Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

NTomasz pisze:balans frakcji jest ok ? ja tam zawsze "boże tylko nie elfy tylko nie elfy" za to ludzie i szczurki uciekają innym...
Elfy dla mnie są jedną z ciekawszych drużyn i uważam ich za mocną frakcję :)
Ja już słyszałem różne propozycje najsłabszych zależnie od tego kogo zapytać.
Łącznie z Orkami, Chaosem i Krasnalami.
Nie mam jakiś przemyśleń większych w tym temacie - na BGG narzekano na krasnale ale to uważam nieco na wyrost. Teraz dostały lekki tuning. I fajnie się nimi myślę gra - troszkę inaczej.
Elfami mi szło dobrze.
Ludzie to klasa sama w sobie. Szło dobrze.
Skaveny są zawsze mocne.

Wbrew pozorom nie najlepiej szło mi Orkami i Chaosem.

Pamiętać należy jednak, że troszkę gra się zmieniła po wywaleniu 7 kart zbyt mocno punktujących. Ważniejsze są teraz to jak wzmocnimy drużynę i to co się dzieje na boisku a nie jakie upgrady zmajstrujemy.

Imo teraz jest zdecydowanie ciekawiej.

No i każda frakcja ma swoją specyfikę. Sam się zdziwiłem jak udało to się oddać w tych kilkunastu kartach. No i charakter drużyn fajnie nawiązuje do pierwowzoru :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, 18:13 przez Dabi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: espresso »

Dzięki za odpowiedź - przekonaliście mnie :)
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Vincent »

Dabi pisze:\Pamiętać należy jednak, że troszkę gra się zmieniła po wywaleniu 7 kart zbyt mocno punktujących.

Mogę prosić o małe wyjaśnienie? To jakiś dodatek? nowe zasady? home rulesy?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Vincent pisze:
Dabi pisze:\Pamiętać należy jednak, że troszkę gra się zmieniła po wywaleniu 7 kart zbyt mocno punktujących.

Mogę prosić o małe wyjaśnienie? To jakiś dodatek? nowe zasady? home rulesy?
FAQ oficjalny wprowadzający poza odpowiedzią na parę prostych pytań nowy domyślny wariant gry - wywala się 7 kart ze stosu staff upgradów. (takie najbardziej punktujące za sam fakt posiadania)
I krasnale mają zmienioną jedną kartę skilla drużyny (doprecyzowane i nieco szersze działanie Rygorystycznego treningu)

OO tu jest http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... AQ_web.pdf
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

Zbliża się dodatek, nowa dywizja i drużyny: Undead, Vampires i Dark Elves, nowe mechanizmy i więcej dotychczasowych rzeczy.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3523
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Radeku »

W końcu zapowiedziany :D. Fajnie by było jak by można by grać do 6 osób. Ciekawie wyglądają te żetony z sławą.

Teraz pytanie czy będzie polskie wydanie
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Nooo w końcu.

Must have i kupuję jak tylko się pojawi w Polsce. Wersję angielską mam to kwestia tego czy będzie polska czy nie to mnie mało interesuje.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jasiek22 »

Odpowiedź Galakty w sprawie wydania dodatku:
"Dodatki do Runeage i Blood Bowl. Obie podstawowe gry ukazały się później niż wersje angielskie. Dlatego mamy czas na podjęcie decyzji."
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jasiek22 pisze:Odpowiedź Galakty w sprawie wydania dodatku:
"Dodatki do Runeage i Blood Bowl. Obie podstawowe gry ukazały się później niż wersje angielskie. Dlatego mamy czas na podjęcie decyzji."
Hehe. Galakta Srakta :twisted: . Dlatego kupuję wersję angielskie. Jakbym jeszcze miał możliwość pogrania z kimś starszym to może bym się zastanawiał a tak to niech spadają.
Jeszcze nie umieją w miarę kulturalnie napisać, ten ich argument że się później ukazały to co to za usprawiedliwienie? Ja bym na ich miejscu napisał np. "Decyzja co do wersji polskiej nie została jeszcze podjęta". Mają szczęście że tylko oni się tym zajmują w innym wypadku inaczej by do tego podchodzili.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Olgierdd »

Uważam, że na forum galakty odwalają kawał dobrej roboty udzielając odpowiedzi każdemu Ryśkowi i Zbychowi na temat planów wydawniczych, zamiast milczenia i odsyłania do kwartalnych albo półrocznych informacji prasowych na stronie głownej.

Tak więc nie widzę nic złego w tak skrótowej odpowiedzi. Poza tym odczytuję to raczej jako "wciąż badamy jak idzie sprzedaż podstawek".
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: mig »

Olgierdd pisze:Uważam, że na forum galakty odwalają kawał dobrej roboty udzielając odpowiedzi każdemu Ryśkowi i Zbychowi na temat planów wydawniczych, zamiast milczenia i odsyłania do kwartalnych albo półrocznych informacji prasowych na stronie głownej.

