Dziedzictwo: testament księcia de Crecy (M. J. E. Hendriks)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: bogas »

Ozy też już 2 razy zwracał na to uwagę. No pewien problem z tym patronem jest.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

Ja wczoraj z musu zagrałem partię solo (małżonka w trakcie gry odpadła ze zmęczenia i głupio było po prostu gierkę schować do pudełka) i powiem, że wg mnie o wiele lepsze niż wersja "Testament". Swego czasu Testament poddałem w trakcie II generacji, ale tylko dlatego, że nie czułem jakiegoś wyzwania, nie czułem, że odkrywam swoją rodzinę a raczej ją tworzę - czemu każda para, która została zidentyfikowana od razu ma kolejne dziecko?
Tak czy inaczej w grze solo nie czułem, że gram sam. Interakcji w dziedzictwie dużo nie ma, więc naprawdę można poćwiczyć i pokombinować różne układy, kombosy, poznać karty, akcje blokowane są poprzez karty znajomych a ich podbieranie żeby odblokować jakieś pole nie zawsze idzie w parze z naszymi interesami. Super!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: janekb »

Jak nie będę miał z kim zagrać, a nie będzie mi się chciało po raz kolejny SH:DA czy S.51 rozkładać to dam szansę zwykłej solo w Dziedzictwo. Po Testamencie byłem zniechęcony, ale się odważe. Może okaże się lepsza :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Portal Games »

Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Karit »

Gra zakupiona i odebrana. Wykonanie bardzo dobre, fajny pomysł z testamentem.

Nie mogę jednak zrozumieć jak można było tę grę zapakować do tak wielkiego pudełka... (!?!)
Rozumiem nowa politykę standaryzująca rozmiary pudełek Portalu, ale to dla mnie już robienie odbiorcy w konia. Gra spokojnie zmieściła by się do opakowania wielkości Stanu 51 (główna plansza mogła by być składana, albo w częściach na zasadzie puzzla). Nie wiem co poza chęcią zwrócenia uwagi na grę, było powodem tak dużego opakowania, czy Portal zamierza wydać aż tyle dodatków?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

:roll:
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Ink »

Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Patch 1.01?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: macike »

Ink pisze:Patch 1.01?
Patch = obejrz? :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: kisio »

Ink pisze:
Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Patch 1.01?
+1
odniosłem podobne wrażenie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

a miało być tak pięknie ...

biorąc pod uwagę że tych kart patronów jest tak mało - to tym bardziej kole w oczy
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: ananas »

Czochrun pisze:Ja wczoraj z musu zagrałem partię solo (małżonka w trakcie gry odpadła ze zmęczenia i głupio było po prostu gierkę schować do pudełka) i powiem, że wg mnie o wiele lepsze niż wersja "Testament". Swego czasu Testament poddałem w trakcie II generacji, ale tylko dlatego, że nie czułem jakiegoś wyzwania, nie czułem, że odkrywam swoją rodzinę a raczej ją tworzę - czemu każda para, która została zidentyfikowana od razu ma kolejne dziecko?
Tak czy inaczej w grze solo nie czułem, że gram sam. Interakcji w dziedzictwie dużo nie ma, więc naprawdę można poćwiczyć i pokombinować różne układy, kombosy, poznać karty, akcje blokowane są poprzez karty znajomych a ich podbieranie żeby odblokować jakieś pole nie zawsze idzie w parze z naszymi interesami. Super!
Zgadzam się, przy wariancie solo można poćwiczyć i pokombinować, fajnie mi się grało. +1
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: prz22 »

Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Jak dobrze, że przejrzałem wątek. Ostatnio miałem wrażenie, że super mi poszło, po czym nagle moja kobieta zapunktowała 11 punktów za 11 par i przegrałem. Gonię jej powiedzieć, że jednak nie przegrałem;D
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lothrain »

Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Zaokrąglamy w dół, czy w górę?
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: kisio »

