Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: mig »

kwiatosz pisze::mrgreen: Tak to jest jak się przez GTA i Diablo nie dosypia.
to rzeczywiście o pomstę do nieba woła, ale znam ten ból ;) z tym, że ja nie dosypiam przez EU4 i Rome TW 2 ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Mnie osobiście cieszy wydanie Hexa w nowej wersji, bo nie mam w domu tej gry. Do tej pory grałem tylko w wersję elektroniczną, więc pora zainteresować się "korzeniami". Kiedyś już miałem Hexa planszowego, ale sprzedałem bo nie miałem z kim grać. Teraz też pewnie nie będę miał z kim, ale co tam, nałóg jest silniejszy :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1425 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

BartP pisze:Nie łapiesz. Lepiej marudzić i narzekać na forum, jaki to Portal zły.
Faktycznie nie łapię. Rozumiem natomiast, że narzekanie na Portal jest "bee", za to narzekanie na narzekających to przejaw "fajności".
Senthe pisze: Podtrzymuję natomiast twierdzenie, że zmiany estetyczne Hexa 3.0 uderzają w starych graczy, nawet jeśli Portal dołożył starań, by zminimalizować wizualne szkody, np. przez zachowanie rozmiaru żetonów. A mnie interesy tych graczy niestety obchodzą bardziej niż interesy Portalu. Ok, wymogi rynku i w ogóle, ja to wszystko rozumiem, tylko co one mogą obchodzić ludzi, którzy już dawno Portalowi zapłacili? Z czego mają się niby te osoby cieszyć?
Pod tym akapitem mogę się podpisać zamykając swój udział w dyskusji dotyczącej wyjścia wersji 3.0.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: gafik »

Leser pisze:
Senthe pisze: Podtrzymuję natomiast twierdzenie, że zmiany estetyczne Hexa 3.0 uderzają w starych graczy, nawet jeśli Portal dołożył starań, by zminimalizować wizualne szkody, np. przez zachowanie rozmiaru żetonów. A mnie interesy tych graczy niestety obchodzą bardziej niż interesy Portalu. Ok, wymogi rynku i w ogóle, ja to wszystko rozumiem, tylko co one mogą obchodzić ludzi, którzy już dawno Portalowi zapłacili? Z czego mają się niby te osoby cieszyć?
Pod tym akapitem mogę się podpisać zamykając swój udział w dyskusji dotyczącej wyjścia wersji 3.0.
Jestem starym (pod każdym względem) graczem i mnie zmiany estetycznie nie uderzają.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1425 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

gafik pisze:
Leser pisze:
Senthe pisze: Podtrzymuję natomiast twierdzenie, że zmiany estetyczne Hexa 3.0 uderzają w starych graczy, nawet jeśli Portal dołożył starań, by zminimalizować wizualne szkody, np. przez zachowanie rozmiaru żetonów. A mnie interesy tych graczy niestety obchodzą bardziej niż interesy Portalu. Ok, wymogi rynku i w ogóle, ja to wszystko rozumiem, tylko co one mogą obchodzić ludzi, którzy już dawno Portalowi zapłacili? Z czego mają się niby te osoby cieszyć?
Pod tym akapitem mogę się podpisać zamykając swój udział w dyskusji dotyczącej wyjścia wersji 3.0.
Jestem starym (pod każdym względem) graczem i mnie zmiany estetycznie nie uderzają.
Zazdroszczę
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

@gafik
Oczywiście, że wśród tych osób znajdą się też takie, którym nie przeszkadza mieszanie ze sobą dwóch różnych edycji. Czy wyjaśnisz, co to zmienia?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

Ja się cieszę, że Portal wyda Hexa 3.0. Minęło już kilka lat od wydania starej edycji, więc uważam, że to odpowiedni moment by odświeżyć grę.
Nie rozumiem dlaczego i na jakiej podstawie niektórzy twierdzą, że Portal nie dba o fanów i ma ich gdzieś wydając nową edycje Hexa. Poza tym te całe oskarżenia są niesłuszne. Portal udostępnia za darmo całą masę dodatkowych materiałów i innych bajerów do różnych gier(np. dodatkowe karty cech do robinsona). Najłatwiej jest tylko krytykować i doszukiwać się czegoś by tylko się doczepić, że to jest złe, to brzydkie, a to mogło być lepsze...
Nikt przecież nie obiecywał, że wersja 2,5 będzie ciągnąć się w nieskończoność.

