(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

mogę być nawet 16:30 dzwoń jakby co
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Będziecie Netrunnerowac? Mi spotkanie wypadło więc może uda mi się wcześniej (ok.17) przyjechać a Netrunnera chętnie bym wypróbował.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: nikozja_dg »

Czy ma ktoś pożyczyć na 23.11 Pentago?
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

nikozja_dg pisze:Czy ma ktoś pożyczyć na 23.11 Pentago?
ja mam hirowe (chyba hirowe :p) pentago, jeśli on się zgodzi to proszę bardzo :D
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

w sobotę będę w bibliotece na 100% tak więc Piton! Szykuj się! :D

Pytanie: Czy będzie Teresa z Marcinem? Wzięli by aparat? Bo mój jest w nie_wiem_gdzie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

nikozja_dg pisze:Czy ma ktoś pożyczyć na 23.11 Pentago?
my też mamy egzemplarz z plastikową klapką, chcesz pożyczę
wollny pisze:w sobotę będę w bibliotece na 100% tak więc Piton! Szykuj się!
A Ty pamiętasz jak się gra :D przyłaź rozwale Cię w co chcesz
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Lord Voldemort »

gafik pisze:mogę być nawet 16:30 dzwoń jakby co
Dzieki za wczorajsze testowanie.
A bon mot "Na pewno jest jakiś lepszy ruch, tylko trzeba by nad nim dłużej pomyśleć" proponuję uczynić hasłem przewodnim naszych spotkań :)

V.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Wyścig do Renu - wg mnie mistrzowski, naprawdę świetnie mi się grało. Świetnie trzyma klimat, naprawdę aż czuje się że się dowodzi wojskami :-) blokowanie drog przez konwoje, air recon, problemy w zaopatrzeniem, walka o medale :-), taktyczne rozplanowanie swych wojsk wszystko to fajnie się trzyma kupy. Wiele błędów popełniliśmy wszyscy w trójkę (nawet Ozy napomknął cos o naszej niekompetencji dowódczej :-P ), dlatego ja chcę jeszcze! Jak tylko nadaży sie okazja do kolejnego testowania to ja wchodzę w ciemno.
Małe uwagi:
1. ammo po air reconie powinno spasć po tym jak jednak się nie zdecydujemy na atak (i wykorzystanie jej). Gralismy ze kostka zostawala na decku niemcow i inny gracz walczac zupelnie gdzie indziej mogl ja wykorzystac (a to przeciez moje samoloty meczyly "moich" niemcow :-P).
2. Mala kosmetyka apropo drewna (nie wiem na ile to jest zgodne z finalnym zamyslem) skoro ammo ma symbol skrzynki na kartach to niech drewno bedzie szescianem a zarcie powiedzmy ma ksztalt niskiego walca (konserwa).
3. Moze jakis wariant na 2 osoby (Paton vs Monty)?
Teresa
Posty: 392
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Hej Wolny - więc jeszcze żyjesz :wink:

W sobotę będę sama, ale wezmę aparat, to możemy razem porobić zdjęcia, a Marcin we wtorek/środę je zgra i wyśle.(ja się na tym nie znam - przyznaję bez bicia :)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

W pisze:Na pewno jest jakiś lepszy ruch, tylko trzeba by nad nim dłużej pomyśleć
gafik powinien to sobie w podpis wkleić :lol:

jakby co to ja też mogę aparat przytargać :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Lord Voldemort »

