Gra z negatywną interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Gra z negatywną interakcją

Post autor: Bokaskilor »

Witam,
Szukam gry dla 2-3 graczy i wzwyż, bez preferencji co do czasu rozgrywki, mózgożernej z negatywną interakcją, ograniczenie budżetowe to 250-300 zł. W niewielkiej kolekcji mam już Battlestar Galactica, Strongholda z dodatkiem, Space Hulk,Neuroshime hex, Nową Erę, Zimną wojnę, a brakuje mi właśnie gry, w której miałby trochę więcej strategicznego myślenia i pozwalającej na grę większą ekipą(większość gier mam dobrze skalujących się tylko dla 2 graczy). Realia gry dowolne.
Myślałem nad Twilight Imperium, nawet mam znajomych co chcieliby tę grę poznać. Może macie jakieś inne propozycje?:P
Podsumowując: szukam gry trudnej z negatywną interakcją, dobrze skalującej się dla dużej liczby graczy(powiedzmy 4-6 osób).
Pharaoh
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2013, 18:36

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Pharaoh »

Polecam Nightfall, gra opiera się tylko na negatywnej interakcji. Najlepsza zabawa jest przy większej niż 2 ilości graczy. Nightfall+dodatek martial Law i jest wesoło. Dodatek daje więcej kart startowych, więc można rozszerzyć ilość graczy, lekko zmieniając zasady.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Curiosity »

Mall of Horror // City of Horror (wpadnij w poniedziałek do Alibi to przyniosę swój egzemplarz).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Perpetka »

Imperial. Bardzo dobra gra, w której mieszamy losami świata, dobrze się skaluje. Nie grałam w Imperial 2030, ale opis zmian w stosunku do starego wygląda super.
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Bokaskilor »

@Curiosity niestety nie ma mnie w Poznaniu do września, ale dzięki za propozycję.
City of horror wygląda ciekawie, będę musiał się z nią zapoznać. Imperial to nie moje klimaty chyba.
A co możecie powiedzieć o Runewars? Recenzje ma dobre, ale mam wrażenie, że brakuje tej grze trochę rozmachu.
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Solmath »

Gra o Tron. Strategia + negatywna interakcja (czasami bardzo, bardzo negatywna - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :)).
Najlepsza co prawda przy 6 graczach, ale przy 4-5 też gra się fajnie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: schizofretka »

Bokaskilor pisze:@Curiosity niestety nie ma mnie w Poznaniu do września, ale dzięki za propozycję.
City of horror wygląda ciekawie, będę musiał się z nią zapoznać. Imperial to nie moje klimaty chyba.
A co możecie powiedzieć o Runewars? Recenzje ma dobre, ale mam wrażenie, że brakuje tej grze trochę rozmachu.
Akurat rozmachu to jej nie brakuje, w kategorii Ameritrashu niewiele gier jest bardziej epickich. Nie jest jednak jakoś szczególnie mózgożerna, po prostu ma sporo reguł (nie jakoś hardcorowo, ale jednak). Jak ktoś chce spędzić popłudnie nad suto zastawionym stołem, to trudno znaleźć jednak coś lepszego. Dobrze się skaluje, choć oczywiście najfajniej (najbardziej epicko) jest w 4 osoby.

Grę o Tron szczerze odradzam, jeśli rergularnie nie będziecie mieli kompletu. Od biedy w 5 się da zagrać, ale w 4 nie dorasta wrażeniu pełnej rozgrywki do pięt.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Blezio
Posty: 29
Rejestracja: 24 lip 2012, 20:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Blezio »

W 2-4 można pograć w Wojnę o pierścień.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: TuReK »

Runewars będzie dobre, a jak za mało rozmachu to jest dodatek.
Z pustego i Saruman nie naleje
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra z negatywną interakcją

Post autor: Bokaskilor »

Dzięki za rady. Po namowach mojego brata(wielkiego fana pecetowych gier 4X) kupię jednak TI.
Przepraszam za niepotrzebnie założony temat.
ODPOWIEDZ