The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: jolietjake »

CD Projekt RED pisze: To Ignacy przyszedł do nas z pomysłem i od razu wiedzieliśmy, że to właściwy człowiek
Hm, czyli to Ignacy przyszedl z gotowym pomyslem, a nie wymyslal dopiero po otrzymaniu zlecenia? Jesli dobrze to zrozumialem, to taka wiadomosc uspokaja. Reszta wywiadu w sumie tez.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Christoforos »

Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: JAskier »

Tycjan pisze:
http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... z-wydawca/
A tutaj wywiad z przedstawicielem wydawnictwa CD Projekt RED – Rafałem Jaki, jako uzupełnienie tego tekstu :)
Ech, a po cichu liczyłem na premierę jeszcze w tym roku :(
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Solmath »

Premiera w 2014r. (pewnie przypadkowo zbiegnie się w czasie z premierą pecetówki) sugeruje, że gra jest traktowana przez CDP jako jeden z elementów marketingowych kampanii Wiedźmina 3. Jakkolwiek by temu nie zaprzeczali.
Pytanie, jaką siłę przebicia ma tu Ignacy; "robimy dobrą grę planszową" vs "ma się dobrze sprzedać".

Ja mimo wszystko Wiedźmina sobie odpuszczam do czasu pojawienia się pierwszych opinii. Jeśli gra okaże się porządną planszówką, to wtedy pomyślę o zakupie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

gry Ignacego sprzedają się na świecie chyba całkiem nieźle

planszówki są trendy a klienci w dużej mierze się pokrywają

zrobienie głupiego hack & slasza na urządzenia mobilne też raczej do ludzi grających w ten złożony (jak na świat gier video) RPG nie przyciągnie do poszerzenia kolekcji


to z pewnością nie będzie 2 robinson (pod względem złożoności ) - ale myślę, że "wstydu" nie będzie... nic na to po prostu nie wskazuje...


ja czekam niecierpliwie (i mam nadzieję na tryb solo :)...



i dlaczego "dobra gra" nie może się "dobrze sprzedać"???? szczególnie z taką maszynką promocyjną jaką na konsolach i kompach jest wiedźmin?
LooZ^
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:29
Lokalizacja: Opole

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LooZ^ »

Witam,

nie ukrywam, że to Wiedźmin skierował mnie na wasze forum ;) (mimo, że jak odkryłem, konto założyłem 5,5 roku temu ;))

W każdym razie, sądzę, że nie macie się co martwić o podejście CDP do produkcji. Jednym z celów i sposobem działalności firmy jest opieranie się na społeczności graczy i "przymilanie" się do nich pod każdym względem. Jestem pewny, że jakość wydania i dodatków będzie jednym z najlepszych na rynku, szczególnie, że pracują nad tym graficy CDP Red.

No i pamiętajcie o liczbach, CDP jest w chwili obecnej wyceniane na 1,2 miliarda (!) złotych, a na samą produkcję i promocję gry komputerowej TW3 pójdzie ponad 100mln zł. Tak więc, spokojnie ;) To raczej gra komputerowa ma napędzić sprzedaż gry planszowej, niż gra planszowa promować grę komputerową ;)

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lacki2000 »

LooZ^ pisze:Tak więc, spokojnie ;) To raczej gra komputerowa ma napędzić sprzedaż gry planszowej, niż gra planszowa promować grę komputerową ;)
To nie jest zbyt uspokajające wytłumaczenie. Na tym forum ludzie by woleli tekst w stylu "Gra planszowa będzie wystarczająco dobra, że sama będzie napędzać swą sprzedaż, niezależnie od wersji komputerowej"
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
LooZ^
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:29
Lokalizacja: Opole

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LooZ^ »

Inaczej, zacytuję zapowiedź gry komputerowej z bardzo szanowanego bloga - Rock, Paper, Shotgun - "The Witcher 3: Wild Hunt, threatens to outshine an entire industry with its technical and artistic prowess. [...] what we saw at Gamescom this year suggests that The Witcher 3 could be the most important mainstream game of 2014."

