Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

wieżę do rzutów kostką można mieć?:D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

Przemek Bard.pl pisze: Jeżeli chodzi o problem ograniczonego czasu to tutaj liczę na sportową że tak to ujmę postawę graczy, w sumie problem ten jeszcze nigdy nie nastąpił podczas turniejów innych gier i wierzę, że na mistrzostwach Zimnej Wojny będzie podobnie. 2,5h dla doświadczonych graczy powinno w zupełności starczyć, w najgorszym wypadku będę stał z jakimś kijkiem i szturchał, żeby ktoś grał szybciej :P
Wszystko gites, ale może jednak wprowadźmy zegary szachowe i po kłopocie.
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: dewnil »

Razem z kolegą stworzyliśmy nową stronę o Zimnej Wojnie, którą pozwolę sobie tutaj zareklamować.
http://zimna-wojna.pl

Coś na wzór twilightstrategy.com, ale dwujęzyczne i z bardziej "personalnym" podejściem do każdego z państw z osobna.
Dopiero zaczynamy, więc artykułów jest tylko kilkanaście, ale to tylko znaczy, że tym większy efekt będzie miał feedback od czytelników.

Osobiście chciałbym polecić mój (cóż...) artykuł, na razie tylko po angielsku - skomentowana gra, gdzie USA (fakt, na serii fuksów) przezwycięża słabe karty w Początku i dowozi zwycięstwo.
http://zimna-wojna.pl/annotated-game-1- ... ky-breaks/

Mimo mnóstwa popełnionych błędów. Podczas gry sądziłem, że pomyliłem się może z 2-3 razy, ale w analizie wyszło, że prędzej co drugi, trzeci ruch :-)
Na razie jest opublikowany tylko Początek Wojny - reszta jest w trakcie produkcji, pojawi się w ciągu 10 dni.

Pozdrawiam moich ostatnich piątkowych przeciwników z Agresora i życzę miłej lektury.
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: budzo »

Też pomyślałem o zegarach i uważam to za bardzo dobry pomysł. 1h 15 min na gracza kto przekroczy czas po prostu przegrywa.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

budzo pisze:Też pomyślałem o zegarach i uważam to za bardzo dobry pomysł. 1h 15 min na gracza kto przekroczy czas po prostu przegrywa.
Popieram!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

budzo pisze:Też pomyślałem o zegarach i uważam to za bardzo dobry pomysł. 1h 15 min na gracza kto przekroczy czas po prostu przegrywa.
Czas pudełkowy to 180 minut, więc przyzwoicie byłoby dać każdemu chociaż te 1h 30 min.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Wieżę do rzucania można sobie przynieść, nie mam nic przeciwko ;) Co do zegarów szachowych do zastanawiałem się nad nimi i postaram się w tej sytuacji je wykombinować, bo to faktycznie rozwiązuje problem.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: herman »

KubaP pisze:
budzo pisze:Też pomyślałem o zegarach i uważam to za bardzo dobry pomysł. 1h 15 min na gracza kto przekroczy czas po prostu przegrywa.
Czas pudełkowy to 180 minut, więc przyzwoicie byłoby dać każdemu chociaż te 1h 30 min.
Jeśli to ma jakieś znaczenie, to w imieniu swoim i 3 kolegów, z którymi wpadamy - popieramy :)
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

herman pisze:
KubaP pisze:
budzo pisze:Też pomyślałem o zegarach i uważam to za bardzo dobry pomysł. 1h 15 min na gracza kto przekroczy czas po prostu przegrywa.
Czas pudełkowy to 180 minut, więc przyzwoicie byłoby dać każdemu chociaż te 1h 30 min.
Jeśli to ma jakieś znaczenie, to w imieniu swoim i 3 kolegów, z którymi wpadamy - popieramy :)
Jestem także za rozwiązaniem 1h 30 min na osobę; tak samo uważa mój kolega, który również będzie brał udział w mistrzostwach.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

1,5h plus zegar szachowy
czy będzie sędzia/sędziowie w czasie turnieju jeśliby zaszła potrzeba spytać się odn zasad?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Powinienem na dniach poprawić regulamin, będziemy grać po 1,5h na osobę z zegarami szachowymi, rozumiem, że wszyscy są przygotowani na siedzenie do późnej nocy ;) Jeżeli chodzi o sędziego to turniej będę prowadził ja, będę miał dostęp do zasad, nie jestem prawdopodobnie przeciwnikiem jeżeli chodzi o poziom gry i znajomość zasad dla żadnego z uczestników, ale będę służył pomocą w miarę moich skromnych możliwości. Pomagał mi będzie również Jarek Moc, którego pewnie znacie, gdyby pojawiły się jakieś poważne wątpliwości. Z ciekawych nowości mogę dodać, że wszyscy uczestnicy turnieju będą mieli dodatkowy rabat na naszym stoisku (rzut K6) od bazowej ceny, która będzie oczywiście również niższa niż zazwyczaj. Ponad to będzie możliwość zakupu gier turniejowych w cenie 110 zł, oprócz kart promo będą dostępne również puste karty, zadrukowany będzie tylko tył, także gdyby ktoś był nimi zainteresowany to można się częstować :).
Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 20:57 przez Przemek Bard.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Czy wybiera się ktoś pociągiem z rejonu: Szczecin, Poznań, Zielona Góra lub Wrocław na zawody?
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

