[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

_Berenice_ pisze:Raczej na pewno będzie Zombicide, są jeszcze trzy miejsca :wink:
Chętnie zagram :)

W kwestii decybeli porozmawiam następnym razem i zobaczymy co się da osiągnąć ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Pasza26 pisze: Dzięki za Middle-Earth Questa - wszystko potoczyło się tak jak Tolkien przewidział i dwuosobowej drużynie pierścienia udało się (zaliczając przy tym kilka zgonów :wink: ) zwyciężyć Saurona.
Jako Sauron pragnę pogratulować zwycięstwa. Życzę też dużo szczęścia w kolejnej edycji... postaram się, żeby było Wam bardzo potrzebne :twisted: ...
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Ja bym się chciał zgłosić na Descenta.

I nadal cierpliwie czekam na Senji ;)

Co do hałasu - zwróciłem uwagę, że podczas gier, w które dobrze się bawię, muzyka mi wcale ale to wcale nie przeszkadza. rkBrain, może musisz po prostu zmienić repertuar gier ;) Fenomenalna ma akurat taki a nie inny klimat, mnie osobiście on się podoba.
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Chmurnik pisze:
_Berenice_ pisze:Raczej na pewno będzie Zombicide, są jeszcze trzy miejsca :wink:
Chętnie zagram :)

W kwestii decybeli porozmawiam następnym razem i zobaczymy co się da osiągnąć ;)
Już cię policzyłam :D

Co jeszcze mogę zaproponować:
Sigismundus Augustus
Agricolę z Torfowiskiem
Le Havre
Belfort
Draculę
Zamki Burgundii
Jaskinię
Wojnę o Pierścień
+ resztę z kolekcji :wink:

A przysiadłabym się z chęcią do Horroru w Arkham:D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Super, to skład się powoli zbiera.

Descent - Podstawka PL - 26/09/2013; tłumaczenie zasad koło 18:

Zasady - pls zapoznajcie się z grubsza - http://www.galakta.pl/pliki/Image/gry/d ... ja_www.pdf

1. Pasza26 - Mroczny Władca :twisted:
2. Loganoid
3. Robert
4. Włodek???
5.

Jedno miejsce na bank wolne, Włodek jak zawsze niepewny.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Zgłaszam gotowość do Descenta :twisted: ....i też chętnie rozegrałbym Horror w Arkham, jbc mam w kolekcji.
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Pisful pisze:Zgłaszam gotowość do Descenta :twisted: ....i też chętnie rozegrałbym Horror w Arkham, jbc mam w kolekcji.
To jeśli byłbyś w stanie przynieść swój egzemplarz, to z chęcią ja i Marek rozegramy partyjkę:) Jeśli będzie pasować ci czasowo, bo wcześniej (prawdopodobnie :wink: ) gramy w Zombicide, a ty w Descenta.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

_Berenice_ pisze:
Pisful pisze:Zgłaszam gotowość do Descenta :twisted: ....i też chętnie rozegrałbym Horror w Arkham, jbc mam w kolekcji.
To jeśli byłbyś w stanie przynieść swój egzemplarz, to z chęcią ja i Marek rozegramy partyjkę:) Jeśli będzie pasować ci czasowo, bo wcześniej (prawdopodobnie :wink: ) gramy w Zombicide, a ty w Descenta.
Ok, nie ma problemu. Tylko czy czasowo wyda??? :?:
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Pisful pisze:
_Berenice_ pisze:
Pisful pisze:Zgłaszam gotowość do Descenta :twisted: ....i też chętnie rozegrałbym Horror w Arkham, jbc mam w kolekcji.
To jeśli byłbyś w stanie przynieść swój egzemplarz, to z chęcią ja i Marek rozegramy partyjkę:) Jeśli będzie pasować ci czasowo, bo wcześniej (prawdopodobnie :wink: ) gramy w Zombicide, a ty w Descenta.
Ok, nie ma problemu. Tylko czy czasowo wyda??? :?:
Zombicide jest dość szybki, nie wiem w jaką misje będziecie grać w Descencie i przydałoby się wiedzieć, ile stadardowo trwa partia w Horrorze.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