Tak więc nie widzę nic złego w tak skrótowej odpowiedzi. Poza tym odczytuję to raczej jako "wciąż badamy jak idzie sprzedaż podstawek".
+1

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: walkingdead »

Ponieważ zapałałam głębokim uczuciem dla Blood Bowl, to z dziką radością czekam na dodatek,który jest już zapowiedziany przez Galaktę na IIIQ 2013.
http://galakta.pl/nadchodzi-nagla-smierc/
Są trzy nowe drużyny w tym Zombiaki,Wampiry i Mroczne Elfy.
Karty wyglądają naprawdę dobrze, a zapowiadane innowacje w rozgrywce brzmią nad wyraz zachęcająco.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Radeku »

Niezmiernie się cieszę :) , że jednak wydadzą po polsku bo był nie pewność.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jasiek22 »

Szkoda że tak późno. Nastraszyli graczy, a teraz trzeba czekać prawie pół roku.
No ale też się cieszę że ostatecznie się zdecydowali ;)
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jasiek22 »

Ktoś grał z dodatkiem? Jak się sprawdza?
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Antioch Seleucyda »

A co, po polsku juz wyszedł ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jasiek22 »

Po Polsku na razie przedsprzedaż jest, ale może ktoś grał z angielską wersją.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Wolf »

Dodatek jest bardzo dobry. Dla fanów podstawki to właściwie pozycja obowiązkowa.

Główną część dodatku stanowią 3 nowe drużyny (nieumarli, mroczne elfy i wampiry) należące do nowej dywizji DSS (nowy zestaw sławnych graczy), każda z własnym stylem rozgrywki. Drużyny z dodatku wprowadzają nowe mechanizmy np.: umiejętności odpalane kiedy postać leży, umiejętność pozwalająca powstać (1/3 szansy) oraz wybór umiejętności (np. mamy zawodników, którzy mogą użyć albo sprintu, albo podania - wybór należy do gracza). Nowe drużyny są zróżnicowane, ciekawe i pomimo nowych mechanik nie są przepakowane w porównaniu do ras z podstawki (oczywiście nie jest to gra z idealnym balansem :P, ale po prostu wszystko dobrze się razem komponuje).

Dodatek wprowadza też szereg urozmaiceń w postaci:
- nowych kart (wydarzeń, magazynu spike, ulepszenia personelu i po 1 ulepszeniu dla starych drużyn)
- kontraktów (żetony dające fanów, taki dodatkowy element losowy, można je zdobyć z wydarzeń, dają od 2 do 5 fanów, ale odkrywa się je dopiero na końcu)
- magicznych piłek (element opcjonalny, ale gorąco polecam korzystać - zastępują dotychczasowe piłki, różnią się tym, że mają zróżnicowane efekty, mogą dawać fanów, mogą dawać umiejętności - za każdym razem jak się przejmie piłkę albo mieć efekt taki jak piłki z podstawki tylko z różną wartością)

Wszystko razem sprawia, że rozgrywka jest bardziej różnorodna i jeszcze ciekawsza.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Jasiek22 »

Instrukcję czytałem, ale chodzi mi głównie o to jak sprawdza się w praktyce.
Czy gdy podstawka się znudziła, dodatek jest tylko ciekawostką, czy rzeczywiście przedłuża realnie żywotność gry?
I jak wygląda balans nowych drużyn.
Dodatek jest dość drogi jak na swoją zawartość i nie wiem czy jest sens go kupować, czy lepiej zainwestować w inną grę.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Hiu »

Rewolucji nie ma.
Jezeli sie znudziles - to poszukaj innej gry, jako ze dodatek nie zmieni znaczaco rozgrywki. To jest dalej gra w to samo.
Co do balansu druzyn to polecam BGG - tam juz opisali wszystko lacznie z tym jak sie ktora druzyna gra ;)
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Antioch Seleucyda »

Mnie, mimo wielu partii, ta gra nie znudziła. Tak więc prędzej czy później dodatek nabędę.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Hiu »

Antioch Seleucyda pisze:Mnie, mimo wielu partii, ta gra nie znudziła. Tak więc prędzej czy później dodatek nabędę.
Pisalem to z perspektywy osoby, ktora dodatek ma ;)
Jezeli jednak gra sie znudzila - nie ma w nim na tyle ciekawostek, zeby gra nabrala nowego ... czegos
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Antioch Seleucyda »

Hiu - jasna sprawa :-)
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Monk »

Ta karta co daje punkty za każdą czaszkę w meczu jest zbanowana w jakiejś erracie czy dalej może trafiać na stół? Przy niektórych ułożeniach, gdy dwie drużyny mają dużo czaszek jako skille zawodników, gdy wyjdzie na początku gry, to jest po grze, nie da się tego zatrzymać.

Gra ogólnie super, mimo dużej losowości w tym tytule mi ona nie przeszkadza bo zrzucam to na klimat gry. Póki co jestem po dwóch partiach i kupuję niedługo z dodatkiem. Jak zwykle jest filozoficzny problem czy brać po polsku czy po angielsku ze strachu na możliwy brak w przyszłości dodatków w pl (a nie chce mieć językowo wymieszanej gry pózniej)..
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Ta karta co daje punkty za każdą czaszkę w meczu jest zbanowana w jakiejś erracie czy dalej może trafiać na stół? Przy niektórych ułożeniach, gdy dwie drużyny mają dużo czaszek jako skille zawodników, gdy wyjdzie na początku gry, to jest po grze, nie da się tego zatrzymać.
Mam tą grę - lubię w nią grać ale takiej karty która dawała by punkty za czaszkę (znacznik oszustwa) nie kojarzę wcale tym bardziej aby była banowana.
Banowane jest 7 kart staff upgrade które dawały niespółmiernie dużo punktów na koniec.

Może chodzi Ci o kartę która daje punkty za każdego zranionego zawodnika. To ta jest jak najbardziej legalna. No i chyba, że jest to mowa o jakiejś karcie z dodatku (tego się jeszcze nie dorobiłem)
ODPOWIEDZ