DarkBogas pisze:Wyścig do Renu - wg mnie mistrzowski, naprawdę świetnie mi się grało. Świetnie trzyma klimat, naprawdę aż czuje się że się dowodzi wojskami :-) blokowanie drog przez konwoje, air recon, problemy w zaopatrzeniem, walka o medale :-), taktyczne rozplanowanie swych wojsk wszystko to fajnie się trzyma kupy. Wiele błędów popełniliśmy wszyscy w trójkę (nawet Ozy napomknął cos o naszej niekompetencji dowódczej :-P ), dlatego ja chcę jeszcze! Jak tylko nadaży sie okazja do kolejnego testowania to ja wchodzę w ciemno.
Małe uwagi:
1. ammo po air reconie powinno spasć po tym jak jednak się nie zdecydujemy na atak (i wykorzystanie jej). Gralismy ze kostka zostawala na decku niemcow i inny gracz walczac zupelnie gdzie indziej mogl ja wykorzystac (a to przeciez moje samoloty meczyly "moich" niemcow :-P).
Wezmiemy pod uwage.
2. Mala kosmetyka apropo drewna (nie wiem na ile to jest zgodne z finalnym zamyslem) skoro ammo ma symbol skrzynki na kartach to niech drewno bedzie szescianem a zarcie powiedzmy ma ksztalt niskiego walca (konserwa).
Drewno jest takie, jakie mi sie udalo dokupic w essen. Ciezko dorwac male szare konserwy w odpowiedniej liczbie.
Poza tym zawsze mozna dostosowac symbolike na kartach/planszy.
3. Moze jakis wariant na 2 osoby (Paton vs Monty)?
Jest jak najbardziej, podobnie jak i 1 osobowe.

http://boardgamegeek.com/boardgame/1486 ... -the-rhine
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Tak. Ren mnie bardzo zaskoczył - pozytywnie. Zadziwiająco przyjemnie mi się grało, wyjątkowo klimatycznie. Ale sądzę, że Ozy z Voldemortem nam troszkę tego klimatu podarowali - najpierw wprowadzając nas w grę, a i później komentując nasze ruchy językiem operacji wojskowych. To powodowało, że z pozoru suchutkie drewienko przesuwane z jednego pola na inne obrastało w spektakularną otoczkę manewru wojskowego. Lokalne dylematy okraszane flavorem przez Ozyego i Voldemorta miały epicke konsekwencje. Że aż zacytuję jeden z wielu pięknych dialogów znad planszy:

Rasta mając 2 wygłodniałe, niezdolne do ruchu armie i tylko jedną skrzynkę z konserwami stwierdza:
- Ładuję amunicję i konserwy na ciężarówkę i wiozę je do korpusu XII BR bo oni mogą się przebić dalej...
Ozy: - Nie możesz tak zrobić...
- Dlaczego?!
- Bo na drodze transportu stoi wygłodniały korpus II CDN, głodni żołnierze nie przepuszczą jedzenia dalej.
- Ale to jest rozkaz!
- Okej, ale ciężarówy dalej pojadą z samą amunicją...

Piękne.
Sporo takich smaczków było.

Myślę, że większość graczy nie będzie miało tyle szczęścia jak my, jeśli chodzi o projekcje klimatyczne, i jeżeli sami nie zbudują sobie klimatu napięcia, to gra może sporo stracić. Obym się mylił, bo produkt wygląda na wybitnie dopracowany i z mojej strony żadnych uwag merytorycznych nie ma. Podoba mi się kilka rzeczy:
a) to że jest element wargame jest subtelnie zarysowany i wybory taktyczne nie są przytłaczające, ale stanowią ciekawe wyzwania.
b) zagadnienia węzłów sieci i ich wpływu na sąsiadujące węzły przypomina mi troszkę Zimną Wojnę - pozytywnie
c) Chętnie bym pograł jeszcze raz...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Aha zapomniałem jeszcze dodać że Dziedzictwo mnie się nie podobało bo było nudne, a o Tezeuszu jeszcze nie mam zdania, ale jest sprytny mechanicznie i szybko się gra.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

gafik pisze:Ale sądzę, że Ozy z Voldemortem nam troszkę tego klimatu podarowali - najpierw wprowadzając nas w grę, a i później komentując nasze ruchy językiem operacji wojskowych. To powodowało, że z pozoru suchutkie drewienko przesuwane z jednego pola na inne obrastało w spektakularną otoczkę manewru wojskowego. Lokalne dylematy okraszane flavorem przez Ozyego i Voldemorta miały epicke konsekwencje. Że aż zacytuję jeden z wielu pięknych dialogów znad planszy:

Rasta mając 2 wygłodniałe, niezdolne do ruchu armie i tylko jedną skrzynkę z konserwami stwierdza:
- Ładuję amunicję i konserwy na ciężarówkę i wiozę je do korpusu XII BR bo oni mogą się przebić dalej...
Ozy: - Nie możesz tak zrobić...
- Dlaczego?!
- Bo na drodze transportu stoi wygłodniały korpus II CDN, głodni żołnierze nie przepuszczą jedzenia dalej.
- Ale to jest rozkaz!
- Okej, ale ciężarówy dalej pojadą z samą amunicją...
Masz rację Gafik, Ozy zbudował dla nas mase klimatu :) tak więc przy produkcji właściwej należy sklonować Ozy'ego i sprzedawać w zestawie z grą :D A tak na poważnie to w instrukcji chłopaki pewnie opiszą mechanizmy gry w oparciu o rzeczywiste wydarzenia z czasów wojny (tak jak to nam Ozy wczoraj wykładał :) ). Co do głodnych żołdaków to akurat był to mój korpus i musiałem znaleść drogę aby go obiechać :D Rasta za to chciał przemaszerować jedną armią przez drugą i Ozy po raz kolejny musiał tłumaczyć ile to chłopa, sprzętu i maszyn i nie da się tego zrobić :) Naprawdę gra z takim historycznym wsparciem jest bezcennym doświadczeniam.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

DB pisze:Naprawdę gra z takim historycznym wsparciem jest bezcennym doświadczeniam.
zaleta grania z ozym i to nie tylko w gry historyczne :mrgreen: siądź sobie kiedyś z nim i turkiem do gota, niezapomniane przeżycie :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

Powiem Ci szczerze Rasta ze chetnie bym kiedys GoTa poruszyl, ale w srody pewnie za malo czasu a soboty mi na razie nie pasuja... a slyszalem duzo dobrego o grze w GoTa z Ozym i Wollnym :-)
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

swiety_1984 pisze:Powiem Ci szczerze Rasta ze chetnie bym kiedys GoTa poruszyl, ale w srody pewnie za malo czasu a soboty mi na razie nie pasuja... a slyszalem duzo dobrego o grze w GoTa z Ozym i Wollnym :-)
O tak! Ten pierwszy leje drugiego :D Takiego leszcze jak ja próżno szukać w tej części europy ;)

A w GoTa przede wszystkim graliśmy w środy właśnie i to w pełnym składzie. Wymagana była tylko dyscyplina ruchów i start przed 18:00.
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

tak tak, to samo słyszałem przed TTA :lol:

No to może kiedyś uda się zagrać w którąś środę :).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Wollny weź jutro proszę Kubę Listonosza, czy pocztowca rozpruwacza (jak to tam było)
i pożycz nam na weekend :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: ozy »

Dzięku za uwagi co do Renu, słuchamy ich uważnie. W sobotę bedzie, razem z BI light i dodatkiem do Czasu Honoru, więc można będzie pograć. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Z trójki gier: Boże Igrzysko Light / Czas Honoru / Wyścig do Renu ...

WdR jest najlepszy. BIL jest zbyt chaotyczny. CH jest tylko na 2 osoby.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

czy mam jutro jakiś konkret dla kogoś przytargać?

piton licz mnie do tego ciamciaramciam drewnianego, zobaczę z chęcią czym się tak pałujesz :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

o jaki ciamciaramciam chodzi? Global Mogul? Mlobal Globul? Czy? Jakby co to i ja się bym pisał... :P
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

ozy nakręcimy ci ludzi to będziesz miał 5h testów jutro :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Wezme Mogula i Five Points - czyli to co Diablos przywiezli z Essen,jakiś suchar też, no i zabiorę też jakieś casualowe tytuły(mało ich).
Mega ciosów nie biorę bo w końcu trzeba komuś czasem tłumaczyć (nie to co ostatnio).

rozpruwacza z łajtczapel na weekend pożyczam - pamiętaj pan ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