Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: Mir4ge »

Jak w temacie, jaka jest różnica poza tym, że drugie są o 0.5 mm szersze i dużo tańsze?

http://plan-sza.pl/koszulki-standard-cc ... -1057.html
http://plan-sza.pl/koszulki-standard-cc ... -1059.html
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: berni »

Ultra fit są z cieńszej folii. Zapakowanie tej samej liczby kart w koszulki ultra fit i standard da wyraźnie rożne wysokości stosów.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: Mir4ge »

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że cieńsze są mniej trwałe. Czy po okoszulkowaniu kart innowacji wchodzą one do pudełka?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: uday »

Jest jeszcze jedna znacząca różnica - Ultra-fit są ewidentnie szersze. Nie jest to duży problem, bo koszulki nie wysuwają się w koszulek same z siebie, ale czuć, że jest więcej luzu.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: berni »

Ja używam cały czas ultra-fit i nie narzekam na trwałość. Jeszcze nie miałem z nimi problemu. Podobnie nie potwierdzam, że są szersze. Te, na które ja trafiłem pasują niemal idealnie na szerokość do kart, ale z Mayday już różne rzeczy się działy, więc na pewno niektóre partie były zepsute. Ogólnie polecam ultra-fit.
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: Kriss »

berni pisze:Ja używam cały czas ultra-fit i nie narzekam na trwałość. Jeszcze nie miałem z nimi problemu. Podobnie nie potwierdzam, że są szersze. Te, na które ja trafiłem pasują niemal idealnie na szerokość do kart, ale z Mayday już różne rzeczy się działy, więc na pewno niektóre partie były zepsute. Ogólnie polecam ultra-fit.
Właśnie jak to jest teraz z jakością koszulek od Mayday bo czytałem różne opinie, część osób poleca, część odradza. Spokojnie kupować od Mayday czy zainwestować np. w koszulki FFG. Szczerze mówiąc to szkoda mi troche kasy na koszulki, wolałbym sobie gre kupić za te pieniądze. Dlatego chciałbym kupić coś co zabezpieczy w sposób wystarczający karty z gier które już posiadam, a przy okazji nie spowoduje nadmiernego odpływu kapitału z konta ;)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: sirkozi »

Jak nie grasz w Magica i nie masz kart po kilkadziesiąt+ zł za sztukę to najtańsze koszulki za 2,5zł starczą. Chyba, że masz tylko 50 kart do zakoszulkowania to niewiele stracisz kupując coś lepszego od Ultra Pro, FFG czy Dragon Shieldów.

Ja swoje planszówki i gry karciane nie TCG ubieram w Ultra Pro Silver po 2-2,5zł za 100 sztuk i dla mnie jest to w pełni wystarczające. Są też zamienniki w podobnej cenie i jakościowo też są takie same.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Różnica pomiędzy Mayday Standard CCG a ULtra Fit

Post autor: sirafin »

Można koszulkować tanio, np. z Mayday. Warto, bo karty się wtedy nie wycierają, nie brudzą, nie będzie więc problemu znaczonych ani brzydkich, zniszczonych kart, po latach nadal będą wyglądać jak nowe. Zabrudzoną, zarysowaną koszulkę łatwiej wymienić niż zabrudzoną lub zarysowaną kartę. Do tego koszulki przydają się, przy polonizowaniu gier nie mających polskiej wersji ;)

Cienkie koszulki mają dwie zalety, są tanie i zakoszulkowane karty nie zajmują dużo miejsca. Wadą jest to, że taką koszulkę zagnieść/zmarszczyć (rzadki przypadek ale możliwy, np. jeśli mamy ciasno wypełnione pudełko na karty). Grubsze koszulki zajmują znacznie więcej miejsca, ale dużo lepiej znoszą długie użytkowanie (Mayday po wielu miesiącach potrafią się "zlepiać", gorzej się tasują i rozdają, a FFG po tym samym czasie tasują i rozdają się idealnie - od lat w Battlestar Galactica małe karty mam w koszulkach FFG a duże w Mayday więc mam porównanie).

Tak więc żeby chronić, można kupić dowolne, te droższe dadzą po prostu lepszy komfort użytkowania wraz z upływem czasu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