Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzymu?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzym

Post autor: watman »

merrin pisze: @watman - a to ciekawa uwaga odnośnie GtR. Mówisz, że jest strategia wygrywająca? Ten Ściek faktycznie robi dużą różnicę? Trochę mnie to zaskoczyło, bo zwykle o takich rzeczach dużo się pisze (i narzeka), a pierwsze słyszę. Jeśli tak, to trochę minus rzeczywiście. Ale jak widzę nie wyrzuciło to GtR z Twojej osobistej czołówki :)
to nie jest 'strategia wygrywajaca', bo talia jest tak duza (i bez 'szukajek'), ze nie da sie grac 'pod sciek' - ale w dwuosobowej rozgrywce ta karta jest przepotezna - na wiecej osob juz tak bardzo nie pomaga, a ja w GtR gram zazwyczaj w 4 osoby :)
i w sumie glos za wspomnianym San Juan - uwielbiam anroidowa wersje, wiec moze karciana tez bedzie OK? :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzym

Post autor: charlie »

Wiem, że to żadna pomoc, ale kup wszystkie trzy. Ja mam wszystkie (tyle, że Nową Erę zamiast 51 Stanu) i chyba nigdy się ich nie pozbędę. Szczególnie, że stosunek ceny do grywalności w przypadku każdej z nich jest bardzo dobry.

Najczęściej gramy w Glory to Rome, bo najbardziej odpowiada mi i współgraczom, jest ogarnialna, choć trochę czasu trzeba, żeby zakumać co mogą zrobić karty, cały czas odkrywam na nowo, a na koncie mam już pewnie ponad 200 partii.

W RftG to samo, jedynie niektórym przeszkadza temat, no i o ile w GtR gra się dobrze w każdym składzie, to RftG im więcej graczy tym gorzej moim zdaniem. Jako dwuosobówka jest perfekcyjna.

Nowa Era - najmniej się podoba żonie, ze względu na temat, no i czas rozgrywki w kilka osób się wydłuża, jest bardziej wmagająca, ale zacna i jedna z lepszych karcianek na świecie (aż się dusza raduje, że rodak ją popełnił).

Gdybym miał wybierać, od której zacząć, to wybrałbym GtR / RftG, z naciskiem na to pierwsze.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzym

Post autor: Grzdyll »

+1 dla GtR - gramy z żoną która nie trawi tematów SF i fantasy (z tego powodu niestety sporo gier odpada). Na dwie osoby moim zdaniem świetna pozycja a i na więcej równie dobra, poza tym próg wejścia stosunkowo niewielki - "easy to play", w kwestii "hard to master" ciut może przeszkadzać lekka losowość bo wiele zależy od kart jakie podejdą ale z drugiej strony dróg do wyboru jest sporo. Powinniście być zadowoleni :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzym

Post autor: schizofretka »

Można zawsze ściek wyjąć przy dwuoosobowej partii. Ja całkiem często dogaduję się np. na grę bez Katakumb, które też potrafią zrobić instant wina.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Pharaoh
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2013, 18:36

Re: Karcianka dla 2 osób - RFTG, 51. Stan czy Na chwałę Rzym

Post autor: Pharaoh »

Jest jeszcze thunderstone, jak juz sie ogarnie to setup szybki. Dominion ma ulatwienie w postaci zajebistego pudelka. No i jest jeszcze wladca pierscieni, bardzo dobry, ale to lcg... wiec nie tak calkiem niekolekcjonerska ;) gralem w te 3 tytuly i wszystkie bardzo fajne, a thunderstone ma swietna cene. Z szybkich karcianek z duza ilpscia negatywnej interakcji, polecilbym nightfall, ale ja jestem ogolnie fanem deckbuilderow.
ODPOWIEDZ