[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

rkBrain pisze:Ma ktoś chęć zagrać w Talismana z dodatkami (Żniwiarz + Podziemia + Królowa Lodu)?

1. rkBrain
2. Pisful
3.
4.
Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Na grę potrzeba od 3 do 3,5 godziny. Zaczęlibyśmy o 17.30 i spokojnie skończyli przed 21.00.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

rkBrain pisze:
rkBrain pisze:Ma ktoś chęć zagrać w Talismana z dodatkami (Żniwiarz + Podziemia + Królowa Lodu)?

1. rkBrain
2. Pisful
3.
4.
Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Na grę potrzeba od 3 do 3,5 godziny. Zaczęlibyśmy o 17.30 i spokojnie skończyli przed 21.00.
...czyli odwieczne problemy z serii czas/miejsce :wink: . Zawsze jednak udawało mi się rozciągnąć jakoś każdy stół :D Więc myślę, że i tym razem się uda! Miałem ze sobą przynieść jeszcze coś do grania, ale faktycznie, na cztery osoby to ze 4h będzie, najwyżej ustawimy się na coś z mojej kolekcji next time....
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

rkBrain pisze:Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Pisful pisze:...czyli odwieczne problemy z serii czas/miejsce :wink: . Zawsze jednak udawało mi się rozciągnąć jakoś każdy stół :D Więc myślę, że i tym razem się uda!
Eee... ze stołem nie będzie problemu. Można zajrzeć choćby tu do opisu Arkham lub Eclipse, by się przekonać :mrgreen:
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Chmurnik pisze:
rkBrain pisze:Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Pisful pisze:...czyli odwieczne problemy z serii czas/miejsce :wink: . Zawsze jednak udawało mi się rozciągnąć jakoś każdy stół :D Więc myślę, że i tym razem się uda!
Eee... ze stołem nie będzie problemu. Można zajrzeć choćby tu do opisu Arkham lub Eclipse, by się przekonać :mrgreen:
Faktycznie, rozmiar stołów imponujący! Po obejrzeniu tych zdjęć, marzy mi się WYGRANA partia w Arkham Horror :lol: ...kiedyś, raz się udało :lol: , od tamtej pory wiele partii jednak zakończyło się konsumpcją towarzystwa przez Przedwiecznych :(
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Chmurnik pisze:
rkBrain pisze:Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Pisful pisze:...czyli odwieczne problemy z serii czas/miejsce :wink: . Zawsze jednak udawało mi się rozciągnąć jakoś każdy stół :D Więc myślę, że i tym razem się uda!
Eee... ze stołem nie będzie problemu. Można zajrzeć choćby tu do opisu Arkham lub Eclipse, by się przekonać :mrgreen:
Nie chodzi o sam stół tylko ilość gier. My spokojnie zajmiemy połowę, więc starczy jeszcze miejsca tylko na jedną dużą grę.
Ale nie uprzedzajmy faktów. Jak nie będzie chętnych to Talismana nie przyniosę.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

rkBrain pisze:Nie chodzi o sam stół tylko ilość gier. My spokojnie zajmiemy połowę, więc starczy jeszcze miejsca tylko na jedną dużą grę.
Spoko, spoko... Ta druga to będzie Eclipse :mrgreen: Poza tym są inne stoły. Mniejsze, ale nie takie małe. No i można zestawiać, co też już było trenowane. Nikt nie krzyczał i nie wzywał policji ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Chyba już za późno na umawianie się na inne wieloosobówki ale jednak zapytam czy nie ma chętnych na Warriors Knights lub Battlestara?
Mam też chętnego gracza na gry o tematyce historycznej których u nas pod dostatkiem.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Middle-Earth Quest - 18.00
1. Raajon (SAURON :twisted: )
2. Logan
3. Wlodek
4. Pasza

Manual:
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... hquest.pdf

Będę miał też Descenta i Race for the Galaxy.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

rkBrain pisze:
rkBrain pisze:Ma ktoś chęć zagrać w Talismana z dodatkami (Żniwiarz + Podziemia + Królowa Lodu)?

