D-Day Dice (Emmanuel Aquin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: bogg »

a może ktoś pokusi się o streszczenie instrukcji w języku polskim dla takich zacofanych, jak ja, znających tylko 2 inne języki, ale nie angielski :?: :lol: :wink:
do tego zronię sobie wydruk z tej dyskusji i mogę kupować grę :D
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: D-Day Dice

Post autor: pwitkows »

Andy pisze:Też się nad tym zastanawiałem, ale niczego w instrukcji nie znalazłem. Może to działa z jakimś dodatkiem?
Info z BGG dotyczące tych znaczników:

Those were designed for eventual scenarios and optional rules. For example, if a scenario asked you to visit sector 7, you could place a red token on it at the start of the game, and flip it to its green side once you've visited the sector.

When will scenarios be introduced in DDD, you ask? In D-Day Dice: War Stories, which will have its KS campaign in the fall.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: D-Day Dice

Post autor: gregvip »

No plansza Omaha Beach wygrana za szóstym podejściem wygrana cudem w całej grze 3 X Dead Man Gift a w ostatniej turze 2 x RWB i doszło 23 żołnierzy akurat na bunkier a MGF tylko 1. O dziwo pomimo olbrzymiej dozy losowości generowanej przez kostki gra mi się okrutnie podoba. Faktem jest też to, że tą losowość można w znacznym stopniu ograniczyć np. Porucznikiem i innymi kartami. Gorąco wszystkich zachęcam do zagrania a może i do zakupu.
Born to play
Moja kolekcja
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: D-Day Dice

Post autor: pwitkows »

Na Omaha Beach udało mi się 2 razy zdobyć bunkier. Obecnie próbuje Utah Beach - dwa razy na sektorze z dwoma MGF miałem 5 i 6 :) co skutecznie mnie eliminowało. W sumie może 4 - 5 prób zobaczymy jak będzie dalej.

Zastanawiam się nad zakupem dodatków ze strony producenta, ma ktoś może już jakieś dodatki do tej gry i może coś więcej powiedzieć na ten temat. Czy warto zainwestować ?
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: premek »

Witam

Walczę dzielnie w D-Day Free Trial - na treningowej Exercise Tiger na razie najlepszy wynik to 191VP, na Omaha na razie bez zdobycia bunkra.
Widziałem we wcześniejszych wpisach, że za nim DDD pojawiło się na Kickstarterze to w wersji P&P były dostępne dodatkowe mapy - czy miałby ktoś z Was jeszcze te mapy na dysku i udostępniłby na maila? Chciałbym przed zakupem przetestować trochę bardziej.

Dodatkowo mam pytanie czy warto brać Atlantikwall jeśli gra się tylko solo czy jednak lepiej kupić Normandy i Operation Neptune oraz Flare Pouch z ebaya.
Z tego co sprawdzałem to inne dodatki poza tymi czterema to tylko ze strony VG, czy jednak można gdzieś bliżej coś dodatkowo kupić ?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: D-Day Dice

Post autor: Hiu »

Rozegralem wlasnie male co nieco w Atlantikwall (solo). Ledwo uszedlem z zyciem :)
Na szybko - czym rozni sie gra niemcem od gry aliantem
- niemiec sie nie rusza,
- MFG i miny sa nieaktywne (do momentu, az ich sie nie odpali (z kart - na ture lub permanentnie (na tyle permanentnie na ile mamy specjaliste - jak on ginie - efekt takze przestaje dzialac)).
- Jednostka aliantow jest zdalnie sterowana - idzie nie w gore a bok. Jak dojdzie do kranca planszy to idzie do gory o jeden sektor i znowu w bok.
- W kazdym sektorze zostaje 2 tury, chyba ze sektor na to nie pozwala. Jezeli wejdzie do sektora, w ktorym jest nieaktywny MFG - to niemcowi sie obrywa (tak samo z minami) - takze mozna poczuc smak olowiu dosyc szybko.
- Zwyciestwo tylko w momencie przetrwania wejscia jednostki aliantow do bunka.
- Co ture niemiec traci zolniezy w ilosci DEF sektora.
- jak tylko jednostka aliantow wejdzie poziom wyzej - dostaje snajpera - co podowuje ze co ture zabija niemcowi jednego specjaliste