Chłopaki i dziewczyny wykonują tytaniczną pracę, żeby to naprawdę była gra roku 2014 na świecie, na pewno zrobią to samo, żeby TW:AG był planszową grą roku. Tak więc, wtedy, połączenie fanów gier planszowych i fanów gier komputerowych może dać oszałamiającą sprzedaż. Po prostu, CDPR swoje marki (Wiedźmin, Cyberpunk) buduje tylko wokół światowej klasy produktów. Stąd moja ufność, że otrzymamy świetny produkt.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: prz22 »

Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Barbus »

Pierwsza reakcja dosyć sceptyczna, no bo co CDprojekt może wiedzieć o robieniu planszówek? Karcianka, która wyszła przy okazji jedynki to chłam. Ale kiedy przyjrzałem się zdjęciu pudełka i dostrzegłem nazwisko autora, to wszystkie złe skojarzenia zniknęły w cieniu wielkiego zachwytu. O połączeniu Wiedźmin - Trzewik marzyłem od dawna. Cieszę się, że wreszcie do tego doszło. Sporo osób zupełnie bezpodstawnie snuje jakieś domysły co do charakteru gry patrząc właściwie jedynie na fotografie, więc ja też tak zrobię:p Mnie się kojarzy z Legendami Krainy Andor. Plansza jakaś taka podobna a i motyw na pudełku również - kilku herosów zwróconych w różne strony.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

http://www.polygon.com/2013/8/23/465147 ... ut-in-2014
nowe, tym razem dobrej jakości, zdjęcia.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

Barbus --> O tym co CD Projekt wie o robieniu planszówek, przekonasz się na początku września, kiedy pojawi się Gamedec. Ale ja i tak liczę na to, ze Trzewiczek zna się na robieniu gier. CDP nie musi.

A tu moje wywiadowe trzy grosze:

http://ggk.gildia.pl/news/kolejne-wiado ... iedzminie/
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: nahar »

LooZ^ pisze: Chłopaki i dziewczyny wykonują tytaniczną pracę, żeby to naprawdę była gra roku 2014 na świecie, na pewno zrobią to samo, żeby TW:AG był planszową grą roku. Tak więc, wtedy, połączenie fanów gier planszowych i fanów gier komputerowych może dać oszałamiającą sprzedaż. Po prostu, CDPR swoje marki (Wiedźmin, Cyberpunk) buduje tylko wokół światowej klasy produktów. Stąd moja ufność, że otrzymamy świetny produkt.
Po takim tekście zaczynam podejrzewać, że CDP Ci płaci....

Bez jaj, Trzewik jest dobrym projektantem gier i jeśli mu się nie będą wp... to gra powinna być solidnym tytułem (być może nawet bardzo dobrym), ale:

- Trzewik też miał wpadki - Stronghold to raczej niższa klasa średnia, w sieci miał MEGA hypa, ale na pewno o niebo lepszą grą jest PaP, czy Nowa Era (lepsza sporo niż podstawka 51 stan).
- Gra roku - gdzie? w Polsce, w USA, w Niemczech, na świecie. Gra roku to dla mnie np: Agricola, TS, TtA czy nielubiany przez mnie Dominion. Na razie żaden z polskich tytułów się to tego ekskluzywnego i bardzo wąskiego grona nie wlicza. Owszem mamy sporo gier solidnych, kilka bardzo dobrych (Robinson, N:Hex, K2), ale top ten to to nie jest (czyli to co nazywasz światowej klasy produktem). Tu nie chodzi o to, żeby było ładnie wydane. Tu liczy się gra.

A karcianka Wiedźmin wydana przy okazji The Witcher...sorry, ale jeśli Twoje opinie się odnoszą do tej gry to chyba mamy zupełnie odmienne pojęcie co jest światowej klasy produktem.

Pozdrowienia i powodzenia dla Trzewika.

Czy kupię? Zobaczymy, na pewno najpierw pogram. I dużo zależy od tego jak będzie chodzić na dwie osoby.
LooZ^
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:29
Lokalizacja: Opole

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: LooZ^ »

Płacę sobie sam, od paru lat żyjąc z robienia gier, ale nie w CD Projekt, tylko prowadząc własną firmę. Więc mam nadzieję, że wyprostowałem twoje obawy.

