Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Yavi »

Czym różnią się edycje angielska i polska?
Wersja polska jest kompatybilna z angielską?
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: kYre »

Hmm językiem? :PP

Jak najbardziej można je łączyć, oprócz textem na kartach nie różnią się niczym.

Z tą jedną różnicą, że o ile podstawka jest zrobiona całkiem nieźle, to dodatki mają już dołączone polskie karty w niezwykle dziadowskim wydaniu (w zestawie są też oryginalne ang.)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Yavi »

kYre pisze: Z tą jedną różnicą, że o ile podstawka jest zrobiona całkiem nieźle, to dodatki mają już dołączone polskie karty w niezwykle dziadowskim wydaniu (w zestawie są też oryginalne ang.)
O właśnie, gdzieś o tym czytałem, ale zapomniałem. Wiedziałem, że coś jest nie tak z polską wersją, ale nie pamiętałem co.
W takim razie podstawkę angielską lepiej chyba wziąć, a dodatki ew. kupować polskie, skoro i tak są w nich karty po angielsku ;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Hiu »

mam podstawke polska, reszte angielska (nie pytaj dlaczego). roznic nie ma. widzialem kilka kopii PL podstawki. Dodatki tylko ENG. Wszystko wyglada tak samo.
Heimdall89
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2012, 01:38

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Heimdall89 »

Sorry ale co wy tak narzekacie na te karty? Po włożeniu do koszulek prezentują się wspaniale. Druga sprawa - warto kupować wersje angielską, skoro edycja polska jest w takiej samej cenie? Jeśli dojdzie do sytuacji, gdy osoba nie znająca j. angielskiego zechce zagrać to będziecie nieco w d*** :).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Yavi »

Lubię mieć wszytko z jednego rzutu, jeśli po angielsku to po angielsku, po co mieszać ;)
A tekstu na kartach chyba aż tyle nie ma, instrukcję polską pewnie można bez problemu na bgg znaleźć.
Heimdall89
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2012, 01:38

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Heimdall89 »

No ale skoro i tak jest jedna cena. Dodatkowym plusem - w większości sklepów dominuje edycja polska, która jest tym sposobem łatwiej dostępna.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Yavi »

Mając wersję polską musiałbym dokupić angielskie dodatki z polskimi wkładkami (jeśli dobrze rozumiem), które wyglądają gorzej niż karty. Nie używając wkładek miałbym część kart w ojczystym języku, a część po angielsku. Jako że zarówno dla mnie, jak i dla mojej współgraczki język nie jest problemem możemy równie dobrze kupić wersje angielskie ;)
Ogólnie wolę polskie gry o ile ewentualne dodatki też mogę nabyć po polsku :)

Gry na razie nie kupuję, bo wpadła mi Claustrophobia, chciałem jednak zasięgnąć języka.
Heimdall89
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2012, 01:38

Re: Battles of Westeros czy Bitwy Westeros

Post autor: Heimdall89 »

Różnica pomiędzy polskimi kartami a angielskimi jest taka,że angielskie są robione z innego materiału i są nieco sztywniejsze. Wkładek nie potrzebujesz, jedynie koszulki (polecam zakup koszulek do każdej gry).
ODPOWIEDZ