Gra planszowa na około 8 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FeGy
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: FeGy »

Witam

Kiedyś już tu pytałem o porady co do gier i było warto. Mamy ekipę stałych graczy i tak pogrywamy sobie w minimum 6 osób z reguły. Szukamy czegoś "głębszego", żeby dobrze chodziło i na 6 i na 7, czy na 8 osób (jest nas wiecej niż 8 graczy, ale jak siadamy do czegoś większego to z reguły zbieramy sie w 6 max 8 osób).

Do tej pory najlepiej nam sie grało w Grę o Tron - 2 edycja. Pogrywamy tez w Eclipsa, ale wydaje nam sie strasznie płytki (chociaż to fajna gra). Potrzeba czegoś dużego, z dużą interakcją najlepiej. Dużo wyborów. Coś konkretnego. W sumie jedyny główny wymóg to aby rozegrać partię w 6 max 8 godzin... I to chyba główny problem. Bo polecane mi tu kiedyś Twilight Imperium i Arkham Horror tego kryterium chyba nie wytrzymują... A szkoda. Jest coś jeszcze czym się warto zainteresować ? Może pojawiło się coś nowego, albo ma się pojawić ? Mogą też być starsze tytuły.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: hsiale »

FeGy
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: FeGy »

Witam

No to jest bardzo ciekawe....... Dzięki za info, nawet nie wiedziałem, że można w tą stronę pomyśleć...

Grał ktoś ? To działa ?

Pozdrawiam
consigliere
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:54

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: consigliere »

Działa doskonale wg. mnie. Masz na forum osobny dość lakoniczny temat o tym wariancie :wink:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=25225
"And now it begins" said Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning.
“No,” Ned said with sadness in his voice. "Now it ends".
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: kwiatosz »

W celu przetestowania zapraszam na Falkon, będzie jeden stół z GoTem dziewięcioosobowym stale rozłożonym :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
FeGy
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: FeGy »

Witam

A działa ta wersja tez na 7 i 8 osob ? Czy wtedy już lipa lub trzeba ostro kombinować ? W sumie GoT jest dość specyficzną grą i niektóre dysproporcje co do rodów, nie mają wielkiego znaczenia dla frajdy rozgrywki u nas, wiec pewnie sie da pokombinować. Napewno się tym zainteresuję. Wielkie dzięki za podsuniecie pomysłu. Nie spodziewałem się ! Warto pytać !

Natomiast co do innych gier ? Ktoś ma jakieś pomysły na tył osób (6-8, może być też więcej) i taki czas rozgrywki (6 do góra 8 godzin) ? Czy marne szanse ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: Zet »

Pewnie będę nudny, bo piszę ten tytuł po raz 3 lub 4 w różnych wątkach, ale na 6-7 (ale nie 8 ) genialne jest Struggle of Empires.
FeGy
Posty: 36
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: FeGy »

Witam

Eee tam nudny. Dzięki za propozycję. Struggle już patrzyłem bo mi kiedyś polecaliście. Wydaje się ciekawy. Ale właśnie ilość graczy za mała. Gramy w minimum 6 osób, ale musimy mieć opcję na przynajmniej 8 - może źle to wcześniej napisałem. Gier na 6 osob mamy dość sporo. Gorzej z tytułami na więcej...

Pozdrawiam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: schizofretka »

TI z dodatkiem, ale w 6h się nie uwiniecie :lol: Ewentualnie Cosmic Encounter z dwoma dodatkami.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
consigliere
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:54

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: consigliere »

FeGy pisze:A działa ta wersja tez na 7 i 8 osob ? Czy wtedy już lipa lub trzeba ostro kombinować ? W sumie GoT jest dość specyficzną grą i niektóre dysproporcje co do rodów, nie mają wielkiego znaczenia dla frajdy rozgrywki u nas, wiec pewnie sie da pokombinować. Napewno się tym zainteresuję. Wielkie dzięki za podsuniecie pomysłu. Nie spodziewałem się ! Warto pytać !
W tym aspekcie trochę gorzej, o ile w podstawce to uwzględnili i stworzyli żetony garnizonów neutralnych na mniejszą liczbę graczy o tyle tutaj autorzy chyba wyszli z założenia że skoro się robi plansze na 9 osób to się tyle do gry ma :)

Jak praktyka pokazuje to niekoniecznie jest oczywistością. Ja na planszy 9 osobowej grałem w min. 6 osób - wtedy ma to ręce i nogi.(jako tako, nie traci sensu i przyjemnosci) na 6,7,8 trzeb po prostu wyłączyć pewne rody i obszary z gry całkowicie. Trochę to naciągane może, aczkolwiek chyba i tak najwięcej zależy od ekipy grającej. Wyjściem całkiem sensownym jest stworzenie własnych garnizonów neutralnych.
"And now it begins" said Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning.
“No,” Ned said with sadness in his voice. "Now it ends".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: rattkin »

Do tej pory najlepiej nam sie grało w Grę o Tron - 2 edycja. Pogrywamy tez w Eclipsa, ale wydaje nam sie strasznie płytki
Poważnie? W GoT się dobrze grało, a w tym kontekście Eclipse *płytki*? O świecie, świecie...

Na 8 osób bardzo sympatyczną grą jest Robo Rally. Można ją zestawić dowolnie albo grać zupełnie nowe warianty, które robią z gry zupełnie co innego (np team PvP). Ale to zdecydowanie nie jest mózgożer. Takich gier na 5+ osób wiele nie ma, z racji oczywistej bariery czasowej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2705 times
Been thanked: 2385 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: Curiosity »

Battlestar Galactica - królowa gier kooperacyjnych, bez uciążliwych downtime`ów, z dużą dawką interakcji, świetnie działa na 7 osób. Przeciętna gra to ok.3-3,5 godziny przy ogarniętej ekipie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: xel4 »

Chłopska szkoła biznesu:D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4087
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 295 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: lacki2000 »

xel4 pisze:Chłopska szkoła biznesu:D
ChSzB jest chyba od 12 osób.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: Bea »

FeGy pisze:. Gier na 6 osob mamy dość sporo. Gorzej z tytułami na więcej...
A można wiedzieć w co zazwyczaj grywacie?
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra planszowa na około 8 osób

Post autor: jerrymagu »

Viva Java The Coffe Game
od sześciu osób wzwyż działa perfekcyjnie. Na mniejszą liczbę graczy dużo gorzej to wygląda
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