Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: KubaP »

Co za szlaony miesiąc z PolConową wisienką na torcie!
91 parti w 43 tytuły z czego 29 to nowości!

Najwięcej partii: Manouevre (9 partii)
Nowość miesiąca: Manoeuvre
Powrót miesiąca: Bora Bora
Rodzinna gra miesiąca: Fasolki
Gra miesiąca: Manouevre

Wyróżnienia in plus: Zombie Dice, Patrizier, Qubix, Asteroyds, Ladies&Gentlemen, Lords of Waterdeep, OddVille, Świat Dysku: Wiedźmy, Upadek Pompei (mimo wszystko), Power Struggle, 1655: Habemus Papam.

Wyróżnienia in minus: Bombay (spodziewałem się nieco więcej po Ystari, choć wykonanie piękne), Ewolucja (nie ogarniam tej gry, może cośźle grałem?), Strasbourg (Panie Stefanie, jak pan mógł takiego potworka?), Enclave: Zakon Krańca Świata (gra jest nudnawa, dość przewidywalna, a na dodatek grafiki użytkowo nie nadają się do niczego - są małe i niewidoczne na tle barokowych ilustracji), Ground Floor (nuuudy), Hej To Moja Ryba (wszystko ok, ale ten setup???), Maharaja: The Game of Buidling Palaces in India (ale grałem tylko w dwie osoby, które chyba jednak są trochę kiepskim wariantem), Mól Szachrajek (no nie, gra, w której należy oszukiwać?).

Ech, urlop w kumulacji z PolConem. Długo będę ten sierpień wspominał :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Hiu »

Nowosci miesiaca: boss monster, nothing personal, ra, serenissima (2nd edition), elder sign - unseen forces, you are the maniac, archipelago, stat trek fleet captains, dobble, bazar bizzare, tokaido.

Gra miesiaca: boss monster
Swietne grafiki, szybki setup, rewanz w tej samej godzinie, mimo prostoty-ciekawa. Zdecydowanie udany kickstarter

Zaskoczenie miesiaca: zombicide season 2 do odbioru za tydzien. ST: fleet captains - mialo byc tak pieknie a jednak sie dluzy. Tokaido - mialo byc nudnawo a jest niezle. Archipelago - mialo byc suche drewno - a jednak da sie grac.

Nothing personal - od gry Toma oczekiwalbyl wiecej. Gra nie jest zla. Jednak plansza okazuje sie lekko zbedna.

Rozczarowanie miesiaca: ES unseen forces - w sumie nic nowego. Ucieklo mi kilka rozgrywek w gry figurkowe. Zadnej rozgrywki w LCG.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Brylantino »

Netrunner!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Veridiana »

Godzinę temu zakończyłam spotkanie growe. Ostatnia rozgrywka wypadła już we wrześniu, więc się nie liczy. Sierpień:
37 rozgrywek w 22 tytuły

Nowość miesiąca i najwięcej partii: Suburbia
Wypełniacz miesiąca (gdy czasu mało do końca spotkania w klubie albo w domu): ex-equo i nieśmiertelnie Taluva i Ra
Nadrobienie miesiąca: broniłam się długo, ale w końcu uległam magii chichlików protoplastów - Władcy Podziemi
Odświeżająca partia miesiąca: Puerto Rico (zapomniałam, że w tej grze można aż tak kombinować z kolejnością akcji!)
Po-co-ja-to-ongiś-sprzedałam miesiąca: Vikings (toż to bardzo fajna gra jest!)
Z-dodatkiem-dużo-lepiej miesiąca: Pokolenia (wreszcie gra nabrała kolorów! a na 5 graczy cud miód i jarzyna)
Gra miesiąca: bezapelacyjnie Bora Bora. Normalnie mózg mi się zwija, a spod krótkiej kołdry to wystaje już wszystko, co bez cenzury wystawać może ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: splocki »

Gra miesiąca: Tzolkin (kilkadziesiąt partii na BGA i kilkanaście z kumplami)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Epyon »

Nowość miesiąca: Brugge.
Gra miesiąca: Netrunner (wciągnęło mnie na maksa i kupiłem nawet dodatki mimo tego że długo się wzbraniałem :().
Wyróżnienia: Garden Dice, Suburbia, Karaluszek kłamczuszek.
Powrót miesiąca: Cosmic Encounter.