Poczatek byl niespecjalnie udany, jako ze zeszlo mi sie chwile z usmierceniem snajpera (inaczej nie mialo sensu rekrutowanie specjalistow). Nastepnie zajalem sie akywacja MFG i min - to tez chwilke zajelo. W miedzy czasie jednostka byla juz dolnej polowie planszy i w sektorze z dwoma MFG - to troche bolalo (w sumie to wlasnie tyle zolnierzy mi zabraklo :) jako ze jeden rzut mialem 5+6). Jak aktywowalem MFG i miny - moglem sie spokojnie skupic na werbowaniu zoldakow i przegladaniem kart. Musze przyznac, ze przewalilem wiekszosc kart z odznaczen i specjalistow niemca - inaczej byloby slabo. Koniec koncow prawie zabraklo mi kilku zolnierzy i wtedy przypomnialem sobie magiczna regole - ze 1 specjalista = 1 zolnierz - i to mnie uratowalo. Zostalo mi ... uwaga, slownie jeden waleczny, odwazny niemiec w bunkrze :) To sie nazywa walka i napiecie.
Odnosnie napiecia - poczatek byl ciezki - kilka pierwszych kolejek bylo ciezkich - jako ze trzeba bylo odbic sie od dna a malo RWB wyrzucalem. Pol mapy mialem sprawe pod kontrola i zbieralem zapasy kart i zolnierzy na ostatnie 3 sektory (w tym bunkier). MFG troche mnie poobijalo ale mialem dobra reke do RWB i odrobilem straty. Rzuty w ostatnich 3 sektorach to juz byla makabra :)

Koniec koncow - wygralem.

Mapa to excersize zamieszczona w dodatku Atlantikwall. Mam dziwne przeczucie, ze solo na dowolnej innej planszy grane niemcem - moze okazac sie bolesnym przezyciem :)

Gra niemcem solo jest dosc ciezka. Musze przyznac, ze wole grac aliantami (solo). W rozgrywce przeciwko graczowi - moze byc bardzo ciekawie - duzo kart ma niemiec, gdzie moze namieszac w final tally aliantow (zabrac kosc, zablokowac 3, podrzucic czache itp) lub poprostu dorzucic bonus do DEF sektora i usmiercic jeszcze kilku smialkow.
Dodatek fajny, karty ciekawe. Dodaje opcje competitive. Jak dojda kostki do alternatywnego rozpatrywania MFG to przejde sie jeszcze raz do bunka i zobacze co tam slychac u aliantow.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: D-Day Dice

Post autor: rastula »

I love this game.

Kooperacja jest co prawda dodana trochę na siłę , ale po dodaniu Niemców ( Atlantikwall) nabiera odrobinę rumieńców - no ale najlepiej gra mi się solo, lub w dwóch Alianci vs Niemcy...
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: premek »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Widzę, że Atlantikwall do gry w trybie solo będę musiał wcześniej czy później i tak kupić.
Na razie walczę cały czas na plaży Omaha z tej wersji Free Trial.

BTW może komuś z Was już się ograł DDD i chce sprzedać swój egzemplarz?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomb »

Przeturlałem się przez trzy pierwsze plaże i na razie jest fajnie, a po pierwszych porażkach idzie już dość sprawnie (Utah chyba łatwiejsza od Omaha).
Nie podoba mi się jednak system punktacji. Czy nie powinno się nagradzać szybkości przejścia mapy? Po pierwsze, to dodawałoby dreszczyku grze i zwiększało jej trudność. Po drugie, eliminowałoby okrutną strategię - czekanie w miejscu, gdzie "pasiemy się" gwiazdkami, medalami itd., chociaż do nas kropią.
Nie liczyłem nigdy tur, ale może warto np. od wyniku z zasad odejmować po 10 punktów za turę gry?

W sprawie rozszerzeń gry: czy specjaliści i przedmioty dostępne w dodatkach dołącza się do podstawki (w określony sposób albo wedle uznania?), czy też używa się ich tylko z mapami z dodatków?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: D-Day Dice

Post autor: Lubel »

Kusi mnie ta gra, ale proszę o info :
1. czy z podstawową znajomością angielskiego gra jest do zrozumienia ? Głównie chodzi o karty bo instrukcję i zasady to ktos mi powie.
2. czy sama podstawka wystarcza na długo czy lepiej od razu kupić dodatek/ki ?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: D-Day Dice

Post autor: rastula »

Lubel pisze:Kusi mnie ta gra, ale proszę o info :
1. czy z podstawową znajomością angielskiego gra jest do zrozumienia ? Głównie chodzi o karty bo instrukcję i zasady to ktos mi powie.
2. czy sama podstawka wystarcza na długo czy lepiej od razu kupić dodatek/ki ?

ad.1 - trudno powiedzieć, różne te "podstawowe umiejętności" są, ale opisy na kartach są raczej jasne
ad.2 - IMHO warto kupić od razu Atlantikwall , który dodaje Niemców, przez co rozgrywka wieloosobowa robi się konfrontacyjna, a wszystkie mapy można tez zagrać "jeszcze raz" Niemcami...ale - po uporaniu się z mapami w sugerowanym trybie ( z narzuconym zakresem kart) można próbować własnych zestawów i modyfikacji, wydaje mi się więc że nawet sama podstawka wystarcza na wiele satysfakcjonujących gier solo i co-op.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: D-Day Dice

Post autor: pwitkows »

Lubel pisze:Kusi mnie ta gra, ale proszę o info :
1. czy z podstawową znajomością angielskiego gra jest do zrozumienia ? Głównie chodzi o karty bo instrukcję i zasady to ktos mi powie.
2. czy sama podstawka wystarcza na długo czy lepiej od razu kupić dodatek/ki ?
Ad. 1 - Na kartach są ikony, a samego tekstu jest nie wiele - co znaczy podstawowa znajomość angielskiego - pojęcie względne.