To jeśli byłbyś w stanie przynieść swój egzemplarz, to z chęcią ja i Marek rozegramy partyjkę:) Jeśli będzie pasować ci czasowo, bo wcześniej (prawdopodobnie :wink: ) gramy w Zombicide, a ty w Descenta.[/quote]

Ok, nie ma problemu. Tylko czy czasowo wyda??? :?:[/quote]

Zombicide jest dość szybki, nie wiem w jaką misje będziecie grać w Descencie i przydałoby się wiedzieć, ile stadardowo trwa partia w Horrorze.[/quote]

HwA, na 3-4 osoby z rozłożeniem to minimum 2-2,5 h, choć zdarzają się różne przypadki...
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Możemy się wyrobić :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

_Berenice_ pisze:Możemy się wyrobić :wink:
To jest oczywiście optymistyczne założenie :D. Ponieważ lubię takie dłuższe, epickie gry, to teraz mam dylemat...zostanę jednak chyba przy Descent, gdyż jeszcze nie grałem, a chciałem poznać. Na HwA zawsze przyjdzie czas, a już mam wiele partii rozegranych za sobą...
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Pisful pisze:
_Berenice_ pisze:Możemy się wyrobić :wink:
To jest oczywiście optymistyczne założenie :D. Ponieważ lubię takie dłuższe, epickie gry, to teraz mam dylemat...zostanę jednak chyba przy Descent, gdyż jeszcze nie grałem, a chciałem poznać. Na HwA zawsze przyjdzie czas, a już mam wiele partii rozegranych za sobą...
To po prostu ustawmy się wstępnie na za dwa tygodnie, jeśli będziesz w fenomenalnej. Sorry, za takie drążenie tematu, ale od dawna mam straszną chęć zagrać w Horror i zawsze mnie to omija :wink: :wink: :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Muzyka faktycznie zawsze nieco za głośna, co do gatunku to co kto woli. Ciężko znaleźć coś co by wszystkim odpowiadało.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Descent bedzie z nauką gry, więc raczej większa część wieczoru zejdzie.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

[Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 22:30

Post autor: Pasza26 »

Descent - Podstawka PL - 26/09/2013; tłumaczenie zasad koło 18:

Zasady - pls zapoznajcie się z grubsza - http://www.galakta.pl/pliki/Image/gry/d ... ja_www.pdf

1. Pasza26 - Mroczny Władca :twisted:
2. Loganoid
3. Robert
4. Włodek
5. Pisful

Rezerwa: Djedi Gamer
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 11:26 przez Pasza26, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kobi
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:43

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Kobi »

rkBrain pisze:
Pasza26 pisze:
rkBrain pisze:Po dwóch wypadach do Fenomenalnej stwierdzam, że jest tam po prostu za głośno.
Usiądź dalej od głośnika, albo poproś żeby nieco przyciszyli. Powinno pomóc :)
Sęk w tym, że przy tym największym stole nic z tym się nie da zrobić bo głośniki są umieszczone centralnie nad nim.

Nie chce się też rządzić tym bardziej, że niektórzy po prostu lubią słuchać hałasu zamiast muzyki. Inna sprawa, że dzisiejsza młodzież jest po prostu głucha. Walkmany, Discmany i MP3-ki słuchane na cały regulator zrobiły swoje. Mi się udało tego uniknąć bo nie katowałem swoich uszu nadmiarem decybeli, dlatego takie rzeczy mi mocno przeszkadzają.
Moim zdaniem po prostu nagłośnienie zrobione jest do bani, bo te głośniki nad dużym stołem to jedyne głośniki w całej knajpie i jeszcze są skierowane w dół, więc smutnym panom wpatrzonym w jabłcowe machiny sącząc moccachino pod oknem byłoby za cicho bez bombardowania decybelami graczy przy dużym stole. W począczeniu z kosztami spożycia tudzież napojenia się w tym lokalu nie przypadł mi jako miejsce do grania. Ale na Lords Of Waterdeep z dodatkami chętnie byśmy się ustawili jakby co ;)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Tak jak to bylo napisane powyzej, wystarczy poprosic o przyciszenie i nie powinno byc z tym problemu. Oprócz centralnego stołu zawsze można rozłożyć się (nawet z grą-olbrzymem) na innych stołach i bedzie ciszej. Z Middle-Earth Quest się zmieściliśmy to i inne wejdą.