Lothrain pisze:
Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Zaokrąglamy w dół, czy w górę?
jeszcze niewiadomo ;)
potrzeba więcej wpisów na forum :D
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: sirkozi »

To jak oni to testowali, że gracze po 1 grze stwierdzają, że coś jest przegięte?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: lacki2000 »

sirkozi pisze:To jak oni to testowali, że gracze po 1 grze stwierdzają, że coś jest przegięte?
może mieli testerów z Microsoftu. "Walnie się pacza i będzie git". Ja tam się nie gniewam. Pomyłki się zdarzają, grunt by je wyłapać i poprawić (może karty będą drukowane ponownie, jak to było z Avalonem).
Chyba nikt by się nie pogniewał jakby z poprawionym de Fleurem Portal dodał jakichś nowych patronów czy coś tam.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: jax »

Pytanie o zaokrąglenie nie jest zbyt mądre. 'Za każde 2 pary' to 'za każde 2 pary'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lothrain »

jax pisze:Pytanie o zaokrąglenie nie jest zbyt mądre. 'Za każde 2 pary' to 'za każde 2 pary'.
Zgadzam się. Umysł mi przyćmiło.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

lacki2000 pisze:
sirkozi pisze:To jak oni to testowali, że gracze po 1 grze stwierdzają, że coś jest przegięte?
może mieli testerów z Microsoftu. "Walnie się pacza i będzie git". Ja tam się nie gniewam. Pomyłki się zdarzają, grunt by je wyłapać i poprawić (może karty będą drukowane ponownie, jak to było z Avalonem).
Chyba nikt by się nie pogniewał jakby z poprawionym de Fleurem Portal dodał jakichś nowych patronów czy coś tam.

biorąc pod uwagę doświadczenia z Robinsona - nie ma chyba co liczyć na to, że Portal będzie wysyłał poprawioną kartę...

choć byłoby miło gdyby przynajmniej w dodatku , jeśli taki będzie, karta się znalazła
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: macike »

Lothrain pisze:
Portal Games pisze:Na karcie patrona de Fleury znajduje się błąd. Tekst powinien brzmieć "za każde 2 pary w rodzinie...". Najmocniej przepraszamy za błąd na karcie.
Zaokrąglamy w dół, czy w górę?
Ale co zaokrąglamy? 1, 2, punkt, 1, 2, punkt, 1 => 2 punkty.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
bober
Posty: 304
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Zambrów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: bober »

Tak sobie grając w Pandemie, ruszyło mnie czy elementy z gry Dziedzictwo weszły by tam idealnie i bach jak bym dostał takie pudło powiedział bym że wypchane po brzegi a i gra dalej by świetnie prezentowała by się na półce przy takich tytułach o rozmiarze pudełka jak właśnie Pandemia czy Cesarski Kurier itp.
Zdjęcia w spoilerze :
Spoiler:


Ps. trochę szersza ta większa przegródka i nawet plansze gracza by weszły.
Może i wymyślam i narzekam ale kupiłem i mam prawo :)
Ps. Ale i tak gra świetna :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Furia »

W końcu gra do mnie dotarła i udało się rozegrać partię w 2 osoby. Bardzo przyjemnie się grało. Różnica punktowa wyniosła 1 punkt. W ostatnim momencie koleżanka zapunktowała 2 misje i dodatkowy cel patrona. Liczę, że gra będzie na moim stole hitem na miarę Świata Dysku.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

Furia pisze:W końcu gra do mnie dotarła i udało się rozegrać partię w 2 osoby. Bardzo przyjemnie się grało. Różnica punktowa wyniosła 1 punkt. W ostatnim momencie koleżanka zapunktowała 2 misje i dodatkowy cel patrona. Liczę, że gra będzie na moim stole hitem na miarę Świata Dysku.
Dobrze wiedzieć, bo u mnie również Świat Dysku można nazwać hitem ;)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: sirkozi »

Jakiego rozmiaru są karty?
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: berni »

sirkozi pisze:Jakiego rozmiaru są karty?
euro mini
ODPOWIEDZ