(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Brylantino »

Ja bym się chętnie pisał, tylko zwykle dostaję grafik z pracy tydzień przed i nigdy nie mam stałych dni wolnych...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dziubek »

A ja mam grafik kwartał w przód, ale to też nie znaczy że mam wolny każdy termin. Po to jest forum że można się na bieżąco umawiać. No dalej śmiało nie gryziemy.

Już tam ktoś proponował poniedziałek lub czwartek. Osobiście wolałbym poniedziałek, bo w czwartki mam Warhammera lub też jest większe prawdopodobieństwo koncertów w czwartek i mnie nie będzie. Nie musi być regularnie co poniedziałek ale najbliższy mi akurat pasuje.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Brylantino »

Cały weekend siedzę w pracy, więc na 90 % poniedziałek też będę miał wolny, a wtedy bardzo chętnie bym się pojawił, jeżeli byłoby miejsce :)
Awatar użytkownika
Fraoch
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2009, 01:08
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Fraoch »

Ja tak już wspominałem bardziej byłbym chętny na jakieś pojedyncze przygody póki co. I do 26.X mnie nie będzie w Krakowie teraz niestety:/ - Paweł
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Brylantino »

Poniedziałek jednak mam wolny, więc nie wiem czy ten Descent wchodzi w grę, czy raczej dzieje się ogólnie coś innego i ktoś szuka współgraczy? :)
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: argali »

Dobrze, wobec tego zapraszam w poniedziałek o 17tej (Strych) na Descenta. Jeśli zbierze się stała ekipa, która będzie zainteresowana grą to ruszylibyśmy z kampanią. Czas i miejsce kolejnych sesji dogadywalibyśmy już w grupie.
JayDee
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 01:31

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: JayDee »

Witam. Jestem tu nowy, jak widać to mój 1 post :)
Mam aspiracje i ochotę pograć w fajne gry planszowe, kilka sam posiadam, ale jak to na ogół bywa często nie mam z kim pograć...
Chętnie bym się umówił gdzieś/kiedyś z grupką ludzi na rozgrywki.

Widzę, że mowa tu o klubie Strych i grze Descent. Przyznam, że na oczy nie widziałem jej, ale jak jest miejsce i możliwość, żebym poznał/zagrał to chętnie.

Z planszówek posiadam jedynie Carcassonne aktualnie. Planuję kupić w najbliższym czasie Osadników z Catanu.
Karcianki: Zimna Wojna CIA vs KGB, Sabotażysta + Rozszerzenie. Mogę pożyczyć od kumpla Munchkin Zombie.

Pytanie na koniec, czy umawia się ktoś w inne miejsca na granie? Przykładowo Klub Studio?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Z Carcassone i Osadników na Descenta? To chyba skok na zbyt głęboką wodę.

Gdzie grać - zobacz listę na pierwszej stronie tego wątku.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2112
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: pabula »

FortArt pisze:... To chyba skok na zbyt głęboką wodę.
Czyżby Klub Strych zmienił swój styl? Już nie jest otwarty dla nowych graczy?
Artur, tak zniechęcać kolegę?! WSTYD.
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: RobertO13 »

Po pierwsze przyjdź na strych i poznań inne gry. Tam zawsze są grane 3, 4 gry.

Śmiało zapraszam niekoniecznie Descent

Po drugie wstrzymam się z zakupem osadników, zwłaszcza Osadnikow
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

pabula pisze:
FortArt pisze:... To chyba skok na zbyt głęboką wodę.
Czyżby Klub Strych zmienił swój styl? Już nie jest otwarty dla nowych graczy?
Artur, tak zniechęcać kolegę?! WSTYD.
Wiem, ze zartujesz, ale serio odpisze. Strych jak najbardziej otwarty. Nikt tu sam nie zostaje, nawet gdybysmy nie mieli zagrac w to co zaplanowane bylo.

Ale ostatnio koledzy posadzili dwie nowicjuszki przy jakims bardziej skomplikowanym tytule, nie pamietam juz co to bylo, jakies ameri. Nie dograly do konca i pewnie juz nie przyjda wcale. Niby same chcialy w to grac ale szkoda bo dla naszego hobby stracone.

Trzeba jednak poprzeczke stopniowo podnosic. Wyedukowac planszowkowo, a dopiero potem podeslac Ci do Artefaktu ;)

PS. El Grande w pn. Ostatnie wolne miejsca ...
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: RobertO13 »

Ale ostatnio koledzy posadzili dwie nowicjuszki
przy jakims bardziej skomplikowanym tytule, nie
pamietam juz co to bylo, jakies ameri.
To chyba byl eclipe, już po tłumaczeniu zasad mieli chyba dosc
JayDee
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 01:31

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: JayDee »

Nie wiem czy skok na głęboką wodę, bo nigdy Descenta nie widziałem. Patrzyłem na necie i widzę, że to rozbudowana i droga gra, więc pewnie jest tam trochę zasad. Zawsze mogę poczytać i popatrzeć jak inni grają, więc spoko.

