Która renesansowa, a może fantasy?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: JediPrzemo »

Możecie mi doradzić, która gra o renesansowym klimacie jest lepsza? Wybór to "Księstwo" i "Książęta Florencji". Waham się też czy nie zrezygnować z nich i czy nie kupić Drako.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: nahar »

Mam Księstwo, raczej średnia gra. Wg mnie lepiej Książęta, jest teraz w dobrej cenie np w planszomania.pl
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: Veridiana »

Księstwo i Książęta Fl. to zupełny inny kaliber. Pierwsza to taka gra familijna, moim zdaniem też "taka sobie" dla bardziej zaprawionych graczy. a druga to poważniejsza pozycja, bardziej wymagająca, ciekawsza. Drako to zupełnie inna bajka, potyczka, ciężkością podobna Księstwu.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: MarcinG »

Drako po kilku partiach robi się schematyczne (choć gra jest bardzo ładnie wykonana), a Książęta Florencji lepsze od Księstwa :)
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: JediPrzemo »

A dla jakich graczy są Książęta i Drako? Można spokojnie z nowicjuszami?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Która renesansowa, a może fantasy?

Post autor: rastula »

Drako jest prosty jak pyda smoka ;-). Myślę, ze każdy zrozumie zasady. Fajna gra do pogrania z dziećmi. "Wady" to ograniczenie do dwóch graczy no i jednak ograniczenia wynikające z prostoty mechanizmu.


KF łaczy w sobie kilka miechanizmów ( licytacja, układanie kafelków, wykorzystywanie punktów, realizacja celów i co tam jeszcze) - nie nazwałbym jej oczywiście skomplikowaną, ale potrzebny jest ktoś kto "zielonaków" wprowadzi i poprowadzi.
ODPOWIEDZ