Ad. 2 - Pograj najpierw w podstawkę - jak Ci się spodoba to kupuj resztę - ja tak zrobiłem i nie żałuje :) kupiłem nawet "bloody dice" na boardgamegeek. Co do re grywalności to chyba jest jak z każdą grą nie ma co przesadzać. U nas regularnie ląduje na stole.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomb »

Jeśli ktoś ma zasady do zestawu K-Maps (skan lub pdf) to będę wdzięczny za informację na pw.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: D-Day Dice

Post autor: pwitkows »

Jeśli ktoś ma zasady do zestawu K-Maps (skan lub pdf) to będę wdzięczny za informację na pw.
Przypomnij się po niedzieli. To zeskanuje i wyśle.
Bonhart
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2005, 11:06
Lokalizacja: NDG

Re: D-Day Dice

Post autor: Bonhart »

Po długim zastanawianiu się nad kupnem gry wreszcie podjąłem decyzję i już cieszę się z jej posiadania. Przeliczyłem się jednak ze swoją znajomością angielskiego i ciężko mi przebrnąć przez instrukcję. Szukam w sieci ale nie znalazłem żadnego tłumaczenia na nasz język ojczysty. Może źle szukam i ktoś wskazałby mi skąd mogę ją ściągnąć? (Mam nadzieję, że gdzieś jest)
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: D-Day Dice

Post autor: miszcz »

Jako, że do tej pory nie pojawiła się polska instrukcja, to zdecydowałem się taką popełnić.
Jeśli ktoś ma potrzebę taką posiadać to proszę o priva.
Umieściłbym ją na BGG ale nie wiem jak. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: D-Day Dice

Post autor: TTR_1983 »

miszcz pisze:Jako, że do tej pory nie pojawiła się polska instrukcja, to zdecydowałem się taką popełnić.
Jeśli ktoś ma potrzebę taką posiadać to proszę o priva.
Umieściłbym ją na BGG ale nie wiem jak. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić?
wchodzisz http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... d-day-dice i na dole tam gdzie masz Files wybierasz Upload file. Wczytujesz plik z dysku i gotowe. BGG musi zatwierdzić plik, więc chwilę minie nim się pojawi na BGG
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomuch »

Ktoś wie, gdzie można znaleźć (kupić?) dodatek (albo zbiór minidodatków) Way to Hell?
http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... e-way-hell
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: parasite »

witam, zastanawiam się nad kupnem podstawki, czy moglibyście pokrótce subiektywnie o + i - tej gry ? grać będę głównie solo.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: ivan2k5 »

Bardzo fajna "turlanka". Gram głównie solo czasem kosteczki dadzą mocno popalić ale zawsze da się coś ciekawego uzbierać. Po skończonej partii (szczególnie uwieńczonej klęską ;) ) od razu nachodzą człowieka myśli co można było zrobić inaczej. Także regrywalność na bardzo przyzwoitym poziomie. Po ukończeniu plaży/plaż chętnie wracam do bicia swoich rekordów. Co do minusów czasem jak nie idzie to nie idzie ;) ale to równocześnie może być plusem :) Ogólnie bardzo fajna gra i z całym przekonaniem polecam.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: parasite »

podstawka zakupiona :) potrzebuję pomocy w kwestii karty HERO - mogę wydać dowolną liczbę medali , albo gwiazdek za ludzi, czy tylko 1 gwiazdka / 1 medal na turę ??

czy wszystkie karty ( specjaliści,przedmioty, pojazdy itd. ) dobieram w sposób losowy ?? :roll:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: Maxxx76 »

Witam, może znajdzie się jakiś właściciel D-Day Dice w Warszawie, z którym będę mógł rozegrać partyjkę przed ewentualnym zakupem własnego egzemplarza?:-)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomuch »

Kupuj, fajne jest ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: ivan2k5 »

Tomuch dobrze mówi - Możesz swobodnie nabywać drogą zakupu, bo to fajna "turlanka" jest ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: D-Day Dice

Post autor: Maxxx76 »

Mieliście panowie rację, zakupiłem i zagrywam się jak dziecko :-)
Zacna gra :-)
ODPOWIEDZ