Wings of War (drobne wady wydania)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wings of War (drobne wady wydania)

Post autor: Lim-Dul »

A więc nabyłem grę Wings of War - jak nominowana do Gry Roku, to nominowana, nie? ;-)

Musze powiedzieć, że kiedyś już byłem tuż, tuż od kupna, ale jakoś stwierdziłem, że może szkoda kasy - otóż chyba nie. Faktycznie nie dostajemy za te ~75,- zbyt wiele, kilka żetoników i stertę małych kart w przydużym opakowaniu (no, jeżeli nie liczyć plansz samolotów, bez których normalnie nie dałoby się żyć - jak bez smoków i planszy w Blue Moonie ;-).

Mam kilka uwag co do koncepcji wydania - każdego, bo w Polsce przecież mamy wydanie angielskie, tylko z usuniętą oryginalną instrukcją i dołączoną polską na zewnątrz pudełka. ;-)

1. Karty manewrów i obrażeń powinny mieć oznaczenia na rewersach - trochę to głupie, że trzeba rozdzielać je awersami i nigdy nie wiemy, czy nam się coś nie pomyliło. Jako że każdy samolot używa i tak tylko określonego zestawu kart, to dlaczego nie różnią się między sobą, by ułatwić nam życie?

2. Na kartach manewrów system dokładania strzałki do strzałki jest zbyt nieprecyzyjny. Jak w każdej grze ciągłej, a nie dyskretnej, mogą się pojawiać sytuacje, w których decydują milimetry. Moim zdaniem prostopadle do strzałki powinna być nadrukowana na kartach jakaś cienka, nie psująca ładnej grafiki linia, do której można by przyłożyć brzeg karty samolotu. Ba, sam nie wiem, czy za pomocą ekierki i ołówka nie dorobię tego na kartach.

Teraz jeszcze jedna uwaga do wersji polskiej. Skoro gra jest produkowana tak naprawdę za granicą i w Polsce następuje tylko dołożenie polskiej instrukcji, to czemu Galakta nie zostawia w pudełku również instrukcji po angielsku? Co dwie instrukcje, to nie jedna, a przecież nikomu by nie zaszkodziła...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wings of War (drobne wady wydania)

Post autor: kwiatosz »

Lim-Dul pisze:Teraz jeszcze jedna uwaga do wersji polskiej. Skoro gra jest produkowana tak naprawdę za granicą i w Polsce następuje tylko dołożenie polskiej instrukcji, to czemu Galakta nie zostawia w pudełku również instrukcji po angielsku? Co dwie instrukcje, to nie jedna, a przecież nikomu by nie zaszkodziła...
To tylko strzał, ale teoretycznie być może chodzi o wsteczny import? Co prawda np w Niemczech gra jest tańsza, ale cholera wie jakie są warunki umowy licencyjnej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

No - też podejrzewam coś takiego, więc może dostanę odpowiedź na to pytanie. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wings of War (drobne wady wydania)

Post autor: Nataniel »

Lim-Dul pisze:A więc nabyłem grę Wings of War - jak nominowana do Gry Roku, to nominowana, nie? ;-)
I wlasnie do tego jest system nominacji :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