Zmienią się tylko grafiki na żetonach i może minimalnie ikonki, poza tym najważniejsze czyli rozmiary żetonów zostaną bez zmian, tak jak zasady(będą nawet nowe warianty gry oraz hexogłówki
do gry solo). W ten sposób Neuroshima Hex idzie z duchem czasu i dotrzyma kroku prężnie rozwijającym się oraz nowo powstającym planszówkom. Rozumiem, że niektórym może się to niepodobać, ale to tylko kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje, dlatego szanuję to, ale to nie jest powód do krytykowania Portalu, który moim zdaniem jest najbardziej niedocenianym wydawnictwem w Polsce.

Kończąc, życzę Portalowi jak najlepiej. Ostatnio ich gry są wydawane na mega wysokim poziomie(Avalon, Robinson 2 wyd. Zombiaki Jubileuszowe, Dziedzictwo, Stronghold 2 edycja). Mam nadzieję, pfuuu...Jestem pewien, że kolejne gry również będą trzymały wysoki poziom, bo chłopaki naprawdę się rozwijają i zrobili ogromny krok naprzód. Kto wie, może doczekamy się kiedyś wydania starych armii w wersji 3.0, może nawet kiedyś żetony zostaną zastąpione figurkami :D :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1425 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Adamso97 pisze:
Nie rozumiem dlaczego i na jakiej podstawie niektórzy twierdzą, że Portal nie dba o fanów i ma ich gdzieś wydając nową edycje Hexa. Poza tym te całe oskarżenia są niesłuszne.
To uwierz, że niektórzy to rozumieją i mają podstawy, by tak uważać. Odsyłam do postu Kaktus+, mam bardzo podobne doświadczenia http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 75#p444412. Warto też przeczytać posta niżej, w którym Senthe prostuje część zarzutów Kaktusa broniącwydawnictwo. Nie uratowało ją to przed mianem trolla i hejtera - w końcu wszyscy, którzy nie kochają Portalu z całym dobrodziejstwem inwentarza, to trolle i hejterzy.
Adamso97 pisze: Najłatwiej jest tylko krytykować i doszukiwać się czegoś by tylko się doczepić, że to jest złe, to brzydkie, a to mogło być lepsze...
Nikt przecież nie obiecywał, że wersja 2,5 będzie ciągnąć się w nieskończoność.
A jeszcze łatwiej jest popluć na ludzi, którzy mają odmienne zdanie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Po raz kolejny chciałabym zaznaczyć, że pogłoski (z zalinkowanego postu) o tym, jakoby Portal powodował jakiekolwiek problemy w działaniu NHO, są nieprawdziwe i bardzo niesprawiedliwe. [EDIT: Co zresztą faktycznie jest w moim poście umieszczonym pod tamtym. @Leser - nie jest moim celem obrona Portalu, tylko prawdy.]

Ja również bardzo szanuję pracę wydawnictwa. To prawda, robią bardzo dużo dobrego i faktycznie jest to często za mało doceniane. Ale to akurat posunięcie mi się nie podoba. Przepraszam, ale choćbym nie wiem jak chciała, nie może mi się podobać wybór między "kup to samo od początku", "miej wymieszane dwie różne wersje" a "nie korzystaj wcale z nowych dodatków". Czy to naprawdę takie dziwne?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Adamso97 »