Co do TW:AG opisuję "plany", a nie rzeczywistość. Nigdzie nie napisałem "to na pewno będzie najlepsza gra planszowa na świecie AD2014!!111". CDPR po prostu ma standardy jakości, których się trzyma. Ma też środki (kilkadziesiąt mln zł gotówki na koncie), zasoby (200 pracowników CDP Red, z czego część to wybitni projektanci gier) i chęć (bo promują to obok swojego sztandarowego produktu, na którego reklamę wydadzą kilkanaście milionów dolarów) na to, żeby balansować rozgrywkę, dopieszczać mechanikę i testować rozwiązania na setkach graczy. A jeśli będzie źle, to zwyczajnie opóźnić premierę.

Co nie zmienia tego, że masz prawo być sceptyczny.

No i nie do końca rozumiem, po co wstawki o karciance. Z tego co pamiętam to było ile lat temu? 7? Wtedy to była prawie że garażowa firemka z garstką pracowników.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: 8janek8 »

Garażowa firemka, która wówczas wydała grę o budżecie przekraczającym najdroższy film polskiej produkcji?

Wracając do tematu: widać duży nakład pieniężny + dobrego autora + genialny świat - jest szansa na co najmniej udaną grę. Trzymam kciuki.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Vester »

Trzewika szanuję, ale obawiam się, że ten tytuł nie jest adresowany do wytrawnych euro-graczy. Niemniej życzę innym i sobie, aby gra była najlepszym na świecie połączeniem przygodówki i euro, z kontrolowana losowością i epickim klimatem, najlepiej mrocznym i kapkę plugawym.

Mage Knight to mimo wszystko w 80% euro.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BloodyBaron »

Z wywiadu wynika, że ingerencja ze strony wydawcy jest, zobaczymy co wyszło za pól roku ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

Vester pisze:Trzewika szanuję, ale obawiam się, że ten tytuł nie jest adresowany do wytrawnych euro-graczy.

trudno to uznać za wadę :)
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: von Mansfeld »

Ile tu fanbojów Trzewiczka...

<żart>

Podobno w tej grze rzuca się k10:
1-5 jest jesień
6-8 też jest jesień ale można wziąć kartę gawędy
9 po prostu się umiera.
10 losowa postać w grze umiera podczas deszczu w rowie, od przeziębienia i ropiejącej rany po zacięciu się niemytym pogiętym kuflem w karczmie

</żart>


A tak na poważnie - pierwsze skojarzenie które mi przyszło do głowy to polski klon Lords of Waterdeep z elementami przygodowymi. Świeże, sprzedaje się, to i CDP + Trzewiczek mogą pójść za hypem.

Poza tym, ile można oczekiwać "tych samych" gier euro, różniących się tylko grafiką i ewentualnie planszą (patrz Tzolkin)? To już robi się nudne...
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Myszaq36 »

Wiek 16+ :shock: :shock: :shock:

Nie widzę na zdjęciach jakieś rażącej w oczy golizny lub krwawych scen ;) co mogłoby z automatu umieszczać grę w takim przedziale wiekowym (jak np. Kingdom Death: Monster). Jeśli mechanika jest na tyle skomplikowana to będzie to niezły rodzynek :)

Najprawdopodobniej ktoś nieźle zaszalał z tym przedziałem wiekowym.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: costi »

Pewnie owe 16+ jest na zapas, poza tym nie widzieliśmy wszystkich grafik z gry :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rafal Jaki
Posty: 26
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:35

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Rafal Jaki »

Gra ma 16+ ponieważ na niektórych kartach Jaskra teksty są no nie dla dzieci :)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 19:48 przez Rafal Jaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał Jaki - CD Projekt RED
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: przemoo99 »

Sam Geralt też nie unikał w swoich wypowiedziach tradycyjnej polskiej k...y jego maci, więc ja się dziwię, że to tylko 16, a nie 18... ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2013, 00:23 przez przemoo99, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: BloodyBaron »

Bez jaj, A Yarpen? :) jego passus o dominacji ludzi nad innymi rasami w nadmuchiwaniu bab i rozwalaniu łbów to jeden z moich ulubionych w całej sadze ;) ze nie wspomnę o grach karcianych ;)
_________
Moje gry
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: siawq »

przemoo99 pisze:Sam Gerald też nie unikał w swoich wypowiedziach tradycyjnej polskiej k...y jego maci, więc ja się dziwię, że to tylko 16, a nie 18... ;-)
Geralt :wink:
ODPOWIEDZ