Rozczarowanie miesiąca: Ewolucja.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Edwardo »

19 rozgrywek w 10 tytułów:
nowości: Labirynt: Wojna z terroryzmem (1),
najwięcej partii: Zbuduj swoje miasto (8),
gra miesiąca: nie przyznano.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Hyde
Posty: 54
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:41
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Hyde »

34 rozgrywki w 16 tytułów

Nowość miesiąca: W roku Smoka
Gra miesiąca: Zamki Burgundii
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Dla mnie miesiąc Sierpień zakończony wynikiem 101 partii w 16 tytułów z czego 7 nowości.
Był to miesiąc głównie rozgrywek w proste, lekkie tytuły:

Najwięcej partii: Sabotażysta -> 35 partii
Nowości miesiąca: Elfenland, Konwój, Troyes, Niagara, Aliens the board game, Jamaica
Powrót miesiąca: Rój, Runebound: Piaski Al-Kalim, Stone Age
Rodzinna gra miesiąca: Ticket To Ride Europe (z dodatkiem Europe 1912).
Gra miesiąca: Talisman Magia i Miecz (+wszystkie dodatki, w szczególności Miasto)
Rozczarowanie miesiąca: Seasons (2 partie, obie to sromotne porażki), Coloretto (chyba nie rozumiem tej gry :oops: )

- K.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Wothan »

Nowość i bezsprzecznie gra miesiąca: Battlestar Galactica
Sporo grane: Konwój (jednak da się wygrać Posterunkiem), Czarne Historie (jednak da się rozwiązać te zagadki), Warhammer Inwazja (jednak da się pokonać krasnale)
spicum
Posty: 92
Rejestracja: 26 maja 2012, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: spicum »

Nowości: Space Hulk, dodatki do Arkham Horror
Najwięcej partii: Race for the Galaxy
Najlepsza partia: Arkham Horror
Gra miesiąca: Race for the Galaxy
Rozczarowanie miesiąca: brak
Powrót miesiąca: Discworld: Ankh-Morpork
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: kwiatosz »

Avalon. Możę to przez to, że ostatnio mało gram sesji rpg, ale tak z raz na tydzień na 6-8h na Avalona się umawiam, przerewelacyjna gra :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: tomb »

kwiatosz pisze:z raz na tydzień na 6-8h na Avalona się umawiam
Ekskłizmi? A możesz napisać, ile w Twojej części kraju trwa doba?
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: omam »

Nowości miesiąca: Brass, Nexus Ops, Rex: Final Days of an Empire.

Gra miesiąca: Brass - najbardziej złożona gra jaką miałem okazję dotychczas zagrać. Wielkie uznanie dla autora gry. Widać tutaj, że mechanika została dokładnie przemyślana. Każdy szczegół do siebie pasuje i ze sobą współgra. Czteroosobowa rozgrywka pomimo niewielkiej interakcji okazała się bardzo emocjonująca.

Wyróżnienie miesiąca:
Ascending Empires - prosta ale nie prostacka gra 3X z wykorzystaniem elementów zręcznościowych ponownie dała radę. Wszystkie 3 aspekty gry tj. eksploracja, podboje i walki powietrzne oraz rozwój technologiczny bardzo ale to bardzoooo zgrabnie wpisują się w klimaty SF.
Nightfall - mnóstwo negatywnej interakcji, klimat bardzo mi w tej grze odpowiada, jeśli chodzi o gry karciane z deck buildingiem to jak na razie dla mnie najlepsza pozycja.

Rozczarowanie miesiąca:
Rex: Final Days of an Empire - gra zdecydowanie nie dla mnie.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: watman »

Wstyd przyznac, ale gra miesiaca to u mnie.... Bumerang! W mocno 'pokerowym' towarzystwie ta gra pokazuje chyba jakies drugie dno, bo wciagnela nas niesamowicie...
Nowosc miesiaca - zwykle Yahtzee! w tym samym towarzystwie - ale toto juz nie takie dobre ;]
Rozczarowanie miesiaca - kiedy my w koncu zagramy w GoTa i A Touch of Evil, no kiedy?
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: kwiatosz »

TomB pisze:
kwiatosz pisze:z raz na tydzień na 6-8h na Avalona się umawiam
Ekskłizmi? A możesz napisać, ile w Twojej części kraju trwa doba?
Tzn? W sensie nie rozumiem czy to żartobliwa zazdrość, czy poważne pytanie, którego nie ogarnąłem... Nie odespałem wczorajszego Avalona, stąd wolniej kojarzę, naprawdę się pytam, a nie próbuje żadnej dyskusji dla strażaków kręcić :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Curiosity »

@kwiatosz: to może ja wyjaśnię: Avalon jest niezły, ale nie na tyle, żeby siedzieć nad nim na raz 6-8 godzin. No chyba, że masz dobę 72-godzinną, to te (analogicznie) 1,5-2 godzinki jakoś zleci...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: kwiatosz »

A,ok. Dla mnie jest taki dobry :) Ale widziałem już składy, które grały partię 20 minut, w dodatku mało rozmawiając, więc dawno przestałem się upierać, że to gra dla wszystkich ;) Edit: bo w półtorej godzinki to jedną albo dwie partie max się zagra (i to raczej w 2 godzinki).