1. rkBrain
2. Pisful
3.
4.
Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Na grę potrzeba od 3 do 3,5 godziny. Zaczęlibyśmy o 17.30 i spokojnie skończyli przed 21.00.
...puściłem posta na fb https://www.facebook.com/events/1793509 ... ll_comment, jbc jest trzecia osoba, tyle ze będzie trzeba wytłumaczyć zasady...
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: djedi gamer »

berem pisze:Chyba już za późno na umawianie się na inne wieloosobówki ale jednak zapytam czy nie ma chętnych na Warriors Knights lub Battlestara?
Mam też chętnego gracza na gry o tematyce historycznej których u nas pod dostatkiem.
Ja chętnie umówię się na Battlestara. Jednakże u mnie jest tak, że po prostu mogę do BUWu nie dojechać...
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Tą drugą grę mam ale Battlestara niestety nie.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Pisful pisze:
rkBrain pisze:
rkBrain pisze:Ma ktoś chęć zagrać w Talismana z dodatkami (Żniwiarz + Podziemia + Królowa Lodu)?

1. rkBrain
2. Pisful
3. *rezerwacja*
4.
Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Na grę potrzeba od 3 do 3,5 godziny. Zaczęlibyśmy o 17.30 i spokojnie skończyli przed 21.00.
...puściłem posta na fb https://www.facebook.com/events/1793509 ... ll_comment, jbc jest trzecia osoba, tyle ze będzie trzeba wytłumaczyć zasady...
3 osoby wystarczą, chociaż lepiej gra się we 4. Najwyżej kogoś na miejscu namówimy jeszcze.
Zasady z początkowymi strategiami gry można wytłumaczyć w niecałe 15 minut, więc z tym nie ma problemu.
W zależności od tego jak wyjdzie pierwsza gra, mogę przynosić Talismana co tydzień. Do tej pory grałem regularnie w Trafficu ale zamknęli to miejsce.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

1. rkBrain
2. Pisful
3. *rezerwacja*
4.[/quote]
Do Talismana będzie potrzebny ten największy stół, więc nie wiem jak to będzie.
Na grę potrzeba od 3 do 3,5 godziny. Zaczęlibyśmy o 17.30 i spokojnie skończyli przed 21.00.[/quote]

...puściłem posta na fb https://www.facebook.com/events/1793509 ... ll_comment, jbc jest trzecia osoba, tyle ze będzie trzeba wytłumaczyć zasady...[/quote]

3 osoby wystarczą, chociaż lepiej gra się we 4. Najwyżej kogoś na miejscu namówimy jeszcze.
Zasady z początkowymi strategiami gry można wytłumaczyć w niecałe 15 minut, więc z tym nie ma problemu.
W zależności od tego jak wyjdzie pierwsza gra, mogę przynosić Talismana co tydzień. Do tej pory grałem regularnie w Trafficu ale zamknęli to miejsce.[/quote]

Dobry Talisman nie jest zły ;). Miejsce, z relacji foto, prezentuje się więcej niż przyzwoicie, dobrych gier nie brakuje, jak będzie klimacik, to cotygodniowe sesyjki nieodzowne. Ja pro forma będę mieć ze sobą Star Wars lcg, może się uda z kimś przyciąć, gdyż odkąd nabyłem, uczę się kart, zamiast grać :D
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Czas oficjalnie ogłosić "wielki powrót" :wink: Trochę się pozmieniało, większość osób już pozapisywana na konkretne gry, ale mam nadzieje że uda się mi i Markowi znaleźć jakiś chętnych graczy do posiedzenia nad planszą 8)

Proponuje:
Agricola
Zombicide
Sigismundus Augustus
Glory to Rome
Nightfall

+ możemy przynieść to co posiadamy w kolekcji ( link pod stopką)

Do zobaczenia jutro!
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Mała aktualizacja i podsumowania:

Zombicide lub ewentualnie coś innego z propozycji Berenice od ok. 16:00
1. Berenice
2. Marek
3. Chmurnik

Memoir44 od 17:00
1. Minimaniak
2. Chmurnik

Eclipse od ok. 18:15-18:30:
1. PiotrSmu
2. Chmurnik
3. Janek
4. Berenice
5. Marek
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

A nam wypadl jeden zawodnik, ktos chetny na MiddleEarth Questa?

Middle-Earth Quest - 18.00
1. Raajon (SAURON :twisted: )
2. Logan
3.
4. Pasza

Manual:
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... hquest.pdf
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

To jutro prawdopodobnie przyjadę na 17:00 z 1-2 kolegami i zagramy w: Wellingtona lub Kutuzova i do tego może dołączyć 1-2 osoby. Może będę miał Iron&Oak. Crown of Roses poczeka chyba na lepszy czas.
A przerywnikiem będą może Bohaterowie wyklęci lub Kaiser pirates.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Z chęcią zagramy z Markiem w Bohaterów Wyklętych, jeżeli czas dopisze :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: roadrunner »

Z mojej strony krotko o ostatnim spocie w Fenomenalnej: Bylo fenomenalnie.