Nikogo tu nie miałem zamiaru obrażać. Po prostu to że wydawnictwo wydaje nową edycję gry to nie oznacza że ma gdzieś fanów. To chyba dobrze że chcą dalej rozwijać grę i iść myślę, w dobrym kierunku. Tak już pisałem - szanuje to że niektórym się to może niepodobać. Tak to już jest na tym rynku. Talisman też już ma aż czwartą edycję, przejście z drewnianych "Osadników" na plastikowych też było bolesne dla starych graczy, Descent też został zmieniony... przyszła pora zatem na Hexa.
Cóż, jeśli się to komuś niepodoba to nikt go nie zmusza przecież do kupowania "3.0"
Tak samo jest w niektórych grach PC np. The Sims. Co ma powiedzieć osoba która kupiła mnóstwo dodatków do "dwójki" a nagle wyszła trójka do której znów wyszło masa tych samych dodatków i gdyby chciała zagrać sobie w "trójkę" z tymi wszystkimi rzeczami to znów musi tracić niemałe pieniądze. To dopiero jest niedbanie o fanów :)
Proponuję zakończyć już tą "wojnę" albo przenieść to do osobnego tematu.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1425 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Adamso97 pisze:To chyba dobrze że chcą dalej rozwijać grę i iść myślę, w dobrym kierunku.
Wydawnictwo chce "rozwijać grę" i wydaje nową edycję, bo na tym zarobi - ich produkt i ich święte prawo czerpać z niego zyski - nie ma w tym co do zasady absolutnie nic zdrożnego. Nadal jednak nie widzę co mnie osobiście jako wieloletniego gracza w związku z tym powinno cieszyć...
A teksty o wielkim oddaniu Portala fanom mnie zupełnie nie przekonują - zbyt wiele faktów temu przeczy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Tycjan »

Pierwsze wrażeni z wersji 3.0 na moim blogu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... aty-krola/
Zapraszam do komentowani na blogu :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Bea »

A mnie się bardzo podoba nowa grafika, symbole są wyraziste i jak dla mnie bardziej klimatyczne. W starszej wersji można było dostać oczopląsu. Niestety już mam poprzednia wersję :(
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Ryu »

Widziałem już wcześniej. Macałem też... Zdecydowanie fajniejsza wersja niż 2.5 w moim odczuciu oczywiście :)
I już nawet powiedziałem żonie że już nie ma odwrotu - kupujemy! Ale okazało się że Splotter robi dodruk R&B... Ech... :mrgreen:

Proszę się Portalu wstrzymać z wersję 3.5 czy 4.0 - muszę nabyć 3.0 bo bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1745
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1425 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Leser »

Bea pisze: W starszej wersji można było dostać oczopląsu.
?? :shock: ??
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Bea »

Leser pisze:
Bea pisze: W starszej wersji można było dostać oczopląsu.
?? :shock: ??
To są moje subiektywne odczucia :)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Senthe »

Bea pisze:
Leser pisze:
Bea pisze: W starszej wersji można było dostać oczopląsu.
?? :shock: ??
To są moje subiektywne odczucia :)
Moja reakcja jest w sumie podobna do Lesera : D Ale cóż... co kto lubi. : P
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: kwiatosz »

Tam oczopląsu od razu - najwyżej próchnicy ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tekknoboy »

Przeczytałem wpis Tycja, pooglądałem fotki nowego wyglądu i jestem oczarowany całkowicie!
Pewnie gdyby nie posiadanie całej kolekcji 2.5 już polowałbym na preorderowe zamówienie 3.0
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jax »

Świetne są te zdjęcia gdy na jednej planszy jest stara i nowa wersja tej samej armii. Nowy layout nie dość że paskudny to i zupełnie nieczytelny w porównaniu do eleganckiej, klarownej obecnej wersji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: yosz »

Obecna wersja to już 3.0 ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Siłą NH jest... i tu wszystkich "zaskoczę", świetna mechanika oraz ogromna grywalność. Wygląd gry zawsze jest kwestią gustu. Mi np. podoba się oprawa graficzna starej wersji Caylusa, a wiele osób dostaje nudności na jej widok ;) Gdybym miał wersję 2.5 z dodatkami, to na pewno bym na 3.0 nie spojrzał, bo od strony rozgrywki jest to praktycznie ta sama gra.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Portal Games »

Zapraszam na stronę internetową Portal Games gdzie opublikowaliśmy artykuł opowiadający o tworzeniu armii Mephisto. Zapraszam do lektury Mephisto w wersji N
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Kiedy będzie dostępna wersja 3.0? Czy znana jest konkretna albo chociaż przybliżona data?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: grzemek »

Trzewik na Gratislavii mówił o połowie listopada
ODPOWIEDZ