Ile czasu spędzacie na graniu?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Ile czasu spędzacie na graniu?

Post autor: maciejo »

JuliaS pisze:1.Ile czasu tygodniowo średnio gracie? Z kim najczęściej?
2.Mężowie, chłopaki/żony, dziewczyny często mają dość?:)
3.I ogólnie, na ile to jest poważne hobby dla Was?
4.Są tu jacyś mega kolekcjonerzy i fanatycy? Rekordy w ilości posiadanych/przećwiczonych gier/wydanych pieniędzy?

Pytam, bo po długiej przerwie znowu się wkręcam strasznie:) Oglądam, kupuje, czytam instrukcje itd. To czasochłonne zajęcie.
1.Za mało,żona i syn.
2.Chcą więcej,ale nie ma czasu :(
3.Bardzo poważne.
4. :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Ile czasu spędzacie na graniu?

Post autor: MarcinG »

Tygodniowo gram średnio około 3 albo 4 godzin (sprawdziłem w tym tygodniu :D ) oczywiście chciałbym więcej ale jak już inni pisali jest za mało czasu i ważniejsze sprawy.

Ja ze znajomymi dawno nie grałem, teraz głównie gram z rodziną albo w internecie. Rodzina nie ma dość, a moją siostrę nie trzeba długo namawiać na partię cięższego tytułu.

Hobby traktuje poważnie, a przynajmniej się staram, choć czytanie tego forum, recenzji czy słuchanie podcastów zajmuje więcej czasu jak granie. Kolekcję posiadam na razie nie wielką ale zakupy zdarzają się systematycznie i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Lubię pograć w dłuższe planszówki ale na takie gry mam czas tylko w weekendy, w tygodniu staram się zagrać choć raz w jakiegoś chwilera :wink:
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Ile czasu spędzacie na graniu?

Post autor: xel4 »

W dni powszednie wychodzi około 8h. Nadrabiam w weekend z moją drugą połówką z która gramy naprawdę sporo:) Potrafimy przegrac kolejne 5-6 godzin w weekend dając magiczną liczbę 13-14h tygodniowo;) Chociaż to wciąż za mało:D Na całe szczęście nie narzekam na brak chętnych do gry.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Ile czasu spędzacie na graniu?

Post autor: herman »

Zdecydowanie za mało czasu ze względu na 2 roboty.
Przeważnie jedna posiadówka w tygodniu, tak na 4-5h. Czasem jeszcze coś małego na 1-2 h jak się uda czas wygospodarować i jest chęć.
Sporo znajomych gra w planszówki mniej lub bardziej więc ze składem czy przeciwnikiem 1v1 nie ma w zasadzie nigdy problemu.
W kolekcji mam ok 30 gier z czego regularnie gram w może 4-5.
ODPOWIEDZ