Czemu RobertO13 wstrzymać się z zakupem osadników? Grałem w Catan Online dość długo i bardzo lubię tę grę :) Masz/macie jakieś zastrzeżenia do wersji planszowej? ;>
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kacyk »

Siema JayDee. nie wiem czy w ogóle czymś się różni Catan jeden od drugiego. Po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać mankamenty tej gry - po prostu porównasz ją z innymi i stracisz zainteresowanie. JayDee a mieszkasz może na miasteczku AGH, bo pisałeś coś o graniu w Studiu. Jak coś to możesz do mnie kiedyś wpaść ja mieszkam w Filutku.
A co do strychu, czy popołudniu zawsze jest tam ktoś z kim można w coś zagrać? W zasadzie w byle co :D
JayDee
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 01:31

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: JayDee »

Kacyk, nie na miasteczku AGH, ale nieopodal :) Pytam, bo łatwiej i lepiej mi dojechać kilka km niż pchać się pod Galerię Kazimierz ;)

Mógłbym kiedyś wpaść, ale pytanie co i jak? Z kimś, sam? Masz tam znajomych, którzy w coś grają? I w ogóle pytanie jakie masz gierki jak coś ;>
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Kacyk pisze:JayDee a mieszkasz może na miasteczku AGH, bo pisałeś coś o graniu w Studiu. Jak coś to możesz do mnie kiedyś wpaść ja mieszkam w Filutku.
A co do strychu, czy popołudniu zawsze jest tam ktoś z kim można w coś zagrać? W zasadzie w byle co :D
W pn i czw zawsze jest ktos od 17:00.
Strych niby jest jest wczesniej otwarty, ale to ja trzeba juz sie indywidualnie umawiac bo ludzie przychodza wlasnie tak 17:00-17:30. W inne dni nie, tam sa inne sekcje.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Ankeszu
Posty: 80
Rejestracja: 02 kwie 2011, 15:31
Lokalizacja: Kraków Główny
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ankeszu »

Mógłbym kiedyś wpaść, ale pytanie co i jak? Z kimś, sam? Masz tam znajomych, którzy w coś grają? I w ogóle pytanie jakie masz gierki jak coś ;>
Jak na miasteczku agh lub w okolicy, to i ja bym mogła kiedyś wpaść... Ewentualnie możnaby pograć w akademiku na bydgoskiej, wiem że tam jest paru graczy.
Moje gry: Doba kamienia, Puerto Rico, Hawana, Cytadela, Glory to rome, Olympos, (...) + jeszcze przez jakiś czas mogę przynieść Chinę.
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kacyk »

Zagrałbym w Puerto Rico lub przy piwku w cytadele. W Krakowie mam tylko Innowacje, Vampire Empire, Carcassone (Big Box) i Netrunnera. Dysponuje też żoną, która jak najbardziej w coś zagra po pracy :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Kacyk pisze:Zagrałbym w Puerto Rico lub przy piwku w cytadele. W Krakowie mam tylko Innowacje, Vampire Empire, Carcassone (Big Box) i Netrunnera. Dysponuje też żoną, która jak najbardziej w coś zagra po pracy :)
Hmmm....
Ja bym reflektował na ostatnią pozycję ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Kacyk
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2013, 01:22
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój, Arbon CH

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kacyk »

żony nie dam. jutro w klubie studio jest spotkanie z planszówkami. info
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: argali »

DESCENT!!

Tak jak wspominaliśmy chcielibyśmy ruszyć z kampanią Descent (2 edycja). Jeśli są osoby zainteresowane wspólną grą to proszę o kontakt. Graliśmy w ostatni poniedziałek i ktoś z obecnych na strychu deklarował chęć wzięcia udziału - również proszę o kontakt. Najlepiej to przesłać adres mejlowy i wspólnie ustalić dogodny termin na pierwsze spotkanie. Zapraszam, zapraszam! :)
JayDee
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 01:31

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: JayDee »

Czy coś się dzisiaj dzieje w Strychu? Pytam, bo jeszcze nie byłem tam, a cisza tu jak makiem zasiał ;)

Dzwoniłem do Studia chwilę temu i ze wzgl. na koncerty itp nie ma w tym tygodniu w ogóle spotkania na gry z Dragonusem, ale mają ponoć sporo swoich gier, więc i bez Dragonusa spokojnie można przyjść na mały bar i pograć. Czy ktoś by się dzisiaj tam wybierał w razie czego? ;>
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Zawsze się dzieje, cisza nic nie znaczy, ot Darek nie pisze to i cisza jest.

PS. Ostatnio Strych rozrósł się czasowo. Mianowicie w piątki figurkowcy grają w X-Winga. Choć nie spodziewałbym się ich akurat w ten piątek. Wspominam, bo wśród zarażonych tą chorobą jest całkiem liczne grono dawniej lubujących się w grach planszowych ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
JayDee
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, 01:31

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: JayDee »

W takim razie kiedy i w jakich porach są jakieś rozgrywki w Strychu? I jakiego typu? Kiedy są planszówki, kiedy jakieś karcianki? Kiedy np. planszówki nieco "mniejsze" niż Descent? Nigdy nie byłem, nie wiem z czym to się je ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

W ten czwartek strych będzie otwarty? Jeśli tak, to postuluję o jakieś sensowne euro.
ODPOWIEDZ