Edit2: Jak niedospany jestem niech świadczy fakt, że dopiero wpadłem na to jak miałem odpisać ;) Faktycznie, Avalon nie wystarcza na tak długo jak Love Letter.
No, napisane, sumienie spokojne. Nie ma to jak coś schrupać na niedzielny wieczór :)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 20:52 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: tomb »

Nie, nie chciałem być złośliwy.
My wczoraj po pracy zagraliśmy w 51+Winter i w Agricolę i zeszło 5h z tłumaczeniem zasad, a i tak byłem zadowolony, że tyle czasu udało się wygospodarować. A tu Avalon co kilka dni po 8 godzin? A co z resztą gier? Chyba, że grasz tylko w Avalon?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: kwiatosz »

To generalnie nie tak długo, spotykamy się w pt/sobotę popołudniem późnym i do drugiej w nocy jest mnóstwo czasu :) Ale też jest coś w tym, że w inne gry nie udało mi się tak ustalić nigdy spotkań.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Muttah »

Gra miesiąca: Space Hulk - masa dobrych partii, gra nie do zdarcia (trzeba wreszcie pomalować)
Wyróżnienie miesiąca: WH40K - tu też sporo się działo, coraz większa skuteczność w boju :D
Powrót miesiąca: Fury of Dracula - od czasu do czasu wraca na stół i zawsze daje radę (szczególnie jak się własnoręcznie wykończy wampirka :D )
Rozczarowanie miesiąca: Drakon - albo za dużo wypiłem, albo to zbyt popierdółkowate jak dla mnie (a możliwe że jedno i drugie)
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: calisto1411 »

Gra m-ca: Android Netrunner i Władca pierścieni - LCGx2
Porażka m-ca: Na radarze
Zaskoczenie m-ca: Było sobie życie
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Vester »

Wyróżnienie miesiąca: Love Letter. W końcu zagrałem i faktycznie, jest to mega imprezowa gierka. Gwarantowany złowieszczy śmiech i bluzgi przez łzy absurdu.
Rozczarowanie miesiąca: Suburbia. Gdybym zaczynał dziś przygodę z planszówkami, pewnie bym piał z zachwytu. A tak - nuuuuudaaaaa......

GRA MIESIĄCA - Divinare. Kapitalne szacowanie ryzyka z pokerową dedukcją i blefem oraz pięknym, ezoterycznym tematem. Zasady chyba najprostsze w historii planszówek, nawet Knizia by pozazdrościł ich elegancji - niemniej, to nie jest gra imprezowa. Co więcej, wypowiedzenie 5 zdań reguł w ramach tłumaczenia nie wystarczy - trzeba rozegrać 1 partyjkę żeby dostrzec piękno koncepcji. Wtedy dopiero ruszamy z kopyta aż wióry lecą. Jeszcze jedno: gra kapitalnie chodzi na 2 osoby. 30 minut rozkoszy, w trakcie których nikomu nie przeszkadza losowość. Polecam!

Gra rodzinna miesiąca: Castle Panic z dodatkiem. W końcu jakiś ko-op w który można grać również z dzieciakami (płci obojga). Zasady proste jak drut, duża dynamika, poziom trudności w końcu nie morderczy, napisy na kartach jasne, krótkie i banalne w tłumaczeniu. Czuć, że jest to stricte planszówka, a nie karcianka z planszą. Trafiony zatopiony.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2013, 09:44 przez Vester, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Legun »

watman pisze:Wstyd przyznac, ale gra miesiaca to u mnie.... Bumerang! W mocno 'pokerowym' towarzystwie ta gra pokazuje chyba jakies drugie dno, bo wciagnela nas niesamowicie...
Nie ma co się wstydzić - to niesamowicie przewrotna gra, starannie tylko ucharakteryzowana na grę dla dzieci. Och, jak w sobotę zostałem obsztorcowany, bo wykonałem jakiś nieracjonalny ruch, który jednym dał niespodziewany bonus a innym pokrzyżował plany :roll:. W każdym razie u nas powoli staje się jedną z gier kanonicznych.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: 7koliberek9 »

50 partii w 25 tytułów

Najwięcej partii: Augustus
Nowość miesiąca: Le Havre, na wyróżnienie zasługuje również Notre Dame oraz Jaipur

Gra miesiąca: Le Havre
ODPOWIEDZ