Przemek Bard.pl pisze:Powinienem na dniach poprawić regulamin, będziemy grać po 1,5h na osobę z zegarami szachowymi...
Nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia zegarów szachowych, ale mam pewną uwagę natury technicznej. O ile nie mylę się działanie zegara szachowego polega na tym, że wstrzymanie czasu przez jednego gracza uruchamia odliczanie czasu drugiemu. Jak zatem zostanie rozwiązana kwestia upływu czasu podczas wydarzenia dekady?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

Zimnywojak :-) pisze:
Przemek Bard.pl pisze:Powinienem na dniach poprawić regulamin, będziemy grać po 1,5h na osobę z zegarami szachowymi...
Nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia zegarów szachowych, ale mam pewną uwagę natury technicznej. O ile nie mylę się działanie zegara szachowego polega na tym, że wstrzymanie czasu przez jednego gracza uruchamia odliczanie czasu drugiemu. Jak zatem zostanie rozwiązana kwestia upływu czasu podczas wydarzenia dekady?
Można wtedy ustawić zegar w pozycji "zero" - nie odlicza wtedy czasu żadnemu z graczy.
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

W przypadku nieparzystej liczby uczestników, osoba bez pary dostaje punkty za wygraną z góry?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

prezestomek pisze:W przypadku nieparzystej liczby uczestników, osoba bez pary dostaje punkty za wygraną z góry?
Tak zwykle jest w systemie szwajcarskim - osoba o najmniejszym dorobku punktowym, losowo wybrana w przypadku remisu i nie taka, która już raz "free run" dostała.
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Zimnywojak :-) »

KubaP pisze: Można wtedy ustawić zegar w pozycji "zero" - nie odlicza wtedy czasu żadnemu z graczy.
Dzięki za wyjaśnienie. Jednak w takiej sytuacji nasuwa się kolejne pytanie. Jeżeli zegary graczy będą wyłączone podczas wydarzenia dekady to w jaki sposób okres czasu, który upłynie na podjęcie decyzji i zagranie karty będzie wliczany do limitu czasowego rozgrywki?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: KubaP »

Zimnywojak :-) pisze:
KubaP pisze: Można wtedy ustawić zegar w pozycji "zero" - nie odlicza wtedy czasu żadnemu z graczy.
Dzięki za wyjaśnienie. Jednak w takiej sytuacji nasuwa się kolejne pytanie. Jeżeli zegary graczy będą wyłączone podczas wydarzenia dekady to w jaki sposób okres czasu, który upłynie na podjęcie decyzji i zagranie karty będzie wliczany do limitu czasowego rozgrywki?
Proste, pierwsza osoba, która zagra kartę dekady, włącza zegar i drugiej osobie czas już leci.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Wrzuciłem zaktualizowany regulamin mistrzostw, dostępny pod tym samym adresem.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: janekb »

A dotarły już z drukarni 3ed.?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Oglądałem dzisiaj kilka egzemplarzy i wszystko jest w porządku, gra powinna trafić do naszego magazynu pod koniec tego tygodnia. Czyli na początku przyszłego powinna trafić już do sklepów.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 959
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Koshiash »

Czyli zamówienia nie dotrą do adresatów przed turniejem...
Długi_SPAP
Posty: 20
Rejestracja: 03 cze 2013, 22:51

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Długi_SPAP »

Czyli kolejna zmiana terminu... Nie łatwiej pomyśleć przyszłościowo, wyznaczyć późniejszy termin wydania, a jeśli się uda to zrobić niespodziankę i "wypuścić" grę wcześniej...
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Tutaj niestety dosłownie w ostatniej chwili coś poszło nie tak przy produkcji i stąd wynikło to drobne opóźnienie. Wracając do mistrzostw z ich okazji przygotowaliśmy ciekawą ofertę na Labirynt Wojna z Terroryzmem i będzie dostępny na naszym stoisku w cenie 99 zł
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

Kiedy można udać się do sklepu po dodatkowe karty? Czy będą dostępne w Gralu np?
ODPOWIEDZ