wybranego/Każdego Gracza, Stosy i Archiwa, to Cień Siedem anuluje tylko efekty/obrażenia, które idą z karty bezpośrednio na mnie, tak?

- Druga karta to Genezis Jeden i jego "Łańcuch: Usuń wybraną kartę ze stosu kart odrzuconych", mogę usunąć kartę z dowolnego stosu kart odrzuconych? Czy tylko z mojego, bo nie jest napisane, z wybranego stosu, albo z "dowolnego" jak jest przy innych kartach. A teraz, czy "Cień Siedem" anuluje umiejętność "Genezis'a Jeden" i jak gramy na 2 osoby, to gracz musi usunąć kartę ze swojego stosu kart zużytych?
1. Dobrze myślisz. Cień siedem chroni tylko przed bezpośrednimi obrażeniami kierowanymi w gracza. Ponadto chroni on tylko i wyłącznie przed kartami, które wskazują konkretnego gracza (eng. target player), nie chroni zaś przed kartami które rozdają obrażenia dla wszystkich gracza razem (eng. all players).

2. Usuwasz ze swojego stosu. Jak nie jest napisane z którego to ze swojego, dla mnie to było dosyć intuicyjne. Tak samo jak dobierz kartę ze stosu, wprawdzie nie jest napisane dobierz kartę ze swojego stosu, ale raczej nikt nie wpadnie na pomysł żeby dobierać kartę od przeciwnika. Cień siedem, jak była mowa w pkt 1, nie anuluje zdolności Genozis'a.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: kudlacz135 »

Super, dzięki bardzo za pomoc :) Graliśmy na szczęście dobrze, ale wątpliwości dobrze rozwiać na przyszłość, zwłaszcza jak zostają naleciałości z magica i nadmierna rozkmina ewentualności w zasadach :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: gafik »

Jeżeli zdolność karty pozwala mi na usunięcie karty rany ze stosu kart odrzuconych, to gdzie ona trafia? Spowrotem do talii ran, czy całkiem poza grę - "do pudełka"?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nightfall Edycja Polska

Post autor: Jacek_PL »

gafik pisze:Jeżeli zdolność karty pozwala mi na usunięcie karty rany ze stosu kart odrzuconych, to gdzie ona trafia? Spowrotem do talii ran, czy całkiem poza grę - "do pudełka"?
Poza grę.
ODPOWIEDZ