Cena ceną, ale jakie naleśniki dobre robią ;)
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 10:47 przez rkBrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

_Berenice_ pisze:
Pisful pisze:
_Berenice_ pisze:Możemy się wyrobić :wink:
To jest oczywiście optymistyczne założenie :D. Ponieważ lubię takie dłuższe, epickie gry, to teraz mam dylemat...zostanę jednak chyba przy Descent, gdyż jeszcze nie grałem, a chciałem poznać. Na HwA zawsze przyjdzie czas, a już mam wiele partii rozegranych za sobą...
To po prostu ustawmy się wstępnie na za dwa tygodnie, jeśli będziesz w fenomenalnej. Sorry, za takie drążenie tematu, ale od dawna mam straszną chęć zagrać w Horror i zawsze mnie to omija :wink: :wink: :wink:
Ja tez dawno nie rozegrałem WYGRANEJ partii w HwA :D, więc nie powiem chętnie również zasiądę. Powinienem być raczej regularnie, gdyż miejsce mi wyjątkowo przypadło do gustu, jest klimacik i w ogóle. Jeśli chodzi o gusta muzyczne, to do epickich, podziemno-fantastycznych historii, słuchałbym najchętniej IM - " Seventh Son...." albo Manowar "Kigs of Metal", a np. do apokaliptycznych Zombiecide lub Gears of War - Ministry "Psalm69" i Sisters of Mercy....i choć "Ona tańczy dla mnie" w tej "jazz'owej" wersji była przegięciem, nikt nam tak naprawdę z gustami nie utrafi. Podoba mi się wypowiedź, że przy dobrej grze, pies z muzą. Następną razą trzeba poprosić o ściszenie, tyle.
A tak w ogóle to niech ktoś odpowie na zew pt. Star Wars LCG, bo się strasznie zaszczepiłem:D
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Pisful pisze: A tak w ogóle to niech ktoś odpowie na zew pt. Star Wars LCG, bo się strasznie zaszczepiłem:D
Mamy podstawkę, graliśmy ze dwa razy już w fenomenalnej jako przerywnik. Jak bedzie okazja w przeciagu nastepnych kilku tygodnia to mozna zagrać, ale to zależy od gier jakie beda grane, bo na Rexy, Chaosy, MEQ i inne molochy schodzi najczesciej caly wieczór.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Pasza26 pisze:
Pisful pisze: A tak w ogóle to niech ktoś odpowie na zew pt. Star Wars LCG, bo się strasznie zaszczepiłem:D
Mamy podstawkę, graliśmy ze dwa razy już w fenomenalnej jako przerywnik. Jak bedzie okazja w przeciagu nastepnych kilku tygodnia to mozna zagrać, ale to zależy od gier jakie beda grane, bo na Rexy, Chaosy, MEQ i inne molochy schodzi najczesciej caly wieczór.
No to jbc, ja będę mieć ze sobą druga podstawkę, to już można jakieś talie pobudować i rozegrać, jak będzie czas po lub przed Descent oczywiście.
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Może warto ustalić jakieś wstępne godziny grania, aby łatwiej było się ustawić na "przed" i "po"? Też chętnie pyknę w Star Wars

Zombicide - 16(?)-18
1. Daria
2. Marek
3. Chmurnik
4.
5.
6.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Poniżej linki do tradycyjnie nieobiektywnej relacji z ostatniego grania:

Tutaj na stronie Limonki
Tutaj na FB

Powyższe miejsca różnią się nieco doborem fotek.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: wlodzio007 »

_Berenice_ pisze:Może warto ustalić jakieś wstępne godziny grania, aby łatwiej było się ustawić na "przed" i "po"? Też chętnie pyknę w Star Wars

Zombicide - 16(?)-18
1. Daria
2. Marek
3. Chmurnik
4.
5.
6.
Jeśli można się pojawić dopiero o 17.00 to ja i mój towarzysz jesteśmy chętni na Zombicide;) Faktycznie tylko godzinkę trwa rozgrywka?

Ktoś chętny potem-ok.18.30-19.00 na Chaosa?-jeszcze 2 osób nam potrzeba.
ODPOWIEDZ