Przede wszystkim dzieki za przygarniecie do partyjki pod sciana. Poznalem te gre na 'C' czy 'K' i byla super. Zgodnie z zapowiedziami, @Przemek i Patryk, pisze sie na powtorke z tej gierki + przynosze swoj Dysk. Jesli bedziesz mogl wziac Przemek m.in. Wsiasc do pociagu - pisze sie na gre konczynami wszystkiemi :lol:

Dodatkowo osobne podziekowania dla mosci Chmurnika za towarzystwo i przemila pogawedke podczas powrotnej podrozy ze spotu.

Dzis bede ok. 17:15-17:30.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

roadrunner pisze:Poznalem te gre na 'C' czy 'K' i byla super.
"C" jak Cytadela :D
roadrunner pisze:Dodatkowo osobne podziekowania dla mosci Chmurnika za towarzystwo i przemila pogawedke podczas powrotnej podrozy ze spotu.
I wzajemnie :)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Po dwóch wypadach do Fenomenalnej stwierdzam, że jest tam po prostu za głośno. Gdyby jeszcze leciał jakiś ambient albo jakieś lekkie kawałki jazzowe to byłoby spoko. I klimat by był. A tak z głośników leci jakaś lipa, nikt nie chce tego słuchać a do tego trzeba się drzeć.

Nie wiem jak wygląda sytuacja z prawami autorskimi ale jak nie mają nic dobrego do puszczania przez głośniki to ja mogę przynieść parę płyt z ambientem czy innym lo-fi down tempo. Na przykład takie coś:

http://www.youtube.com/watch?v=Ll2bLA6rnR0
http://www.youtube.com/watch?v=Z6ih1aKeETk

Dla mnie takie granie nie ma sensu. Ci co pierwszy raz grają w jakąś grę nie wiedzą co się dzieje na planszy bo nic nie słyszą, co tylko prowadzi do napięć i znużenia. Fajnie by było jakby ktoś coś z tym problemem zrobił, no chyba że tak po prostu było do zawsze i tak musi być. Nie wydaje mi się, żeby to tylko mnie przeszkadzało.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, 22:37 przez rkBrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

rkBrain pisze:Po dwóch wypadach do Fenomenalnej stwierdzam, że jest tam po prostu za głośno.
Usiądź dalej od głośnika, albo poproś żeby nieco przyciszyli. Powinno pomóc :)


Dzięki za Middle-Earth Questa - wszystko potoczyło się tak jak Tolkien przewidział i dwuosobowej drużynie pierścienia udało się (zaliczając przy tym kilka zgonów :wink: ) zwyciężyć Saurona.

Za tydzień Descent i pełzanie po dungeonach :)
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Pasza26 pisze:
rkBrain pisze:Po dwóch wypadach do Fenomenalnej stwierdzam, że jest tam po prostu za głośno.
Usiądź dalej od głośnika, albo poproś żeby nieco przyciszyli. Powinno pomóc :)
Sęk w tym, że przy tym największym stole nic z tym się nie da zrobić bo głośniki są umieszczone centralnie nad nim.

Nie chce się też rządzić tym bardziej, że niektórzy po prostu lubią słuchać hałasu zamiast muzyki. Inna sprawa, że dzisiejsza młodzież jest po prostu głucha. Walkmany, Discmany i MP3-ki słuchane na cały regulator zrobiły swoje. Mi się udało tego uniknąć bo nie katowałem swoich uszu nadmiarem decybeli, dlatego takie rzeczy mi mocno przeszkadzają.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Fakt, muzyka mogłaby być troszkę ciszej i repertuar mniej remizowy, lecz mimo to, miło było dostać łupnia w Talisman'a :D
Jak się wszystko dobrze ułoży, to wpadnę w następny czwartek, chętnie przyniosę coś ze swojej skromnej kolekcji, lub uzupełnię miejsce przy jakimś ciekawym tytule ( Descent już mnie nęci jbc ;) ). Pozdrowienia dla współtowarzyszy !
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Raczej na pewno będzie Zombicide, są jeszcze trzy miejsca :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