(Nie) ocenia się gry po pudełku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: RUNner »

Moja żona zobaczyła pudełko od Puerto Rico i stwierdziła że nie zagra, więc wygląd ma znaczenie :)
Do grona dobrych gier w kiepskich pudełkach zaliczę też Caylusa i Shoguna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

SeeM pisze:A słaba gra w dobrym pudełku? Robin Hood od Sfery. Poziom wydania tej gry był dla mnie obłędny, nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem. Potem spróbowałem zagrać.
O tak, niesamowitą atmosferę kreowała oprawa graficzna, aż chciało się polubić grę w okręty. Ech, gdyby to było możliwe.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: Karit »

RUNner pisze:Moja żona zobaczyła pudełko od Puerto Rico i stwierdziła że nie zagra, więc wygląd ma znaczenie :)
Do grona dobrych gier w kiepskich pudełkach zaliczę też Caylusa i Shoguna.
zauważyłem że płeć piękna częściej zwraca uwagę na oprawę graficzną niż panowie. U nas na stole często lądują tytuły ładniejsze od pozostałych, a kupując nową grę słyszę o jakie ładne/brzydkie pudełko, chętnie zagram / nie zagram :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: charlie »

Dobre gry w słabych pudełkach: Taj Mahal, Ra, Eufrat i Tygrys, Saint Petersbourg, Battle Line, Thunderstone

Słabe gry w ładnym opakowaniu: The Speicherstadt, Manila, Maori, Senji, The Great Fire of London,
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: rastula »

Manila słaba? Najlepsza gra w swoim gatunku ( lekkie gry hazardowe)... rozumiem , że możesz nie lubić takich gier, ale nazwanie jest słabą jest bardzo nieobiektywne...
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: charlie »

rastula pisze:Manila słaba? Najlepsza gra w swoim gatunku ( lekkie gry hazardowe)... rozumiem , że możesz nie lubić takich gier, ale nazwanie jest słabą jest bardzo nieobiektywne...
Cały ten temat jest nieobiektywny :wink: Równie dobrze ktoś mógłby na mój post odpisać: "Nie, pudełko od Ra jest bardzo ładne".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: rastula »

charlie pisze:
rastula pisze:Manila słaba? Najlepsza gra w swoim gatunku ( lekkie gry hazardowe)... rozumiem , że możesz nie lubić takich gier, ale nazwanie jest słabą jest bardzo nieobiektywne...
Cały ten temat jest nieobiektywny :wink: Równie dobrze ktoś mógłby na mój post odpisać: "Nie, pudełko od Ra jest bardzo ładne".
true - ale w pewnych granicach - Manila przez zdecydowaną większość odbiorców jest grą ocenianą wysoko, taką też ma ocenę na BGG ( przy wszystkich jej ułomnościach) ...po prostu bardzo kontrowersyjna propozycja...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: RUNner »

Opinia subiektywna to opinia jednostki, na forum jest to standardem.
Ja np. uważam że Mage Knight jest słabą grą i nie porwała mnie, a jednak większość graczy chwali sobie tę pozycję. Nie istnieje coś takiego jak obiektywna ocena danej gry i właśnie taka różnorodność opinii jest piękna!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: rastula »

w takim razie proszę potraktować moją wypowiedź jako ostrzeżenie dla tych którzy z tego subiektywnego rankingu pragnęliby wyciągać obiektywne wnioski...:-)


poza wszystkim jednak doświadczony gracz hobbista powinien umieć odróżnić produkt słaby, schematyczny, źle zbalansowany ( że wymienię kilka cech) od gry , która mu się po prostu "nie podoba"...ale może za dużo wymagam :D
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: killy9999 »

Here I Stand jest wysoko ocenianą grą, ale grafika na pudełku składająca się z kilku losowych clipartów nie zachęca do kupna.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: Karit »

rastula pisze:poza wszystkim jednak doświadczony gracz hobbista powinien umieć odróżnić produkt słaby, schematyczny, źle zbalansowany ( że wymienię kilka cech) od gry , która mu się po prostu "nie podoba"...ale może za dużo wymagam :D
Jak dla mnie nie da się obiektywnie ocenić czy jakaś gra jest słaba czy dobra. Każdy ma jakiś inny subiektywny system oceny i
wszystko jest bardzo względne. Wystarczy poczytać na forum jak różnie ludzie odbierają różne tytuły.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: rastula »

Karit pisze:
rastula pisze:poza wszystkim jednak doświadczony gracz hobbista powinien umieć odróżnić produkt słaby, schematyczny, źle zbalansowany ( że wymienię kilka cech) od gry , która mu się po prostu "nie podoba"...ale może za dużo wymagam :D
Jak dla mnie nie da się obiektywnie ocenić czy jakaś gra jest słaba czy dobra. Każdy ma jakiś inny subiektywny system oceny i
wszystko jest bardzo względne. Wystarczy poczytać na forum jak różnie ludzie odbierają różne tytuły.

w takim razie trzeba ostatecznie stwierdzić, że cały ten wątek jest "z dupy"...i zamknąć... :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: Karit »

rastula pisze:
Karit pisze:
rastula pisze:poza wszystkim jednak doświadczony gracz hobbista powinien umieć odróżnić produkt słaby, schematyczny, źle zbalansowany ( że wymienię kilka cech) od gry , która mu się po prostu "nie podoba"...ale może za dużo wymagam :D
Jak dla mnie nie da się obiektywnie ocenić czy jakaś gra jest słaba czy dobra. Każdy ma jakiś inny subiektywny system oceny i
wszystko jest bardzo względne. Wystarczy poczytać na forum jak różnie ludzie odbierają różne tytuły.
w takim razie trzeba ostatecznie stwierdzić, że cały ten wątek jest "z dupy"...i zamknąć... :)
Idąc Twoim tokiem myślenia, to najlepiej zamknąć całe forum... ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: lacki2000 »

Karit pisze:
rastula pisze:w takim razie trzeba ostatecznie stwierdzić, że cały ten wątek jest "z dupy"...i zamknąć... :)
Idąc Twoim tokiem myślenia, to najlepiej zamknąć całe forum... ;)
Jak już tak toczymy myślenie to zamknijmy cały internet!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: Pierzasty »

Ja tylko chciałbym zauważyć, że World in Flames ma najbardziej ch*jową okładkę ever. I to nie epitet, ale najprawdziwsza prawda.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 19:01 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: lacki2000 »

Pierzasty pisze:Ja tylko chciałbym zauważyć, że World in Flames ma najbardziej ch*jową okładkę ever. I to nie epitet, ale najprawdziwsza prawda.
Już chciałem cię zgłosić do Międzynarodowej Grupy Uderzeniowej Frakcji Nadzoru Etyki i Moralności ale zerknąłem na tę okładkę...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: rastula »

bo wojna jest dla facetów z jajami :P
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: (Nie) ocenia się gry po pudełku

Post autor: lacki2000 »

rastula pisze:bo wojna jest dla facetów z jajami :P
taa, dla prawdziwych twardzieli
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